"TAT VERMEYEN EKMEK ARASİ KÖFTELER" ve "VAMPİRLER" - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: "TAT VERMEYEN EKMEK ARASİ KÖFTELER" ve "VAMPİRLER"  (Okunma sayısı 2550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     13 Şubat 2007 Salı

"TAT VERMEYEN EKMEK ARASİ KÖFTELER" ve "VAMPİRLER"

Yil 1976, Almanyadan Beyaz bir Minibüsle izine gelen agabeyim Süleyman ile, ilk kez statyum`da mac seyretmeye gidiyoruz.

9 kisilik minibüse 20 kisi dolmustuk,güle konusa gecdigimiz yerleri seyrede ede Trabzona ulastik.ilk dikkatimizi ceken sehrin kalabaligi,sehir adeta ana baba günü.

karadenizin her sehrinden insanlari bu kalabalikda görmek mümkün. bizim ilk macimizi seyredecegimiz olmasi hasebiyle daha cok iddia ve heyecan veren kalabalik ve hararetli konusmalar dikkatimizi cekiyor.

bu mac bizim ilk macimiz ve rakip fenerbahce.ortalik güllük gülisdanlik ve bu güzelligin icine yayilan benimde ilk gez tanistigim "Köfte kokulari ve haliyle ekmek arasi köfteler" heyecanli konusmalar,tiklim tiklim dolan Hüseyin Avni Aker stadyumu ve 90 dakika boyunca zevkli bir mac sonucunda  Trabzonspor skor tabelasini elleriyle üc Kez degisdiren tabela görevlileri,Trabzonspor 3 - Fenerbahce 0  ile maci bitiriyoruz.

macdan önceki güzellikler macdan sonra kat kat artarak devam ediyor ve Ekmek arasi köftelerin lezzeti bir okadar daha artarak lezzete lezzet katiyordu.

bu sevincler,güzellikler seneler boyu devam etti ve Trabzonspor`u degisik kupalarin yaninda 6 gez lik sampiyonu yapiverdi. her seferinde köftelerin tati artarak devam etti. Trabzonsporun 1983-84 son sampiyonlugu ile beraber bu güzellikler sevincler,basarilar,yerini zaman,zaman burukluga,hüzne,umutsuzluga,ilgisizlige,alakasizliga ve derin sogukluklara birakti.

en son izine gittigimde (Agustus-2007) Yillarin getirdigi basarisizliklardan olsa gerek pek istemeyerek de olsa genc arkadaslar ile Satadyuma yaklastik ve ben 30 sene önceyi ve o ani gözümün önünden gecirdim,ne o heyecanli kalabaligi,ne maca ve sonucuna güvenle bakan o saf temiz insanlari nede o insanlarin,icine cekdigi zaman dahada aciktiran,cevreye bir baska güzellik karistiran köfte kokularini maalesef  30 sene öncesi ile hic mukayese yapamadim ve Trabzonspor-Sivas macini seyretmek icin stad kapilarindan iceri girdik.

ben basindan beri hep endiseli maci seyrettim Trabzonspor bir gol atinca biraz havalanir gibi oltum ve sonrasi yine hüsran. aslinda 30 sene sonra,iste Trabzonspor ve iste Trabzonlu basari böyle olur,gelisme böyle olur demem gerekirken,hüzünlü bir nefes cekerek ah o eski Trabzonspor,ah o eski günler,ah o eski basarilar,ah o eski trabzonsporlu yöneticiler,ah o eski karadenizimin sefkatli,karakterli,kalpleri sevgiyle atan,hirsli,mücadeleci,azimli,samimi güzel yöremin,güzel insanlari diye buruk bir hisle eskiye özlem duydum.

Ah benim rekabeti basari diye kabul eden ve ona göre mücadele veren o zamanki yöneticilerim ve Ahmet Suat Özyazici,Özkan Sümer gibi altin kalbli insanlar degerli teknikdirekdörlerim.

Ne degisdi ozamandan bu zamana. 1984 den bu yana Trabzonspor`u yönetenler de ayni güzellikleri gelisen zaman la gelistirerek devam ettirib,Trabzonsporu  büyük ümitlerle kuranlar,hayata gecirenlerin ruhlarini rahat ettirselerdi ve yöremin güzel insanlarini basaridan basariya kostursalardi,bugünkü Hüsranlari,rezaletleri yasatmasalardi,Trabzon sehrinin Ekonomisinin,sosyal ve Kültürel zenginliginin lokomotifi olan Trabzonspor`u böyle dibe vurdurmasalardi acaba kazancimiz ne kadar büyük olacakti.

Hem Trabzon esnafi kazanacakti,hem trabzon yöneticileri kazanacakti,hem Bölge insani,genclerimiz muhtesem bir Trabzonspor ile gurur duyacakti.

Oysa yapilan yanlis transferler,birbirini cekememe,birbirine nefretle bakan,maddiyati Trabzon`un,Trabzonspor`un,Trabzonlunun,Trabzonsporlunun üstünde tutan zihniyet,cikarcilar ve yönetici olamamis "kaliplar" Trabzonspora Gönül  verenlerin de önünü tikayarak bugünkü rezaleti dogurmuslardir.

Bu rezalet akabinde hem kendilerini,hem Trabzonsporu,hem Trabzonluyu,hemde trabzon sehrini maglub ettiler adeta kendi rezil sonlarini hazirladilar.

Acaba bu vebalden nasil kurtulabilecekler böyle bir düsünceleri varmi?yoksa yaptiklarina bakip iftiharmi ediyorlar? bu kadar kötülükleri kendi insanina,kendi sehrine,kendi takimina reva görebilenler bu Trabzonsporun acinacak haline bakarak iftihar etmeliler cünkü bu insanlarin baska yönde düsünebilmeleri mümkün degildir.

Acaba Dünya Futbol takimlarinda 10 yila 6 lig sampiyonlugu sigdirip,aradan gecen 24 yilda hic sampiyonluk yasamayan ve Trapzonsporun kötü talihine düsen bir baska takim varmi? Yüce ALLAHüteala bu kötü kalpli,Trabzonsporun kan`i ile beslenen "vampirleri",azgin insanlari islah eylesin insaALLAH.

Peki ne yapmali? Bu zamandan sonra yapilacak güzellikler varmi? tabiiki var. bu bölgenin güzel ahlakli insanlari bitmez. önce Trabzonspora gönül verecek,basariya susamis insanlar yönetime talip olmali ve bu insanlar desteklenmeli.

Trabzonspora transfer olsun diye degil gercekten trabzonspora faydali olacak en fazla 3 tane kaliteli son saniyeye kadar macin kaderini degistirebilecek yabanci futbolcular transfer edilmeli.

Bütün karadeniz bölgesini tarayip en iyi yetenekleri altyapida yetistirip önce trabzonspora sonra Türk futboluna ve Dünya futboluna sunmali.

Bölgemiz insani futbola yatkindir samimi bir calisma ile Trabzonspor alt yapisi bir kac yil icinde kaliteli futbol zengini evlatlarini sahaya sürebilir. Tabiki her gelen yönetici kendi yakinlarini,akrabalarini degil gercekten futbolda basarili olabilecek Genc yetenekleri sahaya sürmeyi basarmali.

Kendi insanina güvenmeli,sevmeli ve onlara samimi desteklerini vermeli.

Trabzonspor kesinlikle kisi cikarlarinin üstünde tutulmali.bu anlayis,kabiliyet Trabzon insaninda mevcuttur. ancak,Trabzonsporu  gönül askiyla,büyük özveriyle ve tertemiz hislerle 1967 de hep basarili olmak kaydiyla ve Trabzonluya sonsuz güven duygulariyla,Türk Futboluna hic eskimeyecek bir "sevda" olarak sunan büyüklerimizin ruhlarini saad etmis olursunuz ve  bununda cok büyük bir mutluluk olduguna  inananlarin sayisinin cok yüksek olduguna inaniyorum ve diyorum ki,birbirimizi sevelim,sayalim,saygi duyalim,birbirimize destek olalim,rezalet icin degil basari icin birbirimize rakib olalim,rakipligi,muhalefeti sadece kongrelerde gösderelim ve kongrelerden sonra secilene birdahaki kongreye kadar destek olalim.

Ve artik "tat vermeyen ekmek arasi köfteler" tatlansin,lezzetlensin. Trabzonspora Gönül verenler buna layiktir.

Haydi Karadenizin Vefali ve Mert evlatlari,sizler Türkiyenin büyük takimlarinda yönetici olabilirsiniz,Türkiyenin baska sehirlerinde is adami olabilirsiniz,Trabzon sehrine senelerdir ugramamis olabilirsiniz herneislen mesgul olursaniz olun,Dünyanin neresinde olursaniz olun bu durum sizin Trabzonspora yapacaginiz katkilariniza engel teskil etmez.

Trabzon`un yosun,Balik kokan havasini bir kez olsun teneffüs etmissinizdir,Trabzonsporu büyük fedakarliklarla size,gelecegine güvenerek kuranlarin ruhunu saad edin,Trabzonsporu basariya ve lig sampiyonluguna tasiyin.

Hemen amma hemen yakin olan Trabzonspor olagan kongresiyle bu hareketi baslatin.Trabzonspor`a gönül verenler sizleri saygiyla anacak ve asla unutmayacaktir.

Selam,Saygi ve Hürmetlerimle

13.12.2007 / YGKYD-2000 Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Stuttgart - YGKYD-2000 "Bir Nebze Ferahlik"   

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

"Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

Facebook Yorumları

Twittear