2008 YILI KERMESİMİZ SONA ERMİŞTİR... - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 2008 YILI KERMESİMİZ SONA ERMİŞTİR...  (Okunma sayısı 29710 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Nurten AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
HU HU NERDESİNİZ ?...
« Yanıtla #20: 20 Nisan 2008 - 14:30 »
  • Yayınlama
  • Arkadaşlar burda yorum yazılmaması desteklenmiyor anlamına gelmiyor diye düşünüyorum. Yanılmıyorsam kermes haziranda. Bence o zamana kadar haberi olmayan kalmayacak ve herkes elinden geleni yapacaktır. Tabi burda yorumların yazılması belki sizin şevkinizi, umudunuzu arttırabilir psikolojik destek olabilir, o konuda haklısınız. ama bence herkes elinden geleni yapacaktır. Öyle umut ediyoruz en azından.  Böyle bir yükün altına girmek hem güzel hemde zor. ALLAH yarıdımcınız olsun.

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
    Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
    İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
    Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• Nilgün Aktürk
    • Aktif Visirli
    • *
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #21: 20 Nisan 2008 - 15:56 »
  • Yayınlama
  • bu konunun eksik kalan bir yönü hakkında tam bilgi verilmesini rica ediyorum.

bunu anlatıp birşeyler isterken insanlar doğal olarak şunu soracaklar,bu para nereye gidecek?

elbetteki ben bunun dernek bünyesinde hayırda kullanılacağından şüphe etmiyorum,ama net olarak yönetim bununda sınırlarını çizer,projelendirirse daha yararlı olur bence.yani para toplansın bakalım naparız demektense paranın hedefini belirleyip,burssa burs,yardımsa yardım,dernek olarak bu gelirle şunları şunları yapmayı hedefledik denirse anlatırken bizler,yardım isterken daha iyi dönüş alırız bence.

Ebru'cum hiç yalnız değilsin,yönetim var zaten de,e bi de biz varız:)

niyet edip azmedersek neden olamasın?büyük büyük derneklerde böyle zamanlardan gelmişler.bu gönüllü işlerde destek beklemek yok,hep kardelenin açması gibi kayayı zorlamak gerekiyor maalesef...destek önce ALLAH'tan,sonra gayret,sonra insanlardan beklenti...

çok güzel bir organizasyon olacak sayende eminim
    ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• Yavuz BİBER
    • Süper Moderatör
    • *
    • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
      • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
    • GSM: 0536 324 90 35
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #22: 30 Nisan 2008 - 11:59 »
  • Yayınlama
  •            Evet arkadaşlar,kermesimiz gündemimizden hiç düşmemeli.Sürekli yorumlarınız gelmeli. Çalışma azmi ve temponuzu hiç düşürmeden devam ettirmelisiniz.Daha fazla kişiyi bu organizasyona katmalısınız.3-5 kişinin omuzlarına bu yükü bırakmamalıyız.Tüm köylülerimiz sırtını yükün altına koymalı, yoksa yükün altında kalan arkadaşlar ezilirler ve sorumlusuda bizler oluruzzzz.
               Ayrıca Nilgün hanımın bir önceki mesajda belirttiği konu çok önemlidir.Bu kermesimizi ne amaçlı yapmayı düşünüyoruz,bunu önce bizler çok iyi bilmeliyiz,ona göre muhatap olduğumuz kişilere anlatırken gönül rahatlığı içinde anlatmalıyız ve paranın hedefini göstermeliyiz.İsterken burs vereceğiz dersek aldığımız üründen tahsil edilen parayı burs harici kesin kullanamayız.Yani ne için istiyor isek oraya kullanmalıyız ki,ALLAH katında sorumluluğundan kurtarmış oluruz.Yoksa güzel işler yapalım derken kendimizi sıkıntıya atmış oluruz.Bu bilinçle hareket etmek için yönetim geç kalmadan kesin ve net bir açıklama yapmalıdır.Hedeflerimizi bildirmelidir.
              Bizler kermes için ailece yoğun bir tempodayız,örnek olsun diye söylüyorum.Tüm köylülerimizin duyarlılığının zirvesine çıkması dileklerimle....A...E...O...
    desen 49

• Aktif Visirli
    • *
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #23: 30 Nisan 2008 - 12:53 »
  • Yayınlama
  • sevgili ebru bu kermes hazırlığında senin yükünü hafifletmek adına her konuda yanındayım her zaman bana ulaşıp yapabileceklerim konusunda senden gelecek tavsiyeleri bekliyorum. bu forumda hanımların pek katılmadığını görüyorum .eşlerinin bilgisayarlarından sana mesaj gönderip senin yanında olduklarını belirtmeleri gerektiğini düşünüyorum.4 mayısta toplantıda görüşmek üzere ALLAHA emanet ediyorum seni.
    DEMİR ÇELİK OLANA KADAR BİR ATEŞE GİRER BİR SUYA

• Süper Moderatör
    • *
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #24: 30 Nisan 2008 - 14:22 »
  • Yayınlama
  •   Ebru,
      Çam sakızı çoban armağanı bir şeyler toparlayıp Kenan'ın babası Zeki Bey'e  teslim ettim.Emanetler ondadır.Şimdilik bu kadar.İlerde olduğu kadar yine desteğim devam edecektir.ALLAH yar ve yardımcınız olsun...

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
      • antoloji
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #25: 01 Mayıs 2008 - 18:53 »
  • Yayınlama
  •     Öncelikle hepinize çok teşekkür ederim ...Burda yazı yazanlar zaten bizim yanımızda olan insanlar zaten burda yorum yapılması yanındayız anlamına gelmiyor.

- Yetenler yetişemedi hala bekliyoruz (?)

Bizler daha fazlasını istiyoruz... Denildiği gibi psikolojik destektir bu ve çok önemlidir. Ama güzel şeyler olacak inanıyorum. Ahmet hocam sağolsun Bursa'dan yüklenip gelmiş henüz bakmadım.Ama bu akşam bakacağım gelenlere.Nilgün'e emeğinden dolayı çok teşekkür ediyorum.Trabzon'da bizler için çok çaba harcıyor tek başına hemde ...

Amasya'dan Murat Çobanoğlu sağolsun bizimle alakası olmayan İstanbul'daki bir dernekle irtibata geçmiş yine çam sakızı bişeyler yollayacaklar.Amasya'da da toplanıyor birşeyler .Teşekkür ediyorum...

Öncelikle şunu söylemek istiyorum;sandıkta duranın 1 sene sonra modası geçiyor.Veren elini alan elinden üstün tutarsan eğer o elin daha güzel şeylere uzanacaktır.Gönlünüzün zenginliğini verceklerinize yansıtmanızı umut ediyoruz .

Biz bir yemek yapıyoruz ve diyoruz ki tuzunu koymak istemiyor musunuz bu güzel yemeğin ? Sizede birileri eline sağlık demeli .
    O halde hadi tuzu serpin üstüne...

Topalananlar nerde harcanacak bu konuya açıklık Dernek Başkanımız Syn: Abdullah SAY ya da dernek yönetim kurulumuz açıklık getirmeli diye düşünüyorum...

EMEK HARCAYACAĞIM HERŞEY İÇİN MUTLUYUM.YARINIMIZIN NE OLACAĞINDAN HABERSİZ YAŞARKEN YARININA BİR TAŞ KOYAN VE GÜZEL KALPLER İNŞA EDEN SİZ SAYGIDEĞER KÖYLÜLÜLERİMİZLE BİRŞEYLER YAPMAKTAN , YANIMIZDA OLMANIZDAN ÇOK MUTLUYUM .

" GÖNÜL KAPIMIZI AÇALIM ;kızımın çeyizi,oğlumun geleceği,kefenimin bezi demeyelim" de en güzel yardımları yapalım inşALLAH ....
    SAYGILAR SUNUYORUM ...

NOT;Telefon numaram yazılı heryerde ulaşmak isteyenler bir şeyler yapmak isteyenler irtibata geçebilirler hemde hiç çekinmeden (!)...
    "Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Nilgün Aktürk
    • Aktif Visirli
    • *
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #26: 01 Mayıs 2008 - 23:55 »
  • Yayınlama
  • Alıntı
    GÖNÜL KAPIMIZI AÇALIM ;kızımın çeyizi,oğlumun geleceği,kefenimin bezi demeyelim" de en güzel yardımları yapalım inşALLAH ....

Söylediğine tamamen katılıyorum.Maalesef bu konularda boşvermişlik,birileri yapar nasıl olsa hali siniyor üstlere.Ama o kadar basit ki.Herşeyi siz yapın demiyoruz,SİZ DE BİR ŞEY YAPIN diyoruz.Ne kadar çok insana ulaşırsa geri dönüşümü o kadar fazla olur.Hepimiz bir diğerinin ulaşamayacağı çevrelere sahibiz.Düşünün kendi çevrenize anlatsanız laf arasında,böyle bir kermes olacak,şunlara ihtiyaç var,ne yapabilirsin bir bak,tanıdıklarına söyle diye...o gidip kendi çevresine söylese...Elbette kimini bir kulağından girip diğerinden çıkacak ama zincirleme olarak fazlaca insana ulaştığı için geri dönüşmü yüksek olur.

Bir de Yavuz abi,Ebru da söylediği halde yönetimden net bir bilgilendirme gelmedi.Kendi adıma söylersem hanımlardan istemek daha kolay oluyor çünkü istediğin bikaç çeyizlik falan oluyor,ama esnaf abilerden,büyüklerden destek istemek için net bilgilendirme bekliyorum,çünkü biliyorum bunu isteyecekler,sordukları noktada net cevaplarımız olabilmeli...
    ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• İrfanKORKMAZ

• Ziyaretçi
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #27: 02 Mayıs 2008 - 01:20 »
  • Yayınlama
  •    Çocuklar fazla paniklediniz nedense!Merak etmeyin yalnız kalmayacaksınız,bizim insanımız bu anlamda oldukça duyarlıdır.Umarım :'( :'( :'( :'(

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
      • antoloji
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #28: 04 Mayıs 2008 - 18:47 »
  • Yayınlama
  • Bu gün toplantımız vardı.Sevgili Biber ailesi getirebildiğini getirmiş kolilerle,bizlerde bi kaç parça bişey getirdik henüz zaten toplanmadı görüntü olsun diye baktık süper olacak ARTIK İNANIYORUM ...
    BAKTIM HERKES YÜREĞİNİ KOYMUŞ ARTIK.KULLAKLAR ÇINLIYOR ŞUAN EVDE DURANLAR BİR DÜNYA OLDU Herkes sağolsun...

17 MAYIS cumartesi saat 20:00'de toplantı kararı alındı hanımlar duyun sesimizi 17 MAYIS cumartesi 20:00'de ...

Çalışanlar bile iş çıkışı 5 dakika uğrasın ertesi gün pazar zaten . Herkesi görüp tanımak istiyoruz.Yüzünüzü esirgemeyin bizden ya  :)

AHmet Hocam Burasa'nın havlularını toplamış gelmiş sağolsun.Hocam teşekkür ediyoruz sana .Eğer ki topladığın yada toplayabildiğin varsa devam.15 MAyıs gibi artık elimize geçmesi gerekiyor.Kesin olarak HAZİRAN'da KERMES var...

Artık korkmuyorum.Ama hanımlar çok güzel toplantıları kaçırıyorsunuz.Ohh ne güzel tatlılar yapılmış,börekler açılmıştı.Salatalar bir yanda bardakların biri boşaldı biri doldu ...

1 saatimizi nelere feda ediyoruz köyümüz için yarım saat feda edip gelelim lütfen.17 MAYIS CUMARTESİ SAAT:20:00'de  bekliyoruz kermes öncesi 1 kere daha toplanacağız .

Kalın sağlıcakla ....

• Yavuz BİBER
    • Süper Moderatör
    • *
    • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
      • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
    • GSM: 0536 324 90 35
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #29: 05 Mayıs 2008 - 23:39 »
  • Yayınlama
  • Başkanımızın,kermes için toplananların nerelerde kullanılacağı ile ilgili açıklaması;

dernek ,kazanç paylaşma dışında kanunlarla yasaklanmamış belirli ve ortak bir amacı gerçekleştirmek üzere en az 7 gerçek veya tüzel kişinin bilgi ve çalışmalarını sürekli olarak birleştirmek suretiyle oluşturdukları tüzel kişiliğe sahip kişi topluluklarıdır.her derneğin bir tüzüğü bulunur.dernek tüzüğünde derneğin adı,amacı,yerleşim yeri,kurucuları,gelir kaynakları ,üyelik koşulları,organlarıve örgütü ile geçici yönetimkurulunun gösterilmesi zorunludur.derneğin gelir kaynağı ,üyelerden toplanan paralar,gecelerden elde edilen gelirler ve kermes faliyetleri.buradan toplanan tüm gelir kaynakları yoksul aileler burs alarak okuyacak öğrenciler yardıma muhtaç tüm insanlarımıza bu konularla ilgili yardımlar yapılacaktır . adı üstünde sosyal yardımlaşma ve dayanışma . bu faliyetlerin tümünde dünyanın neresinde olursanız olun desteğinizi ve yardımlarınızı gülenköyü yardımlaşma ve dayanışma derneği olarak bekliyoruz.SAYGI VE SELAMLAR
    desen 49

• Muhammet Çobanoğlu
    • Aktif Visirli
    • *
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #30: 08 Mayıs 2008 - 10:18 »
  • Yayınlama
  • biz erkekeler ne zaman yemek toplantısı yapıyoruz irfan bey şu işe el at

• İrfanKORKMAZ

• Ziyaretçi
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #31: 09 Mayıs 2008 - 22:01 »
  • Yayınlama
  •       Önce şu kermes sıkıntısını bi atlatalım,ona da sıra gelecek crow crow crow.Toplanacağız dernekte,içeceğiz çayımızı, yiyeceğiz döner(Simit)lerimizi,yakacağız birer cuğara.Hepsi benden;ama şu kermes olayını bi halladelim önce.Temam mı yavri?

• Aktif Visirli
    • *
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #32: 11 Mayıs 2008 - 15:55 »
  • Yayınlama
  • Konuya Açıklık Getirmek adına;(Gerçi Yavuz Biber Sağolsun alıntı yaparak konuya getirdiğim açıklamayı almış ben de tekrar hatırlatma adına deklare ediyorum)

Dernek ,kazanç paylaşma dışında kanunlarla yasaklanmamış belirli ve ortak bir amacı gerçekleştirmek üzere en az 7 gerçek veya tüzel kişinin bilgi ve çalışmalarını sürekli olarak birleştirmek suretiyle oluşturdukları tüzel kişiliğe sahip kişi topluluklarıdır.her derneğin bir tüzüğü bulunur.dernek tüzüğünde derneğin adı,amacı,yerleşim yeri,kurucuları,gelir kaynakları ,üyelik koşulları,organlarıve örgütü ile geçici yönetimkurulunun gösterilmesi zorunludur.derneğin gelir kaynağı ,üyelerden toplanan paralar,gecelerden elde edilen gelirler ve kermes faliyetleri.buradan toplanan tüm gelir kaynakları yoksul aileler burs alarak okuyacak öğrenciler yardıma muhtaç tüm insanlarımıza bu konularla ilgili yardımlar yapılacaktır . adı üstünde sosyal yardımlaşma ve dayanışma . bu faliyetlerin tümünde dünyanın neresinde olursanız olun desteğinizi ve yardımlarınızı gülenköyü yardımlaşma ve dayanışma derneği olarak bekliyoruz.

SAYGI VE SELAMLAR

İstanbul'daki Gülen Köylüleri Sosyal Yardımlaşma Ve Kültür Derneği Başkanı Abdullah SAY

• Muhammet Çobanoğlu
    • Aktif Visirli
    • *
    HU HU NERDESİNİZ ?...
    « Yanıtla #33: 12 Mayıs 2008 - 15:27 »
  • Yayınlama
  • GÜLENKÖYLULER NERDESINIZ NIYE DUYARSIS KALIYORSUNUZ KUZEN BİR ŞEYLER YAPMAKİÇİN UĞRAŞIYOR AMA DUYARLI PEK KIMSE YOK

• Recep Aktürk
    • Aktif Visirli
    • *
    öncelikle ALLAHın selamı üzerinize olsun.. Nacizane bende bir fikir beyanetmek isterim.

Kermese katılan veya katkıda bulunan herkesten öncelikle ALLAH razı olsun. Bu gibi etkinlikleri organizasyon eden değerli büyüklerime ve kardeşlerime teşekkür etmek isterim. Yanlız bu tür sosyal etkinliklerin daha fazla kişiye ulaşması için öncelikle yönetim ve yardımcılarının bizleri daha iyi bir şekilde yönlendirmesi gerekiyor.. örnk..Kermesin neden ve ne amaçla yapıldığını duyurursanız bunun etkisi daha fazla olur katılımı en yüksek düzeyde gerçekleşir diye düşünüyorum zahmet gösterenlerden alah razı olsun bu tür etkinliklerin devamı ve çoğalması dileğiyle...

Not : En başta benden örnek vereyim aynı köylü olduğumuz halde bu siteye gelen köylülerimizin çoğunu tanımamaktayım... birazda bir araya gelmeye ihtiyacımız var gibi geliyooooo.. A:E:Olun

• irfan

• Ziyaretçi
    iyi günler ben amasyadan irfan kermese katılmak istiyorum nasıl katıla bılırım ???

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
      • antoloji
    Abi sen katıla katıla gülüyorsun zaten .Bu arada bu başlık nasıl değişti anlamadım. ???

• İrfanKORKMAZ

• Ziyaretçi
      Amasya'dan İrfan :o :o :o
      Kermese katılmak çok basit.05357048543 No'lu,şahsıma ait telefonu ararsan,ben sana enikonu yardım ederim.En derin muhabbetlerimle,
                                                                                  Yavriligot İrfan KORKMAZ

*****Not:
         Değerli Ebru,kim gülüyor anlayamadım.Bu konuya bir açıklık getirirsen çok sevinirim :'(

• Mustafa Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • ALLAHIM DERT VERIB DERMAN ARATMA. AMIN .
    yavri benseni  arayacam  merak etme  oldi
    ALLAHU  EKBER

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
      • antoloji
    Pardon irfanlar karıştı  :-\  neyse önemli değil ... ben yanlış anlamışım ...İrfan abi özverin için teşekkürler...

Facebook Yorumları

Twittear