TAKMA KAFANA! - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: TAKMA KAFANA!  (Okunma sayısı 1341 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
TAKMA KAFANA!
« Topic Start: 01 Haziran 2010 - 16:18 »
  • Yayınlama
  •      MUSTAFA YILMAZ
         mustafa-yilmazzz@hotmail.com
         10 Ağustos 2008 Pazar

TAKMA KAFANA!

-Sayın Taktımıtakan bey,son günlerde partiniz olarak sürekli gündemdesiniz.Gün geçmiyorki partinizden yetkili birinin yaptığı açıklamalar polemik konusu olmasın.Sizce bunun nedeni nedir?

-Efendim partimiz kurulduğu günden bu yana ülkemizin öncelikli meselelerini gündeme getirmiş ve bundan sonra da getirmeye devam edecektir.Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak atılan adımlara karşı bizim hiçbir itirazımız olmaz,olmamıştır da.Partimiz ülkenin giderek şeriat yönetimine doğru gitmekte olduğunu söylese de halk bu konuya duyarsızlığını göbeğini kaşımaya devam etmekle göstermektedir.Biz tez elden başlarına gelecekleri söylüyoruz.Sonra ah vah edip de kafalarını taşlara vurmasınlar.

-İyi ama Sayın Taktımıtakan Bey,siz 50 senedir aynı şeyleri söylüyorsunuz.Söylemlerinizde ve icraatlarınızda hiçbir değişiklik yok.50 senedir şeriat gelecek diyorsunuz ama şeriatın geldiği falan yok.

-Siz bakmayın şeriatın gelmediğine.Ama bunlar çok derinden ve sessizce ilerliyorlar.Şeriat bi gelir hiç anlamazsınız.Hem bu zamana kadar şeriat gelmiyorsa bunda partimizin uyguladığı muhalefetin büyük bir etkisi var.Bazı konuları dile getirmesek ülke yaşanmaz hale gelir.Örneğin geçenlerde gençler için hazırlanan tasarıya ne demeli.Bunlar da şeriatın habercisi değilmi?ALLAHtan korkularına yenik düştüler de geri çektiler tasarıyı.Şimdi söyleyin partimizin muhalefeti olmasaydı o tasarı meclisten geçer miydi geçmez miydi?

-O tasarının şeriatın gelmesiyle ne alakası var?Sizler gençlerin kötü yola düşmesinden hoşnut musunuz?

-Siz de uyuyorsunuz?Bunların hepsi ayak oyunları.Dedim ya işi gençlik sorunları diye gündeme getirecekler sonra bir bakmışsın ortalık olmuş İran!Atatürk'ün gençlik tanımına ne kadar ters düşer bu uygulama biliyormusunuz?

-Sizin Atatürk'ün sözlerini yanlış anladığınız burda bile kendini gösteriyor.Atatürk dememiş midir?"ben sporcunun zeki,çevik ve ahlaklısını severim" diye.Sporu da gençler daha sıklıkla uyguladığına göre içki alemlerinde yaşayanları Atatürk'ün sevdiğini söyleyemezsiniz herhalde.Kaldı ki bu uygulamayı niye hükümet yapınca tepkinizi koyuyorsunuz?Bütün spor kulüplerinde sporcu kendi yaşamına bakmak zorundadır.Sizin dediğiniz mana ile olsaydı ülkemizde faaliyet gösteren tüm spor kulüpleri şeriatı getirmeye yönelik icraatler yapıyorlar.Bırakın içki içmeyi sigara içmek bile yasak.Buna ne diyeceksiniz peki?

-Şimdi olayı çarpıtmayalım.Spor kulüpleri başarıya kilitlenmiş ve onun gerektirdiği doğrultuda çalışma yapmaları gerekiyor.

-Bakın ne güzel dediniz.İçki ve sigaranın cirit oynadığı yerden başarının çıkmayacağını kabul ediyorsunuz yani?

-Hayır öyle demek istemedim.

-Ne yani kabul etmiyormusunuz yoksa?

-Hayır öyle de demek istemedim

-ALLAH aşkına Sayın Taktımıtakan Bey.Ne ak diyorsunuz ne kara.Ben sizi anlamış değilim.Bırakın benim sizi anlamamı siz kendinizi bile anlamamışsınız.Aynı soyadınız gibi yaşıyorsunuz.Taktı mı takıyorusunuz.Siz böyle takmaya devam ettikçe gideceksiniz kıyamete haberiniz yok.Ben şimdiden size diyeyim.Sonra demedi demeyin...

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

Facebook Yorumları

Twittear