herseyde bi hayir vardir - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: herseyde bi hayir vardir  (Okunma sayısı 3361 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• naci aktuerk

• Ziyaretçi
herseyde bi hayir vardir
« Topic Start: 16 Temmuz 2008 - 12:50 »
  • Yayınlama
  • BIR GÜN ADAMIN BIRI RÜYASINDA   BIR IYILIK YAPACAGINI VE  BU IYILIGININDE DÜNYA NIN FELAKETINE  SEBEB OLACAGINI GÖRÜR. ADAM UYANDIKTAN SONRA COK HUZURSUZ OLUR NE YAPACAGINI SASIRIR. EN SONUNDA KARAR VERIR"DÜNYA NIN FELAKETINE SEBEB OLMAKTANSA KENDIMI ÖLDÜRÜRÜM  DAHA IYI OLUR" DER. VE TREN YOLUNA GIDEREK RAYLARIN ÜZERINE KAFASINI KOR TRENI BEKLER. TAM TREN GELIRKEN  AZ ILERDE RAYLARIN ÜZERINDE YÜRÜYEN BIR COCUK GÖRÜR OLANCA HIZIYLA KOSARAK  SON ANDA COCUGU ÖLÜMDEN KURTARIR. HEYACANI GECTIKTEN SONRA COCUGUN ISMINI  SORAR COCUGUN YANITI " ADOLF, EFENDIM" OLUR:

• Turgay Aydın
    • Aktif Visirli
    • *
    herseyde bi hayir vardir
    « Yanıtla #1: 16 Temmuz 2008 - 13:06 »
  • Yayınlama
  • ADOLF NE DEMEK???

• Turgay Aydın
    • Aktif Visirli
    • *
    herseyde bi hayir vardir
    « Yanıtla #2: 16 Temmuz 2008 - 13:11 »
  • Yayınlama
  • Adolf Hitler (d. 20 Nisan 1889, Braunau am Inn, Yukarı Avusturya - ö. 30 Nisan 1945, Berlin, Almanya), 1933 itibari ile Almanya'nın başbakanı ve 1934'den ölümüne kadar Almanya'nın Führer[1] iydi. Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi (NSDAP)'nin kurucusu ve başkanıydı.

Hitler, Almanya'da Birinci Dünya Savaşı sonrasında yaşanan Büyük Buhran'dan güç kazandı. Propaganda ve karizmatik bir dille, alt ve orta tabakanın ekonomik istemlerine ümit veriyordu; bunun yanında da belli bir seviyede nasyonalizm, anti-semitizm ve anti-komünizm de sunuyordu. Ekonominin tekrar kurulması, yeniden silahlandırılmış bir ordu ve totaliter ve faşist bir rejimle; Hitler saldırgan bir dış politika izleyerek Alman "yaşam alanı"nı (Lebensraum) genişletmek amacıyla Polonya'ya saldırdı. Hızlı saldırgan savaş taktikleri ile kurduğu Mihver Devletleri ittifakı Avrupa ve Asya'nın büyük bölümünü istila etti.

ABD'nin 2. Dünya Savaşı'na Müttefiklerin tarafında katılımı ve Kızıl Ordu'nun sistematik ilerlemesi ile Alman ordusu gerilemeye başladı. Sovyet güçlerinin 23 Nisan 1945'te Berlin'e girmesi ile III. Reich'ın yıkılacağı kesinleşmişti. İstila edilen Berlin'de; Hitler, eşi Eva Hitler[2] [3] ile yeraltı sığınağında[4] 30 Nisan 1945 günü intihar etti. 7 Mayıs 1945'te Alfred Jodl'un imzaladığı teslim belgesiyle Nazi Almanyası tamamen yok oldu. Nazi'lerin ırkçılığı sonucu 11 ile 14 milyon arasında insan öldürüldü. Bunların arasında 6 milyon[5] civarında Musevi vardı, ve Holokost olarak tanındı.

AFEDERSİNİZ DE BU ŞEREFSİZ O ŞEREFSİZ Mİ OLUYOR????

• naci aktuerk

• Ziyaretçi
    herseyde bi hayir vardir
    « Yanıtla #3: 16 Temmuz 2008 - 13:17 »
  • Yayınlama
  • evet Tugay.bunu almancadan cevirmeylen yazdim.Bu sahsi sevmeyen Almanlar bu fikrayi yapdilar.Adamin niyeti neydi sonucda neye sebeb oldugunu gösdermek icin bu fikra gelisdiilmis.

• Turgay Aydın
    • Aktif Visirli
    • *
    herseyde bi hayir vardir
    « Yanıtla #4: 16 Temmuz 2008 - 13:45 »
  • Yayınlama
  • teşekkür ediyorum  yani abim sizinb yazdığınız yazının asıl sahibi alman lar diyorsun almanlarsa bu adam alman milliyetçisiyse onun kurtulmasını hneden pek hayırlı görmüyorlar bur da bir çelişki var  veya onlar da şu anda farkındamı yaptıkları katliamın bilemiyorum   sonuç olarak paylaşımın için teşekkürler.

• naci aktuerk

• Ziyaretçi
    herseyde bi hayir vardir
    « Yanıtla #5: 16 Temmuz 2008 - 14:04 »
  • Yayınlama
  • tugaycim fikrayi iyice okudunmu,arada celiski yok.milliyetci olupda o deli yi sevmeyen almanlar var,azinlikda olsalar bile bence.adam rüyasinda birtane iyilik yapcak ama o iyilik dünyanin sonunu geidrecekmis,yalniz ne iyilik yapacagini rüyasinda görmüyr.eee adam ne karar verdi,bu felakete sebeb olacagima ,kendimi öldürüyim.sonucda ,intihara kalkisdigi anda bir cocuga rast geliyor,dayanamiyor cocugu kurtariyor ,cocukda  o kisi olyuor.yani keske adam o cocugu kurdarmasaya gedirilyior bu fikra,öfff beee fikrada fikradan cikdi senin sayende:))))

• O Bir Visirli
    • *
    herseyde bi hayir vardir
    « Yanıtla #6: 16 Temmuz 2008 - 21:19 »
  • Yayınlama
  • Yazdigin Fikra güzeldi,ve anlamliydi,ben $ahsen inaniyorum buna,cünkü her Fikranin bir gercek yüzü vardir.

• naci aktuerk

• Ziyaretçi
    herseyde bi hayir vardir
    « Yanıtla #7: 16 Temmuz 2008 - 21:35 »
  • Yayınlama
  • saol cnm kardesim,haklisin her fikranin bir gercek payi vardir ;)

• AKTÜRK ÖMER

• Ziyaretçi
    herseyde bi hayir vardir
    « Yanıtla #8: 16 Temmuz 2008 - 22:22 »
  • Yayınlama
  • aynen  var  gercek yanlari

• Halil YİĞİT
    • O Bir Visirli
    • *
    herseyde bi hayir vardir
    « Yanıtla #9: 09 Eylül 2008 - 23:13 »
  • Yayınlama
  • Ben herşeye rağmen ülkesine çok bağlı ülkesinin yükselmesi ve o ülkedeki asalakları ülkeden cıkması için bir savaş vermiş bir lider olduğuna inanıyorum.
    A.Hitler ' in bir sözü vardır '' - almanyada almanları köle gibi ekmek parasına çalıştırıp saltanat sürenlerden ( yahudiler ) tiksiniyorum.'' (sözü tam hatırlamamış olabilirim.)
    olaya milliyetci gözüyle baktığımızda yöntemleri hernekadar akla mantığa ters düşebiliyorsada yaptıklarının o dönemde yapılması gerektiğine inanıyorum.

Facebook Yorumları

Twittear