ÇARPAR SİZİ BU KİTAP! - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ÇARPAR SİZİ BU KİTAP!  (Okunma sayısı 3155 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Nilgün Aktürk
 • Moderatör
 • *
 • İleti: 441
 • Cinsiyet: Bayan
ÇARPAR SİZİ BU KİTAP!
« Topic Start: 07 Şubat 2008 - 12:33 »
 • Yayınlama
 • Birkaç gün önce ilginç bir e-mail aldım. Bir link veriyordu mesaj. Adrese tıkladığınızda genç bir kadının hunharca linç edildiğini görüyorsunuz.
  Mesajı binlerce insana gönderenin İslam düşmanlığı o kadar bariz ki! Hınçla dolu yazılar bir yana; bir de Kur'an-ı Kerim'den bir sûreyi sesli olarak görüntülerin üzerine bindirmiş. Güya o minnacık beyniyle başörtüsü tartışmalarına yeni bir açılım getiriyor. Az buçuk Kur'an bilgisi ve sevgisi olan herkesin yüreğini sızlatacak hain bir provokasyon bu. Meşhur Hafız Abdussamed'in o asude sesiyle okuduğu sûre, kıyameti anlatıyor: "Güneş dürülüp söndürüldüğü zaman / Yıldızlar (kararıp) düştüğü zaman, dağlar yürütüldüğü zaman / Gebe develer (başıboş) salıverildiği zaman / Denizler ateşlendiği zaman / Ruhlar çiftleştirildiği (canlar bedenleriyle birleştirildiği) zaman / Diri diri (toprağa) gömülen kız (çocuğun) sorulduğu zaman...

  Evet, tam bir kıyamet sahnesi! O ürpertici tablonun insanları iyiliğe, hayra, güzelliğe davet ettiğini görmemek için kör olmak lazım. O muhteşem sûreyi kirli amacı için kullananın sadece imandan mahrum olması yetmez; vicdandan da yoksun olması gerekir. Zaten bugünlerde bu metot çok yaygın. Youtube başta olmak üzere bir kısım sanal paylaşım sitelerinde ALLAH'a, peygambere, kitaba saldırmak; üstelik bunları laikçilik adına yapmak moda haline geldi. Gerçek laiklerin de buna razı olmayacağını, bu hain tuzağa düşmeyeceğini sanıyorum. Belli ki bir provokasyon var ortada.

  İnternetin zifiri karanlığa boğulmuş bir köşesinden İslam düşmanlığı yapan gizli güçlerin maksadını anlamak kolay; ancak yayıncılık sorumluluğu taşıması gerekenlerin bazı ucuz oyunlara gelmesini anlamakta zorlanıyor insan. Dün Milliyet internet sitesi, inanılmaz bir hataya imza attı. Aynı hatayı Vatan'ın da yaptığını söylüyor diğer internet siteleri. "Kadına ezan eşliğinde linç" başlığıyla bir haber yer alıyor sitelerde. Kur'an ile ezanın farkının bilinmediğine mi yanarsınız, o sesi o görüntüye monte eden hainlerin tuzağına düşüldüğüne mi?

  Dünkü yayınında ensonhaber.com, Milliyet internet sitesini uyarıyor ve sitede verilen bilginin yanlış olduğunu gözler önüne seriyor. Milliyet'in sitesinde "Koca şiddetinden kaçtığı ve Yezidilere sığındığı için ilçe meydanında linç edilerek yarı çıplak soyulan ve çocukların yanında başına taşla vurularak linç edilen Sünni Müslüman kadının görüntüleri, insanlıktan nasıl çıktığını gözler önüne serdi." deniliyor. Ensonhaber.com'un verdiği bilgiye göre görüntüler Kuzey Irak'ta çekilmiş. Olay bir yıl önce yaşanmış. Taşlanarak öldürülen kadının adı Khalil Asvat. İnfazı ailesi yapıyor. Aile, Yezidi azınlığa mensup, kadın ise Müslüman bir erkeğe âşık oluyor ve 'İslam dinini kabul ettiği için ailesi tarafından taşlanarak' öldürülüyor. Daha da ilginç bir ayrıntı: Haberin doğru hali, 3 Mayıs 2007'de Milliyet'in internet sitesinde yayınlanmış. 'Çarpıtılmamış hali' kendi sitesinde dururken Milliyet gibi önemli bir markanın internet sitesinde böyle bir büyük hata yapılması şaşırtıcı. Hata diyorum; çünkü haber siteden çıkarıldı aynı gün.

  Başörtüsü gibi konuların tartışıldığı bir dönemde, herkesin daha makul, daha sağduyulu davranması şart. Öyle zannediyorum ki Milliyet yöneticileri de (başta Sedat Ergin olmak üzere) dikkatsiz bir haberden dolayı üzüntü yaşamıştır. Ancak bazen iş işten geçiyor, provokatör amacına ulaşmış oluyor.

  Unutmamak gerekiyor ki meselenin bir ucunda korkunç bir İslam düşmanlığı var. Bu insanlar medyayı yalan-yanlış bilgilerle kullanmak istiyor. Eskiden direkt İslam'ı hedef almazdı kirli propagandacılar, şimdi tahrik etmek amacıyla her fırsatı değerlendiriyor. Gösterilecek orantısız bir tepkiyle kendine şöhret senaryosu yazanlar da var. Onları kendi hallerine bırakmak belki de en doğru yol. Çünkü akıl donmuş, vicdan sönmüş, mantık durmuş. O yüzden Kur'an'a dil uzatmaya yelteniyorlar. Bilmiyorlar ki rahmet ve şefkatle gelen bu kitaba savaş açan hiçbir fert iflah olmamış, kaderin adil tokadını yemiştir; o yüzden Anadolu insanı boşuna "Kur'an çarpsın, Ekmek çarpsın" demiyor...

   


  ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

  • P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 3.158
  • Cinsiyet: Bayan
  • Quae nocent docent!...
  ÇARPAR SİZİ BU KİTAP!
  « Yanıtla #1: 07 Şubat 2008 - 14:39 »
 • Yayınlama
 • Her zamanki gibi Ekrem Dumanlı harika yazmış! Zaman gazetesi ve yazarları bu ülke için paratoner vazifesi yapıyor. Rabbim onları her daim muvaffak eylesin, aksi davrananları ya islah etsin ya da zelil etsin!
  You Laugh At Me For Being Different...

  I Laugh At You For Being The Same..


   
  لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
  ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

  • Nilgün Aktürk
  • Moderatör
  • *
  • İleti: 441
  • Cinsiyet: Bayan
  ÇARPAR SİZİ BU KİTAP!
  « Yanıtla #2: 07 Şubat 2008 - 17:14 »
 • Yayınlama
 • şu anda medyada kamuoyunda yürütülen kampanya o kadar yoğun ki, bu kampanyaların ulaştığı insanlararın zaman ne kadarına ulaşabiliyor bilemiyoruz,ulaşır inşALLAH.hayretle izliyorum yaşananları ve korkuyorum gerçekten.ne zaman güzel şeyler olmaya başlasa ülkemizde birilerinin bozma çabalarından,haftalardır türbanla ilgili aynı sözleri dinlemekten bunaldık.dediğiniz gibi bu anlamda zaman hem bir paratoner hemde bizler açısından kırılan umutları ayakta tutan manevi destek.Rabbim bizi bize ve başkalarına bırakmasın.
  ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.


   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear