"ACİLİM'A ÇÖZÜM" ve MHP - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: "ACİLİM'A ÇÖZÜM" ve MHP  (Okunma sayısı 2486 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Süper Moderatör
 • *
 • İleti: 668
 • Cinsiyet: Bay
"ACİLİM'A ÇÖZÜM" ve MHP
« Topic Start: 21 Haziran 2015 - 05:46 »
 • Yayınlama
 •      SERVET IŞILDAR
       servetisildar@msn.com
       21 Haziran 2015 Pazar

       "ACİLİM'A  ÇÖZÜM" ve MHP     

     Son zamanlarda biraz daha anlayabildiğimiz kadarıyla, senelerden beri yürütülen acilim-çözüm entrikası, lüzumsuz ve gereksizce verilen tavizlerden dolayı, anladığımız son 4 maddesi? "Vatan" için büyük tehlikeler arz ediyor! Ve onun içindir ki sonlandırılamıyor! demek ki fazla bonkörlük! yapılmış, acilim-çözüm sürecine yeni bir çözüm gerekli!

  Bu zamana kadar "acilim-çözüm" den yana hakli olarak, olmayan MHP, sadece söylemde kalmış ve elini taşın altına koymaya da cesaret edememiştir!

  Ve son 13 yıllık AK Parti iktidarı döneminde, hep AKP ye karşı durmuş, kendini büyük parti yapabilecek söylem, hareket ve AKP görüş birliğine katılamayarak kendini küçük, ülkenin bazı bölgelerinde! Var olan bir parti durumuna sokmuştur.

  Son seçimlerde halk, onu ülke ve geleceği gerekli bir Milliyetçi? Parti olarak var olması gerektiği önemini MHP yönetimine hatırlatmış ve MHP ye, bana göre "uyumlu! Bir iktidar ortaklığı" için son bir şans vermiştir!

  Millet demiştir ki, sadece doğru söylemek yetmez, ülke yönetimine talip ol ve elini taşın altına koy, ülke için tehlike gördüklerinin mecliste savunucusu ol, Milliyetçi bir parti görünme, Milliyetçi bir parti ol!

  Millet , "Milliyetçi Hareket Parti" sine oy vererek ve MHP Milletin ona yüklediği misyona uyarak, AKP ile tek parti iktidarı gibi çalışmak zorunluluğuyla! hem kendini kurtaracak hem de ülke için tehlike gördüklerini Millet ve ülkesi için var gücüyle mücadele ederek, ülkenin tüm bölgeleri ve kesimlerine hitap edecek bir parti olmayı başarmalıdır yoksa sorumluluktan kaçıp sadece söylemlerle iktidar ortağı olmayı başaramazsa, yeni kurulacak hükümette yerini alamazsa, ülkenin bu zor dönemlerinde yapabileceklerinden kaçarsa, MHP yi hem tarih hem de ona gönül vermiş Millet affetmeyecektir!

  MHP eğer Hükümete ortak olmayıp "Hodri Meydan" secime giderse, herhalde yüzde 41 veya 49 ile iktidar olamayacağını hesap edemeyecek Kadar cahil bir Parti değildir?

  Onun içindir ki, biran önce geç kalmadan, tren kaçmadan, yollar kararmadan, ati alan Üsküdar`i geçmeden yeni kurulacak hükümette yerini almak için olumlu söylem ve hazırlıklarını hızlandırmalı!

  Hükümet ortağı olur ve hükümet kurulunca, ilk yapacağı is, ülkenin şu anki sıkıntılı durumu göz önünde bulundurularak, ya "cözüm süreci”nın içi ülke menfaatleri doğrultusunda yeni bir cözüm le  temizlenmeli, ya da acilim denen sıkıntılı ve bölünme gibi ülkeyi çok daha büyük sıkıntılara sokabilecek "acilim entrikasının" karşılıklı ve yıkıcı olmayacak bir anlayış ile "dondurulmasını" sağlamalılar diye düşünüyorum.

  Tek endişem MHP nin uzun zamandan beri genel başkanıyla bu cesaret, anlayış, çalışma ve Vatan sorumluluğu gerektiren iradeyi gösteremeyeceği yönündeki kuşkularımdır, insaALLAH yanılırım?

  www.gulenkoyu.com sitesini izleyen tüm kardeşlerime, selam ve sevgilerimle.

  Servet Işıldar


  "Dogruya dogru"

  Bes vakit loslugunda saf saftik
  Da`vetin vardi dün ezanlarda...
  Seni ey ma`bedim utansinlar,
  Kapayanlar da acmayanlar da!

  "Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"A.N.A.

  "Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

  "Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

  "Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

  "Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

  "Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

  "Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

  "Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"Z.G.

  "Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman-1520-1566


  “Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

  "Yasama hakkin mücadele gücün kadardir"Oruc Reis-1470-1518

  "Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

  Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
  iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
  ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
  Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.
     
  HACISERIFOGLU-
  MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya


   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear