2011 - 2012 ÖĞRETİM YILI BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 2011 - 2012 ÖĞRETİM YILI BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR  (Okunma sayısı 8602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
    Biliyorsunuz  DERNEĞİMİZİN  AMAÇLARI arasında en önemli  hususlardan  birisi gençlerimizin eğitimi konusudur. Biz Gülen Köylüler dünümüze sahip çıktığımız kadar yarınımıza da sahip çıkmayı ilke edinmiş insanlarız. Bu nedenle gençlerimizin eğitimli olması, iş güç sahibi olması her açıdan önemli.

Olanaklarımız  ölçüsünde  gençlerimize  yüksek öğretim ve üniversite düzeyindeki eğitimlerine katkıda bulunabilmek amacıyla  özellikle maddi imkanlar nedeniyle okuyamayan geçlerimize BURS VERMEYİ düşünüyoruz.

Bu düşüncemizin gerçekleşmesi için  öncelikle bir plan ve proğram çerçevesinde hareket ederek  projenin  maddi ve idari alt yapısını oluşturmamız gerekmektedir. Bu amaçla   verilecek bursları ve  burs  vereceğimiz öğrencilerimizi tespit etmemiz gerekmektedir.

2011 - 2012 Öğretim yılı burs başvuruları 26 AĞUSTOS 2011 tarihinden itibaren başlamıştır. Son başvuru tarihi 30 EYLÜL'dür. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki linkleri tıklayarak başvuru dilekçesinin ve başvuru formlarının çıktısının alınıp bilgilerin eksiksiz doldurularak istenilen belgelerle birlikte aşağıda vereceğimiz dernek adresine POSTA yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. İstanbul ve çevresinde olanlar dosyaları elden de verebilir. Tüm öğrencilerimize duyurulur.

Öğrencilerimizden ricamız Üniversiteyi kazanan ve devam eden öğrencilerimizin bu konu altında İsim Soyisim, Baba adı, okulu ve bölümü bilgilerinide yazarsa herkeste bilgilenmiş olur.

İSTENENLER:                              

EK: 1         ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU ( 2 SAYFA , İLK SAYFA VESİKALIK FOTOĞRAFLI)

EK: 2         ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ *                           
* (Hazırlık ve 1. Sınıflar için Öğrenci Belgesi , diğer sınıflar için Öğrenci Belgesi ile Transkript belgesidir.)

EK: 3         ZİRAAT BANKASI 'NDA AÇILACAK HESABIN IBAN NUMARASI                           

EK: 4         GÜLEN KÖYÜ NÜFÜSÜNA KAYITLI OLMASI (Nüfus Cüzdanı Fotokobisi...)

EK: 5         İKAMETGAH İLMUHABERİ (Nüfus Müdürlüklerinden Alınacak...)                           

ÖNEMLİ NOTLAR:

1) Burs başvuruları 30 ağustos - 30 eylül tarihleri arasında alınacaktır. Müracaat evraklarının  en geç 15 ekim tarihinde dernek yönetiminde olması gerekmektedir. Eksik ve yanlış evraklı başvurular değerlendirmeye girmez.                              

2) Burs almaya hak kazanan öğrencilerin her yıl 25 ekim tarihine kadar bir üst sınıfın öğrenci belgesi ile transkript belgelerini derneğimize göndermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde bursları kesilir.                              

3) Belgeler katlanıp kırıştılmadan A4 boyutunda dosyalara konularak posta yoluyla gönderilecektir.

4) Belgeleri eksik olan başvuru formları değerlendirilmeyecektir.                              

5) Adres aşağıdadır. İstanbul'da olanlar derneğimize gelerek dosyaları elden ulaştırabilirler.

POSTA ADRESİ:

İstanbul'daki Gülen Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği
Haznedar mah. Kınalı cad. Seyran sok. No:2 kat :5 Güngören / İstanbul

GÜLENDER YÖNETİMİ      

Sormak istediklerinizi Burs konusunda görevli olan Ahmet Aktürk'e danışabilirsiniz.
 Telefon irtibat : 0 533 727 22 60

Başvuru dilekçesini ve formları Buradan indirip doldurabilirsiniz...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• YuNuS
  • Aktif Visirli
  • *
yüksek lisans öğrencileri yararlana biliyormu bu yardımdan ....
BoŞ verrrrr dagınık kalsın

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
Yunus kardeşim sen başvurunu yap yönetim olarak değerlendirelim....

• O Bir Visirli
  • *
Merhabalar herkese.Öncelikle belirtmeliyim ki çok anlamlı bir çalışma bu.
Ben Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü son sınıfdayım.Yukarıki notlarda bir nokta bana ilginç geldi biraz ve bunu paylaşmak istedim.Biz sınıf olarak 115 kişiyiz ve alttan dersi olmayan 2 kişi mevcut :-\ Köyümüzden çıkacak böyle bir ortalama için bu şart biraz çok galiba !.. Ne dersiniz arkadaşlar? Bu konuyla ilgili düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim..

• Nurten AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
inşaatçı nicki ile yazan kardeşimiz çok haklı bu konuda. not ortalaması 2 sınırı tamam da alttan hiç dersi olmamak maddesi biraz ağır sanki. bir üniversite öğrencisinin alttan bir yada iki zayıfının olması onun başarısız olduğu anlamına gelmez. çok başarılı öğrenciler de bazı dersleri alttan alabilirler. başbakanlık bursunda bile 3 zayıftan fazlasına burs verilmiyor. aynı şekilde çay-der derneği de 2 zayıftan fazlasına... v.s. öğrenci kardeşlerimize biraz daha toleranslı olup bir - iki zayıftan dolayı ihtiyacı olanların (ki her öğrencinin ihtiyacı vardır) bu burstan mahrum edilmemesi dileklerimle....

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• irem
  • Aktif Visirli
  • *
  • yerde yüzü olana kimse basmaz
Gülen köyü derneğimizin böyle bi çalışmaya başlaması biz öğrenciler adına sevindirici bir durum İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı son sınıfım bursa başvurumu yaptım.Burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda bilgilendirilirsek mutlu oluruz.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
Burs başvuruları sona ermiştir. İlginizden ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ediyoruz. 75'nin üzerinde başvuru aldık. Yönetim olarak değerlendirmemizi en kısa zamanda açıklayacağız... Takipte kalın...

Facebook Yorumları

Twittear