sakın gülmeyin ! - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: sakın gülmeyin !  (Okunma sayısı 1637 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Süper Moderatör
  • *
  • İleti: 633
  • Cinsiyet: Bay
sakın gülmeyin !
« Topic Start: 18 Mayıs 2008 - 14:55 »
 
Türk ressamları arasında en çok içki içenlerden biri Çallı İbrahim`di. Neyzen Tevfik, bir akşam elinde rakı şişesi Çallı İbrahim`e giderken, Bakırköy Hastanesi`nin başhekimi Mazhar Osman`la karşılaşır.
 
Mazhar Osman, daha hastaneden yeni çıkan Neyzen`i elinde şişe ile görünce çok kızar. Hemen şişeyi kendisine vermesini ister. Neyzen,“hayır veremem, Çünkü içkinin yarısı Çallı İbrahim’e aittir” der.Mazhar Osman,  "O halde hemen yarısını boşalt" der.Neyzen,  "Boşaltamam, çünkü üstteki bölüm Çallınındır" cevabını verir.

 

Temel Ve Eczanesi

 

Temel’in eczanesine eli silahlı, yüzü kadın çoraplı iki soyguncu girer. Ve ellerindeki silahı Temel’e doğrultup:

“Çabuk kasadaki her şeyi ver !” derler.

Temel, “Bağa bak uşağum,  reçetesuz habu eczaneden hiçbir şey veremeyiruk da.” der.Tam saymaya başlayirum…Temel, oğlunun yaramazlık yapıp başka işlerle meşgul olmasın diye,
 “Oğlum git deniz kıyısına,akşama kadar kaç dalga gelduğuni  bağa söyle”der.
Akşam eve gelen oğlina,
“Saydun mi uşağum?” diye sorar.
Oğlu, “Yahu popacuğum; nesini sayayim! Kiyiya bir dalga geluyi, tam saymaya başlayirum, ikincisi geluyi,bu sefer birincisi geri gideyi da”der.

 

Her HaldeDilini organ bağışı olarak bağışlamak isteyen Temel’e resmi makamdan şöyle bir cevap yazısı gelir. “Temel bey, dil organ bağışınız için teşekkür ederiz. Ama kabul etmemiz mümkün değil. Çünkü sizlerden gelen dilleri kime taktıysak.

 

Konuşabilur Misunuz Da?Öğretmen sınıfı toplu halde sözlü yapıyordu. Tarih, Coğrafya sorularından sonra Tabiat Bilgisi sorularına geçti ve ilk sorusunu sordu:


 

“Söyleyin bakalım balıklar neden konuşmaz?”öğrencilerin hiç biri işin içinden çıkamıyor, sınıfta derin bir sessizlik hüküm sürüyordu ki temel cevabı yapıştırdı:“Öğretmenum, sizunda  başunuzi suya soksalar, konuşabilur misunuz da?”der.

 

İkimuzun Anasi Aynidur

Öğretmen,Temel ve kardeşi cemal’e annelerini anlatan birer kompozisyon yazmalarını ödev olarak verir.Ödevlerini hazırlayıp öğretmene sunarlar.Öğretmen ödevleri inceledikten sonra,“Oğlum Temel ve cemal, Bu ne! Ödevlerinizdeki yazılar noktasına virgülüne kadar aynı” deyince. Temel;“Doğridur öğretmenum,ikimuzun anasi aynidur da ondan”der.

 

Dünyada Ne Kadar Çok Salak Adam Var

Temelle Fadime yeni evliymiş. Temel her sabah dağın eteğindeki kasabaya inip gazete alıyormuş. 1, 2, 3 ay sonra bıkmış.Temel, "Bundan sonra gazetelerumi her gün sen alacasun Fadime" der.1, 2, 3 ay derken Fadime her sabah o kadar yolu yürümekten bıkmış,

 

“Bir gitmeye 7 tane gazete alayım, her sabah birini vereyim” diye düşünmüş.Ve Temel`e her sabah birini vermiş. 7. gün Temel Fadime’ye dönmüş ve"Fadime, dünyada ne kadar çok salak adam var, aynı adam aynı ağaca aynı arabayla 7 gündür çarpayi" der.

 

Sen İçmiyor Musun Kardeş?

Temel yolda giderken bir anlık dalgınlık sonucu karşı yönden gelen bir arabayla çarpışmış.


Hemen arabadan çıkan Temel karşı aracın sürücüsünü kontrol etmiş.
 

“Geçmiş olsun kardaşum birşeyin yoktur umarım.” diyerek karşı tarafın sürücüsünü teselli etmiş.Bu arada arabasının torpidosundan küçük bir şişe viski alıp diğer sürücüye uzatmış “İç kardeş rahatlarsın.”demiş.Karşı aracın sürücüsü teşekkür ederek, bir iki yudum almış ve sonra Temel`e. “Sen içmiyor musun kardeş?”diye sorar Temel de, “Ben polisler gelip rapor tuttuktan sonra içeçeğum”der.Benden Bu Kadar Baba

Yaşlı Temel köydeki mısır tarlasını kazamayacak durumda olduğundan oğluna mektup yazar, “Oğlum gel şu mısır tarlasini kazda, tekrar gidersun.Çok yaşlandum yapamayirum uşağum”

 

Temel’e oğlundan cevap gelir,“Baba, sakın o tarlayı kazmaya uğraşma, ben vurduğum adamlarun hepsini o tarlaya gömdüm”der. Ertesi gün durum jandarma ve emniyete intikal eder. Tarlayı didik didik ederek kazarlar ama hiç bir ceset bulamazlar.

Temel oğlundan aldığı son mektupta oğlu şöyle yazmaktadır,

“Babacuğum benden bu kadar, ellerunden öperum”

 

Üsti Başi Kirlensun Da

Çok zengin olan İdris ,hakkın rahmetine kavuşmuştur. Tek mirasçısı olarak oğlu küçük Temel kalmıştır. Dalkavuklar, Temel’in etrafını sarmışlar. Bunlardan biri ondan para sızdırmak için,“ALLAH hayırlara yorsun, dün gece rahmetli babanızı rüyamda gördüm, temiz elbiseler giyinmiş başına beyaz bir sarık sarmişti.” deyince oğul Temel dayanamamış, “Babami mezara koyali daha 3 gün oldi. Ahirette ,demirciluk, kömürciluk edecek değil ki üsti başi kirlensun da” der.

 

Cevapsız Sorular

 

Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar neyi yanlış yapıyorlar?
*
Mısır yağı mısırdan, ayçiçek yağı ayçiçeğinden elde ediliyorsa; güneşyağı nereden elde edilmektedir?
*
Süper yapıştırıcı herşeyi yapıştırdığı halde niçin içinde bulunduğu tüpün iç cidarlarını yapıştırmamaktadır?

Niçin yanlış çevrilen telefon numarası hiçbir zaman meşgul çalmaz?
*
Niçin falcıya gitmeden evvel randevu almak gereklidir?
*
Eğer bugün hava sıcaklığı 0 derece ise ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?
*
Niçin "tek heceli" kelimesi diyebilmek için dört hece kullanmaktayız?
*
Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?
*
Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?
*
Evli insanlar gerçekten daha mı uzun yaşamaktadırlar yoksa öyle mi hissetmektedirler?
*
Işık 300.000 km/sn hızla yayıldığına göre karanlık hangi hızla çökmektedir?
*
Işık hızında giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak, farları yakınca ne olur?
*
Bir şizofren intihar etmekle tehdit ediyorsa, rehin alma suçundan yargılanabilir mi? Ahmet Necdet Sezer bu işe ne der?
*
Niçin fare kokulu kedi maması yok?
*
Kadınlar niçin tuvalete yalnız gidemezler?
*
Teflona hiçbir şey yapışmadığı halde teflon tavaya nasıl yapışmıştır?
*
Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır?
*
Bir çok tüketim maddesinde "Buradan açınız" yazmaktadır, eğer "Başka bir yerden açınız" yazsaydı ne yapmamız gerekirdi?
*
Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

 
  
 
 

         
Twittear