Adım adım incelmenin formülü - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Adım adım incelmenin formülü  (Okunma sayısı 1697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Gültane Isildar
  • Moderatör
  • *
  • İleti: 595
  • Cinsiyet: Bayan
Kolayca kilo vermek ve formunuzu korumak istiyorsanız, yapacağınız en basit egzersiz yürüyüştür. Yürüyüşle, harika bir vücudunuz olabilir. Belki ağırlık kaldırmak size göre değildir. Belki de artık o gürültülü ve ter kokan aerobik derslerini kaldıramıyorsunuz. Tenis oynamanın veya koşmanın düşüncesinden bile yorulan kişilerdensinizdir belki de… Daha yumuşak, daha hafif bir egzersiz için hazır mısınız? Yürümeyi deneyin. Yürümek, sadece en kolay egzersiz yollarından biri değil, aynı zamanda en fazla faydalı olanlardan.

Yürüyüşü düzenli yapmak şart
Yürürken derin düşüncelere dalabilir hatta hiçbir şey düşünmeyebilirsiniz de. Bir arkadaşınızla çene çalabilir, köpeğinizi dolaştırabilir veya radyo dinleyebilirsiniz. Bir spor salonuna üye olmaya veya bir antrenöre ihtiyacınız yok. Sadece bir rota belirleyin ve o yolu yürüyün. Yumuşak, hafif, basit. Bundan iyisi can sağlığı! Yürümenin fazlasıyla basit olması yüzünden sağlık açısından sağladığı faydaların da bir şekilde sınırlı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. İşte, düzenli olarak yürüyüş yaparak elde edeceğiniz faydaların birkaçı:

Kolayca kilo verebilir ve kilonuzu koruyabilirsiniz.

Günde yarım saat yürüyüşle, yavaş yavaş ama sağlıklı bir şekilde zayıflarsınız.
Yürümek, kalbinizi güçlendirir, kan basıncınızı düşürür, kan dolaşımı sistemindeki iyi kolesterol seviyesini yükseltir. Bunların hepsi de kalp krizi riskini azaltan etkenlerdir.

Yürümek, eklem sorunu yaşama riskini de büyük oranda azaltır.

Yürümek, stres hormonlarının üretilmesini yavaşlatır, bu sayede depresyonu ve endişeyi yatıştırır. Yürüyerek kendinizi daha serinkanlı ve daha mutlu hissedersiniz. Özellikle kadınlar üzerindeki etkisi çok büyüktür.
Niceleri Geldi , Neler İstediler,
Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler
                          
Ömer Hayyam
 
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
" BU DA GEÇER YA HU"
yazıyormuş....


 


Facebook Yorumları

         
Twittear