DAMIZLIK SENFONİ ORKESTRASI - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DAMIZLIK SENFONİ ORKESTRASI  (Okunma sayısı 2281 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
DAMIZLIK SENFONİ ORKESTRASI
« Topic Start: 01 Haziran 2010 - 12:17 »
  • Yayınlama
  •      MUSTAFA YILMAZ
         mustafa-yilmazzz@hotmail.com
         23 Nisan 2007 Çarşamba

Üzerinize afiyet gribe yakalandım.Havaların baharı andırdığı şu günlerde mevsim şartları bünyemin dengesine bir katakulli yaptı ve direncimi kırmayı başardı.Gribe şifa olur düşüncesiyle Salim Amca'nın  bakkalından almış olduğum ada çayı içimi bir güzel ısıttı ki sormayın.Sıcacık ada çayını yudumlarken pek adedim olmadığı halde televizyonda  seyrü sefer yaparken ekranın altında beliren son dakika ibaresi dikkatimin yoğunlaşmasına sebebiyet verdi.İçeriğinde Cumhuriyet Halk Partisinin bir kanala vermiş olduğu iddia edilen kayıp trilyonlardan bahsediyordu.Haberin içeriğini daha detaylı öğrenmek için kanalları zaplarken kapı zilimin canhıraş bağırması ile başım ekarana, gövdem kapıya yönelmiş vaziyette kaldı.Bu beden akrobasisi sonrasında kapıyı açtım ve karşımda, okunabilme ihtimali olan günlük gazetelerden beş altı tane almış olan alt katımda oturan emekli öğretmen Şükrü beyin üniversite tahsili yapan oğlu Ramiz duruyordu.Kendisini içeri buyur ettikten sonra elindeki gazetelerle ilgili sordum:

-Hayırdır Ramiz,nerden icab etti bu kadar gazete almak?Hepsi bugünün gazetesi mi?

-Sorma Selman Abi,üniversitedeki hocalar galiba gazetecilerle anlaşmalı çalışıyorlar.Siyaset Bilimi okuyoruz diye günlük gazeteleri takip etmemiz gerektiğini söylüyorlar.Köşe yazarlarını okumamız gerekiyormuş.

-Daha ne istiyorsun Ramiz.Hocalarınız sizin iyiliğinizi istiyorlar.Hem bunu onların demesine fırsat vermeden sen okumalısın zaten.Bu senin hem okuduğun bölümün gerekliliği hem de bir vatandaşlık gereği

-Tamam da Abi, bölümümün gerekliliğini anladım da vatandaşlık gereği de nerden çıktı?

-Ah Ramiz sen nerde yaşadığını sanıyorsun.Baksana durmadan son dakika gelişmeleri yaşanıyor.Son gelişmeden haberin yok anlaşılan!

-Neymiş o?

-CHP bir özel kanala trilyonlar vermiş.Hem de bunu faturalandırmamış.Anlaşılan o kadar trilyon kayıp.Nereye gitti bu paralar.İşin ilginci dosyası Anayasa mahkemesinde duruyormuş da bunca zaman neden haberimiz olmadı.Anlayacağın Ramiz,CHP nin de ayağını çelmeye çalışıyorlar.

-Onlara bişey olmaz abi.Arkalarında koskoca cunta var.İş oraya gelmeden arkalarında hukuk gücü var.Zaman aşımı vs yaparlar kimsenin haberi bile olmaz.
    Aslında bu güç onlarda olmasa CHPnin samanaltı yapılmış çok olayı ortaya çıkar ve ortalık fena karışır.Sence de öyle değil mi Selman Abi?Tarihimizin bile belkide en büyük çete oluşumu ortaya çıkarılıyor ve CHP buna ses çıkarmıyor bile.Hatta fazla üstelemeyin demeye getiriyor olayı.Şüphe uyandırmıyor mu sence?

-Ramiz bakıyorum da Siyaset Bilimi seni çok derinlere daldırmış.Bir de hocalarından dem vuruyorsun.

-Şikayetim hocalara değil be abi,hergün ödediğim gazete paralarının haddi hesabı yok.Ben ona yanıyorum.

-Yanmaya devam etsen iyi olur.

-Neden abi,bilmediğim bir gelişme mi var?

-Yok ama AKP ye açılan kapatma davası bırak sıcak para girişini elde avuçtakini de götürüyor.Baksana habire zam gelmeye başladı.Terayağlı pirinç pilavı yiyemeyeceğim ona yanıyorum.Pirinç almış başını gidiyor.
    Ekmek hakeza.Petrole kuruş kuruş zam.ALLAH sonumuzu hayır etsin.

-Amin Selman abi.Bunda haklısın galiba.Sanırım ülkeyi seksenli yıllara döndürmek istiyorlar bazı dış güçler.En bariz örneğini geçenlerde bir üniversite kampüsünde yaşadık.Gerçi kimse inanmadı olayın uyandırılmak istenilen izlenimine.Her halinden provakasyon kokuyordu.Adamın alnında kılıç dövmesi olması yeter de artar bile.

-Yahu Ramiz,cevap vermekte zorlanmaya başladım.Üniversitenizde ne anlatıyorlar size gündemle ilgili.Taraf tutuyorlar mı?

-Kısmen Selman abi,etkisini hissettirecek derecede olmasa da anlıyoruz nerde durduklarını.Günlük aldığım gazetelere içim yansa da ne yapıyım mecburum.Yoksa tek taraflı değerlendireceğim olayları.Siyaset geniş düşünmeyi gerektirir.Geniş vizyon gerekiyor.

-MaşALLAH Ramiz sende de bu var görüyorum.Ben de kendimi bişey sanıyormuşum meğer.

-Estağfurullah Selman abi.Senin yönlendirmelerin olmasaydı bunları nerden öğrenirdim.

-Neyse bırakalım bunları.Sana yeni kitap çalışmamdan bahsetmişmiydim?

-Kitap mı çıkarıyorsun Selman Abi?Abime yakışır doğrusu

-Şşşştt cıvıma Ramiz

-Pardon abi kendimi tutamadım.Özür dilerim.

-Evet kitap hazırlığım var.Son kısmına geldim.Yakında piyasaya çıkar.

-Merak ettim abi neyle alakalı kitap?

-Aslında seni ilgilendireceğini düşünüyorum.Sıcak gündemle ilgili çarpıcı iddialarım var.

-Sahi mi abi?Biraz bahsedebilir misin içeriğinden?

-Bahsedemem Ramiz,ısrar etme

-Hiç olmazsa kitabın adını söyle be abi

-Bak o olabilir.Kitabın adı Damızlık Senfoni Orkestrası.Nası beğendin mi?

-Abi gene yaptın yapacağını.Şimdiden duyar gibiyim kitabın çıkaracağı etkiyi.Bu arada abi,bu bahsettiğin orkestranın Cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrasıyla bir bağlantısı yok değil mi?

-Seni zevzek.Sana da yüz vermeye gelmiyor.

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Yaa Sabır...
    • Administrator
    • *
    • 349 Mesajı Toplam
      550 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0535 481 76 24
    « Yanıtla #1: 01 Haziran 2010 - 12:17 »
  • Yayınlama
  • Bu kitabın başlığını çok tuttum çıkarsa bu kitabı ilk ben alacağım okurken gülmekten kasıklarıma ağrılar girdi...

Haa bu arada yazının devamını sabırsızlıkla bekliyorum

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #2: 01 Haziran 2010 - 12:18 »
  • Yayınlama
  • Güncel bir meseleyi, çok hoş bir şekilde ele aldınız. Ellerinize sağlık! Çok beğendimi ifade etmek istedim. Saygılarımla..

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    « Yanıtla #3: 01 Haziran 2010 - 12:18 »
  • Yayınlama
  • Güzel bir ironi..Tebrikler mustafa.Devamını bekliyorum...

Facebook Yorumları

Twittear