"ÇOK HASSAS" - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: "ÇOK HASSAS"  (Okunma sayısı 7360 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Süper Moderatör
 • *
 • İleti: 668
 • Cinsiyet: Bay
"ÇOK HASSAS"
« Topic Start: 08 Nisan 2010 - 00:32 »
 • Yayınlama
 •      SERVET IŞILDAR
       servetisildar@msn.com
       08 Nisan 2010 Cuma

       "ÇOK HASSAS"

       Sayın başbakan Ulusa seslendi bu akşam ve Ülkenin "17. ekonomik güç" yapılışını öve öve bitiremedi hatta çok da gururlandı.

       İktidardaki 7 yıl içerisinde 10 bin km yol ve 320 bin konut yapıldığını hedeflerinin 2023 yılı olduğunu ve bu yıla kadar duble yol yapımını 15 bin km ve konut yapımını da 500 bin olarak büyük gururla açıkladı.

       Ve ilişkilerimizin çok eskilere ve sağlam temellere dayalı olduğunu belirttiği İngiltere`nin Ülke de 220 firmayla en ön sıralarda olduğunu da gururlu! Bir şekilde açıkladı.

       Sayın başbakan, Almanya`nin, Amerika`nin, Fransa`nin bilmem kaç devletin kaç firmayla ülkemizin ekonomisini ayakta tuttuğunu herhalde zaman yetmezliğinden açıklayamamıştır.

       Benim dikkatimi çeken kendi dönemlerinde 17. eko-güç olan Ülkemizin, bu güce ulaşmasında kaç sanayi üretimi yapan fabrikayla katıldığımızı açıklamamasıydı! "unutmuş" olsa gerek diye düşünüyorum...

       İşte diş ülkelerin ülkemizde yapıyor oldukları montaj sanayi yatırımlarıyla 17. duruma gelen ülke ekonomisinin bir olumsuz gidişle ne hale gelebileceğini düşünmemek daha iyi olur sanırım.

       Birde milli kardeşlik projesinden bahis etti öyle ki ülkede bir çok etnik kökenin olduğunu bunların hepsiyle (en son olarak Roman’larla) iyi ilişkiler içerisinde olduklarını, hepsinin sorunlarını dinlediklerini, hepsini ayrı ayrı yerlere koyduktan sonra projelerini tamamlayacaklarını ve ülkenin kalkınmada önünün açılacağını ve sorunların da bu şekilde çözüme! kavuşmuş olacağını övgüyle belirtmiştir.

       Bir diğer taraftan, gecen hafta Adana belediye başkanının görevden alındığını manşet haberlerle gazetelerden okuduk TV’lerden baş haber olarak izledik, bir iddia! da olsa rahatsızlık yaratan bu iddianın selameti bakımından görevden alma olumlu bir gelişme olarak görülebilir.

       Ya senelerden beri açık açık ülkenin kanını emen, terörü destekleyen, insanlari kin ve nefrete teşvik eden, kanun nizam tanımayan 81 ilin birinin belediye başkanının hala görevde olmasını, bir türlü görevden alınamamasını nasıl anlayalım, nasil yorumlayalım?

       Bir örnekle, calistigim iş yerinde gecen hafta (17 mart 2010) da, işyeri isçi temsilcisi seçimleri yapıldı, aday soy isimleri - witter, kochendörfer, schwichtenberg, Mann, Saur, Oberkamm ve devam - Sokolowski, Krizek, Mulansky, Janetzko, Solda, Dvorak görüldüğü gibi ilk 6 aday Alman sonraki 6 aday soy isimlerinden de belli olan başka ülke "asilli" alman yani çek, Polonya, Rus, ispanya, slovak, macar gibi.

       Soy isimlerinden belli olan bu insanlara sorsanız Alman mısın diye "tabii ki"(Ich bin echte deutsche-ben hakiki Alman’ım) der ve bir daha da bu soruyu onlara soramazsınız, ne bu Alman vatandaşları bir hak ister nede Almanya başbakanı veya bir başka bakanı veya bir belediye başkanı veya bir sivil toplum kurulusu başkanı bırakalım hak vermeyi, istemeyi bu kelimeyi dahi konuşmaz! Böyle ayrılıkçı konuşmaları yapanları ne toplum nede idarecileri hoş karşılamaz!

       Bizim başbakanımız dün akşamki ve önceleri yaptığı "ulusa sesleniş" salon ve meydan konuşmalarında ülkede kökeninin! Ortaya çıkarılmadığı bir vatandaş! bırakmadı.

       Anayasamızda bu konuşmaları yapanları (vatandaşları etnik kökenlere ayırarak kin ve nefrete teşvik) sucundan, parti kapatmalar, hapis cezaları verilir seklinde ceza kanunları var ve bu maddeler yürürlükte..!

       Bu sıralar ülkemizde resmi bir ziyarette bulunan Almanya başbakanı sayın Merkel, bizim başbakanımıza alttan alttan gülüyordur ve bizlerin Türkiye için senelerden beri uğraşıp ta başaramadığımızı siz başarıyorsunuz sizi tebrik ediyorum diyemiyorsa da içinden geçiyordur(belki de açık açık söylüyordur) ve hükümette kalabilmen için dışarıdan elimizden gelen desteği sizden, partinizden esirgemeyeceğiz diyordur!

       Bu gibi köken ayrımcılığı, toplumlar arasında kardeşliği, güveni, saygiyi yok ettiği gibi, düşmanlığı, kardeş kavgasını körükler ve sonu alınmaz huzursuzluklara, acılara sebep olabileceğini, bu gibi olumsuzlukların  "Almanya" gibi kalkınmayla!(güçlü sanayisinde ürettiği, bir Leopard-II tankı size satarak, bir yıl boyunca koskoca Konya ovasındaki mahsulünüzü alabiliyor!) önlenebileceğini anlayabilecek "Devlet Adamı" eksikliği! çekiyoruz, maalesef

       Hükümetin pili bitmiş, başka bir icraat yapamayacağını anladığından,"ülke birliği" gibi "çok hassas"! bir durumdan yararlanmaya çalışıyor, çok büyük bir yanlış! Ülkemizin geleceği korkunç olaylara gebedir! ALLAH muhafaza

       www.gulenkoyu.com sitesini izleyen tüm kardeşlerime selam ve sevgilerimle


  "Dogruya dogru"

  Bes vakit loslugunda saf saftik
  Da`vetin vardi dün ezanlarda...
  Seni ey ma`bedim utansinlar,
  Kapayanlar da acmayanlar da!

  "Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"A.N.A.

  "Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

  "Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

  "Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

  "Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

  "Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

  "Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

  "Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"Z.G.

  "Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman-1520-1566


  “Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

  "Yasama hakkin mücadele gücün kadardir"Oruc Reis-1470-1518

  "Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

  Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
  iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
  ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
  Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.
     
  HACISERIFOGLU-
  MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

  • Virga

  • Ziyaretçi
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #1: 08 Nisan 2010 - 11:19 »
 • Yayınlama
 • yürü be kim tutar sizi...

  • Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 2.750
  • Cinsiyet: Bay
  • GSM: 05356886550
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #2: 08 Nisan 2010 - 12:10 »
 • Yayınlama
 •    Servet abi; bu sitenin en tarafsız, doğru, vatansever, ileri görüşlü yazarı sizsiniz;haddim olmayarak bir ki şey de ben ekledim:yüreğinize sağlık ALLAH a emanet olunuz.
      Eğer yorumlarımdan rahatsızlık duyuyorsanız silebilirim.
                                                                                                            Saygılarımla

  Evet bu sitenin en iyi yazarlarından biri Servet abi ama sende bu sitenin en kötü yorumcususun. Yine yazıyı provakatif, derinliksiz, kulaktan dolma bilgilerinle delik deşik ettin, gölgede bıraktın. Silmene gerek yok, kimse kale almıyor nasıl olsa.


       Sizi ülkenin dişi baykalı ilan ediyorum bu bilgilerle harcanıyosunuz girin siyasete daha cok sesiniz cıkar  :D harcanmayın buralarda hem ordada yağcılık yapacağınız biri var bu dediklerinizi baykal duysun en yakın dava arkadaşı olursunuz ama bu sitede size oy cıkmaz yanlış yerde oyalanıyosunuz
  ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

  • Administrator
  • *
  • İleti: 168
  • Cinsiyet: Bay
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #3: 08 Nisan 2010 - 13:57 »
 • Yayınlama
 • YORUM SİLENDEN ALINTI:                  Evet bu sitenin en iyi yazarlarından biri Servet abi ama sende bu sitenin en kötü yorumcususun. Yine yazıyı provakatif, derinliksiz, kulaktan dolma bilgilerinle delik deşik ettin, gölgede bıraktın. Silmene gerek yok, kimse kale almıyor nasıl olsa.

     
   yazdıklarımın hepsi yüzde yüz doğru bunu sizde biliyorsunuz doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.Madem kaale almıyorsunuzda niye sildiniz?Eğer yazdıklarım yalan yanlış kulaktan dolma olsa idi silmezdin ve herhesin okuyup beni kaale almamasına müsade ederdin yorumumu silen;taraflı ve gerçeklerin üzerini örten kişi.....................................................

  Kesinlikle haklısın kale alınacak bir mesaj değildi, gerçi sen bunu da anlamazsın ama yorumunu dikkatsizlik sonucu senin mesajının altına yazarken yalnlışlıkla sildim, kesinlikle öyle sansür mansür gibi bir amacım yoktu. Zaten gerek de yok. Bu yüzden senden özür dilerim. Ortalığı velveleye vermene gerek yok. Yorumunu tekrar yazarsan aynen kalır.   

  • Gültane Isildar
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 595
  • Cinsiyet: Bayan
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #4: 08 Nisan 2010 - 17:02 »
 • Yayınlama
 • Sayin site kullanicilari !lütfen,ayni görüse bakamiyorsak bile,baskalarinin penceresine engel olmak icin kirmiyalim.Cok sabrederek bu sitede bayanlara karsi kullanilinan hitab kelimelerine ne kadar yanlis ve kirici oldugunu bu zamana kadar belirtmedim.Bayan arkadas sizli hitab ediyor,diger kisiler senli cevap veremez.Hele azarlayici ve alayci bir uslub ile hic bir bayan ile konusulamaz.Bunlar bizim Türk ve müslüman bir milletin ,saygin insanlari olarak dikkat etmemiz gereken en önemli noktalarimizdandir.
  -Meyve veren agac taslanir- öyleyse iktidardaki insanlarin elestirilmesini, birde bu gözle bakalim.
  Basarili olmak demek sifir yanlis yada hatasiz olmak demek degildir.Yanlisi elestirmekte, dogruya götüren sürükleyici yoldur.
  Lütfen siyasi görüslerimizi hirs yaparak ,baska görüs olamaz saplantisina girmeyelim.Herkes tartisilabilir,elestirilebilir.Ama bunu yaparken kücük cocuklar gibi; mizmizlanarak, cimcikliyerek degil,lütfen !yasimiza ,kültürümüze, inancimiza göre kibarca ve kirmadan ,dökmeden.
  Cok sey mi istemis oldum acaba?
  Niceleri Geldi , Neler İstediler,
  Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
  Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
  O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler
                            
  Ömer Hayyam
   
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
  Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
  " BU DA GEÇER YA HU"
  yazıyormuş....

  • Administrator
  • *
  • İleti: 168
  • Cinsiyet: Bay
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #5: 08 Nisan 2010 - 17:36 »
 • Yayınlama
 • Bu polemiği burada sonlandıralım lütfen ve yazı hakkındaki yorumlara dönelim. Seflan yaptığım bir olay için gerekeni yaptığımı düşünüyorum.

  Gerçi herşeyde bir hayır vardır, bu olay bazı şeylerin konuşulması için de fırsat olur belki. Bir kere ben gerek bu sitede gerek normal hayatımda kimseye nezaketsizlik yapmamaya özen gösteren biri olduğumu ifade edeyim. Tanıyanlar bilir. Ama burada şöyle bir sorun var ben karşımdaki muhatabımın kim olduğunu dahi bilmiyorum. Birnazım adını kullanarak bu siteye üye olan kişi, forumda aktif olmasına rağmen ve kendisine teklif edilmesine rağmen bir türlü kimliğini açıklayamadı bize. Dolayısıyla karşımda meçhul biri varken, kime nasıl hitap edebilirim ki? Birnazım adını kullanması demek karşımdakinin "bayan" olduğu anlamına gelmiyor. Ciddi kuşkularım var zira birnazım belki de bir erkekdir. Eğer bu istifamları giderirse kendisine artık "siz" diye hitap etmeye başlayabilirim belki. Bu çerçevede, kendisini buradan gelecek hafta için "Haftanın Konuğu" olarak ağırlamak istediğimizi ilan ediyorum.  Böylece bazı yanlış anlaşılmaların önüne geçebilirz belki.

  • Gültane Isildar
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 595
  • Cinsiyet: Bayan
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #6: 08 Nisan 2010 - 19:36 »
 • Yayınlama
 • Ben burda sitem ederken ne sahsi kimselerin tarafini almak icin nede sahsi kimseleri yermek icin yazmadigimi ve sahsi kimseyi rencide etmedigimi belirtmeliyim. .Ayrica Zafer bey kardesimi ailecede tanidigimizdan ne kadar beyefendi ,nazik, kibar bir insan oldugunu biliyor asla kendisini kastetmedigimi ve üzmek istemedigimi belirtmek istiyorum.
  Malesef ben dahil bazi bayan arkadaslarim artik yorum yazmaktan cekindigimizden siteden uzak durmayi tercih ediyoruz .Hatta siteden tümüyle ayrilan arkadaslarimda bana ayni konudan muzdarip olduklarini söylüyorlar.Belki yanlis yer ve zamanda tepkimi gösterdim ama, ayri bir konu acmak istemedim bu konu üzerine.Anlayisiniza siginiyorum ne söylemek istediklerimin dogru anlasilmasini ümit ediyorum.
  Saygilarimla
  Niceleri Geldi , Neler İstediler,
  Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
  Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
  O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler
                            
  Ömer Hayyam
   
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
  Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
  " BU DA GEÇER YA HU"
  yazıyormuş....

  • İsmail Hakkı Biber
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 214
  • Cinsiyet: Bay
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #7: 08 Nisan 2010 - 19:56 »
 • Yayınlama
 • saygı değer arkadaşlar sizleri sevgiyle selamlıyorum evet yeni dönem gençliğimiz eskilerimizin dediği gibi biraz nazlı ve akresif özellikle akp kökenli arkadaşlar başkasının fikirlerine saygılı olmayan ve tahammül edemeyen kişiler oysa hepimiz bu vatan için uğraşmıyormuyuz bence şu an vatanımız ve milletimiz tehlike altında hep beraber güçlü olmalı birlik beraberlik içinde kardeşçe yaşamalıyız tüm ülküdaşlarımı ve saygı değer köylülerimi hürmetle selamlıyorum
  Dernekpazarı MHP İlçe Başkanı

  • Administrator
  • *
  • İleti: 168
  • Cinsiyet: Bay
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #8: 08 Nisan 2010 - 20:34 »
 • Yayınlama
 • Hacer Hanım,

  Lütfen soylediklerimi iyice anlamaya çalışın zira bu yazacaklarım cok onemli. Siteyi ve dahi köyümüzü bildiğim kadarıyla hiçkimse AK Partiden direk rant sağlayan, ne biliyim ihaleler alan v.s veya il ilçe başkanlığı yapan insanlar değil-kaldı ki olabilir de-. Köyümüz Anadolu'nun coğu yeri gibi geleneklerine dinine örfune bağlı muhafazakar bir kimliğe sahip, o yüzden coğumuz AK partili gibi gözüküyo olabilir sizin gözünüzde. Bu bir sorun değil normalde ama sorun şurda ve ciddi bir iletişim sorunu. Sizin burada sergilediğiniz tavır insanları geriyor ve gereksiz yere bir partiye angaje olmalarına neden oluyor. Bundan daha da önemlisi, bu tavrınız yani insanlarımız arasında kin ve nefreti körükleyen yazılarınız insanların bolünmesine sebep olabilecek türden. Ama ALLAH'tan hepimiz bu tür cenderelerden gecmıs ınsanlar oldugumuz ıcın bir tesir icra etmiyor kimsenin üzerinde. Ama bu sizin tavrınızın sitenin ruhuna aykırı oldugu gercegini ortdan kaldırmıyor. Burda insanlar çok ayrı düşüncelerde zaten ama herkes birbirini tanıdığı icin aramızdaki muhabbet azalmıyor. Sizin yaptıgınız 70 li yılların kamplaşmış ortamını yeniden olusturmak gibi birşey. İlla insanlar şu partili bu partili diye bolunsun istiyorsunuz. Halbuki burdaki insanların %99'unun dogrudan hicbir menfaati yok partilerde. Zamanı gelince gider oyunu verir o kadar. O yüzden sizin tavrınız bu sitenin ruhuna aykırı. Yoksa fikirlerinizi elbette ifade edebilirsiniz. Ama her başlıkta AKP kin nefreti kusmanızın bize hicbir faydası yok gereği de yok. Başka platformlarda bu duygularınızı tatmin edebilirsiniz. Bu sitenin amacı birlik beraberlik oluşturmak, ayrıştırmak değil.

  Tabi bu söylediklerim de yanlış anlasılmasın herkes Ak partili veya MHP li olsun denmiyor burda. İsteyen istedigi partiye üye olabilir oy verebilir hic onemli degil ama nihayetinde burada oluşturulan muhabbet baki kalmalı.

  Bunları niye mi yazdım, bakın en son mesajınızda bile AK Parti gitsin hemen haftanın konuğu ben olacam falan diyorsunuz. Ne alaka yani. Siteyi AKP nin bir organı gibi gosteriyosunuz. Boyle bir şey yok, olamaz da. Bu yanlış anlayısınızı degıstırın lütfen yada hiç yazmayın.

  Umarım en doğru kararı verirsiniz. 

  Kararınızı verdiğinizde, yeni anlayışınızla "Haftanın Konugu" bölümünde konuk olup aramıza katılmanızı umuyorum.

  • Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 497
  • Cinsiyet: Bay
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #9: 08 Nisan 2010 - 23:51 »
 • Yayınlama
 • Benim anlamadığım bu sitenin kuruluş amacı veya hayatını sürdürme amacı siyaset yapmak mı? Neden bu kadar insanları kamplaştırıcı siyaset yapılıyor? Neden siyaset yapıyoruz? Zaten ülkece her tarafımızdan siyaset akmıyor mu? Köylülerimizin birleşmesi, bütünleşmesi adına açılmış bir sitede, köylülerimizi mutlak manada bölecek bir faaliyetin içerisinde olduğumuzun farkında mıyız? Yahu siyaset demek yalan, dolan, bölen demektir. Siyaset insanları mutlak manada kamplaştırır. Hele hele demokrasiyi tam manasıyla sindirememiş, tartışma kültüründen zerre miktar nasibini alamamış biz Türk toplumunu hayli hayli kamplaştırır. Çünkü bizim kültürümüzde tartışma, karşındaki insanı anlama, anlamaya çalışma, saygı gösterme yok. Batıdaki demokrasi anlayaşının, birbirini anlama anlayışının onda biri yok. Yok oğlu yoklar varken biz neden birleşme kaynaşma adına açılmış bir siteyi kamplaştırıcı, bölücü amaçlarla kullanıyoruz söyler misiniz? Bir çoğumuzun karşıt fikre tahammülü yok iken burada birilerinin sürekli siyaset yapma isteği, arzusu neden kaynaklanıyor?

  ALLAH aşkına kendi iç muhasebemizi yapalım. Siyaseten bildiğimiz bir şey varsa kendimize saklayalım. Burada siyaset yapılsın fikri ortaya atılınca çekincelerimi dile getirmiştim ve ne kadar haklı olduğum apaçık ortada.

  Önce tartışmanın ne olduğunu, nasıl yapılması gerektiğini öğrenelim ondan sonra tartışalım. Ki o kadar sığ tartışmalar ve gereksiz polemikler yaşanıyor ki akıl almaz. Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olanlar ve fikri sabitlerle ne kadar sağlıklı tartışma yapılır söyler misiniz? Bunları hepimiz için, öncelikle kendim için söylüyorum.

  Bırakın ALLAH aşkına şu siyasi söylemleri. İsmail Abi'nin siyasi kimliği olmasına rağmen O bile burada siyaset yapmıyor, bize ne oluyor. Şu siyasiler ve yalan dolanlar için kendi köylümüzü kırmaya, kamplaşmaya gerek var mı? Bu sitenin varoluş amacı siyaset yapmaksa o zaman kapatalım gitsin. Nasıl olsa bir sürü siyasi platform var. Ne gerek var böyle bir siteye?

  Servet Abi siz de başka bir mevzu, konu bilmez misiniz ALLAH aşkına. Hep aynı şeyleri döndürüp dolandırıp yazmaz birisi. Anladık şu anki hükümetten zahatsızsınız. Bu sizin en doğal hakkınız. Ama biz bunu zaten biliyoruz, bunu öğrendik artık. Artık farklı şeyler öğrenmek istiyoruz sizden. Veya zahatsızlığınızı sağlam temellere, verilere dayandırın, tutar bir tarafı olsun. Belki kaliteli bir tartışma meydana çıkar. Anladık bu hükümet size göre vatan haini, ama başka birisine göre ülkemizde vesayet rejimi kurmuş siyonistlerin, beyaz Türklerin, ittihat ve terakki zihniyetinin kökünü kazımak isteyen, yani vatan hainlerinin kökünü kazımak isteyen bir siyasi oluşum. Şimdi hangisi doğru. Ortada siyah beyaz tezatlığında bir durum var. Burada bir kısım insanın değer verdiği, oy verdiği bir oluşuma siz sürekli vatan haini iması yaparsanız ister istemez tepki alırsınız. Vatan hainliği çok ağır bir ithamdır, hiç düşünmez misiniz ki bu siyasi oluşuma oy verenler alınmaz mı, gücenmez mi diye? Hiç kimse sizin gibi düşünmek zorunda olmadığı gibi siz de hiç kimse gibi düşünmek zorunda değilsiniz. Ama başkasının değer verdiği, gönül verdiği bir şeye de ağır ithamlarda bulunmaya mecbur değilsiniz, hele hele elinizde hiç bir somut veri olmadan.

  Lütfen artık şu boş siyasi tartışmalara bir son verelim. Hepimiz için söylüyorum. Ayıp oluyor, kırıcı oluyor, verimsiz oluyor. Bu sitenin amacı insanımızı kutuplaştırmak değil. Biliyorum amacınız o değil ama sonuç malesef böyle. Seviyeli tartışmanın ne demek olduğunu bilmeden kalkıp buralarda atıp tutmanın, ahkam kesmenin hiç birimize faydası yok.

  Saygılar.....

  • Administrator
  • *
  • İleti: 2.566
  • Cinsiyet: Bay
  • "Edeb Ya Hu"
   • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #10: 09 Nisan 2010 - 00:08 »
 • Yayınlama
 •      Hay ağzına sağlık Emrullah, söyledik söyledik dinleyen yok. Biz siyaset tartışmak için burada değiliz ve bu siyasi yazılar bizi yıpratıyor. Bir çok insanımız sırf bu nedenden ötürü siteye girmiyor. Bizim hedefimiz bu değil. Hedefimizi herhale bu güne kadar yaptıklarımızdan anlamışsınızdır. Eğer anlamadıysanız diyecek bir sözüm yok. Lütfen biraz düşünelim!!!

       Kalbi Muhabbetlerimle...
  Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

  • Administrator
  • *
  • İleti: 168
  • Cinsiyet: Bay
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #11: 09 Nisan 2010 - 00:44 »
 • Yayınlama
 • Ben burda sitem ederken ne sahsi kimselerin tarafini almak icin nede sahsi kimseleri yermek icin yazmadigimi ve sahsi kimseyi rencide etmedigimi belirtmeliyim. Ayrica Zafer bey kardesimi ailecede tanidigimizdan ne kadar beyefendi ,nazik, kibar bir insan oldugunu biliyor asla kendisini kastetmedigimi ve üzmek istemedigimi belirtmek istiyorum.
  Malesef ben dahil bazi bayan arkadaslarim artik yorum yazmaktan cekindigimizden siteden uzak durmayi tercih ediyoruz .Hatta siteden tümüyle ayrilan arkadaslarimda bana ayni konudan muzdarip olduklarini söylüyorlar.Belki yanlis yer ve zamanda tepkimi gösterdim ama, ayri bir konu acmak istemedim bu konu üzerine.Anlayisiniza siginiyorum ne söylemek istediklerimin dogru anlasilmasini ümit ediyorum.
  Saygilarimla

  Teşekkür ederim Gültane Hanım, ben kendi adıma alacağımı aldım, bu konunun acılması da gercekten onemli. Ben dahil herkesi daha dikkatli olmaya davet ediyorum. Gereken hassasiyet gösterilecektir bundan sonra. 

  Saygılarımla.

  • Mehmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 447
  • Cinsiyet: Bay
   • Gülen Köyü Web Sitesi
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #12: 09 Nisan 2010 - 19:51 »
 • Yayınlama
 • niye o bayan arkadaşı niye dişi baykal ilan ediyosunuz doğruyu dedi diyemi. evet haklı,sizin için ney ben söliyeyim.bir ev yapılmış,tamam. bitti.ama hiç merak ediyomusunuz.içine ne malzeme kullanıldı acaba temeli varmı yokmu bunu hiç merak etmiyosunuz. tabi nasıl olsa ev hadi içine girelim ama içine giremediniz.çünkü içine girseniz dışardan görüldüğü gibi deyil bende cumaya gidiyorum.o deyil.size şimdi saymak isterdim ama sizin asıl gözleriniz kör olmuş. size deselerki bu doğrudur tamam siz öledir sölersiniz ne yazıkki bizim insanların zihniyeti bu aslında ben sayın başbakana hiç kızmıyorum çünkü size MESUT YILMAZ lazım yani MASON yada başka deyişle CEM UZAN size onlar yakışır siz en iyisi tayyip erdoğanın peşinden koşun sınıra kadar yalnız söleyin ona sizede 45 tane avukat getirsin SAKIN UNUTMAYINNNN.....SÖLEYİN

  • Mehmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 447
  • Cinsiyet: Bay
   • Gülen Köyü Web Sitesi
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #13: 09 Nisan 2010 - 20:05 »
 • Yayınlama
 • Birde şunu eklemek açık konuşurum elektriklerimi dün kestiler gittim açtım mühürü kırdım ondan sonra gittim parasını ödedim.peki onu savunan arkadaşlar bana özelleştirmeyi açıklasın sadece elektrik yani ayedaşda kaç tane taşeron var biliyomusunuz 13 tane hepsinin parası nerden ödeniyo dikkat edin taşeron dedim işçilerini sölemedim bu para nerden geliyor haa elektirğimi neden kestiler onuda diyeyim bundan sonra 2 tane faturayı geçerse hemen kesiyolar benimde 3 tane olmuş evet özelleştirme sorarım size 13 tane taşören firmanın parası nerden ödeniyo bizden doğudaki adam 10 tl para öderken ben burda 60 tl ödüyorum ama eminim aynı elektiriği yakıyorumdur kaçak elektrikde çabası lanet olsun bu özelleştirmeye bu dediğim belkide yüzde biri lanet olsun böle devlete

  • İrfan Korkmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 335
  • Cinsiyet: Bay
  • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
   • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0530 441 33 36
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #14: 10 Nisan 2010 - 00:20 »
 • Yayınlama
 •         Müdahil olmamak elde değil,üzgünüm.
          Bir taraftan kazanı deleceksiniz,diğer taraftan süt dökülmesin diyeceksiniz. >:( >:(Birnazım hanıma,görüşlerini ısrarla açıklaması anlamında hak veriyorum;ama Servet abinin 'Israrlı politikası'na,hak vermediğim gibi,anlam da veremiyorum.İsmini Hacer(Henüz kani gelmiş değilim) olarak açıklayan,Hatay'lı bir bayanın,misafir olduğu bir sitede,arı kovanına girmiş 'İşkebil' gibi ortalığı karıştırma hakkı olmaması(Bana göre),O'na,'Dişi' diye hitap edilmesini gerektirmez.Değerli Ömer kardeşimin,bundan dolayı,sayın bayana bir özür borcu olduğuna inanıyorum;ama yine de bunu tercihine bırakıyorum.
          A.K.P. Döneminde iş sahibi olan biri olarak,benim de kısmen,icraatlarını beğenmediğim durumlar olmadı değil.Hatta,son yerel seçimlerde,yemin etmiş olmama rağmen,sandık başında karar değiştirip,oyumu tekrar sandığa atmış bulundum. :D ??? Hacer hanımı dışarda tutarak (O içeri girer :D),hepimizin,az da olsa birbirimizi tanıdığımızı düşünüyorum.Köyümüzde,Çaykara boğazında,hatta tüm Türkiye'de,particiliğin, 'Dedemizin partisi' zihniyetiyle,körü körüne yapıldığını,bilmeyenimiz yoktur.Birçoğumuza da,dedesinden ya da babasından,sadece 'Parti'si kalmıştır kim bilir!
          Bu sitede,anlamlı anlamsız yazı yazan herkes,düşünebiliyor demektir.Onun için,çok rica ediyorum,kimse,kimsenin yerine düşünmeye kalkmasın.Herkes düşüncesini kendine saklasın ve yine hiç kimse,düşüncelerini,hele hele siyasi düşüncelerini,başkalarına empoze etmeye çalışmasın.Ülke olarak,çok şey kaybettik,artık kaybetmeye tahammülü-m-üz kalmadı sanırım.
          Anlayışlı insanlardan oluşan bir toplum olduğumuzu biliyorum.Seviyeli tartışmalardan kaçınmaya gerek yok;ama birbirimizin de kalbini kırmayalım.Siyaseti de tartışırız,ekonomiyi de tartışırız,sanatı da tartışırız,Trabzonspor hariç sporu da tartışırız,tartışmayı da tartışırız ......Anlaşırız,Hataylıyla da anlaşırız,Arpaçaylıyla da anlaşırız,İngilizle de anlaşırız...........Dövüşürüz,barışırız,bir tarih boyunca yaptığımız gibi,farklı etnik gruplardan bir 'Millet' oluştururuz.Dinimizi satmayız,namusu satmayız,vatanımızı satmayız........Satanı affetmeyiz.
          Ortak paydamız o kadar çok ki,faturalarımızı ödeyelim,karanlıkta kalmayalım :D :D :D En derin muhabbetlerimle
                                                                                         Yavriligot                                                                                                                                           
  Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

  • Administrator
  • *
  • İleti: 168
  • Cinsiyet: Bay
  "Cok Hassas"
  « Yanıtla #15: 10 Nisan 2010 - 17:12 »
 • Yayınlama
 • Durun bir dakika Hacer Hanım, bu şekilde gidemezsiniz. Bu siteye iftira atıp terkedemezsiniz. Bu sitenin namusuna leke süremezsiniz.

  Defalarca size izah edilmesine rağmen anlamamakta ısrar ediyorsunuz üstüne bir de iftira atıyorsunuz. Eğer burda siteden özür dilemezseniz sizi müfteri ilan edeceğim. Burda başbakana mektup yazılıyor, iktidar partisi lehine yazılar yazılıyor çıtınız çıkmıyor ben alehte bir şey yazınca sorun cıkıyor diyosunuz. Külliyen yalan! Bir kere bu sitede MHP ilçe başkanı düzenli bir sekılde goruslerini dile getırıyor, kimse de müdahale etmiyor. Keza yine farklı görüşler dile getiriliyor, ben de getiriyorum, sorun olmuyor bunlar.

  Sorun şu Hacer Hanım, sorun sizin her başlıkta siyasi mesajlarla, hangi parti lehinde veya aleyhinde olduğu inanın hiç onemli değıl, kin ve nefret kusmanız bu bizi irrite ediyor. Burda onlarca başlık var ama siz hep aynı teraneden gidiyorsunuz, sizden istediğimiz bu tavrı bırakmanız, başka birşey değil. İsteginiz kadar ovün, yerin ama bıktırdınız yani, her sözü akp ye getirmeniz. midemiz bolandı.

  • Mehmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 447
  • Cinsiyet: Bay
   • Gülen Köyü Web Sitesi
  "ÇOK HASSAS"
  « Yanıtla #16: 11 Nisan 2010 - 20:49 »
 • Yayınlama
 • zafer şunu açıklığa getirelim sözü akp,ye getirdiniz diyosun,da ama bu konunun açılma sebebide akp yani burda chp,de olur akp,de olur mhp,de olur bende kendi fikrimi söledim. akpye ben kendi adıma lanet okuyorum sen söle ayedaş,ta 13tane taşeron firması olurmu yada,bunların parası nerden çıkıyor sen söle?
  irfan abiye,de şöle diyeyim kısaca faturayı, ödüyoruz. ama 2 tane,de geçince kesilmez,ya ama şöle değerlendir 13tane taşeron firmanın parasını kim ödeyecek.
  biraz enflasyon rakamlarını kısaca özetleyelim sadece şu ocak 08.19 şubat10.13 mart-09.56 saat gibi okunuyor deyilmi nerde peki 2010 yılına vadettiği rakamlar oda bunlar resmi bide tüketici toptanı sölesek oooo...yahu şu adamın iyi bir tarafını söle gel bir akşam misafir edeyim senide ben anlatayım sen dinle..


   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear