DERNEĞİMİZ KASIM AYI TOPLANTISINI YENİ YÖNETİMLE YAPTI - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DERNEĞİMİZ KASIM AYI TOPLANTISINI YENİ YÖNETİMLE YAPTI  (Okunma sayısı 2596 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz

DERNEĞİMİZ KASIM AYI TOPLANTISINI YENİ YÖNETİMLE YAPTI

İstanbul'daki Gülen Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (İ.G.K.S.Y.K.D.) Kasım
ayı toplantısını, 03.11.2007 tarihinde, derneğimiz lokalinde gerçekleştirmiştir.Toplantı
öncesinde biraz daha erken gelen köylülerimiz birbirleriyle sohbet etme imkanı
buldular.Sohbet sonrasında ise dernek toplantısına başlandı.Derneğimizin Yönetim kurulu
başkanı sayın Abdullah Say toplantının açılış konuşmasında 2008 hedeflerini maddeler halinde
sıralayarak toplantıya gelen hemşehrilerimizi bilgilendirdi.Şimdi ilk olarak yeni yöetim
kurulu kadrosunu açıklayarak hem yönetimde görev alma medeni cesaretini gösteren
şahsiyetlerden hem de yönetimi merak eden üyelerimize listemizi yayımlıyoruz.
           Tekrar yönetime başarılar diliyoruz.

-----  DERNEK YÖNETİM KURULU   -----

1 - Abdullah          SAY       - Başkan
  2 - Mehmet Ziya    BİBER     - Bşk.Yrd.
  3 - Zeki               YAZICI    - Bşk.Yrd
  4 - Abdullah          YAZICI    - Y.K.Ü.
  5 - Mustafa           GENÇ      - Y.K.Ü.
  6 - Ali                  ALGÜL     - Y.K.Ü.
  7 - Ömer              ÇOBANOĞLU - Sayman
  8 - Ahmet             AKYOL     
  9 - Nevzat            YAZICI
  10- Hüseyin          ÇOBANOĞLU
  11- İ.Erkan           YAZICI
  12- Abdullah         AKTÜRK
  13- Abdullah         BİBER
  14- Özkan            ÖZTÜRK
  15- Yusuf             DÜZENLİ
  16- Mustafa          AKTÜRK
  17- Dursun (Şaban) AKTÜRK
  18- Hasan            YILMAZ
  19- Hüseyin           AKTÜRK
  20- Ali                  DÜZENLİ
  21- Ahmet            YİĞİT
  22- Erol                AKTÜRK
  23- İbrahim           ALGÜL
  24- Mustafa          AKYOL
  25- Remzi             DÜZEN
  26- Nihat             AKTÜRK       

Nice hayırlı hizmetler dileğiyle....Ve yeni yönetimimizin 2008 yılı için planlarını

maddeler halinde sıralayalım...

-----  DERNEK 2008 PROGRAMI    -----

1 - Burs verilmesi.
2 - Köylülerin fakir olanlarına maddi destek sağlanması.
3 - Hasta Ziyaretleri.
4 - Resmi Kurumların ziyaretleri.
5 - Gezi düzenlenmesi(Kermes,Gece vb.)
6 - Isıtıcıların alınması.
7 - Derneğimize gelmeyenler için bir heyet oluşturulup evlerinde ziyaret edilmesi.
8 - Kadın kollarının kurulması.
9 - Gençlık kollarının kurulması.
10- Erkek ve Kadın üyeler için ayda bir sohbet düzenlenmesi.
11- Üye kartları ve Misafir kartlarının çıkarılması.
12- Üyelerin dökümanı (kan grubu ve telefonları vs...) hazırlanması.
13- Kütüphane açılması ve düzenlenmesi. 

Dernekler, sosyal yapıları, ekonomik durumları, dünya görüşleri farklı kişilerin bir araya gelip, belli bir amaç doğrultusunda faaliyet gösterdikleri yerlerdir. Dayanışmayı esas alan bu gönüllü kuruluşların işlevini çok iyi saptamak gerekir. Çerçevesini çok iyi çizmek gerekir. Bu çerçeveyi dolduran sosyolojik fotoğrafı çok iyi algılamak gerekir. Yoksa, demokrasinin kılcal damarları olan ve aşırı görüşleri aşındırarak köylülerimizi belli bir zeminde kaynaştıran bu derneğimizi iyi tanımlayamayız. İyi tanımlamayınca ve de işin içine girmeyince yaptığımız eleştiriler de, övgüler de sağlıklı olmaz. Görev, sorumluluk ve genel işlevleri açısından yapılacak değerlendirmeler havada kalır. Üyeler bir sigara parası bile tutmayan aidatlarını ödemezse, başka bir yerden destek sağlanamazsa, amaçlar doğrultusunda kimse elini taşın altına sokmazsa, herkes uzak durup "dernek şunu yapsın, bunu yapsın" denirse orada birliktelikten söz edilemez. Bu yapıda köylülerimiz birbirleriyle dayanışma gerçekleştirilemez. Yönetim kurulları, yasalar gereği tüm üyeler adına faaliyetleri yürütmekle yükümlüdürler. Ancak her işi yönetimlere bırakmak, faaliyetlerin içine girerek görüş ve öneri açıklamamak, her şeyi uzaktan izleyerek yerli yersiz eleştirilerle üyelik görevini yerine getirdiğini sanmak yanlıştır. Bu katılımcılık değildir. Beraberliği yozlaştırmaktır. Çıkmaza girmesine zemin hazırlamaktır.

Bir ozanımızın "biz de bilirdik sevgiliye karanfil almasını/ancak bulamadık karanfil parasını" dediği gibi biz de isterdik, her köylümüzün düğününe altın götürmesini, cenazelerine çelenk göndermesini, çocuklarının okul giderlerini karşılamasını, fakültelerde okuyanlara burs verilmesini, büyük kaynak gerektiren şenlik ve etkinlikler düzenlemesini. Ama koşullar bunlara fırsat vermiyorsa, bu sorun salt yönetimin değil tüm üyelerin sorunudur. Yavaş yavaşta olsa hep birlikte dernekçiliğin çerçevesini iyi çizmenin, içindeki fotoğrafı net biçimde görmenin zamanı gelmiştir. Derneğimizi sağlıklı bir yapıya kavuşturabilirsek, eleştiriler de sağlıklı hale gelir ve bir işe yarar. Bu konulardaki başka düşüncelerimi değişik zamanlarda açıklamak umuduyla, birlikteliğin önemine inanan, derneğimize gönül veren, katkı sunan herkese selam olsun diyorum.

Bu arada Sitemizi ziyaret eden desteklerini esirgemeyen tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz...sitemiz desteklerinizle daha fazla yenilikler yapmaya devam edecektir...

SORUNLAR PAYLAŞTIKÇA AZALIR,
SEVİNÇLER PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Aktif Visirli
  • *
        Güzel köyümün güzel insanları, 
        Gülen köyümün gülen insanları,
        Sizi saygı,sevgi,muhabbetle selamlıyorum.Beni derneğimize başkan olarak seçtiniz lütfettiniz incelik gösterdiniz teşekkür ediyorum.Ancak bu ilginin derneğimize bundan sonrada duyulmasını bekliyorum.Bize maddi manevi destek olun.Güzel işler yapalım.Garib guraba hekese yardım yapmaya çalışalım.Milletle kaynaşalım.Derneğimize imkanlar ölçüsünde gelmeye çalışalım.Yönetimdeki arkadaşlara faydalı fikirler vermeye çalışalım.Bizim düşünemediklerimizi siz söyleyin.Bu işler el birliği ile olur.yani bu dernekçilik işini kahvecilik kültüründen el ve gönül birliği ile hep beraber kurtara biliriz.Derneğin kuruluş amacı budur.

Abdullah SAY                         

Facebook Yorumları

Twittear