ÜLKEYİ SEVENLER, SOYANLAR VE SATANLAR - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ÜLKEYİ SEVENLER, SOYANLAR VE SATANLAR  (Okunma sayısı 31266 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
  • GSM: 0533 450 50 86
Aydın kardeşim benim mantığımı kullanmadığımı söylüyorsun. Sana göre AKP yi savunsam mantıklı olacaktım öyle mi? Ben, sen ve senin gibileri çok iyi anlıyorum. Ben 40 yıldır milli görüşçüyüm. İnşALLAH ölene kadar da öyle kalacağım. Benim gibi milli görüşçü olupta trenden inenleri ve makam için davasini satanları çok gördüm. 1996 yılında Erbakan'ın 150 kişi ile 11 ayda yaptığını onun talebesi olduğunu söyleyenler 9 yılda ve 367 kişi ile yapabildi mi? Tabiiki 9 yılda yaptığı güzel şeylerde olacaktır. Tayyip beyi Erbakan'la kıyaslamak doğru değildir. 100 tane Tayyip bir Erbakan edebilir mi? Bunu senin anlaman zordur. Erbakanı dış güçler niçin sevmiyordu? Dış güçlerin uşakları niçin sevmiyordu? Tayyip beyi niçin seviyorlar? kendisine niçin ödül verdiler? Niçin BOP eş başkanı yaptılar? Çok akıllı olduğundan mı yoksa?.....Aydın kardeşim 2002 de yazılan bir senaryo var  o senaryo harfiyen uygulanıyor. ALLAH sonumuzu hayırlı eylesin. Gözlerinden öpüyorum.

• Aktif Visirli
  • *
  • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
  • 40 Mesajı Toplam
    47 Kere Beğenildi
  • GSM: 05337352022
Görmek ve Anlamak istemeyenlere,

bu yazıda kimseye nefret yoktur iyi okuyun anlayarak okuyun sonra düşünün.

yapılan aldatmacalara yapılan haksızlıklara sağ gösterip sol vuranlara, milletin kanını sömürenleredir nefret. neden tek yönden bakıp bir yerin ifade edildiğine inandığınızı anlayamıyorum. Bu yazının içinde hepsi var. hepsi sömürüyor ve yiyor. Yahu düne kadar Erbakan hoca diyenleriniz var dı? ne değişti. anlamıyorum. yada siz anlatamıyorsunuz? en güzeli ne biliyormusunuz dikta bir rejim, kimi keserse kessin.

• Aktif Visirli
  • *
  • 40 Mesajı Toplam
    47 Kere Beğenildi
Erbakan hocamıza giden bir teklif var buna çok yakinen şahidim. MİLLİ GÖRÜŞ temsilini söyleme. dile bizden ne dilersen. bunu anlayacak kadar çok şükür beynim var.... Ahmet YAKUPHAN abi sadece hoca ile olmadı. çevresine çöreklenen yanlış adamlar çok vardı. bize saf temiz zamanımızda münafık deyip teşkillattan kovduranları biliyoruz. sonra özür özür üstüne buyursun gelsin. kimse kalmayınca böylede oluyor maalesef... vesselam...

• Aktif Visirli
  • *
  • 24 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
 anıtkabir özel defteri)

paşam ülken kan ağlıyor daha dün 24 tane gencecik askerimiz hayatını kaybetti. yo yo hayır ülke kuşatma altında falan değil sen gideli mertlik kayoldu atam artık çıkıp erkek gibi savaşmıyorlar.
pusu kurup arkalarından vuruyorlar insanları.
atam kendi ülkemizin bazı sehirlerine sözümüz geçmiyor. gitmekten korkar olduk o bölgelere.
üstelikte bunları yapanlar yıllardır türk milletinin vergileriyle geçinen insanlar. nerde hata yaptık. paşam biz insanlık yaptık diye mı bugun anneler ağlıyor.
paşam düşünüyorumda menemen olayında nasıl bir öfke hissetmiştin ve öyle bir tepki verdin artık kimse senin gibi düşünmüyor bu ülkede.
bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın düşüncesinde millet.
kimse kendi kanı akmadan umursamıyor olanları.
senden sonra savaş şeklide ordu yönetimide çok değişti paşam. artık komutanlar karar vermiyor. onlar sadece kendilerine verilen emirleri yerine getiriyor.
iyki bugunleri görmedin atam bütün millet gibi seninde yüreğin sızlardı ülkenin haline.
terör bir taraftan. yaşanılan kayıpları siyasetle bağdaştırmak bir taraftan.
ülke olarak oturup ne yapmalıyız diye düşünmek yerine senin partın benim partım kavgası yapıyoruz.
acımıza üzümeyi bıraktık partı kavgasındayız. birlik ve bütünlük ruhumuzu kaybettik. esas nefret etmemiz gereken kişileri bıraktık bir birimize saldırıyoruz.
atam bu ülkenin sana ve fikirlerine suan çok ihtiyacı var.

• Aktif Visirli
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
Aydın kardeşim benim mantığımı kullanmadığımı söylüyorsun. Sana göre AKP yi savunsam mantıklı olacaktım öyle mi? Ben, sen ve senin gibileri çok iyi anlıyorum. Ben 40 yıldır milli görüşçüyüm. İnşALLAH ölene kadar da öyle kalacağım. Benim gibi milli görüşçü olupta trenden inenleri ve makam için davasini satanları çok gördüm. 1996 yılında Erbakan'ın 150 kişi ile 11 ayda yaptığını onun talebesi olduğunu söyleyenler 9 yılda ve 367 kişi ile yapabildi mi? Tabiiki 9 yılda yaptığı güzel şeylerde olacaktır. Tayyip beyi Erbakan'la kıyaslamak doğru değildir. 100 tane Tayyip bir Erbakan edebilir mi? Bunu senin anlaman zordur. Erbakanı dış güçler niçin sevmiyordu? Dış güçlerin uşakları niçin sevmiyordu? Tayyip beyi niçin seviyorlar? kendisine niçin ödül verdiler? Niçin BOP eş başkanı yaptılar? Çok akıllı olduğundan mı yoksa?.....Aydın kardeşim 2002 de yazılan bir senaryo var  o senaryo harfiyen uygulanıyor. ALLAH sonumuzu hayırlı eylesin. Gözlerinden öpüyorum.

Sayın hocam siz 10-15 yıl öncesine kadar herhalde farklı alemlerdeydiniz.  O yıllar ülkemiz ve özellikle dindar kesim için kabus gibi yıllardı. Rahmetli Erbakan olsun zamanın Refahyol hükümetindeki diğer yöneticiler olsun müspet insanlardı şüphesiz. Lakin siyaset olarak çok yanlışlar yaptılar. O zamanlar sizler bilmezmisiniz ülkede hakim güç kendini sözde ilerici gibi gören ama bizi biz yapan değerlerden ve inançlardan yoksun bir kesimin elindeydi. Ülkemizin en güçlü kurumu olan Askeriye bu kesimin elindeydi. Yalanmı? Hukukçular deseniz DGM, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay hemen hepsi gene bu zihniyetteki kimselerin elindeydi.  Nuh Mete Yüksel, Vural Savaş, Ahmet Necdet Sezer  gibi kimseler kendilerince ufak bir açığınızı yakaladımı hemen partinizi kapatabiliyorlar, istedikleri kimselere keyiflerince siyaset yasağı getirebiliyor hatta cezaevine bile gönderebiliyorlardı. . Bizler de elimiz kolumuz bağlı sadece seyrediyorduk. Yukarıda ismini verdiğim kimseler en büyük hainlerdi ama kartlar onların elindeydi. O halde haklı da olsa Refahyol hükümetinin  zamanı ve şartları iyi analiz edip ona göre bir politika izlenmesi gerekirdi. Lakin kendileri ne yaptılar? Bir zaman geldi katı laikliğin uygulandığı ülkemizde mollalara, din adamlarına hükümet tarafından iftar yemekleri verdiler. Yapılan şey doğruydu ama zamanlama yanlıştı. Bir zaman geldi kanlımı olacak kansızmı olacak gibi rejimin tehdit edildiği sanılan cümleler sarfedildi. Bunun gibi çok yanlışlar yaptılar. Böyle yapılınca da ülkedeki hakim güç bunu fırsat bildi ve 28 Şubat 1997'de siz bu işi yapamazsınız çekilin kenara deyip ülke yönetimini ele geçirdiler. Akabinde de ülkemiz ve halkımız yakın tarihinin en kötü en acı yıllarını yaşadı. Refah Partisi ardından Fazilet Partisi  kapatıldı. Milli görüşçüler bir parti açıyor ardından  hain güçler tarafından hemen kapatılıveriyordu. Bu onlara çocuk oyuncağı gibi geliyordu. Çünkü ülkede egemen güçtüler. Lakin bunların bir dezavantajı vardı halkımıza kendilerini kabul ettirememişlerdi. O halde o egemen güç dediğim hain kesime bu fırsatı hiç vermiyeceksiniz. Ne yapılması gerekliydi? İktidara geliceksiniz ardından partinizi ve iktidarınızı güvence altına alacaksınız. İşte bunu AKP  Hıristiyan Kulübü gibi gördüğü Avrupa Birliği ile anlaşmalar yaparak  sağladı. Ne demişler; Denize düşen yılana sarılır. Gerekirse  PKK'ya çalışan partiler de bu anlaşmalar ve uyum yasaları  gereği  kapatılmasın. Zaten onlar hiç iktidar olamazlar.  Lakin farklı yöntemlerle de bu ülkeden soyutlanabilirler.
           Bugün AKP'nin izlediği akıllı siyaset sonucu yukarıda lafını ettiğim hain kesimler Askeriye, Hukuk , Bürokrasi ve Siyaset  gibi hemen her alandan birbir temizleniyor. Bunu AKP  nasıl yaptı? İktidarını sağlamlaştırdıktan sonra Adalet Bakanlığına bağlı müspet savcılar ve hakimlerle, İçişleri Bakanlığına  bağlı Emniyet teşkilatıyla,  Başbakanlığa bağlı  Milli İstihbarat Teşkilatı ile el ele vererek  yıllardır halkımıza çok  şeyler çektiren, istediği zaman her partiyi kapatabilen, istediği zaman binbir türlü oyunlarla ihtilaller yaptırabilen illegal örgütler, kişiler ve kurumlar velhasıl bütün hainleri hukuki bir süreçle (Ergenekon) birbir tasfiye ederek.
          Artık söyleyebiliriz ki kartlar  o hain kesimin elinde değildir. Ülke yönetimi belli bir kesimin tekelinde değil halkın seçtiklerinin elindedir.
          Bugün  Cumhurbaşkanımız, Anayasa Mahkemesi Başkanımız, Başbakanımız.....vs. en üst düzey bütün yöneticilerimiz dini özgürlüklerini istedikleri gibi kullanabiliyorlar. Hemen hepsinin hanımları tesettürlü olarak Çankaya köşkünde, Başbakanlık konutunda ve diğer mekanlarda bulunabiliyorlar. 90'lı yılların son dönemlerinde size böyle olacağını söyleseler hiç inanırmıydınız. O zamanlar böylesi bir durum olsaydı kendisini Atatürkçü gibi gören bazı kesimler Anıtkabire  doğru "Ordu Göreve " pankartlarıyla yürüyüş yapar akabinde de ya bir askeri darbe, ya ordudan uyarı, muhtıra vb. girişimler olur ya da partiniz kapatılırdı. Bugün böyle bir şey olabiliyormu sayın hocam. Eskiden Askeriyede, Resmi kurumlarda, kimi yüksekokullarda yüce İslam dini ile alakalı en ufak bir özelliğiniz görülebiliyorsa hemen buralardan dışlanabiliyordunuz. Ne tuhaftır gayrimüslim  memleketlerinde Avrupa'da okullarda başörtüsü takabilirken %99'u müslüman olan ülkemizde bu suç sayılabiliyordu. Mesela ABD gibi gene gayrimüslim bir ülkede ordu içinde İslamla alakalı bütün dini özgürlükler kullanabilirken bizde ordumuz peygamber ocağı olmasına rağmen bu tür şeyler hep yasak ediliyordu. Aksi takdirde YAŞ kararlarıyla hemen ordudan ihraç ediliniyordu.
           Bu gibi örnekleri saymakla bitiremem. Tabi bu arada kimler kazanıyordu. Özellikle 28 Şubat darbesinden sonra yönetimde halk desteğinden yoksun bir kadro olduğundan meydanı boş bulan hortumcular, soyguncular vb. ülkeye her konuda kriz  üstüne kriz yaşatıyorlardı. Şimdi bunlara sebep olan, halka binbir eziyetler çektiren kimselerin dış destekli (ABD, Avrupa..vb.) örgüt çatısı altında organize işler yaptığı tespit edildiğinden hepsi mahkum ediliyor. Artık eskisi gibi bu hainlerin değil %99'u müslüman olan milletimizin sözü geçiyor. İşte bütün bunlar AKP'nin Refahyol gibi yapmayıp da bazı şeyleri gerektiğinde alttan alması, AB gibi bazı kuruluşları da doğru olmasa bile  siyasi strateji gereği kabullenmesi uzun lafın kısası akıllı bir siyaset izlemesinin sonucudur. Bugün geldiğimiz tablo ortada. Size soruyorum kötümü oldu? Artık devletin aşağı yukarı bütün kurumları halkın seçtiklerinin elindedir. Demokrasinin gereği de budur zaten. Bir tek Askeriye tam olarak bitmedi. Lakin onun da gerçek sahiplerinin eline geçmesi yakındır hiç şüpheniz olmasın.
           Sonuç olarak Ahmet hocam bütün bunlardan hareketle Refahyol hükümetinin ülkeyi getirdiği durumla AKP ile ülkemizin bugün geldiği duruma bakın kim daha akıllı siyaset izlemiş anlarsınız. 100 tane Tayyip 1 tane Erbakan edebilirmi diyorsunuz. Evet etmez ama bu durum Rahmetli Erbakan hocanın uzmanlık alanı olan Makine mühendisliği konusunda olabilir. Rahmetli Erbakan hoca hemen her açıdan müspet de bir insandı ama o ve ekibi açık söylüyorum  şimdiki AKP hükümetinin muvaffak olabildiği siyasi mevzularda o derece başarılı değillerdi. Saygılarımla... 

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

Aydın Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: m.z.biber (13 Kasım 2011 - 01:11)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 40 Mesajı Toplam
    47 Kere Beğenildi
Aydın birşeyide bil me ya ALLAH aşkına...

• Aktif Visirli
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
Aydın birşeyide bil me ya ALLAH aşkına...
        Şafakçığım ne demişler, fazla bilgi göz çıkarmaz. Yeter ki bildiklerimiz pozitif ilimler dahilinde müspet şeyler olsun

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

Aydın Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: m.z.biber (13 Kasım 2011 - 01:11), ebruçobanoğlu (12 Kasım 2011 - 17:18)
  • Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Aydın kardeşim sen benim yazdıklarımı anlayarak okumuyorsun. Sen ne anlamak istiyorsan onu anlıyor ve onu yazıyorsun. Aydın kardeşim sen şunlara bir bak ve değerlendirmeni yap.
       2002 den beri anarşi arttımı eksildimi?
       2002 den beri işsızlık arttımı eksildimi?
       2002 den beri ülkenin borcu arttımı eksildimi?
       2002 den beri yeşilkartlı yani fakirlerin sayısı arttımı eksildimi?  Daha yazmama gerek varmı?
10 yılda bunları halledemiyenler neyi halledecekler?
Tutturdunuz bir ergenekon. Asıl ergenekonun babası Cevik Bire neden dokunulmuyor? Yoksa dokunulması gerekenlerin listesi biryerlerdenmi geliyor?
İslam düşmanları ile işbirliği yaparak, onların dayatmaları ile kanunlar cıkararak bu ülke düzelmez.
Müslümanların şu andaki rahatlığı gecici rahatlıktır. Adamlar her gün televizyonlardan ecdatımıza küfrediyor yetkililer nerede?Gençliğimizin kanı bozuldu. Buda son yıllarda oldu.
Aydın kardeşim bu ülkede vurgunu vuranlar vuruyor. Dünde vuruyorlardı bugünde vuruyorlar. Hatta bugünkü vurguncuların sayısı daha fazla. Olan fakir fukaraya oluyor. Selamlar.

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
"Gençliğimizin kanı bozuldu. Buda son yıllarda oldu."

Bu cümle ne anlama geliyor ALLAH aşkına?  Bu bir makalenin sonuç cümlesi.Yani ana fikir.Bilirsiniz ki bir yazıda, bir söylemde ana fikirden sonra bir yorum olmaz. Bu genelleme ile tüm gençliği, gençlerimizi, çocuklarımızı,neslimizi ne ile itham ediyorsunuz? Bir kişinin kanı nasıl bozulabilir?. Bu cümleyi ve fikri PROTESTO ediyorum...Kendi kanınıza karışmam..Ama ben tüm gençlerimizin mayasından ve kanından şüphe etmiyorum.Yeni nesil EVVELALLAH çok sağlam karakterli, vatanını, kutsalını çok iyi bilen ve uygulayan olarak geliyor. İçlerinden hata yapanlar vardır ve olacaktır elbette..Ancak bunlar cehaletin alametleridir. Zamanla düzelecektir.Acaba etrafınızda böyle kanı bozuk olanlar var da olanları mı görüyorsunuz?.. Eğer onlara bakarak tanım yapıyorsanız-ki onları da tenzih ederim- ona kendi görüş ve kanaatiniz olarak karışamam..Bu genelleme bir sırç-ü lisan mıdır yoksa bilinçli bir küfür müdür? Maksat anlaşılamamış olup açıklık getirmeye ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer maksatlıysa cevabı da vardır.Ancak maksatlı değil de sürç-ü lisansa bu siteyi takip eden muhatapların açıklamaya ve ÖZÜRE ihtiyacı olacaktır sanırım...Vesselam.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
Ahmet Yakuphan hocam;sizin yazınız birileri tarafından asıl amacını aşmış olmakla birlikte sizin yazınızda başka yerlere sürüklenmekte.Ben yazınızla alakalı ve sorduğunuz sorularla alakalı yazacağım çok şey olmasına rağmen (kah sizi haklı bularak kah haksız bularak)herhangi bir yorum yapmayacağım şayet birileri meydanı boş bulup atıp atıp tutuyor ya cevap verme gereği duyuyyorum...

Bana bak hatasız_kul ;
Senin paşam diye yapmacık seslendiğin önder Anıtkabirde sizler yüzünden rahat uyuyamamakta.Sen ve senin gibiler mertliği bozulan geçliği yetiştirmekte.Bazı şehirlere sözünüzün geçmemesinin sebebini uzakta arama aynaya bakman yeterli.Sana fazla yazmayacağım çünkü anlamayacaksın sonra hep yaptığın gibi hakaret edeceksin ama sana bana başka bir forumda sorduğun kapasitemin kaç hektarlık alan kapladığını öğretirim lakin yorgunum, yalnız şunu bil bir ölüden medet umma...Kendi fikrini kendin benimse kendi fikrini yaz ki sitede itibarın artsın.Alkışlamayan namerttir.Kulaktan dolma bilgilerle sağa sola saldırma senin gibi hoş bir bayana yakışmıyor bu...Sen hep etrafa gülücükler saç hakaretlerin sonrası,karşında çocuk var ya!..Gerçek Paşaların arkasından ağıt yakma.Senin paşaların Silivride...Sen 24 şehidin hesabını git paşalarına sor.....Şehit benim hassas konumdur.Benim bu tarz zaaflarımla prim yapılması beni çileden çıkarır...

Kendini,bir tek kendini Atatürkçü sanma.Atatürk'ü sadece kendine mal etme.Atatürk'ün sadece senin hakkını savunduğunuda sanma.Atatürk'ü sadece 81 de doğdu 38 de öldü olarakta ele alma.Hakkında yazılacak çooookk şey var ancak sen herşeyi okumadığın için(diğer yazıları)öğrenme zorluğu çekmekte haklısın ne diyeyim....Şunu iyi bil ;Orta okulda bütün Atatürkçüyüm, paşam, vatan, millet,demokrat diyenleri Atatürk için yazdığım bir şiirle alt ederek İstanbulda birinci Türkiyede ikinci oldum.Bu yüzdendir sana Atatürk'ü bırak bilen anlatsın onu tanıyan ondan bahsetsin deyişlerim.O sadece iyi bir Paşaydı gerisi sadece soru işareti ?........ Öyle sana göre ben sadece yemek tarifi okuyup vatanı makarnayla karıştırıp üstüne ketçap döküyordum değil mi?......

Dün gece Mustafa Kemal'i düşledim
Saat 24ü çalıyordu
Hayali süzüldü karşımda
Bir türlü atamadım aklımdan
Gözlerimi önünden gitmedi kahramanlığı
Çıkmadı aklımdan çıkmadı işte
İşte o,o ASRIN ÖNDERİ .......

Şiirin kapak bölümüydü.İstersen sayfalarınıda yazarım ............

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Şafak YAZICI (15 Kasım 2011 - 12:47), Kenan Yazıcı (13 Kasım 2011 - 11:24)
  • *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
Kabeye gidebilseydim eğer yüz sürebilseydim ona ağıt yakardım sessizce,göz yaşlarımı gizleyerek saatlerce ağlardım bir kenarda.Nasıl olsa şeytan bile rahatsız edemezdi beni boş hayaller uğruna...
Herşeyi evde bırakırdım.Bütün yanlışların dünyada kaldığını bilerek sadece yüz sürebilseydim toprağına affolsun günahlarım diye ettiğim duaların yanında yalvarırdım PEYGAMBERİME;

Ümmetin ser sefil sokaklarda can Ahmedim.Senin hoşgörü üzerine kurulu yaydığın dinin üç beş çapulcunun tekelinde.İbadeti sadece özgürlükler varsa yaşarsın diyenler bize diş geçirmeye çalışmakta.Can Ahmetim anlat onlara İslamiyetin doğuşunu,Anlat onlara İslamiyetin hangi zorluklarla yayılışını.İbadetin halı üzerinde yapılanı değil taş üzerinde yapılanının makbul olanını anlat onlara...Kalk peygamberim kalk nurlu yüzün aydınlatsın her yeri putlardan medet umanlar seni görmeli.SENİN FİKİRLERİNİ BİLSELER sözünü dinleseler ne gerek var ki başka fikirlere?... İnsanlık kendi kendini katletmiş,başörtüsüne dil uzatılmıyor sadece ,artık el uzatanlar lider oluyor benim ülkemde.Kur'an sadece 15 tatilde öğretiliyor harici öğretilince irtica oluyor.Sen sadece kitaplarda 15 sayfada kısıtlısın başkaları bir hayat boyunca karşımda.Mescit yapılınca bir yere irtica geldi eyvah diyen zihniyeti sakın tepemize dikme.Onlar gibi düşünenleri ve izinden gidenleri ıslah eyle...Can Ahmedim gül kokulu peygamberim ben hangi birini Rabbime şikayet edeyim.Senin hürmetine Rabbim onlara fırsat verme.Onların dilini elini ayağını birbirine dola dolaki ülkemde BAYRAĞIMI YERE DÜŞÜRME...

Eyyy Rabbim sen duaları kabul edensin.Ülkem için hainlik düşünen,dün zulüm edenlere bu gün tamah olan kişileri def et her yerden def etki ülkem sukunet içinde refaha ulaşsın ...AMİN .......(edecek duam çok)

DERDİM GİDEBİLSEYDİM KABEYE ........

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: GÜNAY SAY (16 Kasım 2011 - 21:00), Şafak YAZICI (15 Kasım 2011 - 12:47), Kenan Yazıcı (13 Kasım 2011 - 11:24)
  • Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Ebru kardeşim baştarafta yazdığın, yazılarının amacından saptırıldığına katılıyorum. Arkadaşlarımız maalesef yazıların içeriğine bakmadan ve anlamadan kendi duygularını yansıtmaktadırlar. Tabiiki benim yazdıklarımı kendi kafasındakilere dayanarak yanlış bulanlar olacaktır.
Ben burada ilme ve gerçeklere dayanarak yazılar yazmaya çaluşıyorum. Benim de eksiklerim vardır. Onları tamamlayanlara minnettar olurum. Senden önce eleştiri yapan Ahmet hoca da maalesef yazılarıma yanlı bakarak yazılarımı anlamayarak içinden bir cümleyi cımbızla çekerek utanmadan kendi etrafındamı kansızlar var soruyor. Türkiye de gençliğin genelinin nereye koştuğunu göremeyecek kadar kör olanlara benim anlatacak bir şeyim yoktur. Böyle insanlar nerede olduklarına ve ne yaptıklarına baksınlar. Ebru kardeşim ilgine teşekkür ediyorum.

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
Senden önce eleştiri yapan Ahmet hoca da maalesef yazılarıma yanlı bakarak yazılarımı anlamayarak içinden bir cümleyi cımbızla çekerek utanmadan kendi etrafındamı kansızlar var soruyor. Türkiye de gençliğin genelinin nereye koştuğunu göremeyecek kadar kör olanlara benim anlatacak bir şeyim yoktur. Böyle insanlar nerede olduklarına ve ne yaptıklarına baksınlar. Ebru kardeşim ilgine teşekkür ediyorum.

Ahmet Hoca,
Ben dünyamda en çok utanan kişilerden biriyim. Pişkinliğim hiç olmamıştır.Hata yapınca yüzüm kızarır ve gerekirse özrümü de dilerim.Çünkü özür dilemek erdemliliktir. Burada utanılacak şeyi ben değil sen yapmışsın."Utanmadan" kansızları açıklamamanla en utanılacak şeyi sen yapmış oldun. "gençliğimizin kanı bozuldu" ne demektir? "Kan bozukluğu" nun anlamı nedir? Bu ağır bir itham değil mi? Madem kanı bozukları biliyorsun tek tek say, açıkla...Herkes kim olduklarını bilsin.Ama genel konuşursan bu kanı bozukların içine sen de dahil herkesi katmış olmaz mısın? "Türkiye'de gençliğin genelinin nereye koştuğunu" doğruya yakın hüküm kabul edelim.Ama "(bunu)  göremeyecek kadar kör olanlara..." cümlesinde başkalarının ferasetsizliğini iddia etmek vardır ki bunu kabullenmek mümkün değildir. Senin gördüklerini başkalarının da görmesini doğal görmezsen ve başkalarının körlüğünden bahsedersen bu yersiz ve mesnetsiz bir iddiadan ibaret olur. Ben eleştirimde gençliğimizin pir-ü pak olduğunu söylemedim.Var olan hatalı kardeşlerimizin zamanla durumlarını gözden geçireceklerine inandığımı açıklamak istedim. Burada (samimi olarak) bir surç-ü lisan sezdim ve düzeltmeni istedim ki yanlış anlaşılmayasın. "Gençliğimizin bir çoğunda istenilen düzey, bilinç,üslup, ibadet aşkı yok" kastıyla söyledim, demeni bekledim. Ama senin uslubunda hala iftira var."Böyle insan" dan kasıt bensem nerede olduğumu da açıklamanı bekliyorum. Ben olduğum yerden memnunum. Eğer bilmediğim göremediğim bir eksikliğim varsa onu da dostca yazanlardan akıl alır düzeltirim. Bu düzeltmeden de iftihar ederim. Çünki inanırım ki; hakiki dost acı söyler ama doğruyu söyler. Ama sende bu üslubun olmadığını buradaki yazından da görüyorum. Yazık..Ne yaptığım ve nerede olduğumun cevabını bekliyorum...Baki selamlar...

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
Köyümüzün iki değerli hocasının ellerinden öperek kinayesiz amacımızın öğrenmek ve öğretmek olduğunu anlayarak ortak noktada buluşmak bana son derece huzur verdi.

Ahmet Aktürk hocam;KANSIZ kelimesinin geçtiği cümleyi bulamadım ve bulamadığım için tek başına anlam ifade ediyor.Yorumum o yönde olacak,bende  AhmetYakuphan hocamla gençliğin sorumsuzluğunda hem fikir olduğumu belirtiyorum ancak "kansızlık" kelimesi ağır geliyor sanki biraz tüm gençliğe hitapsa eğer...Şayet belli bir kesim kastedilmişse benim fikrim okul kapılarında sigara tüttüren ....v.s. gençlik olabilir ki onlar beni delirtmeye yetiyor.Onları gördükçe ben KADINLIĞIMI ve ANNELİĞİMİ her daim sorgulayarak NERE GİDİYOR BU GENÇLİK sorusunu sormaktayım kendime ve siz değerli hocalarıma...

Gençlik açısından olaya çok pozitif bakmışsın hocam keşke bende bu DONUK FİKİRLİ,TEKNOLOJİ AŞIĞI,ELİNE GAZETE ALIP OKUMAYAN,AKRABASINI GÖRMEYEN,BÜYÜĞÜNÜ KÜÇÜLTEN,KÜÇÜĞÜNÜ DEVİREN,TARTIŞAMAYI KÜFÜRLE VE EL KOL HAREKETLERİYLE,HAKARETLE YAPAN UKALA gençliği savunamayacağım keşke düzelseler keşke.Onların gidişatı beni çok korkutuyor....

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Şafak YAZICI (15 Kasım 2011 - 12:47)
  • *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
Ahmet Yakuphan hocam;
Size dediğim gibi sorulacak sorular öğrenilmesi gerekenler çok aslında ama bu KANSIZ OLAN GENÇLİK SİZ BÜYÜKLERİN ESERİ DEĞİL Mİ?

Yalnız benim en çok merak ettiğim konu ;
Milli Görüşçü olduğunuzu ve bunun asla değişmeyeceğini vurgulamışsınız.Sizce bu yaklaşım ne kadar doğru?Eğer ki böyle sabitlenirsek neyi çözüp neyi öğrenebiliriz.Şimdi bizde MHP konusunda sabitlenseydik ve MİLLİYETÇİYİZ deseydik rahmetli Türkeşten sonra onun emanetine İHANET ETMİŞ olmaz mıydık ki sizin fikrinizde rahmetli Erbakan hocaya ihanet değil mi?

Şöyle ki nasıl BBP MHPnin evladıysa ki hakettiği yeri bulamayan rahmetli Yazıcıoğlu faili meçhule kimler tarafından kurban edildi bilinmez.Saadetin evladı olan AKP nin hakkı neden yenmekte göz göre göre?

Tamam hataları yok mu var hocam var bunu biliyoruz ama bu geçmişten gelen BOZUK DÜZEN serüveninin kaptanlığını eline yeni alan kişiler için ağır gelir.Dümeni tutan var arasıra belki rota şaşar ama mürettebatı sağlam,yolcular ise kaptanının verdiği güvenle huzur içindedir bence...

Şöyle ki;
       2002 den beri anarşi arttımı eksildimi?
       2002 den beri işsızlık arttımı eksildimi?
       2002 den beri ülkenin borcu arttımı eksildimi?
       2002 den beri yeşilkartlı yani fakirlerin sayısı arttımı eksildimi?  Daha yazmama gerek varmı?(ahmetyakuphan)
sorduğunuz soruları siz çok daha iyi biliyorsunuz hocam farkındaysanız yorumlarım hiç istatistik verilere dayanmaz benim.

-* Anarşiyi Başbakan mı yapıyor hocam?Bu onun tekelinde mi yoksa yedi cihana hükmeden ve atasını gericilikle itham eden ve atasının karşısında bir evi bile yönetemeyen ilericilerin eseri mi?
-*İşsizlik azaldı hocam,işsizlik azaldı ama sigortasız çalışan işçi sayısı arttı !
-*Yeşil kartlı fakir sayısının artma sebebi sizce bu mu hocam? Yoksa gerçekten düzelen bir şeylerde yerinde giden çalışmalar mı?
-*Ülke borcu arttı mı sorusuna gelince önce ben şunu sormak istiyorum YUNANİSTAN batarken yanında Türkiye neden batmadı?

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
“One minute” deyip sonra onlarla milletin bilmediği anlaşmaları yapanlara ne diyeceğiz? (ahmetyakuphan)

Hocam one minuteler alkışlanmalı bence ama bilmediğim o anlaşmalar neler?

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Sayın Ahmet bey,ben yine söylüyörum benim yazdıklarımı anlamıyorsun. Bir gün anlamanı dilerim. Ben Aydın kardeşime yazdığım cevapta "gençliğimizin kanı bozuldu" cümlesi döndü dolaştı kansızlar listesine geldi. Çarpıtma bukadar olur. Oysa Ebru kardeşimin anladıği gibi gençliğin genelinin bozulduğunu kasdettim. Ben yazılarımı bilerek yazarım. Yazımda senle ilgili ne vardı da senin etrafındamı kansızlar var dıyorsun. Senin bu üslubun nedir? Bundan öncede bir kaç yazımda aynı şeylerı yaptın. Anlayamadığım bir noktaya doğru gidiyorsun. ALLAH sonunu hayr eylesin.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Ebru kardeşim, bugünkü gençlik sistemin eseridir. Özellikle sekiz yıllık kesintisiz eğitimin eseridir. Baban beni çok iyi tanır. İnşALLAH bir gün tanışır konuşuruz.
Benim bu gençliğin yetişmesinde suçum olduğunu düşünmüyorum. Otuz üç yıldır gençliğin milli ve manevi olarak yetişmesi için uğraşıyorum.
Ebru kardeşim Milli Görüş'ten kastımız kısacası İslami düzendir. Teferruata girmiyorum. Benim bu açıklamamdan sonra ölünceye kadar bu fikirlerden vazgeçmem doğru olur mu?
 Sorularına gelince bütün sıkıntılarımızın temelinde İslam'dan uzaklaşma yok mu?
Son on sene içerisinde de elliye yakın milli ve dini kelimeler kitaplardan çıkarılmıştır. Eğitim sisteminde de bir şey değişmemiştir. Ben ondan çok üzülüyorum. Bir yerden başlamamız gerekmez mi?
Anarşiyi bu eğitim sistemiyle bitiremeyiz. Niçin gençliğimizin bu kadar bozulduğunu eğitim sistemimizden anlayabiliriz. Eğitim sistemi İslami eğitime dayanmadan bu işlerin düzelmesi mümkün değildir.
2002'de işsizlik 9 cıvarında idi. bugün 10 cıvarında olduğu söyleniyor. Altı ay önce 14 cıvarında idi. Altı ayda ne değişti de 10'a indi. Onun için işsizliğin azaldığına inanmıyorum.
Ebru kardeşim sen, milli gelirimizin 2000 dolardan 10000 dolara çıktığına inanıyor musun?
Bu memlekette TUSİAD'ın adamları neden ses çıkarmıyor? Tabii ki zenginliklerini ona yirmiye katladılar. Olan fakir fukaraya oluyor. Tabii ki on yıl içerisinde iyi şeyler de yapıldı. Yollar, hastaneler, çevre düzenlemeleri ve TOKİ'nin yaptıkları...
Sonuç olarak gidilen yol çıkmaz yoldur. On yıl sonra da aynı şeyleri konuşacağız. ALLAH sonumuz iyi yapar inşALLAH. 

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
Ahmet hoca,

Henüz bey olmadım, bu unvan eğreti durdu, sana da eğreti durur onun için gerçek unvanınla ( hoca) sana hitap ettim.Bu bir,
İkinci olarak; ben çevreme bakıyorum böyle birilerini göremedim sen nereden bu kanaate vardın sorusuna cevap istedim. hala çarpıtarak cevap  veriyorsun.
Üçüncü olarak; yazındaki "böyle insanlar" kimlerdir sorusuna hala cevap yok.
Dördüncü olarak da; anlayamadığın noktaya doğru gitmemdeki sonu sen biliyor musun yoksa...?

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
Ebru kardeşim, bugünkü gençlik sistemin eseridir. Özellikle sekiz yıllık kesintisiz eğitimin eseridir. Baban beni çok iyi tanır. İnşALLAH bir gün tanışır konuşuruz.
Benim bu gençliğin yetişmesinde suçum olduğunu düşünmüyorum. Otuz üç yıldır gençliğin milli ve manevi olarak yetişmesi için uğraşıyorum.
Ebru kardeşim Milli Görüş'ten kastımız kısacası İslami düzendir. Teferruata girmiyorum. Benim bu açıklamamdan sonra ölünceye kadar bu fikirlerden vazgeçmem doğru olur mu?
 Sorularına gelince bütün sıkıntılarımızın temelinde İslam'dan uzaklaşma yok mu?
Son on sene içerisinde de elliye yakın milli ve dini kelimeler kitaplardan çıkarılmıştır. Eğitim sisteminde de bir şey değişmemiştir. Ben ondan çok üzülüyorum. Bir yerden başlamamız gerekmez mi?
Anarşiyi bu eğitim sistemiyle bitiremeyiz. Niçin gençliğimizin bu kadar bozulduğunu eğitim sistemimizden anlayabiliriz. Eğitim sistemi İslami eğitime dayanmadan bu işlerin düzelmesi mümkün değildir.
2002'de işsizlik 9 cıvarında idi. bugün 10 cıvarında olduğu söyleniyor. Altı ay önce 14 cıvarında idi. Altı ayda ne değişti de 10'a indi. Onun için işsizliğin azaldığına inanmıyorum.
Ebru kardeşim sen, milli gelirimizin 2000 dolardan 10000 dolara çıktığına inanıyor musun?
Bu memlekette TUSİAD'ın adamları neden ses çıkarmıyor? Tabii ki zenginliklerini ona yirmiye katladılar. Olan fakir fukaraya oluyor. Tabii ki on yıl içerisinde iyi şeyler de yapıldı. Yollar, hastaneler, çevre düzenlemeleri ve TOKİ'nin yaptıkları...
Sonuç olarak gidilen yol çıkmaz yoldur. On yıl sonra da aynı şeyleri konuşacağız. ALLAH sonumuz iyi yapar inşALLAH.

Ahmet hoca,
Bak bu yorumunun altına ben de imza atarım. İşte yorum bu...Bugüne kadar ilk defa senden olumlu bir eleştiri gördüm. Seni bu görüşlerinden ve kanaatinden dolayı tebrik ederim...

Facebook Yorumları

Twittear