ÜLKEYİ SEVENLER, SOYANLAR VE SATANLAR - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ÜLKEYİ SEVENLER, SOYANLAR VE SATANLAR  (Okunma sayısı 31228 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Aktif Visirli
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
          Ahmet hocam diyorsunuz ki, " Aydın kardeşim 2002 yılında yazılan bir senaryo var ve o senaryo harfiyen uygulanıyor. ALLAH sonumuzu hayırlı etsin!"  Doğru diyorsunuz hocam. Evet 2002 yılından beri belki de daha evvelden beri hazırlanan senaryo vardır. Sizi tebrik ediyorum sonunda gerçekleri görmeye başladınız. İsterseniz bu senaryodan ve aktörlerinden bahsediyim. Filmimizin ismi HEDEF 2023. Başrollerde R. Tayyip Erdoğan, AKP'li bakanlar, yöneticiler ve sürekli verdikleri oylarla AKP'yi zirveye çıkaran asil milletimiz vardır. İsterseniz biraz senaryoya değiniyim.

- HEDEF 2023-

-  Kişi başına milli gelir 25 000 dolar olacak. 9 senede bu rakamı 2500 dolarlardan 11 000 dolarlara çıkaran AKP hükümeti için bu kolaydır. Şimdiden yolun neredeyse yarısı alınmış durumda.

- Dünyanın ilk 10 ekonomisinin arasına gireceğiz. Her geçen gün o hedefe doğru ilerleniyor. Zira Dünya devletlerinin pek çoğu krizlerle boğuşurken bizim ekonomiz hep büyümüştür.

- 500 milyar dolar ihracat. 2002'de 36 milyar dolar olan bu rakam bugün 4 kat artarak 135 milyar dolarlara yükselmiş durumdadır. Aynı hızla   devam ederse 2023'te bu rakama kolaylıkla ulaşılabileceğiz.

- Paramız artık itibarını kazanmıştır. Eskiden ne olurdu? Bol sıfırlardan dolayı yabancı ülkelerin alay konusu olurduk. Lakin bugün itibarını kazanan Türk Lirası öyle inanıyorum 2023'te bir dolar, bir euro kadar dünya genelinde kullanılabilen bir para olacak.

- Enflasyon ile faiz oranlarının 2002 yılındaki durumuyla bugünkü haline bakarsanız aradaki farkı görürsünüz. Artık tek haneli enflasyon ve düşük faizler ülkemizde geçerlidir. Bu da hükümetimizin izlediği başarılı ekonomi politikalarından kaynaklanmaktadır. Aynı politika ile bu bahsettiğim faiz ve enflasyon rakamları 2023'te de istenilen seviyelerde olacaktır. Ona inanıyorum.

- Savunma sanayinde hiç bir devlete bağımlı olunmayacak. Kendi silahlarımızı kendimiz üreteceğiz. Nitekim milli tankımız ALTAY , korvet tipi savaş gemilerimiz MİLGEM, ilk savaş helikopterimiz ATAK, 10 000 metre irtifada 24 saat havada kalabilen insansız hava aracımız ANKA ( Bunu üreten 3 ülkeden biriyizdir),uzun menzilli füzelerimiz , toplarımız ...vs. bu hedeflere şimdiden ulaşılmaya başlandığını gösteriyordu. Bu bahsettiğim silahlar çağın en modern silahlarıdır. Eskiden silahlı kuvvetlerimizin ihtiyaçları nasıl karşılanırdı. Başka devletlerden satın alırdık. Kimi zaman da ABD bize firkateynler , destroyerler vb. hibe ederdi. Yalnız bizi çok düşündüklerinden böyle yapmazlardı. Biz daha iyilerini yapmayalım ve silah sanayimizi geliştirmeyelim diye neredeyse hurdaya çıkacak silahlarını bize verirken kendileri ise çok daha modernlerini üreterek  ordularını güçlendirirlerdi. Ama artık bu konuda ALLAH'a şükür kimseye muhtaç olmuyoruz.

- Bugün nasıl İSMEK, İŞKUR gibi meslek edindirme kurumları varsa Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) açılacak böylece milyonlarca işsiz iş sahibi yapılacak. Böylece işsizlik rakamı %5'lere çekilecek. Bu AKP için kolaydır. Zira dünya ülkelerinin büyük çoğunluğunda küresel kriz dolayısıyla işsizlik zirvelere çıkmışken bizde bu oran bugün son aldığım duyumlara göre 2 puan daha aşağı düşmüştür. Demek ki 2023'teki hedefe doğru yükselen bir ivmeyle gidiş var.

- Yapılan duble (bölünmüş) yollarla, Türkiyenin dört bir yanına yapılacak hızlı trenlerle, havayollarıyla, açılacak yeni limanlarla, tünellerle, köprülerle ulaşım bambaşka bir hal alıcak ALLAH'ın izniyle. Mesela şöyle misal veriyim. İstanbul-Ankara arası hızlı tren sistemi benzeri bir sistem ile bizim Karadeniz de diğer bölgelere bağlanacak ve sallıyorum karayolu ile 10 saatte gidilebilen yollar 2-3 saatlere düşebilecek. Keza aynı durum ülkemizin hemen her bölgesi için de geçerlidir.  Havayolları deseniz ilk yerli yolcu uçaklarımız da proje aşamasındadır. Yaklaşık 8300 km uzunluğunda deniz kıyılarımız olduğu halde yeterince istifade edemediğimiz denizciliğimiz de artık iyiye doğru gidiyor. Zira ülkemiz bugün dünya gemi üretiminde 5. sıradadır. Bu hızla devam edersek en ucuz ve güvenli ulaşım sistemi olan denizciliğin ülkemizde 2023 yılında ne ölçülerde olacağını tahmin edersiniz artık.

- İnşaat sektörümüzün geldiği duruma bakarsanız adeta çağ atlıyoruz. Gerek yurtiçinde gerek yurtdışında müteahhitlerimiz çok büyük başarılara imza atmış durumdadır. Yapılan milyonlarca toplukonutlar, kamu binaları, sağlık ve spor ile alakalı kompleksler, yollar, köprüler ve tüneller hiç diğer dönemlerde yapılanlarla kıyaslanmayacak ölçülerdedir. Bundan sonrada böyle olacaktır ve 2023 yılına kadar kentsel dönüşüm projeleri ile imar planına uygun yapılmayan ve depreme dayanıksız binalar yerini planlı kentleşmiş şehirlere bırakıcaktır.

- Bugün ülkemiz bölgesinin süper gücü  olmuş durumda. İzlenilen başarılı dış politika sonucu çevre ülkeler artık yeni bir Osmanlı gibi bize bakıyor ve o ölçüde saygı görüyoruz. Hemen herkese sözümüzü geçirebilmiş durumdayız. Bu konuda 2023 yılında bugünkünden de daha ileri durumlarda olacağımız aşikardır.

- Sağlık, eğitim, turizm, tarım, ticaret...vb. diğer bütün alanlarda da son 9 yılda olduğu gibi ülkemiz çağ atlamaya devam edecektir. Ben buna inanıyorum. Zira bugüne kadar söylenilen hedeflerin hemen hepsi tutmuştur. Yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir sözü bile bunu teyit ediyor. Yeter ki biz buna inanalım ve hükümetimizin yanında olalım.

- Terör deseniz şu günler biraz artmış olsa bile bu balığın son çırpınışlarına benzer. Zira bitme noktasına gelmiştir. Terör örgütü artık bölge insanının gözünden düşmüştür ve tabanını kaybetmiş durumdadır. Artık PKK, KADEK gibi örgütlerin bütün Türkiye'nin kötülüğünü isteyen dış destekli bir örgüt olduğunu bölge insanı da anlamaya başlamıştır. O halde inancım odur ki 2023'e kadar bu tür örgütler artık tarih olacaktır.

- Niye hedef 2023 olabilir sizce hocam? Çünkü Cumhuriyetin 100. yılı. Bugüne kadar 88 sene geçti ama bugüne kadar cumhuriyetmi vardı bu ülkede sanıyorsunuz. Derin devlet diyebileceğimiz sürekli ülkemizin kötülüğü için çalışan örgütlerin, kişilerin, kurumların sözü halkımızdan daha çok geçiyordu. Milyonlarca kişinin oy vererek başa getirdiği siyasi partiler 11 kişinin kararıyla kapatılabiliyordu. Yani birkaç kişinin sözü milyonlarca kişiden daha çok geçebiliyordu. Sırf inançlarından dolayı dindar kesim hemen bütün devlet kurumlarından dışlanabiliyor ya da haksızlıklara uğratılıyordu. Artık o devirler 2023 yılına kadar son bulacaktır  ALLAH'ın izniyle. Ülkemiz yakın bir zamanda esas demoratik devletlerde olması gereken bir Anayasaya da sahip olacaktır.

Kısacası  Ahmet hocam sizin de belirttiğiniz gibi ta 2002'den beri ortaya konulan bir senaryo bir film vardır. Ama yukarıda verdiğim örneklere bakarsanız bunun için trajedi ya da korku senaryosu olmadığını sizler de görürsünüz. Yeterki biz buna inanalım. Ne demişler, inanmak başarmanın yarısıdır.

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

Aydın Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (15 Şubat 2012 - 02:17)
  • Aktif Visirli
  • *
  • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
  • 40 Mesajı Toplam
    47 Kere Beğenildi
  • GSM: 05337352022
aydın yazını sabırla okudum. bizde inanalım diyeceğim de, nedense inanamıyorum. güzel şeyler olurken dinamitleniyoruz hiç farkında değilsin... ilerleme var ama halk ne alemde hiç bakabildin mi? görebildin mi insanlardaki hezeyanı ve imanın uçup gittiğini. zannetmiyorum...

vesselam...

• Aktif Visirli
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
aydın yazını sabırla okudum. bizde inanalım diyeceğim de, nedense inanamıyorum. güzel şeyler olurken dinamitleniyoruz hiç farkında değilsin... ilerleme var ama halk ne alemde hiç bakabildin mi? görebildin mi insanlardaki hezeyanı ve imanın uçup gittiğini. zannetmiyorum...

vesselam...
      Madem dinamitleniyoruz o halde sadece konuşmayacaksınız. Ona göre elbirliği edip çalışacaksınız. Rahmetli Erbakan hoca büyük bir insandı, akıllı da bir insandı ama o ve ekibi siyaseti iyi yapamadılar. İzledikleri başarısız siyaset sonucu ülkemiz özellikle de inançlı kesim kabus gibi bir dönem geçirdi. Bunları daha evvel anlatmıştım. Gene detaya girmeyeyim.
          Bak Şafak'çığım geçen gün ben Saadet Partili, sizlerin de çok iyi tanıdığı biri ile ismini vermiyeyim günlük siyasi konuları tartışmıştık. Bu kimse öyle şeyler söyledi ki ülkemizi her konuda çağ atlatan ve de yıllarca milletimize çok çileler çektiren bir hain kesimi yaptığı akıllı siyaset sonucu devletin tüm kurumlarından dışlayan AKP için güya yahudilere çalışıyormuş dedi. Sen buna inanıyormusun? Bu söylediklerini neye dayanarak söyledi. O halde ben de onların ya da herkesin partisi için daha ağır ithamlarda bulunurum. Ne de olsa ağızı olan konuşur. Diyeceğim odur ki ben gözümle gördüğüme inanırım kulağımla duyduğuma değil. Güya peygamberimizi de rüyasında görmüş. Doğrumudur dersin? Orada öyle bir şey daha söyledi ki güya bizler Saadet'e oy verirsek cennetlik olacakmışız. Ne kadar mantıksız bir düşünce. Peygamberimiz zamanında binlerce mübarek sahabe arasında sadece 10 kişi ALLAHu Teala tarafından cennetle müjdelenmişti. Onların dışındaki İslama büyük hizmetler etmiş mübarek sahabeler için peygamberimiz bile cennetliksiniz diyemiyordu. O kadar ki alemlere rahmet olarak gönderilen nebiler nebisi Peygamber efendimiz bile Yüce ALLAH'tan rahmet dilerdi. Tabi o bunu insanlara örnek olsun diye yapardı. Kısacası kimin cennetlik olup olamayacağını ancak Yüce ALLAH bilir. Zaten milli görüşçüler böyle mantıksız şeyleri çok yaptığından birinci parti olamıyorlardı. Lakin bir zaman geldi, İstanbul'da R. Tayyip Erdoğan, Ankara'da Melih Gökçek gibi isimler Belediyelerde, Yerel yönetimlerde güzel hizmetler ve icraatlar yapınca Refah Parti'sinin oyu arttı ve DYP ile birlikte Refahyol hükümetini kurdular. Lakin hain güçlerin ekmeklerine yağ sürecek türden yanlış işler yapınca da tekrar iktidardan alaşağı edildiler. Bereket versin böyle bir zamanda kurulan AKP iktidara geçti ve onların yaptıkları hataları yapmadı. Öyle inanıyorum ki Rahmetli Erbakan onların başarılı yönetimlerinden dolayı kendini siyasete fazla vermedi ve AKP'nin işi daha kolay oldu. Lakin özellikle Erbakan vefat edince kimi Saadet partililer meydanı boş buldular ve başarılı yönetimleriyle hemen her konuda halkın gönlünü kazanmış olan AKP'yi en güzel alaşağı etmenin yolunu böyle aslı astarı olmayan iftiralarda buldular. Öyle inanıyorum ki rahmetli Erbakan hoca sağ olsaydı ne onlar gibi yapardı ne de o şekilde hareket edenleri partisinde tutardı. Şafakçığım sana son olarak söyleyeceğim şudur ki ne devekuşu gibi kafanı kuma göm ne de at gözlükleri tak. Aksi takdirde hep böyle yanlış yanlış düşünmelere devam edersin. Saygılarımla...

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

Aydın Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (15 Şubat 2012 - 02:17)
  • *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
Şafak ağabey seni anlamakta çok zorlanıyorum (?)

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

Facebook Yorumları

Twittear