İSTANBUL DERNEK YÖNETİMİ BOŞ DURMUYOR.... - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: İSTANBUL DERNEK YÖNETİMİ BOŞ DURMUYOR....  (Okunma sayısı 7091 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Fehmi yiğit
  • Aktif Visirli
  • *
  • Gençken öğreniriz,yaşlanınca anlarız..
          Gülenküyü dayanışma derneğimiz çalışmalarına son hızıyla devam ediyor.ist.dernek başkanımız sevgili abdullah say nezaretinde,mehmet ziya biber,ömer çobanoğlu,abdullah yazıcı ve mustafa genç olmak üzere dün (24/02/2008)de orhangaziye uğradılar.dostlarımıza rehberlik görevini memnuniyetle yapabileceğimi belirttim ve ilk olarak alzaymır rahatsızlığı geçiren kayınpederim alirıza genci ziyaret ettiler.neşe içinde geçen muhabbetten sonra gemlikte ikamet eden değerli kardeşimiz ahmet dülgeride rahatsızlığı sebebiyle ziyaret ettik.bu arada 21/03/2008'de derneğimizin düzenlemiş olduğu kaynaşma ve danışma eğlence gecesinin davetiyeleride sahiplerini buluyordu. bu çalışma hem ziyaret hem ticaret niteliğindeydi.ben şahsen çok sevinçliydim zira insanlık adına çok güzel şeyler olduğuna tanık oluyordum.daha sonra bursaya geçerek diğer dernek başkanımız dursunali düzenli ve ahmet aktürk (hoca) olmak üzere onlarıda kafileye katarak inegöle geçtik.burada'da bazı ziyaretlerimiz olduktan sonra görevimizi yapmanın vermiş olduğu rahatlıkla geriye döndük. dernek yönetimimiz beni dönüş yolunda orhangazide bırakarak yollarına devam ettiler.aslında aşağıda çekmiş olduğum resimler her şeyi daha güzel anlatıyor.umarım bu gibi etkinlikler durmadan devameder.bu konuda bütün gülen köylülerimizin duyarlı olmasını ve derneğimize türkiyenin her köşesinden katkı yapmasını arzu ediyorum.saygı ve sevgilerimle fehmi yiğit.

• Nilgün Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
şimdi gelde özenme bakalım.hoş ziayretler olmuştur eminim.bizde ucundan tuttuk inş.nur61le iş çıkışı bu konuları konuşmak için sözleştik.destek ve katılım bekliyoruz.
ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• Aktif Visirli
  • *
   çalışmalerınızdan ve katkılarınızdan dolayı size çok teşekkür ediyorum.yazınız ve resimleriniz çok güzel olmuş
ABDULLAH SAY

• Nurten AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
Bizim de arzurumuz bu Fehmi abi. Dernek için ve köyümüz için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. En başta birlik olmamız lazım. Birbirimizi tanımamız lazım. Sitede bir çok insanla karşılaşıyoruz bakıyoruz bir yerden bağlantımız bir yakınlığımız var ama malesef şu ana kadar hiç karşılaşmamışız, site sayesinde yakınlarımızla tanışıyoruz. Ben sizinle tanıştım site sayesinde, sizi tanımış olmaktan da çok memnunum. Yukarda yayınladığınız resimlerde bu birliği  görmek çok güzel bir duygu. Bu birlik olma konusunda, köylülerimizi tanıma konusunda bazı girişimler yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Bence İstanbulda yaşayanlar için 21 marttaki gece çok önemli. Her zaman birlik içinde olmak dileğiyle.

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• Fehmi yiğit
  • Aktif Visirli
  • *
Önce sevgili istanbul dernek başkanımıza konu başlığı ile ilgili duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum.yanlız bu köyümüzün derneği sanki bir kaç kişininmiş gibi ilgisiz ve alakasız kalması gerçekten bizleri üzüyor.halbuki bu konu başlığı ana sayfadaki yerini sürekli bir şekilde canlı tutmalı ve gündemden düşmemeli.neden  çünki 21 mart bizim köyümüz için çok önemli bu hareketi başlatan arkadaşlara soruyorum nerdesiniz bu konuyla ilgili üyelere nasıl ulaşacaksınız.21 mart'ın geleneksel hale dönüşmesi için bu ilk adımın ciddiye alınması lazımdır diye düşünüyorum.
Yukarıda nur61 kardeşimiz ne yapılması konusunda gerekli mesjları vermiştir sanırm.ben buradan kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum ve herkesin,bütün üyelerin bu konuyla ilgili duyarlı olmasını diliyorum saygılarımla...                 

• DURSUN ALİ BEKTAŞ

• Ziyaretçi
Bugüzel ziyretleriniz ve resimleriniz icin sizlere binlerce teşekkür eterim

• Nilgün Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
fehmi abinin 21 marttaki geceyle ilgili sorduklarını okudum.nerdesiniz?neler yapacaksınız diyordu derneğe.haklı ve yerinde bir soru.ancak bu konuda bizlerde gayret göstermeliyiz.

bir kere şunu anlamalıyız.bu dernek neden var?bu insanlar neden bu derneğe,faaliyetlerine vakit harcıyorlar,sizleri toplama gayreti içindeler,bu siteyi çok tıklanır hale getirmek için uğraşları neden?
  bu insanların işleri güçleri mi yok da bunlara zaman,emek harcıyorlar?elbette hayır.hepsi bir şekilde iş güç sahibi insanlar.onlarda pekala evlerinde oturup,işlerine bakıp bizler gibi olabilirler.neden bir dernek kursunlar?
  arkadaşlar bu derneği ben kurmadım,kurulurken tanık da olmadım,ama ahmet hoca gibi gönül veren tanıdıklarım sayesinde az çok tahmin edebiliyorum.memleketlerinden uzak bu insanlar geçmişleriyle olan bağlarını koparmak korkusundalar zannediyorum.bir sonraki nesillerin kendilerindende az gideceği köylerinin köylülerinin unutulma endişesini taşıyorlar.geçmişle gelecek arasında köprü kurmaya çalışıyorlar.istanbul gibi almanya gibi kültürel anlamda bazı şeylerin korunmasının daha zor olduğu yerlerde değerlerini muhafaza etme çabasındalar önce.sizleri biraraya getirmek,tanıştırmak,kaynaştırmak istiyorlar.sonra da komşusu açken tok yatan bizden değildir den yola çıkarak belki,kaynaşan köylülerimizi birbirinin eksiğine,derdine,ihtiyacına ortak etmek  istiyorlar.
   hak verirsiniz ki bu çabalar sizler biraraya gelmedikçe amacına ulaşmayacaktır.
  onlar şimdiden 21 marttaki gecenin heyecanı içindeler.planlar programlar yapıyorlar.21 marta hayli zaman var,şimdiden çok rahat bir şekilde herkes kendini ayarlayabilir.istanbul'da o kadar çoğuz ki,herkes kendi tanıdıklarına şimdiden haber verse,zincir gibi uzasa,birşekilde herkes haberdar olsa,bu dernekteki arkadaşlarımızın,büyüklerimizin yine bizlerin,geleceğimizin menfaatleri adına çabaları sonuç bulsa,onlar vazifelerini yapmanın huzuruna erse,boşa kürek çekmediklerini görse...çok hoş olur
ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• Adem Çobanoğlu
  • Aktif Visirli
  • *
  • Ander gagbana
  Öncelikle bu organizasyonu düzenleyen başkanımız ve yönetimdeki arkadaşlara, ayrıca bu konuda başlık açan ve bu güzel fotoğraflar bizimle paylaşan Fehmi abiye, ve seyahat boyunca yaşananları farklı bir üslupla kaleme alan Ahmet hocama çok teşekkür ediyorum.

Bursada yaşayan bir köylü olarak bu gezi düzenlenmeden önce sitede duyuru yapılsaydı belki bizimde katılımda bulunma olasılığımız olurdu. Ayrıca Fehmi abinin yukarıda söylediklerine aynen katılıyorum (yalnız bu köyümüzün derneği sanki bir kaç kişininmiş gibi ilgisiz ve alakasız kalması gerçekten bizleri üzüyor) bu dernek hepimizin, bu site hepimizin, lütfen gereken ilgiyi alakayı gösterelim. Ayrıca Fehmi abi alakanızdan ve verdiğiniz emekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Sizinle en kısa zamanda tanışmayı ümit ediyorum. ALLAHa emanet olun.
                                          Saygılarımla.

• Fehmi yiğit
  • Aktif Visirli
  • *
E gaybana aslında biz tanışırızda anımsayamıyorsun sanırım.dost ve gurbet arkadaşım olan sevgili babanız beni çok iyi tanır.burdan kendisine selam ve sevgilerimi gönderiyorum.ayrıca konuya olan duyarlılığınızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.umarım 21 martta ismini ve resmini görüpte tanımadığımız köylü kardeşlerimiz gibi sizinlede tanışma olanağı buluruz sevgilerimle....

• Muhammet Çobanoğlu
  • Aktif Visirli
  • *
ee iyi gezmişiniz sonuç nasıl bilet leri sattınızmı ömer çobanoğlu özelikle sen

• Muhammet Çobanoğlu
  • Aktif Visirli
  • *
amca nargileyi iyi çek ben sızde ıyı ıcıyorsun iç bakalım......................

• ENES TUNÇELİ
  • Aktif Visirli
  • *
  • tuncyigit
güzel bir gün yaşandığı resimlerden belli oluyor..emeği geçen ve bu işler için gayret gösteren herkese çok teşekkür ediyorum..
16---TuNçYiĞiT---61

• Murat Aydın
  • Aktif Visirli
  • *
istanbulda ki derneğin yaptığı  çalışmaları taktirle karşılıyorum emeği geçen herkese teşekkür ederim.yalnız site yöneticelerinden isteğimiz istanbul derneğinin takibi gibi bir takibin aynısı diğer derneklerlede  yapılmasıdır. Bu durum ortaya çok hoş muhabbetler cıkartır bence(herkes herkesten bihaber yaşamaz). mesela suluova kültür ve dayanışma derneği ile...
taş devri taşlar bittiği için değil mantıklar değiştiği için bitti....

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05356886550
fehmi abi resimler cok güzel ama benim resmim yok abi
ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Aktif Visirli
  • *
sevgili fehmi yiğit kardeşim seni onbeş senedir tanırım dost canlısı yardım sever iyilik sever bi kardeşimizsin senin gibi bir arkadaşım olmasından dolayı çok mutluyum.ALLAH senden razı olsun.ALLAH çalışmalarında yardımcın olsun.Ayrıca bu siteyi oluşturan emeği geçen sevgili başkanımıza ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.Biz sevmesini bilen paylaşmasını bilen bir toplumuz.biz geleneği olan geleneklerine bağlı yaşayan bir toplumuz.yardımlaşmayı ve paylaşmayı unutmadığımız sürece daha iyi günlerimiz olacak inşALLAH.21 marttaki toplantıya gelmeyi bende çok arzuluyorum inşALLAH nasip olur gelebilirim.insanı hayata bağlayan sevmesini bilmektir.birbirimizi sevelim dostlar.acılar paylaştkca azalır mutluluklar paylaştıkca çoğalır dostlar paylaşaılm lütfen.ALLAHın izni ile 21 marttaki davete elimizden geldiğince katılmaya çalışalım.

Facebook Yorumları

Twittear