Trabzon'un Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Trabzon'un Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı  (Okunma sayısı 3592 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • İleti: 3.139
  • Cinsiyet: Bay
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24

       Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü coşkuyla kutlandı.

       Trabzon Valiliği önünde yapılan kutlama töreni çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törene Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, 48. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Abdullah Baysar, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


       Valilik Makamında gerçekleştirilen tebrigat töreninin ardından Valilik önünde törenlere devam edildi.

       Törene, Trabzon'da gerçekleştirilen ve Türkiye'den 81 il ile 36 yabancı ülkeden gençlerin yer aldığı "1. Türkiye Gençlik Buluşması" için kentimize gelen gençler de katıldı


       Kurtuluş töreninde konuşan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzon'un 18 Nisan 1916'da işgale uğradığını belirterek, ''İşgalden önce Osmanlı 1914'de Birinci Dünya Savaşı'nda 4 cephede ve 4 kıtada millet olarak insanlık, özgürlük ve barış için harp etmek zorunda kaldı. Dünyada 'barış ve kardeşlik olsun' diye savaşı yanındaki diğer ülkelerle sürdürdü'' dedi.


       Bu süreçte Trabzon'un işgalden 24 Şubat 1918'de kurtulduğunu ifade eden Gümrükçüoğlu, ''Biz millet, ülke ve devlet olarak her zaman barışın, insanlığın, özgürlüğün yanında olduk. Bizim kazandığımız zaferleri Çanakkale'yi Sarıkamış'ı bugünün gençlerine anlatmak ve bu zaferlerin kazanıldığı yerleri göstermek zorundayız'' diye konuştu.


       Günün anlam ve önemini belirten konuşmalardan sonra Trabzon'un Kurtuluşu'nun 93. yıldönümü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüllerin verilmesi ve halkoyunlarından sonra resmi geçit töreni ile etkinlik sona erdi.


Haber: www.trabzon.bel.tr


Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...


 


Facebook Yorumları

         
Twittear