10.OF-HAYRAT-ÇAYKARA-DERNEKPAZARI FUTBOL TURNUVASI [2012] - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 10.OF-HAYRAT-ÇAYKARA-DERNEKPAZARI FUTBOL TURNUVASI [2012]  (Okunma sayısı 41555 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz

<a href="http://www.dailymotion.com/video/xqyhq2_ofturnuva-1_music" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xqyhq2_ofturnuva-1_music</a>

<a href="http://www.dailymotion.com/video/xqyhq9_ofturnuva-2_music" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xqyhq9_ofturnuva-2_music</a>

<a href="http://www.dailymotion.com/video/xqyhqc_ofhayrat-3_music" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xqyhqc_ofhayrat-3_music</a>

<a href="http://www.dailymotion.com/video/xqyork_ofhayrat-4_music" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xqyork_ofhayrat-4_music</a>

<a href="http://www.dailymotion.com/video/xqyhqr_ofhayrat-5_sport" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xqyhqr_ofhayrat-5_sport</a>
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Aktif Visirli
  • *
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
TURNUVANIN ARDINDAN..

TEBRİK VE TEŞEKKÜR....

Merhaba sevgili dostlar...
     OF HAYRAT vakfının organize ettiği, 10.su düzenlenen Futbol turnuvasının verimliliği herkese katmış olduğu ayrı bir heyecan ve coşkulu çok katılımlı bir futbol turnuvasına şahit olduk. Bu güzel etkinlik göstermiştir ki bundan sonraki senelerde de bir gelenek halini alacak ve başka alanlarda da kendisini gösterip devam edecektir. Bizimde temennimiz her zaman bu yönde olacaktır. Başta böyle bir organizasyonun yapılmasına sebep olan,her türlü maddi ve manevi desteği veren ve on yıldır aralıksız devam etmesine emeği geçen başta Of Hayrat vakfı başkanı Mustafa SARAL başkanım ve yönetim kurulu olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla beraber, özveride bulunan herkesi yürekten tebrik ediyorum..buradaki manevi atmosferi bizlere yaşattıklarından dolayı da şükranlarımı sunuyorum ...

20 takımla Yaklaşık iki aya yakın devam eden Of Hayrat Çaykara Dernekpazarı futbol turnuvasının finalini geçen hafta güzel bir törenle sona erdirmiş bulunuyoruz,Turnuva boyunca sevgi ve saygıyı ön planda tutan,turnuvanın bir kaynaşma bir şölen olduğunun bilincinde olan takımlara teşekkür ediyorum.Turnuva sonunda birinci olan ŞEHİTLİ ,ikinci SARAÇLI üçüncü ÖRTÜLÜ dördüncü CUMAAPAZARI takımlarını yürekten kutluyor ve tebrik ediyorum.ayrıca dereceye giren ve mansiyon ödülü alan tüm takım ve futbolcuları kutluyor ve tebrik ediyorum.Turnuva boyunca komiteye yardımcı olan tüm dernek ve takım sorumlularına teşekkür ediyorum. Ve..turnuva boyunca en büyük özveriyi gösteren, zamanının büyük bölümünü bu organizasyona veren,en ufak olumsuzluk yaşanmaması için varını yoğunu ortaya koyan,tüm amacının dostluk ve sevgiyi ön planda tutmaya ve bunu sağlamaya çalışan,tüm takımları kendi takımı gibi gören,tüm sporculara şefkatle yaklaşan,samimi,doğal ,alçakgönüllü ve benimde onu tanımaktan ve aynı ekipte bulunmaktan gurur duyduğum, komite başkanım Tellioğulları vakfı başkanı sayın Emrullah TELLİOĞLU'na huzurlarınızda teşekkür ediyorum...

Turnuvaların spor tarihi ve geleneğinde çok uzun bir zamandan beri önemli bir yeri vardır. Turnuvalar genelde kısa zaman dilimi içerisinde yapılan başta spor aktivitesi olmakla birlikte son zamanlarda spordan farklı alanlarda da yapılan bir etkinlik olarak göze çarpar.. Bu tür etkinlikler daha çok kaynaşmak,dostluk ve saygıyı ön plana çıkarmak ve kısa zaman dilimlerini verimli bir şekilde değerlendirmek için yapılan güzel bir organizasyon olarak en önemli faaliyetlerden biridir. . Genelde dünyada ve Ülkemizde turnuva dendiğinde futbol etkinliği ön plana çıkmaktadır. Turnuva şehir, ilçe, kasaba, hatta köylere kadar yaygın olan bir etkinlik olarak uygulanmaya devam ediyor....

Genelde köy İnsanlarının nişanlarda, düğünlerde, özel gecelerde ve cenazelerde bir araya gelmesi daha çok görülür, ya da dernek faaliyetlerinin bulunduğu etkinliklerde, özel yapılan davetlerde sınırlı olduğundan istenilen performans hiç bir zaman sağlanamamıştır. Gerçek katılımlar daha çok düğün ve cenazelerde olmakla birlikte en önemli katılımlarında futbol turnuvalarında olduğu son senelerde yapılan organizasyonlardan da anlaşılacağı gibi çok açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Kalabalık katılımların yanında, yeni yüzlerin, yeni simaların, uzun zaman birbirini görmeyen insanların, yeni neslin bir araya gelmesi gibi çok önemli katkı ve verimli etkinlik olduğu apaçık görülmüştür. OF HAYRAT vakfının başlatıp organize ettiği, 10.su düzenlenen turnuvasının önemi, herkese katmış olduğu ayrı bir heyecan ve coşkusu çok katılımlı bir futbol turnuvasına şahit olduk. Geçen senelerdeki turnuvayla başlayan bu güzel etkinlik anlaşılmıştır ki bundan sonraki senelerde de bir gelenek halini almış ve almaya da devam edecektir. ve başka alanlarda da kendisini gösterip devam etmesi en büyük arzumuzdur...

Bizimde temennimiz her zaman bu yönde olacaktır. Bu kısa girişin ardından bende sizlere Of Hayrat vakfının İstanbul'da 10 yıldır organizatörlüğünü yaptığı futbol turnuvalarındaki maçlarla birlikte bizlere kazandırdığı manevi kazanımlardan bahsetmek istiyorum..

VE TURNUVA

İlk heyecan taa turnuvalar başlamadan ortaya çıkıyor. Kurulan komitenin heyecanı, onlara yardım etmek isteyenler, kurallar, turnuvanın başlama tarihi, katılan derneklerin belirlenmesi,takım kaptanlarının tespit edilmesi ve nihayet katılacak kişilerin belirlenmesiyle heyecan doruğa çıkıyor. Herkesin arkadaşını yazdırma telaşı, onu tanımak için diğer kişilerin öğrenme çabası, yabancı misafir oyuncuların kimin oğlu kimlerden olduğunun anlaşılana kadar sorulan sorular ve verilen mücadele, hiç kimseyi,hiç bir derneği unutmamak için yapılan fikir alışverişleri, hafiften nazlananlara yapılan rica ve ikna turları, turnuvaya katılacak tüm kişilerin telefonlarına ulaşılması, takımların kullanılacak formaların rengi, takım isimleri ve nihayet takımların oluşturulmasına sıra gelindiği zamanki heyecan ve merak turnuvanın önemli ve verimli olacağını şimdiden ortaya koyuyor. Yaklaşık iki saat içerisinde kurayla belirlenmiş gruplarda hemen yorumlar yapılmaya başlanır bile. Kimin gruplardan çıkabilecek olduğu, ve herkes kendine göre grubunda favori olduğunu rakibine kabul ettirme telaşı, çok azda olsa bir kenarda sanki Karadeniz de gemileri batmış misali grubundan memnun olmayan, organizatörlere tatlı sert sitem eden dernek sorumluları, adamın moral bozukluğu yetmezmiş gibi, takımı ondan biraz daha güçlü olan sorumlunun onu kızdırmaya çalışması, takımı iyi olduğu halde transfer yapma gayreti içerisine giren diğer (bencil )takım sorumluları, bazılarının (önemi yok bu sadece bir turnuva amaç spor yapmak ve kaynaşmak, bozma moralini) deyip birbirini teskin etmeler (aslında hoşuna da gitmiştir haa), sanki milli takım kurmuş gibi kasıla kasıla yürüyenler,. Hatta halı sahada takımını nasıl oynatacak olduğunu, hangi takıma karşı hangi taktikle sahaya çıkaracak olduğunu sağa sola anlatan sorumlu hocalar başlamıştır bile, turnuvanın başlamasına kadar geçen süre içerisinde hazırlık maçı yapmak isteyen hatta nerdeyse takımı belli olur olmaz maç yapmak isteyen sorumluları görmek mümkün. Ve bu heyecan, yorumlar, değerlendirmeler turnuvanın başlamasına kadar hiç durmadan artarak devam edeeeeer gider. Ve nihayet turnuvanın başlama günü gelmiş çatmıştır.

Günlerce takımlar toparlanmaya çalışılmış, mümkün olduğunca eksikler giderilmiş, heyecanlı ve uykusuz geçen bir gecenin ardından,sabah ilk işi takımı toparlamaya çalışan ve buluşma yerine erkenden gelinmesi için yapılan ikazlar. Nihayet toplanma yeri, bir nevi karnaval havasında olan halı sahaya varılmıştır ve o ilk izlenim çok önemlidir, sizden önce gelenlerle kucaklaşmak, hal hatır sormak, hiç görmediğin insanlarla tanışmak, aynı şehirde yaşadığın halde uzun zamandır görmediğin arkadaşınla sarılarak hasret gidermek, şehir dışından gelen o akşam onda kalmış misafirini de turnuvaya getirenler, küçük çocuğunu elinden tutmuş turnuvaya getirenler, çocukları büyük bir içtenlikle sevenler, ailesiyle beraber maç seyretmeye gelenler, oğlunu seyretmeye gelen anne-babalar, kardeşler, ismini bilip babasını atasını tanıdığın halde kendisini hiç görmemiş turnuvada oynayacak kişilerle tanışma, inceden inceye kendisinin daha iyi topçu olduğunu birbirine göstermeye çalışan genç topçu kardeşlerimiz ve her gelenin selam sabahla beraber muhabbete katılması, tanışma faslı ve saha dışındaki olaylar ilk gelişlerde böyle uzayııııııp gider. Takımların farklı renkteki formalarıyla beraber dışarıda yaptığı ısınma hareketleri güzel bir karnavalın başlamasının işareti gibi..

İlk oynanacak maçın futbolcularının sahada ısınma turları, onları dışarıdan izleyen seyirci ve diğer haftalardaki rakip futbolcuların kısık gözlerle izlemeleri, takımlardaki fazlalık olanların yedek kalma heyecanı, daha maç başlamazdan heyecandan ağzı kuruyan futbolcuların su içmesi, ısınma zamanında bile top ayağına geldi mi var hızıyla topa vurmaya çalışanlar, orta kesip arkadaşına gol attıranlar, plase ve teknik vurmayı deneyenler, kalecinin kurtardığı toplardaki şımarık hareketleri, gol yediğinde takım arkadaşına ne hızlı vuruyon l..n deyip kızması, hafif hafif koşan ve taa turnuvalar başlamadan sakatım havasına girenler ve nihayet hakemin sahaya girmesiyle yanına gidip şakayla karışık ondan taraf tutmasını söyleyenler, hakeminde şaka olduğunu bildiği halde profesyonel bir hareketle böyle bir şeyin yapamayacağını söylemesi çok hoş doğrusu, Nihayet hakemin düdüğüyle toplanan takımlar, çekilen fotoğraflar, profesyonel muhabirlerin eşliğinde verilen röportajlar, heyecanlı seyircilerin tribünde, takımların sahada yer almalarıyla beraber hakem düdüğüyle başlayan ilk maç...

Maç içerisinde gelişen olaylar, maçın devre arasındaki konuşmalar ve maç bitimindeki değerlendirmeler, yenen takımdaki moral, yenilen takımdaki moral bozukluğu, seyircinin tepkisi ve diğer oynanan maçların bitimiyle haftanın sonlandırılmasıyla ilgili genel bir değerlendirmeyi, futbolun dışında akılda kalanlar, turnuvanın kaynaşmaya ne büyük bir etkisi olduğunun ve maça gelenlerin perde arkasındaki ilk izlenimlerini nasip olursa ve izin müsaadesince ikinci yazımda yazmak istiyorum.....

Saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimle!

Ahmet AKTÜRK
     Futbol Turnuvası Komite Üyesi
BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 0 533 411 25 03
Sayın Ahmet AKTÜRK bey bu organizasyonda da her zamanki gibi Derneğimizi ve dolayısıyla köyümüzü eniyi şekilde temsil ettiğinizi için şahsım adına çok teşekkür ederim....

İnşALLAH seneyeye takımımızda tur atlarda bizim sevincimiz ve gururumuz daha çok olur...

Sağlıcakla kalın...

• ** LaZiGo **
  • Aktif Visirli
  • *
  • Bize Her Yer TRabzon ;)
    • cnrdekorasyon
Hane İstanbulda bi organizasyon yokmidur ?
TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

• “Sevgiliden gelen her şey sevgilidir.” Ne geldiyse ELHAMDÜLİLLAH..
  • Aktif Visirli
  • *
  • Bize her yer VİSİR..
Güzel bir final organizasyonu oldu. Gülenköyü spor olarak gönüllerin şampiyonu olduk. Önümüzdeki sene Şampiyonluk kupasını İnşALLAH biz alacağız...

Ahmet abiyide başarılarından dolayı tebrik ediyorum...
34_61

• Moderatör
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0532 160 62 61
   AHMET ABİ senin bu görev aşkına hayranım...Yönetim Kurulu ve Köylüler adına sana teşekkür ediyorum...Bizleri ve köyümüzü başarıyla temsil ettiğin ve tanıttığın için...senden başka kimse ÇİN den gelip hiç dinlenmeden o yorucu yolculuk üzerine organizasyana direk geçip o performansı gösteremezdi...A.E.O

• “Sevgiliden gelen her şey sevgilidir.” Ne geldiyse ELHAMDÜLİLLAH..
  • Aktif Visirli
  • *
  • Bize her yer VİSİR..
Gülender yönetim kurulu başkan yardımcımız Ahmet AKTÜRK, 10. su düzenlenen 2012 Of, Hayrat, Çaykara, Dernekpazarı Köy dernekleri futbol turnuvasının komitesin de bulunarak Gülen Köyü Derneğimizi,  işinden, ailesinden vakit ayırarak  en güzel şekilde temsil etmiş ve büyük takdir toplamıştır. Kendisini kutluyor ve çok teşekkür ediyorum.                                                                                                                                                   

34_61

Facebook Yorumları

Twittear