Haftanın Konuğu "DURSUN SARIKAŞ"tır. - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "DURSUN SARIKAŞ"tır.  (Okunma sayısı 9629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Bu Haftaki konuğumuz Köyümüzün yetiştirmiş olduğu mümtaz bir kişiliği olan, Amasya / Suluova'da ticaretle meşgul olan sitemizin de abisi olan bir isim DURSUN SARIKAŞ…

-Öncelikle o klasik sorumuzla başlıyoruz Dursun Sarıkaş kimdir? Kısaca kendinizi tanıdır mısınız?

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• smmm

• Ziyaretçi
 Değerli Dostlarım:
 Öncelikle bu sitede emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Gurbette yaşayan bizler artık bu site ile biraz olsun memleket hasretimizi gideriyoruz.
 Ayrıca haftanın konuğu olarak belirlediniz içinde  teşekkür ediyorum.

Önce kendimi tanıtayım

1968 Gülen köyü doğumluyum.İslamoğullarından Veysel Sarıkaş'ın oğluyum. İlkokulu köyümüzde 1979 yılında tamamladım. Orta ve liseyi Suluova İmam Hatip lisesinde okudum. Üniversiteyi ise Karadeniz Teknik  iktisadi ve idari bilimler fakültesi işletme bölümünde tamamladım. Halen  Amayanın Suluova ilçesinde ikamet ediyorum. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirim. İş olarak mesleğimin yanında  benden bir büyük olan ağabeyim Mehmet ile birlikte Büyükbaş besicilikle uğraşıyorum. Evliyim Murat , Yakup , Mehmet Akif ve Fatma Nur adlarında 4 çocuğum var. kısaca biyografim bu. Dostlarımdan gelecek soruları cevaplamaya çalışacağım.
  Saygılarımla...

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     İlk soru benden olsun Serbest Muhasebeci Mali Müşaviri ve Ticaretle uğraşan biri olarak Türkiye'de vergi sistemi sizce adaletli mi? Türkiye'de bu kurumun doğru durust çalışdığına inanıyor musunuz?
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• smmm

• Ziyaretçi
   Değerli Kardeşim;
   Ülkemizde yıllardır tartışılan bir konu bu. vergi sistemimiz doğru çalışıyor mu. devlet tüzel birkişiliktir. vergi toplayacak ve topladığı vergilerle bu ülkenin aklınıza gelebilecek tüm giderlerini karşılayacaktır. vergi toplarken gelire göre vergi toplanıyormu sorusu akla geliyor hemen. maalesef gelire göre vergi adaleti yok. ülkemizde insanların çoğu nasıl vergi kaçırabilirim hep onun peşinde. bunun bence birkaç nedeni var. en önemli nedeni başkası vermiyor ben niye vereyim. ikincisi yaptırımların caydırıcı olmaması.
   birincisine birkaç  örnek vermek istyorum; içinde bulunduğum besicilik sektöründe 150 baş hayvana kadar defter  tutma zorunluluğu yok. yani ne fatura alıyoruz ne de fatura veriyoruz. sadece hayvan kesimlerinde % 1 (yüzde bir) kesinti uygulanıyor. sadece bu kadar başka hiçbir vergimiz yok. bu 150 hayvan istisnasını ,daha fazla sayısı olanlar aile fertlerine bölerek aşmıyorlar dolayısıyla vergi vermiyorlar. bugün 150 hayvanın kesilmiş değeri 450-500 bin tl civarındadır. yani satış cirosudur. vergiye tabi işletmelerde ise 119 bin tl lik iş yapsannız 1. sınıf yani bilanço hesabına göre defter tutmak zorundasınız. bu bana göre bir tutarsızlıktır.
 bir başka örnek adamın biri 200 bin tl faiz geliri olsa beyan vermek mecburiyetinde değildir .ama bir evi olsa 2.600 tl nin üstündeki geliri beyan etmek zorundadır.
  bu dönemdeki bana göre en iyi düzelme hayat standartının kaldırılmasıdır. önceden kazansanda kazanmasanda yaşıyorsan belirlenen oranda vergi vermek zorundaydınız şimdi ise kazanmıyorsanız zarar beyan etmek gibi bir şansınız var.
  ikinci  sebepte tenetim oranları çok düşüktür. bugün ülkemizde denetlenen işletme oranı vergi açısından % 1 lerdedir.
  sonuç olarak vergi adaletimiz maalesef doğru çalışmıyor ama bizler birey olarak ülkemize olan borcumuzu ancak vergimizi düzenli olarak ödersek ödemiş oluruz. devlette yakaladığından değil kazanan herkesten vergi almalıdır bence.

• Aktif Visirli
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
merhabalar dursun abi...
haftanın konuğu olman dolaysıyla sizleri ve bu sağlıklı kararı veren site yönetimindeki arkadaşları tebrik ediyorum.
abicim sizleri bir kaç ssoru sprarak  daha yakından tanıma fırsatı buluruz inşALLAH

1-Hobileriniz ve fobilerinizden bahsedermisiniz.
2-Ülkemizdeki siyasi gelişmelerle ilgili olarak bu ülkenin bir vatandaşı olarak neler düşünüyorsunuz?
3-Köyümüzle ilgili önerebileceğin uygulanabilir projelerin varmı?
4-Dışardan bakan bir birey olarak köyümüzle ilgili bir özeleştiri yaparmısınız?
5-Bu arada sepet yakışmış sana :)))) kalahicamidur yoksa ahbin sepetimi...))))
6-Yeniden  hayata başlasaydınız hangi mesleği seçmek isterdiniz?

şimdiden cevapları için teşekkürler....
Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

• Osman Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • Visirli Mühendis
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 426 93 08
Çok sevgili abim önce sitemizde sizi konuk olarak görmekten son derece mutlu oldum hoş geldin abim.
   1. Geriye dönüp bakdığınızda heygidi günler diyeceğiniz günleriniz varmı varsa bizimle paylaşırmısınız.
   2.Trabzonda yaşamış olduğunuz üniversite yıllarınızı özlüyormusunuz?
   3.Mesleğinizi seviyormusunuz Üniversiteye hazırlanan genç kardeşlerimize neler tavsiye edersiniz?
       vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Visirli Ziraat Mühendisi

• ÖMER AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 0545 508 02 51
Merhaba Dursun Kardeşim
Öncelikle sitete haftanın konuğu olmadan dolayı sizi kutluyorum.
Benim sana sorum olmıyacak ancak sevdiğim bir kişilik olduğun için şöyle selam vermek istedim.
Mutlu sağlıklı başarılı bir ömür diliyorum.Daima başarılı ol,kendine iyi bak.......

• smmm

• Ziyaretçi
  Sevgili Recep Ali kardeşim; öncelikle ilgi ve alakana teşekkürler

Kısaca hobilerimden bahsedeyim. sporun her dalını yapabildiğim kadarıyla yapmayı ve seyretmeden hoşlanırım. hangi takımı tuttuğumu sormazsınız herhalde.  gezmek değişik yerleri görmek , balık tutmak ve fotoğraf çekmek hobilerim arasındadır. fobilerim pek yoktur ama yüksekten biraz korkarım.

Siyasi gelişmelerde ise Suluova Ak Parti kurucu üyesi olarak tarafım. yapacağım yorumda biraz siyasi olur. son dönemdki açılım konusunu değerlendirmek istiyorum. terör olayları 25 yıl önce birilerinin çıkarları için bizim içimize sokuldu. hala daha devam ediyor. bu sorunu yok sayarak halletmemiz mümkün değil. sorunun üzerine gidip temeline inmemiz gerekir. sorunun üzerine gittiğimizde aslında altının boş olduğunu göreceğiz. hepimizin günlük yaşantısında kürt bir sürü dostları vardır. birebirde arkadaş dost olduğumuz bu insanlarla önceden olduğu gibi  neden bir  bayrak altında yaşamayalım. bu konuda sayın başbakanımızı ve hükümetinin duruşunu beğeniyorum ve destekliyorum.
 Köyümüzle ilgili şuan aklıma gelen beton yapılaşma ve çok katlı binalar. artık bununların modasının geçtiğini düşünüyorum. belki arsa azlığı insanımızı bu duruma itiyor ama bir kaç yıl sonra eski evlerimizden eser kalmayacak. bu konuda biraz kafa yormamız lazım gibi geliyor bana.
   Ben kendimi pek dışarda birisi olarak görmüyorum. çünkü sık aralıklarla köye gelmeye çalışıyorum. köylülerimiz arasındaki yardımlaşma ve dayanışmayı çok iyi buluyorum. özellikle gençler arasındaki arkadaşlığı taktir ediyorum.  ufak tefek sorunlar hiç önemli değildir. şunu bilimenizi istiyorum ki bizden iyisi yok emin olun. 
   Sepet konusuna gelince.; o sepet halis muhlis funduk sepeti. o fotoğraf orjinal halimdir. fotoğraf çekilmek için sırta alınmış değildir. bu arada aklıma birşey geldi rahmetli baba annemle yaylacılık yaparken beni ahıra sokmazdı .erkek çocuğu ahırda ne işi var derdi. şimdi bakıyorum ey gidi babaannem torununun haline bi bak sepette taşıyor ahırada giriyor. :)
 İnsanlar mesleğini sevmese uzun süre o işi yapamazlar. mesleğimi seviyorum ve severekte yapıyorum. mutlaka her mesleğin zorlukları vardır, hele konu para ile bire bir ilgili ise dahada zordur ama yine de mesleğimden memnunum.
  sevgili kardeşim soruların için de ayrıca teşekkür ediyorum. hayatta başarılar diliyorum

• smmm

• Ziyaretçi
 Sevgili Osman kardeşim :
 senden soruların geleceğini zaten biliyordum. seni ve ağabilerini ne kadar sevdiğimi bilirsin.üniversite yılarımda hergün beni karşılarına görmekten bıkmışlardır. mezun oldu kurtulduk demişlerdir. :). ama ben o yılları (ağabilerin istemesede) özlüyorum. şimdi konuya girelim.
 1. ve ikinci sorunuza biraz olsun cevap verdim herhalde. Trabzon'u cok seviyorum ve üniversite yıllarımı ve orada kazandığım yakın dostlarımı çok özlüyorum.aradan 17 yıl geçmesine rağmen oradaki dostlarımı arayıp sorarım. ileriki yıllarda en büyük hayalim Trabzon'da yaşayabilmektir . orada olanlar kıymetini bilsin.
  Mesleğimi severek yapıyorum. üniversiteye hazırlanan gençlere başta oğlum olmak üzere acıyorum. bu sene büyük oğlum sınava girecek. çocuklar bir yarış atına benzedi. bu kadar ders nasıl çalışıyorlar anlamıyorum. 10 dk. boş zamanları yok. benin büyük oğlum ankarada samanyolu lisesinde okuyor. işim icabı arada oraya gidiyorum. telefon açıyorum; oğlum gelip alıyorum seni beraber bir yemek yiyelim diyorum. olmaz baba ders çalışmam lazım diyor. çocuklar ders çalışmaktan başka birşey düşünemiyorlar. belki ben yanlış düşünüyor olabilirim çünkü öğrenciliğim boyunca bir oturuşta 20 dk. fazla ders çalıştığımı bilmem. bu çocuklar kadar ders çalışsam herhalde boğaziçinde okumuştum. :)
  şaka biryanada hepsine ALLAH'tan üstün başarılar diliyorum. bu sınav hayatın sonu değildir. gerektiği kadar çalışmalılar taktir yaradanın.

sevgili kardeşim Ömer AKYOL sen benim çocukluk arkadşım ve dostumsun. emeklilik günlerimizde aynı ortamı paylaşmak dileğiyle sana ve ailene sağlıklı huzurlu uzun yıllar diliyorum.

• Aktif Visirli
  • *
    • kondisyon aletleri spor malzemeleri
  • GSM: 05335523755
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Çok değerli kardeşim Dursun. önçe senin haftanın konuğu olman hasebiyle sizi kutlar, başarılı olan hayatında mutlu olmanı dilerim.Benim size bir sorum ve köydeki yapılaşmadan dolayı bir düşüncemi aktarmak isdiyorum. Sorum şu;Sizi gerek ahlak yapınızla,gerek insani özelliklerinizle ve gerekse hayata karsı sorumluluk bilinciyle dolu bir insan olarak biliyor ve tanıyorum.Bu özelliklerinizi yakın gelecekde farklı alanlarda insanların hizmetinde sunmayı düşünüyormusunuz? Mesela suluovada belediye başkanı veya ileride siyasede adılmayı düşünüyormusunuz.(ben sizden bekliyorum da ondan).Köydeki yapılaşma ile ilgili düşüncem şü;köyümüzde arazi kıtlığından ve ekonomik oluşundan dolayı insanlar birkaç katlı evler yapıyorlar(haklı olarak) düşünün birkere adamın üç oğlu var ve hepsi ev yapmak isdiyor fakat arazi yok varsa bile ev yapmaya müsaid değil ne yapaçak, bu adamlar ev yapmasın mı?şu anda bundan başka çözüm yok gibi.(sizler evinizin önüne yapdığınız gibi) bana göre evler öyle yada böyle olacak, önemli olan o evlere verilen mimari özelliktir.Evlerimizi birazdaha doğaya uyumlu hale getirmeliyiz.(Kullandığımız renk,binada kullanılan ahşap,vs).binalarımız sıvasız, boyasız hepsi birbirinin kopyası gibi evler bunlara daha dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum.En güzel günler sizlerin olması dileğiyle kalın sağlıçakla.

• smmm

• Ziyaretçi
Sevgili hüseyin Abi;
 Öncelikle hakımdaki güzel düşüncelerin için çok teşekkür ediyorum. biliyorsun ben suluovada zaten siyasetin içindeyim. iki dönem belediye meclis üyeliği yaptım. fakat bu dediğiniz işler nasip işi. ileriki yıllar ne gösterir bilemeyiz. Cenabı ALLAH hakkımızda hayırlısı ne ise onu nasip etsin. bir örnek vermek istiyorum; şuanki belediye başkanına başkanlığı teklif ettiğimizde aklının ucunda dahi böyle bir şey yoktu. şimdi ikinci dönemdir belediye başkanı. yani bu işler tamamen nasip işi. beni bu işlere layık gördüğün içinde ayrıca mutlu oldum.
 köydeki yapılaşma konusuna gelince. tabiki herkes ev yapmalı buna kimsenin birşey deme durumu yok olamazda. ama hep beton mu olacak. senede köye 10 gün gelip duran adam 4-5 katlı ev yapıyor. bir katını yapıyor yıllarca diğerleri boş ve bakımsız . bizim ordaki ağabimin yaptığı evi örnek verdin .dediğim  onun içinde geçerli. evlerin dediğn gibi mimarisi kullanılan malzeme konusunu birazdaha düşünülmeli diye düşünüyorum.

• Administrator
  • *
Öncelikle selamlarımı ve saygılarımı sunuyorum...

Haftanın Konuğu köşesinde sizleri ağırlamaktan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim.

Soruma gelince:

- Sahip olduğunuz hangi özelliğinizi insanlara (bizlere) örnek bir özellik olarak önerebilirsiniz?

• Fehmi yiğit
  • Aktif Visirli
  • *
  • Gençken öğreniriz,yaşlanınca anlarız..
Sevgili enişte seni bu sayfalarda görmek ne güzel.iç açıcı yazılarınlada gerçekten okuyanlara moral oluyorsun.hele yapılaşma ile ilgili yorumlarına tamamen katıldığımı da ifade etmek istiyorum.
Evet dursun kardeşim,ben küçükte olsa bir konuyu izin verirsen bir fıkra ile gündeme getirmek istiyorum.pilot temel hemşehrimiz 10,000 fit yükseklikten seyretmektedir.birden motorların birinde arıza meydana gelmiştir...pilot temelden bir anons.dikkat..ben kaptanınız temel,merak edecek bir durum yok kontrol bende.seyir halindeki uçaktan hemen sonra bir gürültüyle dört motordan ikinciside devre dışı kalır.pilotumuz temel tekrar kontrolun kendisinde olduğunu anonsla duyurur.yolcular sakinleşir..fakat aksilik ya..3.motorda devre dışı kalır.bizim temel hiç istifini bozmadan,ben pilotunuz temel merak edecek bir durum yok kontrol bende,sizleri ALLAHın kuvvetiyle tek motorla da olsa sağ salim en yakın müsait bir yere indireceğim.temel ortalığı yatıştırır.ancak ne yazıkki 4. motorda bozulmaktan kendini alamaz.uçağın içinde bağrışmalar,çığlıklar derken temelden keskin bir anons..yolcular ümitle dinlerler. ben kaptanınız temel......eşhedü enlaaaaailahe illellah ve eşhedü enne muhammeden resulullah....
Şimdi dursuncuğum sana soruyorum türkiyemizin ve dünyanın gidişatı bu fıkrayamı benziyor veya .....?
Suluovaya selam ve sevgilerimle...

• smmm

• Ziyaretçi
Değerli kardeşim laz kızı;
 Dynı köyden olmamamıza rağmen bizimle bu ortmamı paylaştığınız ve bizden birisi olarak kendinizi gördüğünüz için size teşekkür ediyorum. Çağımızın bizlere sunduğu güzelliklerden biri de bu işte.
Surularını beğendiğim şimdi de cevaplamaya çalışalım dilimizin döndüğünce.
Amasya'da niye yaşıyorumla başlayalım. Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşıyorum.Amsya'ya 24 km uzaklıkta samsun- istanbul yoluna 3 km mesafede bir yer Suluova. İsminden de anlaşılabileceği gibi sulanabilen geniş bir ovadır SULUOVA.Ana geçim kaynağı tarım(soğan,şeker pancarı,buğday mısır,elma kiraz şeftali vb.) hayvancılık(daha çok et üretimi) ve madencilik (kömür )tir. 1945 1950 li yıllarda dedemler buraya madende çalışmak üzere gelmişler çalışmışlar.Çalışmaya gelenler buralara yerleştiler. bizim yerleşmemiz babamın almanyada olması dolayısıyla dayımların yönlendirmesi ile bizde buralardan mülk aldık ve buraya yerleştik. Amasya tarihi 7500 yıl öncesine dayayan Osmanlı şehzadelerin yetiştiği tarihi bir şehirdir burası . Seksenbin nüfüslu iki dağın arasında ortasından Yeşilırmağın geçtiği buram buram tarih kokan güzel bir yer.Gelmediyseniz görmenizi tavsiye ederim.Amasya'yı seviyorum ama "bülbülü altın kafese koymuşlar yine deTrabzon demiş" :)
Dört çocuk konusuna gelince;ben çok olduğunu düşünmüyorum.çünkü benim çocuklarımın anne babaları ikişer tane. Şaşırdın değil mi? Bizim köylü olmadığınız için bilmiyorsunuz. Benim özel bir durumum var. Benden bir büyük olan ağabeyimin çocukları olmadı.Dolayısıyla malımız mülkümüz ortak olduğu gibi çocuklarımızda ortak. Ortlama olarak düşünürseniz her aileye iki çocuk düşüyor. Anlayacağınız başbakanımızın verdiği kriterleri henüz yakalayamadık. :)
Çocuklarım en büyüğü orta okulu özel kolejde liseyi ise halen Ankara Samanyolu lisesinde 4.sınıfta okuyor. iki numara orta okulu özel kolejde liseyi ise Suluova Anadolu lisesi 10.sınıfta, üçüncü oğlum özel kolejde 6. sınıfta kızım ise bu yıl anaokuluna başladı. Çocuklarımın hepsinin okuyabilecek durumda olduğunu zannnediyorum. Biz okumaları için azami gayret gösteriyoruz.ileride ne olur onuda ALLAH bilir. Çocuklarımın hepsi  matematik fen ağırlıklı zekaya sahip ondan dolayı fen veya anadolu liselerine yöneldiler sosyal ağırlıklı olsalar imam hatipte okumalarını çok isterdim. Bu konuda da yönlendirme yapardım. Dini eğitim benim için çok önemli. çocuklarımın hepsi yaz tatillerinde yaz kuran kurslarına gidiyorlar açığı böyle kapatmaya çalışıyorum.Eşim çalışıyor işleri yetiştiremediği için benden de yardım istiyor fakat ben ev işlerini pek sevmediğimden yardımcı olamıyorum. işin şakası  tabi. Eşim evhanımı.Dışarda çalışmasını istemem. Çünkü hayat müşterekse ben dışarda  o evde çalışması ailemiz için yeterlidir.
 Bu  sabah kızımı okula getirdiğimde çocuklar andımızı okuyorlardı kaldırıldı demeniz yanlış bir bilgi. Diğer düşüncelerinize ve öngörülerinize ise katılmıyorum. istiklal marşı ve Atatürk resimleri kaldırılmaz rahat olun.Kemalizim deri içinse içeriğinden ne kastettiğinizi anlamadım. Çocuklarımıza yeterince Atatürk ilke ve inkilapları ve Atatürk anlatılıyor bence verilen eğitim yeterlidir.
 Benim için iyi dileklerinizi bende size ve ailenize diliyorum. hoşçakalın...

• smmm

• Ziyaretçi
Sevgili Zafer Kardeşim;
bende size sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.

Benim en büyük özelliğim;hayata hep olumlu yönlerden bakmam.  pozitif bir insanım. bardağın hiçbir zaman boş tarafına bakmam. elimde olanın kıymetini bilirim. ulaşamadığımın şeylerin ihtirasi ile kendimi ve çevremi üzmem. dostlarıma karşı vefalı olduğumu zannediyorum(tabi bunu dostlarımada sormak lazım).  görüşmek dileğiyle...

• smmm

• Ziyaretçi
Fehmi Ağabi merhaba;

Abi bu kadar umutsuz olma. daha öncede yaşadık bu krizleri. şimdi de yaşıyoruz. Zafer kardeşime dediğim gibi bardağın dolu tarafına bakmak lazım. ALLAHa şükür sağlığımız yerinde para kaybettiysekte yine çalışır kazanırız. o önmeli değil. ve şunu bilesinin umudunu kaybedenler herşeyini kaybetmiştir. Orhangazideki akraba ve tüm dostlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum...

• İrfan Korkmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0530 441 33 36
        Değerli Dursun ağabey,
    Uzun bir aradan sonra,bu sitede yazı yazmama sebep olduğunuz için sizi şiddetle kınıyorum.Sonra da özür diliyorum ;D ;D
    Sevgili ağabeyim,öncelikle sizi tanımadığımı;ama sorulan sorulara verdiğiniz cevaplardan iyi bir insan olduğunuzu tahmin ettiğimi belirteyim.Avatarınızdaki resminizde,kelli felli(Yapılı) ve oldukça atletik bir görünümünüz olmakla beraber,sırtınızdaki sepete bayağı samimi duygularla sarıldığınız çok aşikar.Sepetin iplerine sacayağına tutar gibi tutmanıza ise bir anlam vermiş değilim.Sanki Otuzbeş kilo ağırlığındaki sepet,sırtınızdan düşsün istiyormuş gibisiniz,tutmakla tutmamak arası.Muhtemelen,bacaklarınız da tentelis ediyordur,kim bilir?Aslında işin o boyutuyla da fazla ilgilendiğim söylenemez;ama dikkatimi çekenlerden bahsetmeden geçemezdim,takdir edersiniz.Bütün bu muhabbetleri uzatmayı,sizinle içli dışlı olmayı çok isterdim;ama 'Fazla munkris etme'dedirtmeden sorularıma geçeyim:
      *Her muhabbetin ucunun,dine bağlandığı Türkiye'de,'Açılım' sizce ne kadar gerçekçi olur ya da 'Açılım' sadece Kürt açılımı mıdır?
      *Erbakan hocanın,oraları bizim 'Arka bahçemizdir' dediği yerlere binaen,buradaki 'Arka bahçemiz'den kasıt nedir,o görüşteki bir insanın 'Arka bahçesi' neden Kur'an kursları ya da benzeri yerler olmaz?Neden oralar?
      *Yapmacık hayatlar ve sahte gülüşlerle aranızdaki mesafe ne kadardır?
Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

• smmm

• Ziyaretçi
   sevgili irfan ;

seni istanbula gönderdik yine kurtulamadık. birgünde zorlamasan beni ne olurdu sanki. açılım konusu bu ara modada bizde ondan devam edelim. ülkemizin bu bölgesinde 25 yıldır sıkıntı olduğunu herkes biliyor. buradaki sıkıntıların bizden değil dışardan kaynaklı olduğunu hepimiz biliyoruz. ama buradaki sorunlarıda yok sayamayız. bu sorunun bir çözüm yolu olmalı böyle yıllarca daha beklemiz mümkün değil. peki çözüm ne olmalı. 25 yıldır askeri çözüm aradık ne oldu bir arpa boyu deyim yerinde ise yol alamadık. demekki başka çözümler aramamız lazzım.
 peki çözüm ne olabilir ; orada yaşayan insanları yok edebilir miyiz, veya alın bu bölge sizin diyebilir miyiz? mümkün değil. bana göre mümkün olan ortak bir paydada buluşmak. bu ortak payda ne olabilir. bizi birbirimize bağlayacak bir değer bulmalıyız. bu değer eğer ırksa o, eğer renk ise o, eğer inanç ise o . her ne ise onu bulmalıyız yoksa yüz yıllardır beraber yaşadığimız bu toplum birbirinden ayrılacak kesinlikle başkalarının işine yarayacak zaralı çıkan yine bizler olacağız. çok uyanık olmalı başkalarının oyununa gelmemeliyiz. bu benim acizane fikrim.

sevgili irfan;  sorduğun 3, soruyu beni iyi tanıyan biri olaarak sana ben soruyorum. sence ne kadar?  selamlar....

• Aktif Visirli
  • *
Sevgili kardesim hayatin boyunca butun guzelliklerin seninle olmasini demenni Eder yasamin boyunca mutluluklar dilerim.sana soru sorup bizum deli gibi zor durumda birakmayacagim seni meslegin guzel meslek yuzde kac severek yapiyorsun meslegini?gorusmek uzere insALLAH

• Süper Moderatör
  • *
Degerli Dursun kardesim,haftanin konugu kösesine hos geldin. haftanin konugu olarak seni tebrik ediyorum. Almanya`ya ilk geldigim yillar,Babanin calistigi Mercedes-Benz firmasina köylüleri ziyarete giderdik. Baban Veysel agabeyin odasinda oturur ve babanin bizlere yaptigi cay esliginde benim babam la beraber güzel köy sohbetleri yapartik. hafta sonlari Mercedes-Benz Haim-isciyurtlarina babanin yanina gidince köye gidib,gelmis gibi olurdum ve köy özlemimi biraz olsun giderirdim. halen izine geldigimde babani görünce o gecmisde kalan güzel ve hüzünlü günler aklima gelir ve yine hüzünlenirim.Rabbim babana,hayatta olan büyüklerimize saglikli uzun ömürler versin. Degerli Babani ve sizleri ailece seven bir insanim. sahsinda,Baban veysel agabeye,agabeylerine,kardeslerine selam,saygi ve sevgilerimi sunuyorum,islerinde,özel hayatinda basarilar ve mutluluklar diliyorum.

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Stuttgart , YGKYD-2000-Dernegi "Bir Nebze Ferahlik"

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 0.536.947.6490
Slm sayın arkadaşım dursun haftanın konuğu olman sıtemız acısından bir zenginliktir yaklaşık 16 yıl mürekkep tükettin ömrünün yarısı okullar da geçti muhamsebe ci mali müşavir oldun öğrencilik haytın mı daha iyi yoksa şimdiki mi 1998 den bu yana yaklaşık her gün beraberiz acısıyla tatlısıyla güzel günlerimiz geçti gerek siyasette ve belediye de aynı davadan şaşmayan ikiliyiz soru sormayacağım bundan sonraki iş hayatında  başrılar dilerim ALLAHa emanet olun.
MURAT ÇOBANOĞLU
SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
MURAT ÇOBANOĞLU

Facebook Yorumları

Twittear