KİMDEN KAÇIYORUZ KENDİMİZDEN Mİ? - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: KİMDEN KAÇIYORUZ KENDİMİZDEN Mİ?  (Okunma sayısı 2545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • antoloji
Bu gün hanımlar için düzenlediğimiz toplantı vardı.Malesef ki katılım YOKTU...Bunu yorumlamanız için değil sadece düşünmeniz için yazıyorum ve yazarken soruyorum KİMDEN KAÇIYORUZ? Kendimizden mi?
Ne boş zahmet(!) diyerek devam ediyorum yazıma ...

Derneğimizin kuruluş amacı; o kenarda dursun bizde etrafa derneğimiz var deriz değil,gidip dernekte çay içelim,yağmurdan korunuruz da  değil(!) ... Derneğimizin temel amacı; buluşmak,kaynaşmak,tanışmak "İSTANBUL GİBİ KURT KAPANINDA BİRBİRİNE OMUZ VURARAK DEĞİL, SELAM VEREREK GEÇMEYİ SAĞLAMAK " en büyük prensipti...

Sizler dernekte bir bardak çay içerken mutlu olmuyor musunuz? Hoşça sohbet etmiyor musunuz hiç? Bu kadar mı nefret var köyünüze yada köylünüze?Biz kimdik bir düşünün bakalım...(?)Bizim atalarımız ne kadar kavga etselerde susadığında diğerine su verirdi, aynı toprağın meyvesiyiz biz... Geçmişteki küslüklerden,dedikodulardan bıkan nesil sağlam temeller üzerinde birliğini inşa ederek gelecek nesillere bırakmalıydı GÜLEN KÖYLÜ olabilmenin servetini(!) Bunu bayanlar için değil, erkekler içinde diyorum. Oturduğumuz yerden atıp tutuyoruz.Site yöneticilerinin yaptığı siteyi,yönetimin yaptığı güzel organizasyonlara burun kıvırıyoruz... HİÇ GÜZEL DEĞİL... Peki yapılan organizasyonlarda nerdesiniz hanımlar,beyler...Gelin diyorum gelin de HERŞEY GÜZEL OLSUN ...

Üzülüyorum, o sevmediğimiz topluluk kadar olamıyoruz birbirimize bağlı kalamıyoruz ben buna üzülüyorum benim amacımda o sevmediğimiz topluluğun yarın birliğinden doğacak husumetlere karşılık birliğimizden doğacak mücadeleyle karşılarında duracak gücü bulmaktır.Bilmem üstü kapalı anlatabildim mi?

Küsüyoruz ama küstüğümüzden kimse haberdar değil.Sevmiyoruz ama yüzüne nedense gülüyoruz...Küstürüyoruz belki de bilmiyorum ama ben peteğin yanındaki koltuktansa derneği,yedi kat yabancıdansa köylümü,evde bir tabak pirzoladansa buluştuğumuzdaki keki tercih ederim...

Sitede herkes bir sessiz ki nasıl...Bakıyor musunuz hiç uzaktan genel durmumuza?Kİmse kimseye tenezzül etmiyor.Bu kendini beğenmişlik niye?Hangimiz diğerimizden üstünüz?Bir kıvılcımla herkes ateşleniyor...Hakaretler oluşuyor aynaya bakmadan ve küsüyor birileri gidiyor...Ben hiç mi küsmedim adminlere, ben hiç mi küsmedim yapılan yorumlara ?...
Yılmadım her sözümün arkasındayım.Üç kişide olsa dediklerimi yapacağım kırk kişide olsa dediklerimi yapacağım...Yürür yürümez ortak sıkıntı ilgisizlik...Buna yönetim eşleri dahil (!)

DUYARLI OLALIM HANIMLAR , BEYLER ...
Eşlerinizin numaralarını lütfen Kenan YAZICI'ya verin.Eşlerinizi aman boşver deyip GELMEMESİ için DEĞİL, GELMESİ için TEŞVİK edin.Ben suçu beylere buluyorum kimseye değil(!) ...

İster bi arkanıza yaslanıp geleceğinizi düşünerek beş dakika düşünüp bana hak verin...İsterseniz amaaan deyip başka forma geçin ben yazayımda konuşan dilim lâl,gören gözüm kör olmadan birlik ve beraberliğimizin önemini belirteyim dedim sadece ve masumca .......
Bayanlar için önümüzdeki ay hocamızın sohbeti eşliğinde yine toplantı olacaktır. Büyük ihtimal 25 Şubat c.tesi gibi...

DÜŞTEN ÖTE

"Dedelerimizin, nenelerimizin bizi koyduğu beşiktir burası . Burası DERNEKPAZARI GÜLEN KÖYÜ …Toprağı toprak kokar, taşında dedemin ayak izi, ahırda inek, camide hoca, kapının önünde ata mezarları…

Yardımlaşma üstüne kurulu ruh yapısıyla hareket eder insanı. GÜLEN KÖYÜ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ de bunlardan birisi. Dernek başkanı Abdullah AKTÜRK, kurucusu bütün köylü. Misyonu var elbet; örf ve adetlerine bağlı kalarak çocuğuna köyünü unutturmamak. Köyünü güzelleştirmek sadece “orda bir köy var uzakta” demekten öte tatilini Antalya sularında değil de Aydilin de, Halkopul da ve Kazan Gölün de kendini serin sulara atarak köyünün yeşilliğinde yaşamak. Kışın Uludağ da kayak yapmak yerine köyünde karın tadına bakmak. Guzine de fındık kavurup, kestane haşlamak. Uzun kış gecelerinde misafir ağırlamak.  Köylülerini birbirine unutturmamak. Gençlerin köylerine sahip çıkmasını ve gururla memleketinin Trabzon –Dernekpazarı demesini sağlamak. Gençlerin şehirde reb’le kopması yerine Sultanmurat da horonla coşmasını sağlamak. Yarın öbür gün iki genç köylü bir yerde karşılaştığında omuz vurup geçmesini değil, görünce selam vermesini sağlamak … Daha bir çok şey …

En önemlisi ise BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE BÜYÜMEYİ SAĞLAMAK. Tıpkı atalarımız gibi sırt sırta omuz omuza yardımlaşarak, susadığında diğerine su vererek büyümek. Düşeni elinden tutup sessizce kaldırarak büyümek, gelişmek de bize yakışır.

Derneğimizin kurucularına, derneğimize gelip bir bardak çay içen köylülerimize, site yapımında emeği geçenlere, üye listesindeki arkadaşlarımıza, güler yüzü esirgemeyen dostlarımıza, bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkanlara sonsuz teşekkürler…

SAYGI ve SEVGİLERİMLE ...

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
yine suçlu oldun calışan bey ya erkek
oysa erkek olmuş kadınlardan da ürgek
nerde öncu nerde artçılar gurup
toparlasan hepsinin dadıda gek
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
Sitemiz bu aralar durgun zannedersem derneğimizde aynı şekilde bunun nedenini anlamakta güçlük çekiyorum. Ya biz herşeye erken doyuma ulaşıyoruz ya da vudum duymaz davranıyoruz olaylara. Ebru hanımın tespitleri çok doğru ve de yerinde ben şahsen üzerime almam gerekeni aldım...
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • antoloji
Sitemiz bu aralar durgun zannedersem derneğimizde aynı şekilde bunun nedenini anlamakta güçlük çekiyorum. Ya biz herşeye erken doyuma ulaşıyoruz ya da vudum duymaz davranıyoruz olaylara. Ebru hanımın tespitleri çok doğru ve de yerinde ben şahsen üzerime almam gerekeni aldım...

İsmail ağabey;
Sitemiz bu aralar değil uzunca bir süredir durgun.Sebebini az çok biliyoruz ya da tahmin edebiliyoruz.Ne yapabiliriz diye soruyorsunuz kimse cevap vermiyor ama sitenin durgunluğundan hep bahsediliyor.Ziyaretçi olarak sayfalara giriliyor,çıkılıyor.Yorum yapmaya korkuluyor "aman biri bişey der" diye buna bizde dahiliz(!) Ağır abi takılıyoruz....Uzaktan bakınca daha karizma duruyoruz galiba... Değer verince sırnaşık,uzak durunca ukala diyoruz nedense? Sanırım çok bilip az konuşmak gerektiğine mi inanıyoruz ne? Bence mum dibine ışık vermekle ışığından bişey kaybetmez deyip hareket etmek gereklidir...Bildiğin ilmi yaymakla yükümlüsün...

Erken doyuma ulaşmakta denebilir ama facebookta hala doyuma ulaşılmadı ne hikmetse?Ben facebooktan daha çok köylümle tanıştım,daha çok köylümle konuşuyordum.Burda takip edip faceden ekleniyor bende buna anlam veremiyorum... Henüz doyuma ulaşıldığını sanmıyorum bu kadar abuk mu doyuldu yaaa? Ben buna ilgisizlik gözüyle bakıyorum.Aslında bu cevapsızlık hayattan bıkkınlıktır.Yaşamdan zevk almıyoruz ki.Hep koşturma hep koşuşturmaca...24 saate sığmama...Kendimizi tatmin etmek için "bu aralar çok yoğunum" lafının altına saklanmadır bu.Aklımı sorguluyorum yazısı vardı beni düşündüren UKALALIKtan bahsediliyordu.Üzerime almam gerekeni bende o yazıyla almıştım...

Şöyle bakacak olursak ;
Kendimizi beğeniyoruz.
YANLIŞ ANLAŞILMAKTAN KORKUYORUZ.
Kendimizwe değer vermiyoruz.
Birbirimize değer vermiyoruz.
Elimizde olanın kıymetini ASLA bilmiyoruz.
Elimizde imkan varken ya da imkanlar sunulmuşken ARAYIŞ içine giriyoruz ve başka yerlere yöneliyoruz.
Klavyenin karşısında kendi fikirlerimize aciz kalıyoruz.(Bir Hadis bile yazamıyoruz)
Hepimiz siyasiyiz ve muhalefet olmayı seviyoruz.
Bir de ne kadar bakan değil katılan üye istiyoruz desekte kendimiz uzak duruyoruz(!)

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

Facebook Yorumları

Twittear