Tugba Agaci - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Tugba Agaci  (Okunma sayısı 12217 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Gültane Isildar
  • Moderatör
  • *
Tugba Agaci
« Topic Start: 10 Temmuz 2009 - 22:19 »
  • Yayınlama

• Alci kabartma,yagli boya ve acrylboya karisimi yaptigim tablo.Ismi Tugba agaci.Cennetteki tugba agacinin yapraklari seffaf ve ALLAH c.c isimlerinin üzerinde yazili oldugunu okumus ve cok etkilenmistim.

Niceleri Geldi , Neler İstediler,
    Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
    Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
    O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler

Ömer Hayyam

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
    Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
    " BU DA GEÇER YA HU"
    yazıyormuş....

• İncir Ağacındaki Adam
    • Süper Moderatör
    • *
    • GSM: 05079310977
    Tugba Agaci
    « Yanıtla #1: 10 Temmuz 2009 - 22:28 »
  • Yayınlama
  • Gültane hanım,çalışıyor musunuz bilmiyorum ama daha önce katkıda bulunduklarınızla beraber diyebilirim ki bayanların ilgi alanlarına yönelik kendinizi iyi yetiştirmiş bir bireysiniz.Durağanlıktan uzak yaşama fikriniz gündeme getirdiklerinizle kendini belli ediyor.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
    Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Aktif Visirli
    • *
    • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
      • okul için hazırladığım web sitesi
    • GSM: 0 505 350 57 0
    Tugba Agaci
    « Yanıtla #2: 11 Temmuz 2009 - 11:16 »
  • Yayınlama
  • Gültane hanım çok güzel hazırlamışsınız...şunu belirtmeden geçemiyeceğim...Cennette olduğuna inanılan Tuba Ağacı  Kökleri yukarda  dalları aşağıda olan bir ağaçtır.Türk eğitim tarihinde önemli bir yer tutmaktadır.Bazı eğitimciler 20.yy da Türk eğitim sisteminin Tuba Ağacı nazariyesine göre şekillenmesi gerektiğini dile getirmişlerdir. 
    Bu Nazariyeyi en güçlü savunan Emrullah Efendi bir politikacı olduğu için, ortaya koydukları da genellikle eğitim politikasının amaçları olmuştur. Ona göre eğitimin gelişmesi öğretmenden öğrenciye, üniversiteden liseye, yukarıdan aşağıya doğrudur. Eğitim kademeleri arasında yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya kuvvetli bağlar vardır Ama İlim yukarıdan başlar. Eğitim İşi Tuba Ağacı gibi kökleri yukarda olmalıdır.

Özgür ansiklopedide Tuba Ağacı şöyle tanımlanır
    Tuba ağacı, Cennet ağaçlarından birinin ismidir. Kökü semada, dalları yerde, meyvesi hiç tükenmeyen bir ağaç olduğu rivayet edilir. Tuba ağacı ile ilgili bilgilere hadislerden (Hz. Muhammed S.A.V.'den nakledilen sözlerden) ulaşılır.

Cennetteki doğal güzelliklerin tarif edildiği pek çok hadiste Tuba ağacından ve onun özelliklerinden bahsedilir. Bu ağaç hakkında Hz. Muhammed S.A.V.'in bir tarifi şöyledir:

"Tuba cennette bir ağaçtır. Büyüklüğü yüz yıllık yer tutar. Ve cennet elbiseleri de onun tomurcuklarından yapılır."

Çok güzel bir çalışmaya imza atmışsınız elinize sağlık...
    Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
    Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

• Gültane Isildar
    • Moderatör
    • *
    Tugba Agaci
    « Yanıtla #3: 11 Temmuz 2009 - 13:08 »
  • Yayınlama
  • Gültane hanım,çalışıyor musunuz bilmiyorum ama daha önce katkıda bulunduklarınızla beraber diyebilirim ki bayanların ilgi alanlarına yönelik kendinizi iyi yetiştirmiş bir bireysiniz.Durağanlıktan uzak yaşama fikriniz gündeme getirdiklerinizle kendini belli ediyor.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Mustafa bey kardesim tesekkür ederim elimden geldigince bayan kardeslerimizi siteye cekmeye ilgi alanlarini yakalamaya calisiyoruz.Maalesef`ki cok az katki ve ilgi var .InsALLAH dahada basarili konular ile bayanlarimizi daha aktif olmalarini sagliyacagiz.
    selamlarimla
    Gültane hanım çok güzel hazırlamışsınız...şunu belirtmeden geçemiyeceğim...Cennette olduğuna inanılan Tuba Ağacı  Kökleri yukarda  dalları aşağıda olan bir ağaçtır.Türk eğitim tarihinde önemli bir yer tutmaktadır.Bazı eğitimciler 20.yy da Türk eğitim sisteminin Tuba Ağacı nazariyesine göre şekillenmesi gerektiğini dile getirmişlerdir. 
    Bu Nazariyeyi en güçlü savunan Emrullah Efendi bir politikacı olduğu için, ortaya koydukları da genellikle eğitim politikasının amaçları olmuştur. Ona göre eğitimin gelişmesi öğretmenden öğrenciye, üniversiteden liseye, yukarıdan aşağıya doğrudur. Eğitim kademeleri arasında yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya kuvvetli bağlar vardır Ama İlim yukarıdan başlar. Eğitim İşi Tuba Ağacı gibi kökleri yukarda olmalıdır.

Özgür ansiklopedide Tuba Ağacı şöyle tanımlanır
    Tuba ağacı, Cennet ağaçlarından birinin ismidir. Kökü semada, dalları yerde, meyvesi hiç tükenmeyen bir ağaç olduğu rivayet edilir. Tuba ağacı ile ilgili bilgilere hadislerden (Hz. Muhammed S.A.V.'den nakledilen sözlerden) ulaşılır.

Cennetteki doğal güzelliklerin tarif edildiği pek çok hadiste Tuba ağacından ve onun özelliklerinden bahsedilir. Bu ağaç hakkında Hz. Muhammed S.A.V.'in bir tarifi şöyledir:

"Tuba cennette bir ağaçtır. Büyüklüğü yüz yıllık yer tutar. Ve cennet elbiseleri de onun tomurcuklarından yapılır."

Çok güzel bir çalışmaya imza atmışsınız elinize sağlık...

Yazdiklariniz icin tesekkür ederim.
    Ben Tugba agacinin kökleri göklerde oldugunu bilmiyordum ögrenmis oldum(tablomu tersinemi asmaliyim :D )
    Egitim sistemimizi bu sekilde tasvirinizi cok begendim ve kaliteli egitimin egitimine önce ögretmenden baslamali buna bende katiliyorum.
    selamlarimla
    Niceleri Geldi , Neler İstediler,
    Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
    Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
    O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler

Ömer Hayyam

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
    Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
    " BU DA GEÇER YA HU"
    yazıyormuş....

Facebook Yorumları

Twittear