NE İSTEDİĞİNİ BİLMEYENLER ve YAPMAK İSTEDİĞİNİ ÇOK İYİ BİLENLER! - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: NE İSTEDİĞİNİ BİLMEYENLER ve YAPMAK İSTEDİĞİNİ ÇOK İYİ BİLENLER!  (Okunma sayısı 4027 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Süper Moderatör
  • *
  • İleti: 668
  • Cinsiyet: Bay
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     15 Ocak 2008 Salı

     NE İSTEDİĞİNİ BİLMEYENLER ve YAPMAK İSTEDİĞİNİ ÇOK İYİ BİLENLER!

     Senelerden beri birşeyler söylenir durur,biz oyuz,biz buyuz diye.Bu aşiri uçlarin söylediklerini Diyanet`imiz duymamazliktan gelir hep...Şöyle,böyle istekler geçistirilir ve bu zamanlara gelinir. Avrupa Birliği yutturmacalari ile Türkiye'den birseyler istenir, insan hakki falan,filan... İnsan haklarinin i`si kalmamış Avrupa ülkelerinde insan hakları diye senelerdir menfur emel ve  istediklerini ,firsati iyi değerlendirip bize yaptirmak isterler. Insan haklarinin en üst düzeyde olduğunu,medeniyetin nimetlerinden herkesin eşit  faydalanabileceğini savunanlar;

     Bosna`da bir gecede 10 bin insani dozerlerle canlı toprağa gömenler değil mi? Yillardan beri ürkiye`de oyunlar oynayan kendi emellerine Kürt`leri alet edenler ve oyuna gelen Kürt`ler ve kurulan terör örgütlerinin desteklenmesi ile 35 bin insanimizi katledenler,ettirenler,Türkiye`yi terör belasina sarip 300 milyar dolar zarara sokanlar ve Türkiye'nin kalkınmasını,güçlenmesini bu şekilde önleyenler,özellikle Karadeniz'de fındık bahçelerini şehit mezarlariyla dolduranlarin esas amaci Türkiye'yi her ne pahasina olursa olsun bölüp,parcalamakdan baska birsey olmasa gerek..(hala Ülkemizi,en büyük trajli dergilerinde,pölünmüs olarak gösteriyorlar!) Bu beladan çok kayiplar,zararlar ilede olsa üstesinden gelmek üzere olan Türkiyemiz,senelerden beri kaşınan ve yaralaşmaya baslayan ve düşmanlarin istediği yönde taraf da bulmaya baslayan (haşa,haşa dinlerini,kutsal kitaplarini ve peygamberlerini ret edecek kadar ileri gidenlerle)baska bir bela,belkide daha ağır bir bela ile karşıkarşıya gelmek üzere.

     Kendilerini Alevi diye lanse edenler,esas müslümanlığın  Alevilik olduğunu söyleyenler hatta Osmanlı`nin bile Alevi anlayışı ile basarılı  olduğunu öne sürenler,Hazreti Ali ( r.a.),Mevlana,Yunus Emre,Hacibektaş-ı Veli´leri,Osmanli Pasalarini bile Alevi diye algılayanlar, nasıl olur da Camii`lere karsi dururlar? Bu mübarek zatlar Namaz kılardı,Oruç tutardi,Kur`an okurdu,Dini mabetlerden,Camii`lerden cikmaz; ibadet yaparlardi.

     Balkanlarda bile Alevilik varmiş derler. Osmanli gittiği yerlerde Islamiyetin,Müslümanlığın simgesi olan Camii serifleri insaa etmişler. Biz Yugoslavya üzerinden Arabalarla izine giderken Camii' leri gördügümüz yerlerde müslümanlarin yasadigini anliyoruz ve Camii gördügümüz yerlerde içimiz ferahliyor,buralardada din kardeslerimiz var diyoruz. (anlayabildigim,istenilen sadece isim müslümanligi! yönünde gibi.)

     Balkanlar'da nasil bir Alevi anlayışı  olduğunu anlatsalar ve bizi aydinlatsalar iyi olur.Müslüman olan hiç kimse Camii karşıtlığına  hosgörü ile bakamaz. Hele bu karşıtlık asirlar boyu beraber yaşadığımız  insanlar tarafından savunulursa... Hep beraberce Namaz kilacagiz,oruc tutacagiz,Camii `ye gidecegiz,Camii`nden çıkınca, isteyenler Cem evlerine gider,isteyenler de Tekke`lere gider.ancak bunlarin hicbirini yapmak istemeyebilirsiniz,sizi zorlayanda yok olamazda,cünkü bu ibadetler Yüce ALLAHüteala ile sizin aranizdatir. yanliz Devlet`den,millet`den Anayasa`dan Hak,Hukuk diye bir isteginiz olamaz. Müslüman olupda gereklerini yerine gedirmeyen maalesef o kadar insan varki,hepsi yasadigi vatanindan,Devledinden ben böyle yasamak istiyorum ve bu hayat tarzimin kanunlarla,yasalarla Devlet güvencesi altina alinmasini istiyorum derlerse,ALLAH korusun,bu durum icinde cikilmaz bir hal alir ve huzursuzluk hat safhaya ulasir. Türkiye`mizde Müslümanların mabedi olan Camii'nin karşısına,mabet yeri bir cesit ibadet yeri anlamina gelebilecek baska bir bina dikmeye kimsenin hakkı yoktur.Ancak bu kültürevi anlamına gelen yerlere  gidenler de müslümandir.Yanliz bu binaya giden müslümanlar Camii`ye gitmez, Camii bu müslümanlar icin tehlikelidir anlayisi ALLAH korusun  şu andaki terör belasindan daha da  vahim sonuclar doğurur.Bu anlayışa destek verebilecek  Devlet adamlarımızın ,siyasetçilerimizin olmayacağini umuyorum.Eğer tersi olursa bunun bedeli de,vebali de onlarin boynuna olacaktir.

     Düsmanlarimizin emellerine ulasmakdaki kararlılığı kolayca anlaşılıyor. Nitekim son zamanlarda,Avrupa ülkelerindeki onur kirici TV Filmleri bu düsmanliklarin bir ayağını  oluşturuyor. Türkiye icin hayati önem arz eden bu konuların üstesinden gelmek için Devlet`imize,Diyanet`imize büyük görevler, akıllı  çalismalar yapmak,hem içerdekilerlen ve dişaridaki Türkiye düşmanları ile büyük mücadele vermek gerektiriyor.

     Yillarca Türkiyeyi karıştırrmak,bölüp parçalamak,kalkınmasını engelllemek için akla hayale gelmeyen yıkıcı  faaliyetler yürüten düşmanlarımız  son kozlarını iyi oynamak üzeredirler .Türkiye üzerindeki emellerine Kürt nüfüsla erişemeyeceğini anlayan Türkiye düsmanları,daha büyük nüfüs olan kendilerini Alevi diye lanse edenlerle ittifak içinde görünüyor .Kendilerinin anladığı bir Alevilliğin ancak Hz.Ali adina günah işlemek olduğunu en kisa zamanda kavrayıp,Türkiye düsmanlari ile isbirligi yapmanin hiç bir faydası olamayacağını  ancak bu durumun kendilerine büyük zararlar getireceğine inanmalari kendi menfaadlerine olacaktir.

     Onun içindir ki Türkiye'de yaşayan  ve Alevilik diye tutturanlar ne istediğini bilmiyor,amma, evvelden beri Türkiye üzerinde bölücülük emelleri olanlar ne yapmak istedigini cok iyi biliyor maalesef. Bayragimiza ve Türk`lüge sahib çikanlar en kuvvetli bi sekilde yüce dinimiz İslama,Peygamberimiz Hz.Muhammet`e,Yüce kitabimiz Kur`an a sahib çikarak Vatanimizin, Türkiye`mizin basina yeni ve daha agir bir  belayi reva görmemelidirler

     Bu gibi tehlikeli oyunlar ayni milletten insanları birbirine düşürebileceği gibi,sorumluluğunun,vebalinin ve bedelinin cok ağir olabileceğini ve bu bedeli bizi bu durumlara düşürenlerin değil bizlerin ödeyeceğini iyi hesap etmemiz gerekiyor.

     ALLAH yanıltmasin bizleri,uzaklardan ve eski zamanlardan örnek aramaya gerek yok, IRAK örneği yanibaşimizda...Akilli insanlar kötü neticeler doğurabilecek tehlikeleri, görürler ve oyuna gelmezler.

     Biraz anlayiş, biraz sorumluluk bizi bir bütün olarak tutmaya yeter!

     YGKYD-2000 Dernegi Baskani-Servet Isildar - YGKYD-2000 "Bir Nebze Ferahlik"


"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"A.N.A.

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"Z.G.

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman-1520-1566


“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

"Yasama hakkin mücadele gücün kadardir"Oruc Reis-1470-1518

"Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.
   
HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

  • Ali Durmus

  • Ziyaretçi
Cok güzel Servet bey cok güzel konulara parmak basiyon yanliz bizleri yillardir kendini bilmezler yönetti onlar bütün köseleri kapip oralarda keyif catti.Vatani Memleketi icin calismak bir seyler yapmak isteyenler gerici diye Üniversitelerde fislendi.Hatta hatta Lise sonlarinda Anasi kapali Babasi sakalli diye istedigi okullara alinmadi o yüzden Analar Babalar Memleket askiyla yanan evlatlar okutamadi yillarca bu böyle devam etti. Görüyorsun su anki Abilerimizin sorunlarini takip ediyorsundur benim sahsen icim yaniyor bir avuc azinlik koskoca TÜRK Milletini esir almis gibi istedigi gibi Dans ettirtiyor cogumuzun haberi bile olmuyor o yuzden sana Tesekkur ederim biraz olsun icimde biriken kinimi hafiflettin sagolasin varolasin canim Kardesim hepinize Saygilar.


 


Facebook Yorumları

         
Twittear