FAZIL (S)AY’ARIM SANA - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: FAZIL (S)AY’ARIM SANA  (Okunma sayısı 2744 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Yaa Sabır...
 • Administrator
 • *
 • İleti: 3.138
 • Cinsiyet: Bay
  • Gülen Köyü Web Sitesi
 • GSM: 0535 481 76 24
FAZIL (S)AY’ARIM SANA
« Topic Start: 10 Aralık 2012 - 11:31 »
 • Yayınlama
 • Yazar:
  Sinan SUİÇMEZ
  Tarih:
  24 Kasim 2012
  E-Mail:
  ...
  Kaynak:
  www.beskoyluyuz.biz

       FAZIL (S)AY’ARIM SANA

  Ya Fazıl! Sana nerden SAY’maya başlasam bilemedim ama ilk aklıma gelen çocukken maç yapacak kişi yeter sayısına ulaşamadığımız dönemlerde, yöresine göre adı sürekli değişiklik gösteren bir oyun vardı ALAMAN! (uğraşma) Kalesi diye; o oyunda kaleye geçecek kişiyi belirlemek için top SAY’dırırdık, he bazen de sektirme derlerdi o yaptığımıza hani seninde bukalemun olduğun gibi bu isimlerde kime çekmişse!... Şimdi o çocukluk yıllarıma dönemem, azda olsa yaşlandım ve o eski teknik halimden belki de eser kalmadı ama bende atalarımın sektirme sporunu kullanıp sana az sektirmek istedim.

  Hani demişsin ya “1,5 yıl hapis cezası verip ALLAH’a inanmamı bekliyorlar” diye; yok biz sadece (İT)tirdik sen KOP-tun... eee ne yapalım bünyen müsaitmiş FAZIL!. (İT) demişken bir ata sözümüzü hatırlattın bana hani şu cami duvarı barındıran söz varya sende bilirsin onu… Doğruya nereye pisleyeceğini bizden öğrenen ataların sana nereye pisleyeceğini öğretemediğinden bugün bu hallerdesin.

  3-5 demişsin, zaten SAY’abildiğin rakam sayısını ifade etmişsin 5 kuruş bile etmeyen aklınla... demişsin ki vatan haini bu seni dinlemeyenler. Doğru sen vatan haini değilsin çünkü bu vatandan değilsin… herkes kendi vatanına hizmet etmeli sende Avrupalısın ya onlardan aldığını bize satmaya kalkmış yemeyince çamur at izi kalsın...

   


  Köşe Yazısına Konu Olan Haber..

  Fazıl Say: Halk Dediği 3-5 İt-Kopuk

  Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, CNN Türk'te konuk olduğu Enver Aysever'in programında açtı ağzını yumdu gözünü. Say, Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın kendisini korumadığını da öne sürerek, "Kültür Bakanı Fazıl Say'ı zaten halk cezalandırdı diyor. Bir sanatçısını korumayan herif, umurunda değil. Halk dediği de 3-5 it kopuk belki de" dedi.

  HAYYAM'IN SÖZÜ

  Twitter üzerinden Ömer Hayyam'a ait olduğu söylenen birkaç sözü paylaşan ve bu yüzden tepki alan hatta mahkemeye verilen Fazıl Say, kendisine sahip çıkmadığını ileri sürdüğü hükümete ağır sözlerle yüklendi.

  "HAPİS YATARAK ALLAH'A İNANMAMI BEKLİYORLAR"

  Say, "1.5 yıl hapis yatarak ALLAH'a inanmamı bekliyorlar" derken, gelen tepkiler üzerine hükümetin kendisine sahip çıkmadığını belirtti. Twitter'daki bir paylaşımı retweet ettiğini ve bunun suç olmadığını belirten Fazıl Say, "Saçma sapan konuşuyor" dediği Egemen Bağış'ın yanında AK Partili vekil Şamil Tayyar'ı ve Kültür Bakanı'nı da dahil ederek hükümet için "Herifler sanatçısını korumuyor" dedi.

  HALK DEDİĞİ 3-5 İT KOPUK

  Kültür Bakanı Günay'ın kendisi hakkında "Halk Fazıl Say'ı cezalandırmalı" dediğini ileri süren Say, "Halk dediği de 3-5 it kopuk halbuki" diyerek sosyal medyada kendisini eleştirenlere ağır cevap verdi.

  ARABESK DİNLEMEK VATAN HAİNLİĞİDİR

  Daha öncede Arabesk dinleyenle ağır sözler söyleyen Fazıl Say, bu sözlerini daha da ileri götürdü ve "Arabesk dinlemek vatan hainliğidir" şeklinde konuştu.

  CNN Türk'te Enver Aysever'in programına konuk olan Fazıl Say kendine açılan davayı eleştirirken, gündeme dair çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

  <a href="http://www.youtube.com/watch?v=8nT8kse7i-Y" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=8nT8kse7i-Y</a>

   
  Kaynak: http://www.haber365.com


  Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...


   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear