TÜRKİYE`NİN BAŞ BELASI "AZINLIK ZORBALIĞI" - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: TÜRKİYE`NİN BAŞ BELASI "AZINLIK ZORBALIĞI"  (Okunma sayısı 1857 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     30 Mart 2008 Pazar

TÜRKİYE`NİN BAŞ BELASI "AZINLIK ZORBALIĞI"

Gecenlerde bir gazete`te "cogunluk zorbaligi" baslikli bir köse yazisi okudum. Bu yaziyi yazan yazara basbakan`in cevabi da dokunakli oldu. Esasen Türkiye cumhuriyetinde hic bir zaman cogunluk zorbaligi olmadi,cogunluk yönetimleri azinlik zorbaligi altinda oldu.Cumhuriyet kurulandan beri cogunluk yönetimide olsa, baslarina nelerin geldigi herkesin malumu.Refah partisi iktidarina bir ülke icin bir calisma yaptirmadilar, neymis yüzde 21 ile yüzde 79 yönetilemezmis. Yapilmasi gereken bütün kanuni düzenlemeler %70e bir dayatma olarak algilanirmis.Her türlü ahlaksizligi oynayip,1 yil icinde iktidari alasagi ettiler.Oysaki sayin erbakan, bir iktidar olalim o zaman her seyi düzeltecegini iddia ediyordu!bugünkü iktidar % 50 iktidari,Avrupa Demokrasilerinde cok büyük bir % de, kimsenin bu yönetimlere söyleyecek bir sözü olamaz.Birakin % 50 yi,yanina % 20 yi de aliyor ve gerekli anayasal degisikliklerini yapiyorsunuz, gene yaranamiyorsunuz. Adeta yer yerinden oynuyor.Hiper tansiyonlar olusuyor.Büyük cogunluk ortaligi karistiriyor,huzursuzlugu had safhaya cikartiyor,dokunulamayacak yerlere dokunuyor diye yazili,görsel basin ellerinde ne koz varsa hic düsünmeden kullaniyor.Rejim tehlikede cigirtkanligi yapiyor. Vatan,millet,demokrasi hice sayiliyor,akla,hayale gelmeyecek yöntemlere,oyunlara bas vuruluyor.Laiklik elden gidiyor diye,birilerine gel, gel biz azinligin cikarlari tehlikede,bizim cikarlarimizi kurtarin davetiyeleri yapiliyor.iktidar %35 idi alasagi ettiler, secim dediler oldu, % 50 ile Millet devam dedi,iste o zaman kücük azinlik isyan etti. Bu sefer toplumsal mutabakat sart dediler sivil toplum kuruluslari,mutabakat cagrilari falan,yahu ne oluyor,ülke tarihinde görülmemis kalkinmayi,refahi yasiyor,millet halinden memnun bir sey oldugu yok.Hersey yolunda. Var ,var tek olan bu sehit kaniyla yogrulmus vatan  topraklarini,siyasetini,yer alti yerüstü, zenginliklerini hipotek altina alanlar yillardan beri ülke,millet nimetlerini kendi cikarlari icin kullanan ve bu millete zirnik kaptirmak niyetinde olmayan bir  avuc "Azinlik zorbaligi" hüküm sürüyor.Bunlardan kurtulmak kolay olmayacak.Ülkemiz bu azinlik zorbalarindan kurtuldugu gün bayram edecek, ve türkiyenin önü ekonomik ve teknolojik yönden büyük basarilara imza atacak insaALLAH. Herkes kalkmis ayaga,toplumsal mutabakat icin geri adim istiyor,oysa bu ülkenin geri atacak bir adimi yokdur,hep ileri,hep ileri hic bir basaridan ülkem kalmasin geri.Nitekim sayin basbakan`a geri adim, "anlamadim" diyerek akillari varsa gelsinler,akilli hertürlü uzlasmaya variz,geri adimmi asla türkiyenin geri atacak bir adimi yok diyerek,azinlik zorbalarina büyük mesaj vermistir.Bu mesaji iyi algilamalarinin zamanida gelmistir. Ne acidirki,Türkiyede hala bir sinema filminde  anlatildigi gibi,hertürlü yolsuzluga,ahlaksizliga,rüsvete,savurganliga göz yumacaksin keyfine bakacaksin, anlayisi hüküm sürüyor.Cünkü bu azinlik böyle istiyor, ve istedigini ne yazikki yaptirabiliyor. iste büyük cogunluk türkiyemiz icin durmak yok yola devam derken,zalim azinlik ise geri adim istiyor.kimin ne istedigi cok acik ve net.Türkiye`mizin kalkinmada,teknolojide ve Demokratiklesmede önünü kesen, Türkiyede yasayan ve türkiyenin nimetlerinden sonuna kadar yararlanan, türk ve müslüman olmayanlarmi?Atatürk`cü-laik-Devletci gecinen zalimlermi? yoksa Türkiye icerisinde güclü masalari-elleri  olan cok etkili bir sekilde desteklenen  ve bize dost görünen dis mihraklar mi? Türkiyemiz bu can cekistiren aglardan en kisa zamanda kurtulmanin yollarini bulmali ve milletini refah icinde yasatacak kalkinmanin icine girmeli.bugün Iran ve kuzey korenin calismalarina bakalim ,birde bizim ne islerlen ugrastigimiza bakalim. Biz kendimizi unutmus bos seylerlen ugrasirken,birkac yakin ülke, hertürlü teknolöjik üstünlügü eline gecirmis,inancsiz zalimlerin serrinden kurtulmanin carelerini ariyor.Bizim bilmedigimiz cok büyük gücümüz var da, haberimiz mi yok.insaALLAH öyledir.oysaki ALLAHüteala siz tedbirinizi alin, takdiri bana birakin diyor.Tedbir icin acele etmezsek, takdir!!!...

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-stuttgart / Almanya  

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

"Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

Facebook Yorumları

Twittear