Abonman bileti tarihe karışıyor. TAK KART uygulaması başlıyor - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Abonman bileti tarihe karışıyor. TAK KART uygulaması başlıyor  (Okunma sayısı 2474 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • İleti: 3.141
  • Cinsiyet: Bay
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Trabzon Belediyesi otobüsleri ile seyahat edecek vatandaşlar 15 Ocak'tan itibaren TAK KART kullanacak. "Akıllı Duraklar" ise 1 Şubat tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayacak.

      Uygulamayla birlikte şimdiye kadar 55 otobüse TAK KART sistemi monte edilirken test çalışmaları ise devam ediyor. Belediye otobüslerini tercih eden vatandaşlar 15 Ocak tarihinden itibaren TAK KART kartlarını kullanacak. Ayrıca belediye tarafından yapılan ve otobüslerin geliş güzergahını, otobüsün hangi durağa ne zaman geleceğini gösteren 'akıllı durak' sistemi ise 1 Şubat tarihinden itibaren hizmete girecek. Vatandaşlar, belediye otobüslerine monte edilen LCD ekranlardan otobüsün bulunduğu hattı ve hangi durağa geldiğini okuyabilecek.

     Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu belediye otobüsleri ile seyahat edecek vatandaşların 15 Ocak tarihi itibariyle TAK KART kullanmaları gerektiğini hatırlatarak, "Yeni uygulama ile birlikte artık abonman bileti tarihe karışıyor. Şu anda test aşamasında olan akıllı bilet uygulaması için otobüslerimize sistemler monte edildi. Kentin değişik noktalarına verilen kart dolum ve satış yerlerinden kartlarını alabilirler. Bununla birlikte akılı durak uygulaması da 1 Şubat tarihinde itibaren vatandaşların hizmetinde olacak. Söz verdiğimiz gibi projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz" diye konuştu.
Alıntı: www.trabzon.bel.tr


Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...


 

         
Twittear