DERNEKPAZARI GÜREŞ MİLLİ TAKIMINA SPORCU YETİŞTİRDİ - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DERNEKPAZARI GÜREŞ MİLLİ TAKIMINA SPORCU YETİŞTİRDİ  (Okunma sayısı 1875 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Fahri Düzenli
  • Moderatör
  • *
  • İleti: 296
  • Cinsiyet: Bay
  • GSM: 0532 504 22 26
Dernekpazarı Trabzon’un en küçük İlçesi olmasına rağmen büyük işlerde adını ön sıralarda  yazdırmaya devam ediyor.

Dernekpazarıspor  Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüklerinin  öncülüğünde, Kaymakamlık, Dernekpazarı ve Çaykara Belediye Başkanlıklarının desteğiyle  sürdürmekte olduğu   Minikler, Yıldızlar ve Gençler kategorisindeki Güreş Kursun da kurs öğretmeni İbrahim Dikici  nin yetiştirdiği  güreşçiler iştirak ettikleri   Minikler Erzurum- Gençler –Amasya- Yıldızlar-Bursa daki yarışmalarda  büyük başarılar elde  ederek İlçemizin adını  duyurdular.

2013-2014 dönemindeki yarışmalarda Yıldızlar da: Mustafa AY Yavuz Fatih ŞENTÜRK- Abdülaziz AKHAN.- Bilal BİBER - MİNİKLERDE: Erzurum da yapılan güreşte  iştirak eden 11 sporcumuzdan  altısı Güreş Eğitim Merkezine  alınacak  öğrenciler arasına girmeyi başardılar. Gençlerde: Bu daldaki yarışmalarda  Murat Erdem Ateş, Oğuzhan Türk- Kerem Tümer- en iyi dereceyi elde  ettiler.  YILDIZLARDA: Yavuz Fatih Şentürk: Türkiye İkincisi- Mustafa Ay: Türkiye Üçüncüsü-Abdülaziz Akan da Türkiye  beşincisi oldular.

Yavuz Fatih ŞENTÜRK’ LE  Mustafa AY – Türk Milli Takımına girmeye hak kazandı. Onlar Milli Takım da  ilçemizin temsilcileridir.  Yavuz Fatih Şentürk İstanbul’da yapılan Zafer Turnuvasında  Türk Milli Takımını başarı ile temsil etti. Mustafa Ay la birlikte  bundan sonraki  güreş  çalışmalarını Ankara Tedaş  kulübünde  devam ettirecekler.

Kurs öğretmeni İbrahim Dikici “ kendilerine her zaman destek olan Kaymakam Selim Erkovan, Milli Eğitim Müdürü: Bayram Gündoğan, Halk Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, Dernekpazarı ve Çaykara’nın Eski  ve yeni Belediye Başkanlarının  desteği  ile bu noktaya ulaştık. Başta sporcularımın ailelerine ve  maddi manevi  desteğini esirgemeyen herkese teşekkür  ederim dedi. Destek sürdükçe  başarılar da  aynen sürecek.” Dedi.Hoşgörülü olup, herkesi sevebildiğimiz an mutluluklar sonsuz olur...


 


Facebook Yorumları

         
Twittear