NE MUTLİ GÖZLERUME... - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: NE MUTLİ GÖZLERUME...  (Okunma sayısı 4737 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İrfan Korkmaz
  • Moderatör
  • *
  • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
  • 62 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0530 441 33 36
NE MUTLİ GÖZLERUME...
« Topic Start: 06 Temmuz 2011 - 20:03 »
  • Yayınlama
  •      NE MUTLİ GÖZLERUME…

2.Kırim çay da bitmek üzere. Havalarun  bunaltmaya başladuği, günde 3 kere dereye girmenun farz olduği bu mevsimde, meyveler da ağir ağir almakta tadini. Genelde kimseyi beklemeyen Ben bile, artuk birilerinun yollarini beklemekteyum; katma katma xhamuceralarlan, ganxsi ganxsi  funduklari beraber yemeye. Ufak ufak anlatayim bekleduklerumi, gerek olmasa da demeye.

Aci vatan Almanya!..

Gözi kör osun e mi!!!!Aldi gitti elümuzden kimleri?...Kimi gitti gelmedi, gelen da beğenmedi. Yeşil yeşil paralari ve köyümün eşeğine değişmeyeceğum teneke parçalarilan, esir aldi, belki analarun en sevduği oğullarini. Belki da dedelerun, bobaannelerun kucağindan endurup yere basturmaya kiyamaduği, eskinun torinlari şimdinun bobalarini…

Bir zaman bileklerinun gücilan, kaydadeğer paralar kazandiler. Bu paralari değerlendurenler yaşadi; değerlenduremeyenler da alçak surunuyiler çok şükür. Birleşince Avrupa,lavol yesun Almanyasini deyenler, azimsanamayacak kadar fazla şu siralar. Hane, bobasinun umrince çalişu alduği evi olmasa, dönü gelecek biçoği; ama utanma belasi, bir dönemini köyine ve insanina sırtini çevirerek yaşamiş olmanun verduği ezukluk, bağlayi ellerini kollarini… Ama durumlari ne olursa olsun, her sene izine gelmeleri, takdire şâyan bir durum!.

Hııhhhhh!Çoktan yola çikmiştur Ligotun torinlari. Gelu çikarler şu sira, ama bugün ama yarun. Yeni yeni arabalar, kumaşindan çalinmiş bacaği yaridan açuk brakan kısa pontollar, ustine bassamlan basmasam arasi geydukleri terlikler, anammmm vs. vs. Saçlar uzun, bakişlar anlamli, şöööyle Ormanun içinde mi beyudun, taniyi miyum seni? der gibi E oğlum, hep taniyiruk birbirini dedurtmenun peşinde miduler acaba?

Ya Türkiye’nun kıtluk zamanlarini değerledundurenlerlan, olardan geriye kalanlara ne demeli!?? Ta oralardan ahkâm keserler: Memleketi satmayun ha!! diye. Ordan evini almiş, gâğurun memleketine yerleşmiş; ama Türkiye’deki en küçük bir özelleştirmede, yabanci bir şirketun ihale almasilan velveleyi koparanlar Hııııı!Olar da gelu çikar haftaya herhali; ama elbetta olara da söyleyecek bir iki lafum olacak izin dönişi. Fransa’dan, Avusturya’dan vs. diğer ülkelerden gelenler da yola çikmiştur kimbilur? Olari da bekleyirum akşam sabah.

Hiç beklemeduğum biri da çıkti geldi geçen gün. Yaş kemâle erdukçe, beklenmeduk misafirlar da geluyi bazkeren. Yeşiller içinde geldi, havadar bi minibüslan, o kadar da kalabaluk. Ey rebbilalemin, eydi Xhüseyin dayi. Çok eyi adamidi; o ki oyle geldi, anladuk ki, o kadar güzelluğe, o kadar berekete rağmen yaşanacak yer değil İstanbul. Xhoş sevmeyenumuzun sevenumuzden çok olduği, yeni anjiyo olmiş bir ağa Beyun emirleri ferman sayilan bi yerde yaşamaği, xhocalar da eyi geturmeyi ya neyisa. Bilmem nasip olacak mi görmek? Bir kere kendi gözlerumlan görsem da, abedi elsem. Fethini Peygamber Efendimizin(S.A.S) müjdeleduği Fatih’in gerçekleşturduği, o nurli yerleri, basuk havasina, kalabaluk nüfûsuna ve daha birçok kusurina rağmen. Ordaki köylilerumuzun, habu son haber hariç, son zamanlar hep eyi haberlerini alduk, ALLAH bozmaz inşALLAH.

Ey gidi! Hava karanlukladi, ya açayim dede yadigâri raddiyoyi. Bayiluyurum habu adamun sesine, gene gittum reyimu oğa verdum.ALLAH’uma Bin şükür, Matematik bilmem; ama anlatilanlara bakilursa, canum memleketumde 2 kişiden  1 i AK landi ALLAH un iznilan. Diğerleri da AK dur nazarumuzda, her türli lekelerine rağmen. Bi araba sesi geluyi, ya bakayim kimdur? Anderun mastisi, Nazim çikmaz mi? Çok severum oni yaa  :D :D

Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

İrfan Korkmaz 'nin Mesajlarını Beğenen 6 Kullanıcı: LEMA (06 Ağustos 2011 - 22:42), Kenan Yazıcı (07 Temmuz 2011 - 08:27), AHMET AKTURK (07 Temmuz 2011 - 08:20), sadıkyılmaz (07 Temmuz 2011 - 06:07), Aydın Akyol (07 Temmuz 2011 - 01:44), özlem yılmaz (06 Temmuz 2011 - 21:57)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 1 Mesajı Toplam
      1 Kere Beğenildi
    NE MUTLİ GÖZLERUME...
    « Yanıtla #1: 06 Temmuz 2011 - 22:03 »
  • Yayınlama
  • yazı çok güzeldi ellerinize sağlık bende başka bi açı veriyim gelenlere karşı. 8 yaşında köyden ayrıldım bi 15 yaşındayken geldim teyzemde ve yaylada kaldım  bi süre pek kimseyi tanımam tanımamı bekleyenlerede şaşıyorum tanımayıncada bi ayıplanıyorum kendini beğenmiş oluyorum .bide eski lakaplar kullanılıyo onlardan hiç anlamıyorum .milletin bu kadar  rahata alışmışken gelip köyde  soğuk suya elleyince bi nereye geldim ben oluyo ama alışılıyo bence  malum insan rahata çabuk alışır o yüzden yadırgamamak lazım :)

doğruşuk sonsuzluğun güneşidir bir gün nasıl olsa doğar

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    NE MUTLİ GÖZLERUME...
    « Yanıtla #2: 06 Temmuz 2011 - 23:13 »
  • Yayınlama
  • Seni çok seviyorum YAVRİ....T, Hele bu uslubun yok mu? Bayılıyorum inanki...Sen çok yaşa ve yaz...Yazmaya devam et...Haftanın dokundurmalarını ince ince haber tadında  yaz böyle...Belki birileri  (incelukten anlarsalar) akıl alır da yola revan olurlar....Selam ve sevgiler İrfan.....

Ahmet Aktürk (Hoca) 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: LEMA (06 Ağustos 2011 - 22:43), YAVRİLİGOT (07 Temmuz 2011 - 17:30)
    • Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    NE MUTLİ GÖZLERUME...
    « Yanıtla #3: 07 Temmuz 2011 - 06:25 »
  • Yayınlama
  • Beklenen garip bekleyen garip
    İnsanı beklemek eder mustarip
    Sanki yüreğimin içini yarıp
    Çıkı verecekmiş ondan beklemek

Bekleyen kendini yiyip bitirir
    Aklına bin bir şeyi getirir
    Bekleten sanar ki rahat oturur
    Çivilere batar cana beklemek

Bekler senin için uzun bir zaman
    Gözleri delikten ayırmaz bir an
    Kedinin vuslata erdiği o an
    Unutulup gider ele beklemek

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

Sadık Yılmaz 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: LEMA (07 Ağustos 2011 - 09:21), YAVRİLİGOT (07 Temmuz 2011 - 17:30)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 52 Mesajı Toplam
      71 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0532 160 62 61
    NE MUTLİ GÖZLERUME...
    « Yanıtla #4: 07 Temmuz 2011 - 19:45 »
  • Yayınlama
  •      Geçmişe çocukluk günlerimi hatırlattın bana,bunun için ''ne isteyisun''

Abdullah Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: YAVRİLİGOT (07 Temmuz 2011 - 20:04)
    • P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    NE MUTLİ GÖZLERUME...
    « Yanıtla #5: 06 Ağustos 2011 - 22:44 »
  • Yayınlama
  • Seni çok seviyorum YAVRİ....T, Hele bu uslubun yok mu? Bayılıyorum inanki...Sen çok yaşa ve yaz...Yazmaya devam et...Haftanın dokundurmalarını ince ince haber tadında  yaz böyle...Belki birileri  (incelukten anlarsalar) akıl alır da yola revan olurlar....Selam ve sevgiler İrfan.....

Kesinlikle çoook doğru!

Anlayanlara kapak olacak bir yazı, tebrikler...

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

Gülşen Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: YAVRİLİGOT (06 Ağustos 2011 - 23:02)
    • Kazım Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 8 Mesajı Toplam
      11 Kere Beğenildi
    • GSM: 0534 303 30 37
    NE MUTLİ GÖZLERUME...
    « Yanıtla #6: 07 Ağustos 2011 - 00:09 »
  • Yayınlama
  • iRFAN GENE İNCE İNCE BİR DOKUNMUŞ,PİR  DOKUNMUŞ.VALLA NE DİYEYİM İRFAN ELİNE YÜREĞİNE SAĞLIK.ÇOK AMA ÇOK GÜZEL DOKUNDURMUŞSUN.DURMAK YOK YOLA DEVAM. ;D ;D ;D

Facebook Yorumları

Twittear