SAMANLIK SEYRAN - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: SAMANLIK SEYRAN  (Okunma sayısı 2831 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Moderatör
 • *
 • İleti: 833
 • Cinsiyet: Bay
  • AKSPOR LTD. ŞTİ.
 • GSM: 0533 727 22 60
SAMANLIK SEYRAN
« Topic Start: 18 Mayıs 2011 - 13:24 »
 • Yayınlama
 •      AHMET AKTÜRK
       ahmetakturk61@hotmail.com
       18 Mayıs 2011 Çarşamba

       SAMANLIK SEYRAN

       Aslında bu değerlendirme yazısını yaklaşık on gün önce yazacaktım, çünkü bu görev bana verilmişti, ama işim nedeniyle yurtdışında çıktığımdan ancak  bu gün yazabildim, belki de böylesi daha iyi oldu, çünkü olayları daha geniş açıdan yorumlama değerlendirme fırsatı doğdu.

         Ayrıca böyle bir yazı yazacağımı ama zamanımın yetersiz olduğunu ve birçok olaya, yurtdışında olduğumdan dolayı vakıf olamayabilecek olduğumu söylediğimde, imdadıma haftalık editör yazılarıyla gönüllere taht kurmuş olan İrfan Korkmaz namı diğer Yavri ligot kardeşim yetişti, sağ olsun bir nevi bana bu konuda danışmanlık yaptı, neyi nasıl yazmam gerektiğini, hangi konulara ağırlık vermem gerektiğini hatta bir çok konu paragraflarında onun imzası olduğunu söyleyebilirim, tekrar kendisine burada huzurlarınızda yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

        Bildiğiniz gibi geçen hafta yapılan müthiş kapanış etkinliğiyle sona eren, benimde sitedeki video ve fotoğraflardan izlediğim EĞİTİME KATKI amacıyla, sekiz hafta boyunca devam eden 2011 3.GÜLENDER FUTBOL TURNUVA’mızı  HAYIRSEVER iş adamı kimliği ile tanıdığımız ve değerli iş adamımız AHMET GENÇ’in isim hakkını almasıyla GENÇSA İNŞAAT İLE GURBETTEN adı altında düzenlediğimiz bu turnuvanın ufak tefek sıkıntılar dışında, ALLAH’ın izniyle kazasız belasız sağ salim bitirmiş olmanın mutluluğu ve huzuru  içerisindeyiz...

       Turnuvamızın başlangıcından bitişine kadarki geçen sürede, yaklaşık 80  sporcu arkadaşlarımızın kaptan ve yöneticileriyle birlikte kıyasıya bir mücadele örneği sergilediklerini gördük. Ufak tefek tartışma ve hakem hatalarının dışında çok zevkli mücadelelere tanıklık ettik. Şöyle bir bakıldığında çokta profesyonel olmamakla birlikte eksiklikler minimum seviyeye gelinmiş, yada kısmen eksiksiz olarak düzenlenmiş bu turnuva, bir çoğunun "artı "birbirini ilk gez görmüş olan gençlerin kaynaşmasında ve yeni yeni arkadaşlıkların kurulmasında önayak olmuştur...

       Profesyonel futbolcuların bile çoğunda görmediğimiz bir hırsla, onurlu, ama rakibi yere düştüğünde tekmelemeden sarılarak şefkatli mücadelelerini izlediğimiz genç-ihtiyar herkese teşekkürü bir borç biliyoruz.. "Köyümün insanına yakışanda budur" diyerek hepsini her yerde örnek gösteriyoruz ve hepsinin alnından öpüyoruz.

         10’ar  kişilik sekiz  takımın  bitime kadarki mücadelesinde GARDOFSPOR’un son haftada KUKUVEKASPOR’la çıkmış olduğu şampiyonluk maçını rakibinin de birazda as oyuncularından mahrum kalması sonucunda kazanarak şampiyon oldu. KUKUVEKASPOR  şampiyon olamadığı gibi ikinciliği LAZUTSPOR’a kaptırmış oldu. Hem turnuvanın düzenlenmesin de, hem de turnuva içinde takımlarıyla inanılmaz bir mücadele örneği sergileyen KUVEKASPOR kaptanı DURSUN USTA ya, LAZUTSPOR kaptanı DURSUN BİBER’e, FUSKASPOR kaptanı ALİ AYAZOĞLU’na, HAMUCERASPOR kaptanı SELÇUK ÖZTÜRK’e, LİGARBASPOR kaptanı HASAN BİLAL DÜZENLİ’ye, GARDOFSPOR kaptanı ŞENOL AKTÜRK’e, İFTERİSPOR kaptanı KEMAL ÇAKMAK’a, MAZUTALSPOR kaptanı ve aynı zamanda turnuvamızın en anlamlı ödülüne layık görülen ÖMER DÜZENLİ’ye, ayrıca onlarla beraber mücadele eden diğer takım arkadaşlarına, turnuvamızın tüm sponsorlarına, maddi ve manevi desteği olan herkese teşekkür ediyoruz.

          Turnuva sonunda birinci olan GARDOFSPOR’u; ikinci LAZUTSPOR’u üçüncü KUKUVEKASPOR’u tebrik ediyoruz.
   
         Attığı 30 golle gol krallığına ulaşan HAMUCERASPOR’un forveti FİKRET AYDIN’ı ve ikinci olan KUKUVEKASPOR forveti LEVENT KARA’yı ve ayrıca dereceye giren tüm golcü futbolcuları tebrik ediyoruz.
   
         Ayrı takımlarda mücadele eden bu gençler aynı tarihlerde köyümüzü başka bir turnuva dada temsil ettiler, bu anlamda da köy milli takımında oynayan futbolculara da göstermiş oldukları bu özveriden dolayı teşekkür ediyoruz.

        Ayrıca bu turnuva sonucunda yer ve zaman darlığından dolayı yazamadığım ödüle layık görülen tüm sporcuları yürekten tebrik ediyoruz.

       Şampiyonu belirlenmiş, dereceye giren sporcuların  belirlenmiş olduğu, amacının dışına çıkmayan bu turnuvamız 15.5.2011 tarihinde düzenlenen, benim ne yazık ki bulunamadığım müthiş bir kapanış etkinlikleriyle son bulmuş oldu. Sabah kahvaltıyla başlayan, kupa törenleriyle devam eden, METİN BİBER kardeşimin profesyonel sanatçılara taş çıkartacak performansıyla, yöremizin usta sanatçısı TAHSİN TERZİ’nin kemençesi eşliğinde söylediği türkülerle devam eden, horonla taçlandırılan, minkler ve şöhretler karmasının ardından, BURSA- ORHANGAZİ futbol takımıyla, şampiyon takımımız GARDOFSPOR yapılan maçla  son bulmuş oldu...

      Son olarak, düzenlemiş olduğumuz bu turnuvanın kapanış gününde bizleri yalnız bırakmayan, davetimize iştirak eden, BURSA/ORHANGAZİ den gelen başta Türk futbolunun yetiştirmiş olduğu efsanevi milli futbolcumuz Faruk Yiğit abimize, Fehmi yiğit abimize, Halil Genç muhtarımıza ve onlarla beraber gelen tüm futbolcu ve misafirlere sonsuz teşekkür ediyorum.
       
        Ve.... bu çok kapsamlı, tüm geliri değişik hizmetlerde harcanacak olan turnuvamızda yanımızda olan tüm sponsorlarımıza, maçlarımızı yöneten, Abdullah ve Hakan arkadaşlarımıza, maçalara sabahın erken saatlerinde gelip bizi destekleyen tüm taraftarlarımıza, tatlı uykularından kalkıp gelen mini minnacık çocuk taraftarlarımıza, eşlerine desteği eksik etmeyen hanım kardeşlerimize, bizlere her türlü fedakârlığı gösteren spor tesisleri sahiplerine, turnuvamızdaki gençlerin kaynaşmasında önayak olan derneğimizin başta Gençlik kolları başkanı Salih Aktürk olmak üzere tüm üyelerine ve son olarak bu turnuvanın düzenlenmesinde önayak olan  ve sağ salim kazasız belasız sonuçlanması için turnuvanın son gününe kadar her türlü fedakârlığı yapan İstanbul dernek yöneticilerine ve dernek başkanı Abdullah AKTÜRK’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz....
   
        Saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimle...
       BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...


   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear