TUNCAY HOCA'DAN UYGULAMALI ABDEST DERSİ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: TUNCAY HOCA'DAN UYGULAMALI ABDEST DERSİ  (Okunma sayısı 1996 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
     MUSTAFA YILMAZ
     mustafa-yilmazzz@hotmail.com
     6 Mayıs Salı 2008

TUNCAY HOCA'DAN UYGULAMALI ABDEST DERSİ

Tuncay Hoca’dan Uygulamalı Abdest Dersi

Biraz  gündemden uzak kalınmış bir yazı ama yayınlamazsam içimde ukde kalacağı için yayınlamaya karar verdim.

Malumunuz geçtiğimiz günlerde 23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladık.Kutlamalar ekranlara çeşitli şekilde yansıdı.Şimdi sizlere 23 Nisan etkinliklerine dair jakoben laikçilerin yakındığı türden  bir yakınma anlatmayacağım.Kartal’daki bir ilköğretim okulu piyesinde çocukların namaz kılmasından,okul müdürünün  müzik eşliğinde dans eden çocukların kıyafetlerini beğenmeyip müziği kapatmasını filan da anlatmayacağım(!).Eee ne diyeceksen de  dediğinizi duyar gibiyim.

Akşam kanallarda ne var ne yok diye bir zapp-ı alem yaparken gözüme ,elindeki kağıtlarla,işte kardeşim,ahan da kayıp olduğunu iddia ettğiniz faturalar burda diyen Tuncay Özkan’ın bas bas bağırması çarptı.Demekki faturalar kayıp değilmiş diye düşündüm.İftira atıyorlardı besbelli.Yoksa yalan mı diyecek koskoca adam(!).

Bir ara kendini o kadar  aklama çabasındaydı ki dudaklarından dökülen sözlerle bir irkilme yaşadım.Tüm samimiyetimle aktarıyorum.Ne eksik ne fazla: “CHP gibi kurumsal kimliği olan bir partiye laf söyleyeceksin,insanın önce ağzını,burnunu yıkaması lazım” der demez farkında olmadan tahayyül alemine kısa bir geçiş yaptım.Küçük bir köy camisinde  ben ve birkaç arkadaşım dizlemizin üstüne çökmüş bir vaziyetteydik.Karşımızda caminin imamı ve bizim de hocamız olan Tuncay Hoca vardı.Hocamız bize abdestin nasıl alınması gerektiğni anlatıyordu.Hem anlatıyordu hem de uygulamalı olarak gösteriyordu:Önce ellerinizi yıkayacaksınız çocuklar,sonra üç kere ağzınıza su verceksiniz,ağzınızı iyice çalkalayacaksınız, diyordu.Ağızdan sonra burnunuza üç kere su vereceksiniz dedikten sonra hayal aleminden gerçek aleme dönüş yaptım.Ekrandaki Tuncay Özkan’ı dinlemeye devam ettim:Kanaltürke laf diyeceksiniz,çarpılırsınız, dedikten sonra alnıma bir şaplak yapıştırdım ki sormayın.

Aman ALLAHım ne yapmıştım ben.İstemeden de olsa neler söylemiştim birileri için.Daha Deniz Baykal için sarf ettiğim sözler soğumadı bile.

Biraz daha düşündükçe Ergenekon çetesinin fikir babası olan Doğu Perinçek için hoş olmayan sözler dediğimi de hatırlamaya başlıyorum.Bütün bu sözlerden sonra galiba ağzımı,burnumu yıkamam da kurtarmayacak beni.

Başımın dörtte birine kadar mesh yaparak bir nebze olsun vicdanımı huzura erdirebilirim.Gerçi Tuncay Hocam bu konuda ne düşünür bilmiyorum.

Sevgili dostlar, bunlar bir şekilde telafi edilir ama çekine çekine açıklıyorum.Sabih Kanadoğlu için de bariz suçlamalar içeren değerlendirmelerim olduğunu bilseniz ne dersiniz bana.Çok ileri gitmişim değil mi?Ah benim salak kafam!Ne yapmış ki adam kötü konuşuyorsun onun için.Topu topu Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı için kibar bir ağızla:Bak savcı bey kardeşim,gençsin,idealistsin ama aynı zamanda toysun da.Bu toyluk bazı yanlış adımlar attırabilir insana .İnsanın hayattan tecrübeler edinmesi lazım.Önünde Susurluk gibi bir dosya dururken geleceğini tehlikeye atma derim.Benden sana bi abi nasihati.

Kendisi aynı zamanda  CHP yönetimi için de hatırı sayılır bir büyük.Her fırsatta:Sen olmasaydın ben nasıl 367 diye bir zırvadan gerekçe uydurup da Anayasa Mahkemesine giderdim diyen CHP yönetiminin abi olarak gördüğü birisi için ileri geri konuşmak ne derece doğru.Şimdi pişmanlığım birkat daha arttı.Ne yapacağım bilmiyorum.

Burdan Tuncay Hocama sesleniyorum.Ne olur Hocam bir akıl ver,bir yol göster.Haksız olduğumu kabul ediyorum ama bu vicdani huzursuzluk nereye kadar sürecek böyle?Namaz abdestini bıraktım,acaba güsul abdesti alsam affedilir miyim?

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

Facebook Yorumları

Twittear