Yaban Arısı - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Yaban Arısı  (Okunma sayısı 1821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
Yaban Arısı
« Topic Start: 01 Mart 2010 - 15:26 »
  • Yayınlama
  • -Yaban arisi- 25 subat 2010

Degerli kardeslerim,Gözden irak olsakda,gönlümüz vatanimiza baglidir.biz bir bedende iki degil dört(vasfi barindiriyoruz) kisiyiz! Vatan,Asker,kalkinma,kardeslik. duygularimiz apayri olabilir,iyi temennilerimizin ülkemiz icin olduguna inaniyorum,önemli olan da bu yanimiz degilmi? Birbirimizi yermege degil övmege gayret göstermeliyiz.

esas yanlis! Türkiye Cumhuriyetinin kurulusunda bilerek! yapildi yani kuzu(Cumhuriyet,Demokrasi) Kurt`a (cunta) ya emanet edildi. canlari cekdikce bir organi isirilip koparila,koparila Demo`yu sakat biraktilar.(mesela "izindeyiz" kim kimin izinde? ))

"taraf"in ortaya attigi iddialar! eger gercekse,bunlari kabul edecek,sineye cekecek,dogal olaylar diye anlatmaya calisacak bir vicdani hangi beden tasiyabilir.

baska bir önemli konu,bu taraf`in kime! taraf olduguna bakmak lazim,sahiblerine,yazarlarina bakmak nekadar yanlis! olur,ince satirlarla merik.! C.I... lar gözüküyor,yoksa asillari! bir olan iki! devlet cuvallarla baslayan "öc"lerine yenilerini mi ekliyor,hemde bizi birbirimize düsürerek eger gercekse milletimiz icin cok "aci" bir durum eger bu durumun arkasinda siyasetcilerimizden olanlar varsa ülkemizin beli daha dogrultulamaz,hainlerin istedigi de ülkemizde bu vahim durumu yaratmak  degilmi?

bildigimiz gibi,Özal devrinde terör olaylari cok azmisti ve Genelkurmay baskani degerli insan "Necip Torumtay" terörün bitmesi icin,terör olaylarinin cok yasandigi bölgemizin alti ay süreyle kapatilmasini! alti ay sonunda terörün kalmayacagini belirtmesi üzerine,bir gün sonra Merhum özal tarafindan emekliye sevk edilmistir veya görevinden ayrilmak mecburiyetinde birakilmistir. bu durum merhum özal tarafindan bazi otaklanmalarin! kirilmamasi! icin yapilmis olsa da, yetkisini hic cekinmeden kullandigi icin taktire sayandir vede emekliye sevkle  hicbir sikintida yasanmamistir.

Bu tip insanlari mahkemelerde yargilayarak hapislere doldurmak daha sorunludur,en iyisi görevden alacaksin veya emekliye sevk edeceksin.

mahkemelerle bu insanlari cezalandirmak bence daha agir bir karardir ve tartismasi hic bitmez(zaten sorgulamalar bir-iki gün veya bir-iki saatla gecistiriliyor,görevde olanlar ile ise henüz paslasiliyor!) en iyisi yetkin var görevden alacaksin. rahmetli Recep yaziciya ,valilikden merkeze alininca sormuslar,merkeze alinmak ne demek diye oda isin bitmis vadeni doldurmussun demisti. görevden almak daha kolay vede sorunsuzdur.(tabiiki Bu cözüm sekli,suan görevde olanlar icin uygulanabilir)

oysa bugünlerde toplu istifalar olacakmis,ne güzel köklü cözüm hükümet olarak yardimci olmalisiniz,en azindan hadi buyrun diyebilmelisiniz.

Eger bu yazilanlar,cizilenler dogru ise,Ordumuz milletine ihanet icine girmisse ve bu üsttekilerin! sayilari 163 olarak belirlenmisse,yargiyla,margiyla ugrasarak durumu sulandirmanin geregi yok,ordudaki terfileri kim onayliyor,Cumhurbaskani,basbakan,Milli savunma bakanimi? hepsi sizde bir
    günlük isi var, yetki ise sizde, yürek ise davos daki "bir dakika"yi kullanmalisiniz.

eger elinizdeki yetkiyi kullanma cesaretini kendinizde bulamiyorsaniz, az kaldi gecmislerinizin mezarligi cok uzakta degil!

gelmis gecmis hükümetlerin en güclüsüsünüz,bu gücü bir daha bulamazsiniz,Avrupa birligi yaninizda,asir 21. yillar 2010 , hürriyetlerin en bol zamani,simdi degilde nezaman? eger basinda carsaf,carsaf yazilanlar dogru ise daha ne bekliyorsunuz?

Eger hala bekliyorsaniz,sizin yaptiginizin bu anlatacagimdan farki ne olabilir? Sizlerde cok iyi bilirsinizki,köyümüzde,duvarlarda yabanarisi yuvalari olurdu, biz cocuklar onlarin yuvalarini odunlarla karistirirdik ve bir anda arilarin hepsi disari cikinca biz hep kacardik! arilar pesimize, bazilarimizi öyle sokardilarki göz,yüz belli degil,nezamana kadar "büyük"lerden birkisi gelip bir lastik yakip arilarin yuvasina sokustururdu ve kisa bir zaman sonra ari,mari kalmazdi ve sokma! tehlikesi biter ortalik yatisirdi.

eger Milletin size verdigi büyüklük altinda eziliyorsaniz,yaptiginiz yabanarisi yuvasina odun sokup kacmaktan baska bir anlam tasirmi?

((askere duyulan güven (hangi anketlerle tesis edilmişse) ))
    Türkiyemizin can,cigerlerini(ordusunu) sevip sevmedigimiz ancak anketlerle belli edilebilir durumuna getirildi.hükümet bu vahim durumu nasil degerlendiriyor, merak! etmek hakkimiz degilmi?

Sizlerki,Cumhuriyet döneminin en güclü(zaman olarakda bakmak lazim-2010!) hükümeti olarak yukardaki büyüklügü! gösteremeyecekseniz,size oy veren cogunlugun güvenini,isteklerini,hayallerini yikmis olursunuz ve Türk insanini da siyasete,demokrasiye,secimlere,oy verme zahmetine katlanmaya sogutmus olursunuzki bu durum,Türk siyasetinin,demokrasisininde sonu olabilir!

cokmu abarttim bilmiyorum amma 73 milyonluk Türkiye icin cok abartilmis bir "görüs" olmasa gerek diye düsünüyorum.

Eger bu kadar güc sizde biraraya gelmisse ve haala oyani,buyani karistirmakla,arastirmakla mesgülseniz,Ülkem adina sizlerden süphe duyuyorum.

Ya ortami yatistirin ülke ekonomisini güclendirmekle ugrasin yada geregini! yapin ki,süphelerimiz dagilsin.

Görsel ve yazili basinda hergün okuduklarimiz,seyrettiklerimiz ülkemiz adina insanin kanini donduracak cinsden!

Ülke icin,yeni bir anayasa veya anayasa degisikligi icin, demokrasi ve siyasi partilerin gelecegi icin önderlik yapan kim olursa olsun,bütün siyasi partiler bir araya gelip Türkiye`mizin ufkunu acmayi basarmalilar,"bana dokunmayan yilan bin yasasin" diyemezsiniz! "Bugun bana yarin sana"?

Türk siyasi partileri,kaos yaratmakta degil,hizmette,kalkinmada rekabete yönelmeliler.   

"Önce zarar verme" Ülkeyi yeniden kuramazsiniz,tek care tam teshis ve  etkili tedavi sekli.

Sizlere selam ve sevgilerimle

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Alm. - YGKYD-2000 "Bir Nebze Ferahlik"

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
    Da`vetin vardi dün ezanlarda...
    Seni ey ma`bedim utansinlar,
    Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

"Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
    iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
    ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
    Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

Facebook Yorumları

Twittear