YGKYD-2000-Dernegi yönetimi Bielefeld`de - Resimler - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: YGKYD-2000-Dernegi yönetimi Bielefeld`de - Resimler  (Okunma sayısı 2979 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
Avrupa`nin dört tarafinda üyeleri bulunan YGKYD-2000-Dernegi yönetiminin baslattigi "Dernegin calismalari hakkinda,Üyeleri bilgilendirme ve üyelerin öneri,istek veya sikayetleri" konulu toplantilarinin Stuttgart,Fransa,Berlin,Hamburg+Kiel`den sonra,son toplantisini Köln+Hannover+Bielefeld`deki üyeleriyle,03.10.2008 tarihinde Bielefeld`de gerceklesdirdi.
Her toplanti`da oldugu gibi degerli üyelerimiz bizi yaniltmadi ve diger toplantilarda oldugu gibi bu toplanti da da katilim oldukca az oldu.
Bielefeld`deki toplantiya katilan köylülerimizle,üyelerimizle yaptigimiz Dernek hakkindaki görüs alisverislerinde,dernegin calismalarindan memnun olundugu ancak bazi sikintilarin da oldugu görüldü.köyümüzdeki calismalarin yavas yürütüldügü hatta bazi önemli calismalar hakkinda(su problemi gibi) cözümden yana bir calismanin icine girilmemesi oldukca elestirildi. köyümüzdeki bu ve buna benzer ilgisizlikler,maalesef YGKYD-2000-Derneginede zarar veriyor.Köyümüzde GK Dernegi ve Muhtariyetin karsilikli anlayis ve güven ortami icerisinde calisabilecek bir yönetimin en kisa zamanda olusdurulmasi hem köyümüzdeki calismalari olumlu yönde etkileyecek hemde degisik yerlerde kurulmus olan köyümüz derneklerinede olumlu etkiler yapacak hatta Derneklerimizin acil ihtiyaci olan,Dernege üyelikleri de artiracaktir.umuyoruz,bu önemli konularda sikinti veren durumlardan kurtulmanin yollari aranir ve bir cözüme kavusturulur. Degerli Avrupa`daki Gülen Köylü kardeslerimiz,bizim yönetim olarak daha iyi calisabilmemiz sizin elinizde yani bu dernege üye olacaksiniz.bu Dernegin nekadar cok üyesi olursa buna bagli olarak nekadar maddi gücü olursa,Dernekten isteklerinizi yerine getirmemiz hatta köyümüzde yapilmasini istediginiz calismalarda bir okadar daha yaptirim gücümüz olur. üyelerimizden bazilari hakli olarak,Dernegin daha fazla ve önemli,hayirli islere yönelmesini,köyümüzdeki problemli,cözüm bekleyen islere girmesini,problemleri cözmesini istiyor.bu gibi calismalar yapilabilir ancak Bütün köylülerimizin anlamasi gereken önemli husus,bu hayir kurulusu dernegimize en kisa zamanda üye olmamiz ve yönetim olarak hedefledigimiz 250 üyeye ulasmakda bizlere yardimci olmanizdan gecer. acilen dernege üye olalim,üye bulalim ve ilkesi köyümüze,insanlarimiza "Bir Nebze Ferahlik" sunmak olan bu hayir kurulusu,güzide dernegimizi yanliz birakmayalim.bu konuda anlayisli olacaginizi umuyoruz ve bekliyoruz.
Degerli YGKYD-2000 üyeleri,bilindigi gibi,bu toplantilarin amaclarindan bir önemli hususda,Nagold civarinda dernegimize bir Mülk kazandirmak icin özellikle uzakdaki üyelerimizin bu  Mülk konusundaki görüslerini almakti.bu zamana kadarki izlenimlerimiz dogrultusunda su kaniya varilabilir.stuttgart disi üyelerimizden %20 si bu calismaya tam destek verebileceklerini bize bildirmelerine karsin % 80 e yakin bölüm bu üc nedenden dolayi,sizin belirlediginiz miktari degil! ancak ellerinden geldigince bu calismaya destek verebileceklerini bildirmislerdir.bu üc görüsü sizinle paylasmak istiyorum.1-ileriye dönük problemlerin olabilecegi,2-uzaklikdan dolayi bu Mülkden istifade edilemeyecegi,3-imkansizliklar,maddi zorluklar gibi.
bu son toplantimizda,bizleri evlerinde agirlayan,yardimci olan özellikle Muhittin Aktürk ve Yilmaz Yilmaz agabeylerime,hannover-garbsen`den tek basina toplantiya gelme zahmetine katlanan Dursunali Akyol kardesime cok cok tesekkür ediyorum,sag olsunlar,var olsunlar,saglik ve ve afiyetleri daim olsun.

Not:Degerli YGKYD-2000 Üyeleri,bugün(4Ekim2008) den sonra iki hafta icinde stuttgart bölgesindeki Gülen köylülerimiz,üyelerimiz ile gerceklestirecegimiz bir toplanti ile,bu Mülk konusunu bir karara baglayacagiz ve insaALLAH bu konudaki sonuca ulasma calismalarimiza baslayacagiz. bizlerden toplanti tarihini alinca lütfen bu toplantiya katilmaya gayret edelim.yikici degil elimizden geldigince yapici olmaya calisalim.

son dakika:Degerli stuttgart bölgesi YGKYD-2000-Dernegi Üyeleri,bugün(05.10.2008) aldigimiz bir kararla,Stuttgart bölgesi üyeler toplantisinin tarihini 12.10.2008 pazar günü saat 14.00 olarak belirledik. yer:Ebhausen`de Aydin Düzenli`nin kahvesi.Stuttgart bölgesindeki bütün üyelerimizle Pazar günü bulusmak üzere.

Bugün 04.10.2008 itibariyle,Hannover,Bielefeld ve Köln`deki üyelerimiz:Ismail Akyol-Dursunali Akyol-Ahmet Güler+Yilmaz Yilmaz-Muhittin Aktürk-Ridvan Aktürk-Saliha Aktürk+Izzet Akyol-Mehmet Yigit

Sihhat ve afiyet dileklerimle

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar - Stuttgart 

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

"Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

Facebook Yorumları

Twittear