ŞAH DİN,MAT SAV - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ŞAH DİN,MAT SAV  (Okunma sayısı 1583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
ŞAH DİN,MAT SAV
« Topic Start: 01 Haziran 2010 - 15:57 »
  • Yayınlama
  •      MUSTAFA YILMAZ
         mustafa-yilmazzz@hotmail.com
         27 Mayıs 2008 Salı

ŞAH DİN,MAT SAV

-Hızır abi artık ben de oy kullanacak yaşa geldim.Ağustosta onsekizi mi dolduruyorum.2009 da ki yerel seçimlerde siftah yapacağım inşALLAH.

-Ne güzel.Peki hangi partiye oy vereceğine karar verdin mi?

-Henüz karar vermedim.Gerçi  oy vereceğim partiden çok oy vermeyeceğim partileri belirliyorum.
    -Niye işe tersten başlıyorsun?

-Hayır abi,işe tersten başlamıyorum.Sadece eleme yapıyorum seçime katılacak partiler arasından.Hem bu elemeyi ben yapmıyorum.

-Anlamadım.Sen yapmıyorsan kim yapıyor?Başkasının istekleri doğrultusunda mı oyunu değerlendireceksin?

-Hayır abi,nerden çıkartıyorsun bunu? Baksana, haberleri izlemiyor musunun?Bariz bir şekilde “bize oy vermeyin,bizim sizin oylarınıza ihtiyacımız yok”diye bas bas bağıran partiler ortalıklarda dolaşıyor.

-Şimdi kafamı karıştırdın Ramazan.Ne demek istiyorsun,tam olarak anlatırmısın?

-Hızır abi burada kafanı karıştıracak ne var!Tahsil düzeyi en düşük insan bile farkına varır bu bağırmaların.Geçenlerde yaşanan olayı hatırla!Hani yaşlı bir amca kendisini hacca göndermesi için bir milletvekiline ricada bulunmuş ve milletvekili de ona “Boşver ,Araplara paranı kaptırma.Hem bakarsın Muhammed seni geri göndermez”demişti.Bu ne küstahlık Hızır abi.Sorsan Müslüman bir ülkede yaşıyoruz.Şimdi ben bu olaydan sonra,” dinde bizim millet de bizim” diyen bu partinin söylemlerine inanır mıyım?Oyumu bunlara verip heder eder miyim?

-Bak bu konuda sana katılmamam mümkün değil.Millete yüzünü ve sırtını çevirenlerin milletçe değerlendirilmeyeceklerini anlamamaları şaşırtıcı.

-Ne anlamaması Hızır Abi.Bal gibi de anlıyorlar.Demokrasiden yoksun oldun mu böyle oluyor işte.Biz millete sırtını çevirmemekten bahsederken onlar ne deyiversin?Oy her şey değildir veya %99 ile de gelseler birileri gelir onları aşağı indirir.Nasıl bir milliyetçilik bu böyle?

-Milliyetçiliği düşünen kim Ramazan.Onların derdi altlarından kaymakta olan koltuklarını kurtarmak.Ama bilmiyorlar ki sırtını dayadıkları yerler eskisi gibi bekledikleri tepkiyi göstermeyecekler.Artık şunu kafalarına koymaları lazım:TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL,HALKIMIZ BİLİNÇSİZ DEĞİL.

-Çok doğru söylüyorsun Hızır abi.Benimde güvencem halkımızın hızlı bir şekilde biliçleşmeye başlaması.Halkımız eskisi gibi demokrasi dışı atılımlara tepkisiz değil artık.Bugün olmasa bile yarın ülkemiz muhakkak aydınlığa ulaşacaktır.

-Peki bir olayla mı oy vermeyeceğin partileri belirliyorsun?

-Yok abi biliyorsun burası Türkiye.Olaydan bol ne var?Gelelim diğer olaya.Kapatılmayla karşı karşıya bulunan malum partimiz varya hani.Otuzbin insanımızın öldürülmesinde başrol oynayan biri için nasılda ısrarla liderlik,önderlik gibi ifadeler kullanıyorlar.Sanki öldürülen otuzbin insanımız kendi kardeşi değildi.Birde utanmadan özel muameleye tabi tuttuğumuz o kişinin düşünceleri değerlendirilmeliymiş demezler mi?Siz kimsiniz diyeceğim ama onlara oy veren insanların hakları var üzerlerinde.

-Hoop Ramazan yavaş.ALLAHtan ilk kez oy kullanacaksın.Neden bu öfke?

-Nasıl neden öfke Hızır abi?Onsekiz yaşındayım diye küçük mü görüyorsun beni?Unutma Osmanlı Devletinde  benim yaşlarımda padişahlar koskoca Devleti idare ediyorlardı.Fatih istanbulu fethettiğinde yirmibir yaşındaydı.Bir milletin geleceği gençlerinin takınacağı tavırlara göre şekil alır.İyi yetiştirirsen devlet kalkınır.Kötü yetiştirirsen bir devler yıkılabilir.

-Ramazan,sen beni yanlış anladın.Demek istediğim daha önce hiç oy kullanmamışsın.Bir değerlendirme durumun olmadı.Hem seçimlere de daha var.

-Sana bir soru Hızır abi.Oy verdiğin parti için keşke vermeseydim dedin mi hiç?

-Ne yalan söyleyeyim,vermeseydim dediğim zamanlar oldu.

-Hah işte Hızır abi.Benim de amacım keşke dememek için ince eleyip sık dokumak.

-Bu konu hakkında yapacak çok bir şey de yok.

-Aslında var Hızır abi.

-Nasıl var?Ülkeyi şahlandıracak bir parti görüyor musun sen?

-Şahlandıracakları görmüyorum ama şahlandıramayacakları görüyorum ya şimdilik o bana yeter.

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• YAVRiLiGOT

• Ziyaretçi
    ŞAH DİN,MAT SAV
    « Yanıtla #1: 01 Haziran 2010 - 15:58 »
  • Yayınlama
  • Yavrum Ramazan.Daha neler öğreneceksin kim bilir?

Facebook Yorumları

Twittear