Ne kü... Ne Demokrasi Acilimi, Atatürk`ün Kafasindaki TC Bayraginin Acilimi Ger - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Ne kü... Ne Demokrasi Acilimi, Atatürk`ün Kafasindaki TC Bayraginin Acilimi Ger  (Okunma sayısı 18851 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Süper Moderatör
 • *
 • İleti: 669
 • Cinsiyet: Bay
    SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     31 Ağustos 2009 Pazartesi

     Ne kü... Ne Demokrasi Acilimi, Atatürk`ün Kafasindaki TC Bayraginin Acilimi Gerekli

     Ne kü... Ne demokrasi acilimi, Atatürk`ün kafasındaki TC Bayrağının acilimi gerekli

     Ne günlere kaldık, tv lere bakıyoruz aziz vatanimizi en acımasızca eleştirenlerden geçilmiyor,  öyle ki; müslümanTürk sehitlerinin kanıyla yoğrulmuş aziz vatanimizin ismi  “TÜRKIYE”yi bile tartışacak kadar alçaklaşanlardan geçilmiyor. Hatta ismini üzerinde yasayan Türkler den alan Türk yurdunda Türk var mı, yok mu diye konuşuyorlar bu ne oldukları bilinmeyen şahsiyetlerin biraz sonra “şanlı ay yıldızlı Al bayrağımızı” da değiştirmeyi tardismaya acarlarsa hiç şaşırmayın.

     Keyf için dememiş atalarımız“besle kargayı oysun gözünü” diye.  %87 vataninin ismini koruyamayacak hale geldi. İnsaf uğruna, hoşgörü uğruna ülkemizdeki %13e dokunmadıklarımızın bize kazmaya çalişdiklari derin kuyuya bakin, birde beni aşırı milliyetçi, kafatasçı diye itham edenlere bir daha bakin.
Sadece beni demiyorum, vatanimizin hangi kösesinden bir vatansever cıksa onlarda ayni şekilde itham ediyorlar. Hemen ağır ithamlarla üzerlerine gidiyorlar ki o şekilde bu vatanin öz evlatlarının önünü kesebileceklerini zannediyorlar.

     Herkes haddini bilmeli,Türk bir acildi taa ortaasya dan tuna boyları-Macaristan kadar.  hiç kimse zannetmesin Türkler benliğinden, yiğitliğinden, savaşçılığından, mertliğinden bir şey kaybetmiş diye, zamanı ve sırası gelince öyle bir sahlanirki insafı da hosgörüyüde bir tarafa bırakır ki bu durum bazılarınca çok zalimce! Olur.

     Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
     Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
     Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
     Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

     Birileri Osmanlının anlayışını bu küçücük coğrafyaya kefen olarak giydirmeye çalışıyor. Evet, kefen diyorum çünkü Osmanlı o anlayışını 8 milyon km2 de uyguladı ve basarîli! Oldu çünkü o anlayış envayi çeşit milliyetlerin bulunduğu 8 milyon km2 ye uyan bir elbiseydi ve iyi bir teşhisdi.

     Simdi siz küçücük coğrafyanıza ayni elbiseyi giydirmeye çalışırsanız altından çıkamaz, kendinizi bile inkâra kalkışır küçük gurublarin bile boy hedefi haline gelirsiniz.
 
     Vataninizin ismini bile o küçük guruplar tartışmaya acarlar, tibki sütü ısıtayım derken, ateşini kontrol edemezseniz süt öyle bir tasar ki kapağını bile üstünden atar ve kontrolden çıkar sizde Avrupa birliği uğruna! birbirinize düşersiniz sonrada Avrupa dan bir çözüm beklersiniz.

     Çözüm acil ve çok kolaydır, haritalarınız bile hazır 36 parçaya bölüneceksiniz Van gölü, kızıl ırmak, yeşil ırmak, Dicle, Fırat kan akacak... Bir gün gelirde o çekilmez ağlamalar, sızlamalar, feryatlar, caresizlikler bize görülürse reva-(anlayanlara bir demet siir imden)
Beni en çok üzen, bizi karanlıklara gömebilecek bu iğrenç planların, piyonlarının bizim en çok güvendiklerimizin olmaları dır. Yarabbi ne günlere kaldık, öyle karişdik ki kendimize güvenebileceğimiz insanları seçip ön plana çıkaramıyoruz.

     1000 yıldır birbirleriyle kan bağı oluşturan TC milletinin dokusuyla kimsenin uğraşmaya, teşhir etmeye hakki yoktur. Tek çıkar ve huzurlu yol “ekonomik acilim” i gerçekleştirmek ve ülkemizin her kösesine mümkün mertebe eşit şekilde ekonomik kalkınmayı yaymakdir.

     Bu feci durumlar böyle devam edecek olursa, vatanimizin “Atatürk`ün kafasındaki TC Bayrağının açılımına ihtiyaç duyabileceği aşikârdır.
”Büyüttüm besledim Asker eyledim, gitti de gelmedi yavrum buna ne care”

     Ümidimiz, bu ülkeyi sevenler, Devlet büyüklerimiz doğabilecek feci durumların farkına varır ve inatla, ısrarla bir yerlere getirmeye calışdıkları açılımlardan vazgeçer bu vatanin ruhuna uygun topyekûn ekonomik açılımlara yönelirler ve önlem almakta gecikmezler.

     Yüce Rabbim den, Huzurlu günler, hayırlı ramazanlar diliyorum

     Not: %87-%13 oranlarını 10 sene kadar önce, Türkiye gazetesinde okuduğum, Genelkurmayın yaptığı bir Araştırmaya göre yazdım. Aynen söyle yazıyordu. Mikrofonu tuttuğumuz vatantaslarimiza Türk müsün diye sorduğumuzda halkımızın %87 si göğsünü kabarta, kabarta ben Türküm diyordu. Bu Oranın %13 kısmı, Almanya`da, İngiltere`de, Fransa`da, İtalya`da, İspanya`da  % 40 lara kadar çıkabilir. Böyle olmasına rağmen bu ülke halklarından bir ayrılıkçı ses çıkmıyor, ihtiyaca duyulmuyor. Demek oluyor ki, ülkemizdeki bu ayrılıkçı şahsiyetlerin Demokrasinin hosgörüsünüde astıkları ve “Sırpların etniklerine” benzedikleri açıkça görülüyor.


"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"A.N.A.

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"Z.G.

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman-1520-1566


“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

"Yasama hakkin mücadele gücün kadardir"Oruc Reis-1470-1518

"Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.
   
HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 892
 • Cinsiyet: Bay
%87 %13 işte bütün sorunların kaynağı bence bu şimdi dahada hak veriyorum bu çalışmaları yürütenlere,ayrımcılıkları ortadan kaldıralım LÜTFEN..
Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 892
 • Cinsiyet: Bay
servet abi size orada zorla ben almanım dedirtebilirlermi veya dermisiniz ben türk değil almanım diye.ve bunu söylemeyecek olmanızdan dolayı oradaki kazanılmış haklarınızdan ferakat edermisiniz.bu şuna benzer baba çocuğuna zorla büyüyünce sen şunu olacaksın seçme hakkın yok demeye benzer.bırakın bu aşırı milliyetçilikleri ve terimler üzeründen siyaset yapmayı. DURMAK YOK YOLA DEVAMMM..
Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

 • Ahmet Yılmaz
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 1.151
 • Cinsiyet: Bay
servet abi size orada zorla ben almanım dedirtebilirlermi veya dermisiniz ben türk değil almanım diye.ve bunu söylemeyecek olmanızdan dolayı oradaki kazanılmış haklarınızdan ferakat edermisiniz.bu şuna benzer baba çocuğuna zorla büyüyünce sen şunu olacaksın seçme hakkın yok demeye benzer.bırakın bu aşırı milliyetçilikleri ve terimler üzeründen siyaset yapmayı. DURMAK YOK YOLA DEVAMMM..
engin kardes sana katilmiyorum ve daha dogrusu hayretler icinde kaldim diyebilirim , Türkiye de kac irk var herkes ayaklansa Türkiyede diye birsey olmaz !!! ben böyle düsünüyorum hepimiz Türküz bunu herkes kabul etmesi lazim zaten kabul etmeyenler yanlis kürkler !! ha bu arada bu zamanakadar AK partiyi cok seviyordum ve cok savunuyordum ama bitti  !!!!

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 892
 • Cinsiyet: Bay
Herhalde bütün kürtlerin ayaklandığını söylemeyeceksin,ama ayrım yapılırken işte böyle oranlar verilerek bütün kürtler ayrıma tabi tutuluyor bu ırkçılıktır.terörle tabiki savaşılacak,şunuda gözardı etmeyelimki yeni yeni ortaya çıkan devlet içinde bir çok yapılanma terörden daha çok bu ülkeye zarar vermiştir,hatrta terörden beslenmişlerdir.bence bu ülkede terörün var olması bir çok kesimin işine yarıyor ve bu sebepten dolayıdır ki bitirilmek istenmiyor diye düşünüyorum.
Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 892
 • Cinsiyet: Bay
insanların seçme özgürlüğü olması lazım değilmi zorla herkesi türkmü yapacaz olmak istemiyorsa kovacakmıyız ya sev ya terket mantığımı güdecez veya ikinci sınıf vatandaş muamelesimi yapacaz senin yaşadığın çoğrafyada demokrasi böylemi çalışıyor
Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

 • Last Ottoman Sultan
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 1.218
 • Cinsiyet: Bay
 • DÜZENLİ KUNDURA
 • GSM: 0532 734 37 05
Yaşadigin vatan seni kimse kovamaz.Vatanina Hainlik yapmayacaksin yaparsan herkes karşi çikar bunun için vatanına sahip çikaçaksin kürtü lazi çerkezi olmaz bu vatanta yaşiyorsan her şeyinle sahip çikaçaksin.Milliyetçilik olmayan bir memleket o memlekette huzur olmaz. Vatanin her zaman sahip çikaçaksin....
Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.
Seni ilgilendirmeyen şeylerle uğraşma...
Düşmanından uzaklaş...
Ölünün neyine gıpta edersen, diriyede öyle gıpta et...
Senin ihtiyacını gidermeyi önemsemeyen bir kişiden bir istekte bulunma...

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 892
 • Cinsiyet: Bay
bu ülkede dini düşüncelerinden dolayı eziyet çeken,dışlanan,işkence gören insanlar olduğu gibi etnik kökenlerinden dolayı bunu görenlerde mevcuttur.kimse bunu inkar edemez bütün suçu o insanlara yıkıp işin kolayına kaçmayı,ayrıca ülkesini kimin sevip sevmediğine kimse karar veremez böyle bir ölçüm aleti de yoktur sanırım,söylenilen sözlerin çoğu afaki,klişeleşmiş sözlerden öteye geçememektedir.birey devleti veya ülkeyi sevmek zorunda değil,sadece yasalara uymak durumundadır.yasalara uymuyorsada yaptırımları yasalarca bellidir,gerisi hep boş.
Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 300
 • Cinsiyet: Bayan
engin kardes sana katilmiyorum ve daha dogrusu hayretler icinde kaldim diyebilirim , Türkiye de kac irk var herkes ayaklansa Türkiyede diye birsey olmaz !!! ben böyle düsünüyorum hepimiz Türküz bunu herkes kabul etmesi lazim zaten kabul etmeyenler yanlis kürkler !! ha bu arada bu zamanakadar AK partiyi cok seviyordum ve cok savunuyordum ama bitti  !!!!

Ahmet kardesim hepimiz türküz diyorsun .bir kürte sen türksün nasil diye biliriz ve herkesinde bunu kabuletmesi lazim diyorsun...bugun bana almanyada  sen almansin deseler ve penceremi actigimda karsiki dagda ne mutlu almanim diyene yazsa ben tüfegi alir daga cikarim sonucu ne olursa olsun.bunu kimse degistiremez .iste bu yüzdendir bende empati yapiyorum kendimi baskalarinin yerine koyuyorum ve diyorumki bu bayagin gölgesinde yasayan herkes benim kardesimdir ulkenin sinirlarini resmi diline  dokuniulmadigi müddetce isteyen istedigi gibi yasamakda ve konusmakda özgür olmalöidirr vesselam...

  kemal Algül....
Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.
En iyi nasihat; iyi örnek olmaktır.
Cahillerin kalbi dudaklarında, alimlerin dudakları kalplerindedir.

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 892
 • Cinsiyet: Bay
aykırı arkadaşların düşüncesi sanırım bütün dünyayı türkleştirmek tir.ellerinden gelse bunu yapacaklarına hiç şüphem yok dinimiz bile hiçbir ırkın bir başka ırka üstünlüğü yok diyor.nedir bu takıntı bunu anlayamıyorum.
Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 892
 • Cinsiyet: Bay
Nedir bu safsata, nedir bu güruh,
Az gerçekçi olun azcık hoşgörü.
Türkmüsün,kürtmüsün söylesene ruh,
Bizdeki bu beyler biraz renk körü.

Rengini tarif et,dilin ne senin,
Obanı tarif et ilin ne senin,
Rabbini tarif et,dinin ne senin.
Biraz abes oldu böyle bir soru.

Neyapalım işte körle yatmışız,
Hepimiz birlikte gene batmışız,
Karşılıklı kükremişiz atmışız,
Sen gene de emmi töreni koru.

Sen bize hiç bakma,bize Türk derler,
Türk değilim dersen görbak,ederler,
Asmalı,kesmeli sonra ne derler,
Yoksa bu diyarda ötemez boru.

Rengini değiştir hemen bana gel.
Hem bana gelmene nedir ki engel,
Gittiğin yön yanlış hemencik döngel,
Geçmişte bu beyler bitirdiler(!)terörü.
Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

 • Gültane Isildar
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 595
 • Cinsiyet: Bayan
bugun bana almanyada  sen almansin deseler ve penceremi actigimda karsiki dagda ne mutlu almanim diyene yazsa ben tüfegi alir daga cikarim sonucu ne olursa olsun.bunu kimse degistiremez .

Almanyada kimse daga cikamaz.Hele ciksa ciksa ancak kayak yapmak icin cikar.
Almanyada hic bir Türk hak idda edip buralarda benim, ben kendi bayragimi diker kendi kurallarimi koyarim buna hakkim var bu Almanyanin kalkinmasini bizler yaptik derse,buna Almanlar katila katila güler ,ciddiye alan Alman olsa hemen gaz döker diyeni yakar.

Türkiyede yanlis bir isim altinda bu konu acildi .Kürt acilimi niye?niye laz acilimi rum acilimi ,gürcü acilimi hatta yahudi acilimi degil.Bu acilimin adi sadece "TÜRKIYE demokrati acilimi "olmaliydi.Sanki Türkiyede herkes demokratiklestirilmiste bir tek kürtleri muaf birakmislar.Sanki otobüslerde arka sirada oturabilirsiniz denmis.Üniversite ,okul size lazim degil verginizide, aldiginiz es sayisinca bes on kez fazla veriniz.Elli yüz cocuklariniz varsa bunlardanda vergi isterizmi denilmis.Sen basbakan esi olamazsin, sen kürtsünmü denilmis.Cumhurbaskani olamazsin ,politikaya katilamazsin,sanatcida olamazsinmi denmis.Hayret ediyorum !!??
Niceleri Geldi , Neler İstediler,
Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler
                          
Ömer Hayyam
 
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
" BU DA GEÇER YA HU"
yazıyormuş....

 • Ahmet Yılmaz
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 1.151
 • Cinsiyet: Bay
Ahmet kardesim hepimiz türküz diyorsun .bir kürte sen türksün nasil diye biliriz ve herkesinde bunu kabuletmesi lazim diyorsun...bugun bana almanyada  sen almansin deseler ve penceremi actigimda karsiki dagda ne mutlu almanim diyene yazsa ben tüfegi alir daga cikarim sonucu ne olursa olsun.bunu kimse degistiremez .iste bu yüzdendir bende empati yapiyorum kendimi baskalarinin yerine koyuyorum ve diyorumki bu bayagin gölgesinde yasayan herkes benim kardesimdir ulkenin sinirlarini resmi diline  dokuniulmadigi müddetce isteyen istedigi gibi yasamakda ve konusmakda özgür olmalöidirr vesselam...

  kemal Algül....
ne alaka kardesim anlamiyorum  ben soruyorum sana ne özgürlügü anlamiyorum zaten özgür geyillermi  ? türkiyenin bayragi belli türkiyenin  dili belli tobraklari belli !! isteyen zaten istedigini konusuyor zaten yasak deyil yoksa yanlismi biliyorum !! yazik cok yazik bugün kürt acilimina testek cikan herkesi kiniyorum !!! ne mutlu türküm diyene

 • Ahmet Yılmaz
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 1.151
 • Cinsiyet: Bay
Almanyada kimse daga cikamaz.Hele ciksa ciksa ancak kayak yapmak icin cikar.
Almanyada hic bir Türk hak idda edip buralarda benim, ben kendi bayragimi diker kendi kurallarimi koyarim buna hakkim var bu Almanyanin kalkinmasini bizler yaptik derse,buna Almanlar katila katila güler ,ciddiye alan Alman olsa hemen gaz döker diyeni yakar.

Türkiyede yanlis bir isim altinda bu konu acildi .Kürt acilimi niye?niye laz acilimi rum acilimi ,gürcü acilimi hatta yahudi acilimi degil.Bu acilimin adi sadece "TÜRKIYE demokrati acilimi "olmaliydi.Sanki Türkiyede herkes demokratiklestirilmiste bir tek kürtleri muaf birakmislar.Sanki otobüslerde arka sirada oturabilirsiniz denmis.Üniversite ,okul size lazim degil verginizide, aldiginiz es sayisinca bes on kez fazla veriniz.Elli yüz cocuklariniz varsa bunlardanda vergi isterizmi denilmis.Sen basbakan esi olamazsin, sen kürtsünmü denilmis.Cumhurbaskani olamazsin ,politikaya katilamazsin,sanatcida olamazsinmi denmis.Hayret ediyorum !!??
iste okadar güzel kardesim cok güzel yazdin !!!

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 892
 • Cinsiyet: Bay
hayret edecek bişe yok gültane hanım, şimdi doğu veya güneydoğu batı ile aynı yatırımımı alıyor,biz devlet olarak ordaki insanların can güvenliğini sağlayabildikmi, o insanları terörün kucağına biz itmedikmi,doğuda kurtarılmış bölgeler zamanında yokmuydu askerin giremediği,ondan sonrada ahkam kesmekte üzerimize yok. ayrıca paketin ismi kürt değil demokrasidir kulaktan dolma bilgilerle yazmayalım.
Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

 • Gültane Isildar
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 595
 • Cinsiyet: Bayan
Hep "devlet buba versin"deyip yan gelip yatip sadece nufusun artmasina katkida bulunulursa.Her sey devletten beklenilseydi bizim köyün yollarini düsünün en basitinden.Hem düz ovada yol nirdee dag basina yol yapmak nerde.Devlet bizim köye ne yatirim yapti ? hadi diyelim karadenize ne yapti ?nerdeyse elli yildir ancak bir oto yol yapildiki onuda zaten Türkiyemizin her yerine yapiyor.

Biz nekadar Istanbullara ,yurt dislarina gitsekte; yatirimlarimizi vefa gösterip memleketimize köyümüze yapiyoruz,hic degilse unutmuyoruz yardim yapmayi.Sirti para görüp memleketine yatirim yapmayan coook insanlar var,bunlara ne demeli.Yerlerini kendileri pisletip devletin temizlemesini bekliyemezler.Bu pislik onlardayken ne kadar yer degistirselerde yine pislerler tipki Istanbul`da ,Mersin,Adana`da hatta Manisa`da yaptiklari gibi.Biraz  caliskan olmak ,marabaliktan kurtulmak lazim.

Ayrica paketin ismini siz iyi bilin yanlislara yorumlayip demokrasiyi,kürt vatandaslarimiza alet edip kimsenin günahini almayiniz???
Niceleri Geldi , Neler İstediler,
Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler
                          
Ömer Hayyam
 
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
" BU DA GEÇER YA HU"
yazıyormuş....

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 892
 • Cinsiyet: Bay
insanların yatırım yapabilmeleri için önce can güvenliği,bunu kim sağlayacak ordaki insanlarmı yoksa devlet BUBA mı,önce devlet ol,öyle şehit cenazelerinde nutuklar atarak bu işler çözülmüyor icraat lazım bu hükümet de bunu yapıyor kendilerini cesartetlerinden dolayı sonuna kadar destekliyorum. bu işe girişmek her baba yiğidin harcı değil , işte bu oy kaygısı değil vatan sevgisidir, tabiki ANLAYANA.
Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

 • Ömer Düzenli
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 2.750
 • Cinsiyet: Bay
 • GSM: 05356886550
bütün kurtler yılardır bize yatırım yapılmadı deyip duruyolar karadenize yatırım yapıldımı yapılmadı sartlar aynı karadenizle güney doğuda hemen hemen ama hicbir karadenizli eline silah alıp dağa cıkmadı sırtına bavulunu aldı kurbete cıktı aclımmış yerim öyle acılımı eger ayrımcılık yapıldıgı icin bu acılım yapılıyosa benim memleketimde yıllardır basörtüsü takıyolar diye okullara alınmayan kardeşlerimize acılım yapsaydılar onlar insan değillermi onlarda insan yerine koyulması icin eline tüfek alıp dağamı cıksınlar
ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

 • Ahmet Yılmaz
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 1.151
 • Cinsiyet: Bay
bütün kurtler yılardır bize yatırım yapılmadı deyip duruyolar karadenize yatırım yapıldımı yapılmadı sartlar aynı karadenizle güney doğuda hemen hemen ama hicbir karadenizli eline silah alıp dağa cıkmadı sırtına bavulunu aldı kurbete cıktı aclımmış yerim öyle acılımı eger ayrımcılık yapıldıgı icin bu acılım yapılıyosa benim memleketimde yıllardır basörtüsü takıyolar diye okullara alınmayan kardeşlerimize acılım yapsaydılar onlar insan değillermi onlarda insan yerine koyulması icin eline tüfek alıp dağamı cıksınlar
ömer kardes aslinda tam olarak icimdekileri yansittin sana tesekkür ederim aynen sana katiliyorum !!! saygilarla!!

 • Süper Moderatör
 • *
 • İleti: 633
 • Cinsiyet: Bay
Evet herkes haddini bilsin.
ne bu böyle,biri türküm der biri kürdüm der biri çerkez biri laz.
susun ve oturun.
kimse ayağa kalkmayacak.
hey sen Salih..ne konuşuyorsun orada.
otur yerine
Beyler.
bu coğrafyada madem kavga ediyorsunuz..
isminizi ben koyuyorum
ne türkü
ne kürdü
ne lazi
Biz hepimiz GAZ'ız.
Anladık mı hödükler..
Hepimiz GAZ'ız.
Bundan kelli kimse kendine kimlik biçmeyecek
Madem türk dedik berğenmediniz,kürt dedik beğenmediniz o zaman hiç birinizde olmayan ortak bir isim bulalım.
İşte sana isim..Al GAZ...
Bundan sonra kavga yok
siz hepiniz gaz milletisiniz
tamam mı?
.............................

Beyler,bayanlar..
Azıcık sosyoloji ilmine saygılı tartışın.
Din denen bir inanç sistemi var..Ve bu sistemde tartışılanları kıyas yapın.
Hiç olmazsa olabilirliği olabilen fikirlerle ortaya çıkın.
Lütfen...
Hamasi nutuklarla bu işler olmuyor...Bak 600 bin kişilik ordu...Diğer yandan 6000 çapulcu...Sonuç...???????

Bu gün bile 4 şehit....4 ana daha ağladı...

Biz altaylardan,tanrı dağlarından gelip oraları buraları alan,asın kesen ...lafları ile bir yere varılmıyor.Varılamıyor.Azcık ayaklarınız yere değsin.Hayallerinizi değil...Gerçekleri masanın üzereine koyun.
Bu işin altında yatanları,gerçekleri,olan biteni bilmiyorsanız çok da ileri gitmeyin.
Küllü cahilün cesurun...
Şimdilik bu kadar..Bilmem anlamayan oldu mu?..


 


Facebook Yorumları

         
Twittear