DERNEĞİMİZDE KANDİL SOHBETİ - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DERNEĞİMİZDE KANDİL SOHBETİ  (Okunma sayısı 2817 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • İleti: 1.674
  • Cinsiyet: Bay
  • GSM: 05079310977
DERNEĞİMİZDE KANDİL SOHBETİ
« Topic Start: 15 Şubat 2011 - 13:10 »

�Bir nefeslik duamla müebbedimi seçtim�

Bir gönül erinden dökülen bu sözün ne duygularla söylenmiş olduğunu bilemeyiz ama köyümüze olan bağlılığımızdan Mevlit Kandilinde ebedi saadetimize güç katacak enerjiyi almak için toplanma mekânı olarak derneğimizi seçtik. Ancak iki saf olabilmek burksa da içimizi çok güzel geçtiğini düşündüğüm bir gece yaşadım/yaşadık. Her ne kadar böyle kutlu gecelerde adımlarımızı cami programlarına yönlendirsek de bir ilk hüviyetinde olan bu icradaki kemmiyetin, sayısal çoğunluğun bundan sonraki beraberliklerimizde daha da artacağını ümid ediyoruz.

Programımızın başlangıcında, genç kardeşimizin okumuş olduğu Kuran tilaveti ve ilahiler ile şenlendi gönül iklimlerimiz. Ardından, Kuran Kursunda görevli Hocamızı dinledik o tatlı anlatımıyla. Sohbet devam ederken, O Nebiler Nebisinin, O Hatemul Enbiya olan Sevgililer Sevgilisinin (SAV) sevgisine mazhar olmak sohbete iştirak eden her kişinin duası olmuştur diye düşünüyorum.

Ayetlerle, hadislerle, kıssalarla bereket kazanan sohbetimiz 1 saat sürdü. Manevi gıdanın yanında maddi gıda ile de açlığımızı gidermeye çalıştık. Çay, kandil simidi ve lokum ikramı ile başlangıcını yaptığımız muhabbete, başka zaman dilimlerinde tekrarlarını düzenlemek üzere virgül koyduk.

Dernek başkanımız ve yöneticilerin duygu ve düşünceleri... Lokum ve Kandil simidi ikramı...
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>SOHBET - 1
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>


SOHBET - 2
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)


 

         
Twittear