MÜLK'DE SON DURUM - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: MÜLK'DE SON DURUM  (Okunma sayısı 2118 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
MÜLK'DE SON DURUM
« Topic Start: 22 Ekim 2008 - 15:35 »
  • Yayınlama
  • Dernegimize Mülk kazandirma konusunda son durum(Gülen e.V. - YGKYD-2000 )      21.10.2008

Cok kiymetli YGKYD-2000 Dernegi Üyeleri kardeslerim,Agabeylerim bilindigi üzere uzun zamandan beri (Yaklasik bir yildan beri) YGKYD-2000 Dernegine Kalici,borcsuz bir Mülk kazandirmak icin calismalarimiz sürüyor.
    Bu calismalara bagli olarak Dernek hakkinda Üyeleri bilgilendirmek,varsa sikayet ve önerilerini ögrenmek,Dernege üye kazandirmak  amacli toplantilar gerceklestirdik.
    Bu toplantilarda ön pilana cikan Mülk konusu oldu. Önce Sindelfingen deki Stuttgart bölgesi Üyeler toplantisindan baslayarak sirasi ile Fransa - Hamburg+Kiel - Berlin - Hannover+Köln+Bielefeld`deki toplantilardan sonra 12.10.2008 pazar günü Stuttgart bölgesi üyeleriyle bir toplanti daha yaptikdan sonra,19.10.2008 Pazar günü bütün bu toplantilarin degerlendirmesini ve yigilan bazi konulari görüsmek üzere Herrenberg`de Baskan Yardimcimiz Sabahattin Yigit`in Baskanligini yaptigi Spor Kulübünde bir araya geldik ve önemli sayilacak kararlar aldik.
    Tabiki bu toplantimiza da damgasini vuran en önemli konu Dernege  Mülk kazandiracak calismalari masaya yatirmak oldu. Bu önemli konuda sunu acikca söyleyebilirim ki,Baskan ve yönetim kurulu üyelerimizin tek arzusu bu Mülkü hayata gecirebilmek icin bir calismanin en kisa zamanda baslatilmasi oldu.
    Yanliz Avrupa`nin her tarafina yayilmis olan Üyelerimizle yaptigimiz görüsmelerden cikararmamiz gereken önemli bir nokta da ilk etapda 1000 M2 arsa üzerinde 300 M2 lik Model`i olan yani iki katli bir Mülkün maliyeti 350 bin Euro yu buluyordu.
    Bu toplantilarimiz neticesinde  350 bin Euro luk bir Mülkü basarmamiz mümkün görünmediginden,Ebhausen`deki Üyeler toplantisinda`da ve Herrenberg`deki Yönetim kurulu toplantisinda da benimsedigimiz "Hedef gücültmek",Dernek icin hayati önem tasiyan mülk konusunu hayata gecirebilmek,bu önemli isin basarilmasina gönül veren insanlarimizi da biraz daha rahatlatmak ve heveslerini artirabilmek icin yaklasik 175.000 Euro`ya mal olabilecek, 1000 M2 arsa üzerine 250 M2 lik Model`siz tek kat`li Dernek yapisini gerceklestirme karari aldik.
    Degerli kardeslerim bu zamana kadar cok ugrastik cok zahmet cektik ve yönetim kurulu toplantimizda da bu Mülke yardimlarini esirgemeyecek üyelerimiz icin hic bir kuskuya,süpheye yer birakmayacak bazi önemli tesvik edici kararlarda aldik.
    Bunlari söyle siralaya biliriz. Mülk icin yapilacak yardimlarin,herhanki bir Bankada,Treuehandkonto(Güvenli hesap) denilen bir hesap acilacak ve Mülkle ilgili yardimlar bu hesap da toplanacak. Herhanki bir sekilde 6 ay veya bir yil icinde bu Mülk calismasinin basarilamayacagi görülür veya bu mülk`ün yapimindan vaz gecilirse(Böyle bir durum insaALLAH söz konusu olmayacaktir,Dernege Mülk hayata gecirilecekdir bu konuda kimsenin süphesi olmasin),belirlenen süre sonunda Hesaba yardimlarini havale yolu ile veya yardimlarini bu hesaba direkt olarak yatiranlar,belirlenen süre sonun da otomatik olarak yardimlarini geri alabileceklerdir.
    Diger bir güvenli husus ise diyelim bu Mülk 70 kisinin yardimlari ile basarildi ozaman bu Mülk 70 kisinin üzerine tapu yapilacak (arastirmalarimiza göre cok sahis üzerine tapu mümkün). diger önemli bir husus ise tamamen bu Mülkü hayata gecirenlerin kararina bagli olarak,eger istenirse,gerekli görülürse,ihtiyac duyulursa Bu Mülkü calistirarak iyi bir kazanc elde edilebilirse bu durumda yavas,yavas yardim yapanlarin,yardimlarinin da geri ödenerek,üyelerimize bir kolaylik daha saglanmis olacak.
    Ancak bu geri ödeme sekli, Dernegin bu Mülk`den iyi bir geliri olursa ve bu mülke yardim yapanlar bu sekil geri ödemeyi isterlerse, uygulanabilecek bir durumdur ve mümkündür.
    Degerli kardeslerim bu kadar güven verici kararlardan sonra 2008 yili sonuna kadar yapilacak islerimiz var. Birincisi bir Bankada bu Güvenli hesabi yaptirmak ve hazirlanmis belgelerle üyelerimize,köylülerimize giderek yardimlari toplamak olacak.
    Ikincisi Nagold cevresinde ucuz bir Arsa ´yi arastirip satin alabilecek duruma hazirlamak.
    Ücüncüsü insaat firmalariyla görüserek bu Mülk`ü en ucuza ve en kisa zamanda  nasil Dernegimizin hizmetine sunabilecegimizin calismalarini yapmak olacak.
    Degerli kardeslerim bu calisma Dernegimiz icin,Üyelerimiz icin,Genclerimiz icin,gelecegimiz icin,Gülen Köylülerimiz icin bir firsattir ve bu firsati yakalamak bizlerin anlayisi ve iyi niyetli yaklasimlarimizla  mümkün olacaktir.
    Bu yararli firsati degerlendirmek icin umursamaz olmayalim,hepimiz birbirimize yardimci olalim. özellikle yaslilarimiz,amcalarimiz,agabeylerimiz geleceklerini,torunlarini düsünerek,bizleride tesvike yönlendirecek sekilde bu mülkün yapimina daha fazla katki saglayarak , mülkün hayata gecirilmesine yardimci olmalari bizleri sevindirecek ,  gururlandiracak ve kendimize güvenimizi artiracaktir.
    Bu kadar güzellikleri bizlerden ,torunlarindan,evlatlarindan esirgemeyeceklerini umuyorum ve bekliyorum.
    Kiymetli kardeslerim bu Mülkün yapiminda Gülen Köylü "delikanli" is adamlarimizin "külliyetli" yardimlarini beklemek hakkimizdir diye düsünüyorum.

Degerli YGKYD-2000 üyeleri,Dernegin calismalarindan memnun olmayanlar varsa,daha farkli ve yararli calismalarin yapilmasini istiyorlarsa,dügünlerde,hasta ziyaretlerinde,herhanki bir sekilde gülen köylülerin bulusmalarinda,Dernegi ve yönetimini her olusumun icinde görmek istiyorlarsa,bu projeye kuvvetle destek olmalidirlar. Dernegimizin bir calisma,hazirlik ve hareket noktasina ihtiyaci vardir.Baskan`in gönüllü olarak,severek ve isteyerek kendi evinden yönettigi ve bir canta Dernegi olan YGKYD-2000`nin her olusumda kendini göstermesini,ortaya koymasini beklemek abartili bir istek ve haksizlik degilmi? cünkü dernegimizin bu zor durumuyla her olusumda boy göstermesi cok zordur,hatta mümkün degildir. oysa her Gülen Köylünün,elini koyamiyorsa,en azindan parmaklarinin bir tanesini tasin altina koyma cesaretini göstermesi gerekmez mi? bu kardeslerimin istekleri ancak bu projenin hayata gecirilmesiyle mümkündür. mülk olayina bu yani ilede bakmak lazimdir. zarar verici muhalefetle degil,icraatla,yapilacak hayirli calismalara destek vererek kendimizi ortaya koymaliyiz. 

Ebhausen`deki toplantimizda,Köyünde dikili bir agaci olmayan köylülerimizin böyle bir calismanin gerceklestirilmesi  halinde,bizim belirledigimiz miktarin iki katini vereceklerini taahhüt etmeleri bizi hem gururlandirmis hemde cok duygulandirmistir.
    Bu zamana kadar,yurtdisinda böyle bir Mülk ´ü  ne bir köy,ne bir ilce,nede bir sehirimizin gerceklestirebildigine sahit olmadim. insaALLAH böyle bir calismayi,büyük özveriyle,iyi niyetlerle Gülen Köylüler olarak hayata gecirecegiz ve cevre köylere,ilcelere örnek olacagiz.
    Böyle bir calismada,güzel bir yardimlasma örneginde,Hakteala bizden yardimlarini esirgemeyecektir ve muvaffak edecektir INSAALLAH.
    Tetbir, iyi niyet,özveriyle calisma bizlerden taktir YÜCE ALLAH`tan tir. Haydi kardeslerim bu konuda bizleri yanliz birakmayiniz!!!!

Not:Kiymetli YGKYD-2000 üyeleri,bu Mülk calismasi kesinlikle üye aidat yardimlarindan "ayri" tutulacakdir ve tamamen Gülen Köylü kardeslerimin "extra" yardimlariyla gerceklestirilecekdir. Mülk`ün "mali tutari" tamamen bir hesapta toplanmadikca bu calismaya baslanmayacaktir.

Gülen e.V. - YGKYD-2000-Dernegi Baskani : Servet Isildar-Stuttgart       

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
    Da`vetin vardi dün ezanlarda...
    Seni ey ma`bedim utansinlar,
    Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"A.N.A.

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"Z.G.

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman-1520-1566

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

"Yasama hakkin mücadele gücün kadardir"Oruc Reis-1470-1518

"Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
    iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
    ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
    Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Yavuz BİBER
    • Süper Moderatör
    • *
    • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
      • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
    • GSM: 0536 324 90 35
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    MÜLK'DE SON DURUM
    « Yanıtla #1: 22 Ekim 2008 - 19:25 »
  • Yayınlama
  •          Geç kalmış olan bir proje olsada böyle bir kararın alınması çok güzel.Köylümüze en güzeli yakışır.Lütfen müsait olanlar gerekeni yapsın.Verilen ödemenin başarı sağlanamaz ise iadesi çok güzel,fakat başarısızlık bizlere yakışmaz.Köylümüz en güzele layıktır.Ödeme yapanların üzerine tapu alınmasıda çok güzel.Ve en güzeli tesiste eğer para kazanılırsa ödemelerin geri ödenmeside en güzeli.ALLAH yardımcınız olsun.Yolunuz açık olsun.Abim.
    desen 49

Facebook Yorumları

Twittear