Depremlerde Hayat Kurtaran Üçgen Alanlar: - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Depremlerde Hayat Kurtaran Üçgen Alanlar:  (Okunma sayısı 1976 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Administrator
  • *
  • İleti: 2.566
  • Cinsiyet: Bay
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz


Deprem esnasında yapılması gereken en hayati karar soğukkanlı olmaktır.

Yaşadığınız ya da bulunduğunuz mekanı iyi analiz edin. Korunma için bulunacağınız yeri ve muhtemel kaçış yolunu belirleyin.

Eğer bulunduğunuz noktadan kendinizi 10-15 saniye içinde bina dışına çıkartacak ve güvenli bir açık alana ulaştıracak pozisyonunuz varsa bu yolu saptayın. (Bu yöntem sadece giriş altı, giriş ve birinci katta olanlar için geçerlidir.)

Deprem sırasında ilk 10-15 saniye binayı terk edebilmek açısından çok önemlidir. Binalarda yıkıma yol açan unsur, hissettiğiniz ilk sarsıntı değil, binanın rezonansa girmesidir. Bu da size 10-15 saniyelik süre kazandırmaktadır. Bu süre içinde kaçma eylemini gerçekleştirebilecek bir yöntem bulduğunuz taktirde tatbik ederek zamanı saptayın. Böylelikle hem kesin kaçış sürenizi öğrenebilir, hem de bu süreyi daha da kısaltacak yöntemler geliştirebilirsiniz.

Hayat Kurtaran Üçgen Alanlar:

Sadece bu fotoğraflara bakarak, birilerinden dinlemeden ya da okumadan depremlerde kendinizi korumak için bilgi edinebilirsiniz.Bir deprem anında sizi kurtaracak olan üçgen alanlar:Araç içinde iseniz ya da yan koltukta bir malzeme düştüğünde size zarar verecektir. Halbuki aşağıdaki şekilde görebileceğiniz gibi araç yanındaki üçgen alan içerisinde olmanız sizi kurtarır.

Daha fazla güvenli üçgen alanlar için aşağıdaki şekilleri inceleyin…

Hiçbir şekilde aşağıdaki gibi davranışda bulunma!

Olmaman gereken yerler:

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...


 


Facebook Yorumları

         
Twittear