SUDAKİ TILSIM 6 [Ebru & Minyatür Sergisi] - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: SUDAKİ TILSIM 6 [Ebru & Minyatür Sergisi]  (Okunma sayısı 3413 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24

SUDAKİ TILSIM 6 [Ebru & Minyatür Sergisi]

Trabzon'da 6. düzenlenen SUDAKİ TILSIM 6 [Ebru & Minyatür Sergisi] aralarında Köyümüzden 3. kez sergiye katılan Ömer Yazıcı'nın da bulunduğu 13 öğrencinin katılımı ile 03 Ağustos 2012 Cuma günü saat 21.30 da Forum Trabzon AVM'de yaptıkları ebrular sergilenecek.

Ebru & Minyatür Öğretmeni: Songül Kartal

Trarih: 3-9 Ağustos 2012 Tarihleri arası
               Yer: Forum Trabzon AVM
             Saat: 21.30

Ramazan-ı Şerif'in 15. geçesinde canlı sema gösterisi ve ney dinletisi eşliğinde Osmanlı geleneği olan Ebru sanatıyla bu tılsımlı geçede buluşmak dileğiyle...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 0 533 411 25 03
Ömer Abiciğim ellerinize sağlık...Buradan gördüğüm kadarıyla çok güzel çalışmalar.....Acaba ben de yapabilirmiyim diye düşündüm de sonra vazgeçtim .Bu iş gerçekten yetenek işi dedim ve bu yetenek sizlerde var.... Sağlıklı ve başarılı çalışmalar dilerim....NİCE ÖZEL SERGİLERE DİLİYORUM...SAĞLICAKLA KALIN...

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24

Ebru sanatçısı Songül Kartal ve öğrencilerinin hazırladığı Sudaki Tılsım 6 Ebru Sergisi Forum Trabzon Fener Sokak ta açıldı.

Öğretmenden mimara, eczacıdan tezhip hocasına, emekliden öğrenciye kadar her meslek dalından kişilerin hazırladığı ‘Sudaki Tılsım 6′ Ebru Sergisi; yoğunlaştırılmış su üzerine toprak ve toz boyalarıyla yapılan 90 eserden oluşuyor. Ebru eğitmeni Kartal konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “11 kişi 94 eserle sergimizin 6. sını Forum Trabzon’da açtık. Yaklaşık 10 yıldır Trabzon’da ebru eğitmenliği yapmaktayım.

Ebru tılsımlı bir sanat olduğu için sergilerimi sudaki tılsımın serisi olarak yapıyorum. Ebru sanatıyla bir kez karşılaşanın hayatında ebru hep olur. Özel bir sanat, tekrarı olmayan, başkası tarafından da hatta kendi sanatçısı tarafından da tekrarlanamaması bu sanatı diğer sanatlarla ayırıyor.

Unutulmaya yüz tutmuş  bir Osmanlı sanatı olan ebru sanatının unutturulmaması adına genç bir sanatçı olarak elimden geldiğince mücadele edeceğim. Bu anlamda unutturmamam adına bana herkesin yardımcı olmasını destek olmasını istiyorum” diye konuştu. Öte yandan 09 Ağustos’a kadar sanatseverlerle buluşacak serginin yanı sıra 04-09 Ağustos tarihleri arasında her gün saat 14.00-16.00 ve 21.00-23.00 saatlerinde Fener Meydanı’nda düzenlenecek.

Haber: Taka Gazetesi
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

Facebook Yorumları

Twittear