BİZİM GÖNÜL KİMDİR (BİYOGRAFİ)?            

Gönderen Konu: BİZİM GÖNÜL KİMDİR (BİYOGRAFİ)?  (Okunma sayısı 16863 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
  • 388 Mesajı Toplam
    566 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü
  • GSM: 05354320479
  • Kan Grubu: 0Rh+
     Bizim Gönül Kimdir?
     1985 Yılında Amasyada doğdu. Aslen Trabzon ilinin DernekPazarı ilçesine bağlı Gülen Köyünden. Müzik hayatına babası Kenan Ustasesin vesilesiyle dogal olarak küçük yaşlarda başlamış oldu. Orta Okul yıllarında Bağlama dersi almaya başlamışdı bile, Aynı zamanda 1999 yılında Ses yarışması ödülünü aldı.

O yıllarda 3-4 Yıl sürecek nota, solfej, bağlama ve repartuvar dersleri almaya başladı.
     Müzik, hayatının vazgeçilmezi çoktan olmuştu.
     Lise Yıllarında İsmail TÜRÜT, Cengiz KURTOĞLU ve Hasan TOPALOĞLU ile tanışıp ilk Albümü olan "Havvam Havalanırsın"ı SİNDOMA Müzik etiketiyle çıkarttı. Havvam Türküsünü İsmail Türüt'le beraber düet yaparak okudu, 2001 Yıllında bu kasedi en çok satan kasetler katogoresinde yerini alarak ona birçok ödül kazandırdı.
     Daha sonra 2. Albümü Kime Hava atarsın, 3. Albümü Tut Beni, 4. Albümü Sana Diyorum, 5. Albümü Başımın Belası'yla Siz sevenlerinin huzurunda oldu. Kasetlerinde Kendi bestelerini okumak onun için ilk planda geliyor. Aynı zamanda Tüm Kasetlerinin Yönetmenliginide Kendi yaptı. Hayatta en çok deger verdigi şey ailesidir. Tüm boş zamanlarını ailesiyle geçiriyor.

Babası Bu yoldaki en büyük destekçisidir ve aynı zamanda menajerligini yapan abisi Dursun Çagrı Ustases'te ona bu yolda yoldaş olmuştur..

Bizde Gulenkoyu.com ailesi olarak yanında olduğumuzu ifade ediyor ve üstün başarılar diliyoruz...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Fehmi yiğit
  • *
  • Gençken öğreniriz,yaşlanınca anlarız..
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Gönül kızımızı,akrabası olarak bende yakından takip ediyorum.müzik dünyasında,kendi dönemindeki rakiplerine baktığımızda,kendisini en çok geliştiren sanatçılarımızdan birisi olarak görüyorum gönül kızımızı...ben kendisini kutluyorum ve bundan sonraki müzik yaşamında başarılar,özel yaşantısında sağlık ve esenlikler diliyorum.kenancığım ayrıyeten sizede ilginizden dolayı usta ailesi adına teşekkür ediyorum.selam ve sevgilerimle...

• *
  • 161 Mesajı Toplam
    228 Kere Beğenildi
  • Kan Grubu: Seçmediniz
ne kadar bizum gönülde olsa yanlış olanı(bana göre)belirtmek zorundayız.son çektiği klipde ki oyuncuların bana göre müstehcen sayılabilecek görüntülerinden dolayı kendisini yadırgadığımı söylemek isterim. ne demiş akif;zulmü alkışlayamam,zalimi asla sevemem.............................

Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

Engin Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (07 Şubat 2012 - 22:55)
  • Emrullah Düzenli
  • *
  • 84 Mesajı Toplam
    108 Kere Beğenildi
  • Kan Grubu: ARh+
Bu kızımız iyi hoş birşeyler yapıyor fakat benim gördüğüm kadarıyla popüler kültürün esiri olmaya müsait. Müzik adına birşeyler yapmaya çalışıyor ama yeni birşeyler sunması lazım. Albümleri hem müzik, hem de sözler açısından birbirinin kopyası niteliğinde. Mesela Hülya Polat'a bakalım. Kız her albümde, her çalışmasında üzerine birşeyler koyuyor. Gelişime, yeni hamlelere açık. 7 sene önceki Hülya Polat ile şu anki Hülya Polat arasında dağlar kadar fark var. Ama Gönül Usta üzerine koyamıyor. Belki koymak istiyor ama popüler kültür onu etkiliyor. Birde 6 ayda bir, senede bir albüm yapılmaz. Eğer albüm doygunsa ve bir önceki albümün üzerine birşeyler koyuyorsa yapılmalı. Bu seneyi de boş geçmeyelim mantığıyla albüm yapılmaz. Ama malesef özellikle mahalli sanatçılar kolaycılığı seçiyorlar, 10 tane albüm dinliyorum onuda aynı. Sözleri aynı, kemençe ve arka fon müzik aynı. Bu tarz bir anlayışla Gönül Usta ve aynı tarz şarkıcılar mahalli sanatçı olarak kalırlar.

Bir Maçkalı Hasan Tunç, Bahattin Çamurali, Cemile Cevher...... ve onun gibilerin eserlerine bakın hala daha çalınıp söyleniyor, neden? Çünkü popüler kültürün yansıması olarak çıkmamış ve yeni, yapılmamış eserlerdi bunlar. O yüzden kalıcı oluyorlar.

Aslında bu genel bir sorun. Burada Gönül Usta'yı çok fazla yermek değil amacım. Ama eğer kalıcı olmak istiyorsa şu anki tarzıyla biryerlere varamaz. İnşALLAH iyi yerlere gelir. İyi yerlere gelmek ekip işidir. Ekibini iyi seçmeli, müzikten anlayan bir ekip olmalı.

Emrullah Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: LEMA (07 Şubat 2012 - 22:56)
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
Gönül'e kendi dalında başarılar dilerim,kendisini pek tanımam.Geçenlerde bizde toplanan akrabalar anlattıklarına kulak misafiri olmuştum,rakip tanımıyorlarmış üstüne başka sanatcı dinlemiyorlar olsa gerek.
         Başarılarını diliyorum...

YAŞAMAYI SEV, ÖLÜMÜ UNUTMA

YARATILANI SEV, YARATANI UNUTMA

MALI MÜLKÜ SEV, HESABINI UNUTMA

DÜNYA HAYATINI SEV, KABRİ UNUTMA

• Ahmet Yılmaz
  • *
  • 39 Mesajı Toplam
    54 Kere Beğenildi
bence karadenizin en iyi bayan sanatcini Bizim Gönül !!! bizim köylü oldugu icin bunu söylemiyorum !!!

Facebook Yorumlar