SALAT-I TEFRİCİYE DUASININ SIRRI - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: SALAT-I TEFRİCİYE DUASININ SIRRI  (Okunma sayısı 36888 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Moderatör
  • *
  • İleti: 262
  • Cinsiyet: Bay
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
SALAT-I TEFRİCİYE DUASININ SIRRI
« Topic Start: 28 Mayıs 2010 - 11:44 »
     RECEP ALİ DÜZENLİ
     rad1453@hotmail.com
     16 Eylül 2009 Çarşamba

     SALAT-I TEFRİCİYE DUASININ SIRRI

     Yazı için bu konuyu seçmemin sebebi dua ile ilgili başımızdan geçen  imkansız gibi görünen bir olayın imkanlı hale gelmesidir. Yani duanın gücüdür.

     Dua müminin silahıdır…
    Hepimiz dua ederiz eyer inanıyorsak.
    Duası kabul olan mümün, ameli ile duası eşit olandır.

     Çoğu zaman  duamızın hemen kabul olmasını bekleriz. Somut elle tutulur sonuçlar bekleriz. Bazen bu süre uzayabilir. Ama bir dua var ki okuduğunuzda karşılıksız kalması neredeyse mümkün değil. Bu dua Salat-ı tefriciye duasıdır. Tabi duanın samimi duygular içerisinde yapılması gerekiyor.

     Salat-ı tefriciye duası ile ilgili İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce ALLAH, o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.”

    Duanaın Arapçası:


    Duanın Anlamı:

    “ALLAHım! Bizim Efendimiz Hz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, ALLAH’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

    Salat-ı terficiye duasıyla ilgili yakın zamanda başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum ki duanın gücüne bundan sonra daha fazla inanalım.

    Teyzem her zamanki gibi sıradan günlerinden birini yaşıyordu. Sabah kalktı ve hastanede yatmakta olan bir arkadaşını ziyaret etmek için evden çıktı. Hastaneye vardığında ziyaret saatini beklemeye koyuldu. Bu arada da son günlerde göğsünde beliren ağrı için  doktora görünmek için sırasını almıştı bile.  Doktor muayenesinin ardından hastanede yatan arkadaşını ziyaret edecekti. Ama öyle olmadı. Doktor ona kötü haberlerinin olduğunu söyledi. Çok geç kaldığını , göğsünde kitle olduğunu ve yayıldığını söyledi. Hemen filimler çekildi ,tahliller yapıldı ve acilen ameliyata alınması gerektiği söylendi. 3 gün sonraya ameliyatına  karara verildi. 

    Yakınları olarak bu  habere çok üzülmüştük tabi. Elimizden ne gelir ki bu tür vakalarda . Akrabalar gün boyu hastane bahçesinden eksik olmuyorlardı. Ziyaret gelenler gidenler. Bu arada ameliyat günü yaklaşıyordu.Evde otururken telefon çaldı ve  teyzemin kızı aradı ve selatı tefriciye  duasını okuyacağımızı herkese belli sayıda verdiğini bana da 200 tane  ayırdığını  söyledi. Ameliyat saatine kadar 4444 defa okunması gerekiyordu. Eşim ve ben hemen okumaya koyulduk. Sabırla okumaya devam ettik ve 2 saat içinde bitirdik. Daha önce selatı tefriciyeyi bilmediğimden okuyuşlar gayet yavaştı.

    Salatı tefriciyeyi akrabalar arasında paylaştırmıştık ve böylece kısa sürede bitirmiştik. Bu süreçte  esrarengiz olaylar yaşanmaya başlamıştı. Hastanede yatan teyzeme  tanımadığı bir kadın gelerek bir gofret uzattı ve ameliyata girmeden önce bu gofreti muhakkak yemesini söylemiş ve benden sonra gelip peygamberler sana dua edecek demiş ve gitmiş. Odadaki diğer hastalar neden bizde dua edip gofret vermiyorsun diye sitemlerini ilettiler kadına . Kadın cevaben bu gofrete bu odada sadece bu hastanın ihtiyacı olduğunu söyledi. Gün böyle biterken ertesi gün ameliyat saati beklenmeye başlandı.

    Ameliyat bittikten sonra doktorlar gözünüz aydın diyorlardı. Hastadaki belirtiler sadece bir yağ bezesinden ibaret olduğu söylendi. Bu haberi alınca çok sevinmiştik. Ve dudaklarımda  salatı terficiye duası asılı kaldı öylece. Elalahumme salli salaten kamileten…

    Duanın gücü bir kez daha sarsmıştı beni derinden.

    Mevlam duaları kabul olan kullarından eylesin.Hiçbir müslümana bela ve musibet vermesin.Şu anda hasta yatan mümin kardeşlerimize acil şifalar versin…Salatı Tefriciyenin Sırrına mazhar olsunlar… Amin...
    Tavsiye Edilen Kitap:

     Gıybetin yaktığı dudaklarda  artık çiçek açması için
     ‘Söz Yangını’ kitabını okumayı tavsiye ediyorum.
     Senai DEMİRCİ — TİMAŞ YAYINLARI


Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.


 

         
Twittear