Turan Şahin | Sevdaya Mola Klibi | İzle - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Turan Şahin | Sevdaya Mola Klibi | İzle  (Okunma sayısı 5327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Administrator
  • *
  • İleti: 2.566
  • Cinsiyet: Bay
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
<a href="http://www.dailymotion.com/video/xe7c6o_turan-yahin-sevdaya-mola_music" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xe7c6o_turan-yahin-sevdaya-mola_music</a>“Sevdaya Mola” adlı albümüyle Karadeniz müziğinde yepyeni bir soluk Turan Şahin…
Aslen Trabzon Çaykara’lı olup, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak, eğitimi için İstanbul’a yerleşmiştir. Müziğe olan merakı her zaman devam etmiş, üniversitenin ilk yıllarında bağlama çalmayı, sonrasında da gitar çalmayı öğrenerek, müzik hayatına birçok bestesiyle giriş yapmıştır.

Albümde; “SEVDAYA MOLA, HABU YALAN DÜNYADA, AĞA KİZİ TONYALİ, EY DUMAN, BEKLEYUN BENİ KIZLAR”, adlı eserlerin besteleri sanatçının kendisine ait olmakla birlikte, Sevdaya Mola adlı şarkı albümün ilk klip parçasıdır. Hüseyin Köse, Onay Şahin, Umut Ayvaz, Neşat Aydın, Mehmet İnan, söz ve besteleriyle “YAMAN AYŞEM, BABAM SÖYLEDİ BANA, YALÇIN DAĞLAR” adlı eserleriyle albümde yer almışlardır.

11 şarkının yer aldığı albümde düzenlemeler Soner Arıca tarafından, Sevdaya Mola adlı eserin aranjesi ise Tufan Taş tarafından gerçekleştirilmiştir. Mix Mastering ise yine Tufan Taş tarafından yapılmıştır.

Özenle seçilmiş naturel sözler, yaşanmış aşklar, duygu dolu yeşil mavi melodiler ve yüreğinizi burkan sözlerle, Karadeniz’i buram buram hissettiren şarkıların yanı sıra; yer yer kemençelerin yer aldığı, içimizi kıpır kıpır yapan, “Ağa Kızı Tonyali, Babam Söyledi Bana ve Bedriye” adlı şarkıları bu albümde duymak mümkün.
Karadeniz müziğini popüler sounduyla birleştirdiği farklı bir yorumla ilk kez Turan Şahin’den bu albümde dinleyeceksiniz…

Turan Şahin’in Sevdaya Mola adlı albümü, Esen Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde ve digital satış kanallarında yerini alacak ve müzikseverlerin beğenisine sunulacaktır.


Albümdeki Eserler

1. Sevdaya Mola
Söz: Mehmet İnan     Müzik: Turan Şahin
2. Habu Yalan Dünyada
Söz: Anonim     Müzik: Turan Şahin
3. Ağa Kızı Tonyali
Söz & Müzik: Turan Şahin
4. Ey Duman
Söz: Onay Şahin     Müzik: Turan Şahin
5. Bedriye
Söz & Müzik: Anonim
6. Semira
Söz: Turan Şahin     Müzik: Anonim
7. Yaman Ayşem
Söz: Turan Şahin     Müzik: Hüseyin Köse
8. Al Şalum Alişalum
Söz & Müzik: Anonim
9. Babam Söyledi Bana
Söz: Neşat Aydın     Müzik: Umut Ayvaz
10. Bekleyun Beni Kızlar
Söz: Onay Şahin     Müzik: Turan Şahin
11. Yalçın Dağlar
Söz: Onay Şahin     Müzik: Anonim


Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...


 


Facebook Yorumları

         
Twittear