Uzungöl Festivalinde Can Kaybı - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Uzungöl Festivalinde Can Kaybı  (Okunma sayısı 1744 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • HAMDİ DÜZENLİ
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 64
  • Cinsiyet: Bay
  • GSM: 5423949005


Uzungöl beldesinde düzenlenen ''2. Uluslararası Trabzon Uzungöl Havacılık Festivali''nde yamaç paraşütü yaparken göle düşen genç, hayatını kaybetti. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Mehmet Yıldız (22), beldede 18 Haziranda başlayan ''2. Uluslararası Trabzon Uzungöl Havacılık Festivali''ne katılarak yamaç paraşütü yapmak üzere arkadaşlarıyla birlikte Malatya'dan geldi.

Beldede motorlu paraşütü ile yüksekten atlayan Yıldız'ın paraşütü bir süre sonra kapandı. Bunun üzerine yedek paraşütünü açan Yıldız, dönerek aşağı doğru inerken ipleri vücuduna sarılan paraşütüyle göle düştü. Yıldız'ı fark eden göl kenarındaki AKUT görevlileri, yüzerek gencin yanına ulaştı. Bu sırada paraşüte sarıldığı için zor anlar yaşayan Yıldız'ı, yanına ulaşan AKUT görevlileri vücuduna sarılan ipleri keserek kurtardı.

AKUT'a ait olduğu belirtilen bir botla kıyıya çıkartılan Yıldız'a ilk müdahale, göl kenarında bekleyen İl Sağlık Müdürlüğüne ait ambulanstaki doktor tarafından yapıldı. Kalbi durduğu anlaşılan Yıldız, ambulansla Trabzon'daki bir hastaneye götürülmek üzere yola çıkarıldı. Yolda doktorların yaptığı suni teneffüs ve kalp masajıyla yeniden hayata döndürülen Yıldız, Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Genç paraşütçü, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.
 

Yaşanan bu olay üzerine Uzungöl Belediye Başkanı Abdullah Aygün festivalin üçüncü gün etkinliklerinin iptal edildiğini duyurdu.
 


Facebook Yorumları

         
Twittear