Haftanın Konuğu "HAVVA YILMAZ"dır. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "HAVVA YILMAZ"dır.  (Okunma sayısı 8765 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Bu haftaki konuğumuz sitemizin müdavimlerinden, açılan konulara yaptığı yapıcı ve toparlayıcı yorumlarıyla adından söz ettiren, sitemizin sempatik üyelerinden ballim kullanıcı nickli HAVVA YILMAZ' dır...

- Öncelikle Havva Yılmaz kimdir? Nerde yaşar? Ne iş yapar?

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Aktif Visirli
  • *
Öncelikle beni haftanın konuğu yaptığınız için Gülen Köyü sitesi üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederim...Ben Gülen Köyü Seyidoğulları sülalesinden İhsan Yılmaz kızı Havva Yılmaz...Dernekpazarında ikamet edip Dernekpazarı Merkez Sağlık Ocağında Çalışmaktayım...
"GEREK YOK HER SÖZÜ LAF İLE BEYANA... BİR BAKIŞ BİN SÖZ EDER BAKIŞTAN ANLAYANA..."

• Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 0.536.947.6490
Slmu aleyküm haftanın konuğu secilmenden dolayı seni tebrik ederiz. Eşim neteniyle akraba bağımız var bilirsın
1.Bir sağlık çalişanı olarak sağlık ocağı yeterlı sayıda katroya sahipmi sence sağlık yönünden sağlık güvencesi ne düzeyde
2.Gülen köyü kızı olarak köyümüzde olması yapılması gerekenler neler olabilir siz gençliğın köyümüzün ileri geri gelenlerinden yani sözü mutabir olan kişilerden isteklerininiz nelerdir
3.Köyümüzde gençlerın başardığı farklı kültürlerin bir araya gelmesine sebeb olan örnekleri yazarmısın örnek yemek lisan bunun gibi misaller.
4.Karadenize katkı sağlamiş ve ün kazandırmış sanatçılar kimlerdir.
5.Gençlerın ebebeylerine şu anki bakış acısı nasıldır kuşak çatışmasaı sençe varmıdır.
6.Son olarak özel bir sorum en güzel hangi yemeyi ve pastayı yaparsınız. Düğunune unutma bizleri nişanda unuttun
SULUOVA KARADENİZ.YAR.VE.DAYANİŞMA.DER.YÖNETİM KURUL ÜYESİ
                                                           MURAT ÇOBANOĞLU
SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
MURAT ÇOBANOĞLU

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
akrabai seyyitoğlu nun acizane birferdi olarak ben şahsım adına siz değerlinazik ve cesaretli kişiliğinizi tebrik ediyor
ayrıca sulalemiz adına teşekkür ediyorum
değerli halaoğlunun kizi:sağlıkçısınız
1:ilçe mergezinden köylere sağlık hizmetleri gerektiği gibi yürüyormu
2:son zamanlarda sağlık hizmetlerinde gelişmeler yaşanıyor size ve köyümüze yansiyormu
3:köyü seviyomusunuz köyde yaşamayı çalışmasam köyde otururdum deyebilirmisiniz
4:nişanlılık dönemi nasıl gidiyor
5:düğün nezaman
6:şiir severmisiniz
7:----kac yürekde hasret var bende ne var bilseniz
        sevdam benden bahtiyar sevduğumi görseniz
        zaman durdu işlemez saatler güne döndü
        ya sevdiğimi verin ya beni öldürseniz

yukardaki dortluk hakkında yorum yabarmısınız .ana fikri netir
son olarak imla hatası cok yabiyorum nasıl düzeldebilirim sizinde imla hatanız varmı
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Aktif Visirli
  • *
Slmu aleyküm haftanın konuğu secilmenden dolayı seni tebrik ederiz.
1.Bir sağlık çalişanı olarak sağlık ocağı yeterlı sayıda katroya sahipmi sence sağlık yönünden sağlık güvencesi ne düzeyde
2.Gülen köyü kızı olarak köyümüzde olması yapılması gerekenler neler olabilir siz gençliğın köyümüzün ileri geri gelenlerinden yani sözü mutabir olan kişilerden isteklerininiz nelerdir
3.Köyümüzde gençlerın başardığı farklı kültürlerin bir araya gelmesine sebeb olan örnekleri yazarmısın örnek yemek lisan bunun gibi misaller.
4.Karadenize katkı sağlamiş ve ün kazandırmış sanatçılar kimlerdir.
5.Gençlerın ebebeylerine şu anki bakış acısı nasıldır kuşak çatışmasaı sençe varmıdır.
6.Son olarak özel bir sorum en güzel hangi yemeyi ve pastayı yaparsınız
SULUOVA KARADENİZ.YAR.VE.DAYANİŞMA.DER.YÖNETİM KURUL ÜYESİ
                                                           MURAT ÇOBANOĞLU
A.S öncelikle teşekkür ediyorum sevgili abime..sorduğun sorulara eksiksiz cevap vermeye çalışıcam..eğer eksik olursa umarım kusura bakmazsın diyerek...
1)bir sağlık çalışanı olarak kurumumun bulunduğu yer itibarıyle avantajlı olduğumu düşünüyorum çünkü elimdeki imkanlar lüks imkanlar onca köyde eziyet çeken insanlara bakınca...kadro açısındansa bol sayıda personele sahibiz.
2)köyümüz Dernekpazarının en büyük köyü fakat en yamaçlı köyü.sadece köyümün yollarının gelişmiş olmasını isterdim ki bu isteğim de yavaş yavaş gerçekleşiyo.köyümü cidden çok seviyorum.
3)sorundan anladığım kadarıyla cevap veriyorum köyümüzün derneği adına düzenlenen yemekler ve gece organizasyonları bana gurur veriyo açıkçası ve ben bu organizasyonların sık sık düzenlenmesi taraftarıyım
4)karadenize ün yapmış oldukça fazla sayıda sanatçı var..fakat katkı açısından benimsediğim volkan konak ve kazım koyuncunun kanser üzerine yapmış oldukları albümlerle iyi bir izlenim bıraktıklarını düşünüyorum.bunun yanında elbetteki elde edilen gelirleri hayırlı işlerde kullanan pek çok karadenizli sanatçımız var..
5)şu anda yetişmekte olan nesil hem çok iyi hemde çok kötü bi nesil.bence bunun ortası yok..o kadar bilinçli ve o kadar bilinçsiz gençlerizki hem çok iyi bir evlatken aynı zamanda kötü bir evlat olabiliyoruz..
6)inşALLAH yolun Dernekpazarına düştüğü zaman onu da sana burda gösteririm sevgili abim..
"GEREK YOK HER SÖZÜ LAF İLE BEYANA... BİR BAKIŞ BİN SÖZ EDER BAKIŞTAN ANLAYANA..."

• Aktif Visirli
  • *
akrabai seyyitoğlu nun acizane birferdi olarak ben şahsım adına siz değerlinazik ve cesaretli kişiliğinizi tebrik ediyor
ayrıca sulalemiz adına teşekkür ediyorum
değerli halaoğlunun kizi:sağlıkçısınız
1:ilçe mergezinden köylere sağlık hizmetleri gerektiği gibi yürüyormu
2:son zamanlarda sağlık hizmetlerinde gelişmeler yaşanıyor size ve köyümüze yansiyormu
3:köyü seviyomusunuz köyde yaşamayı çalışmasam köyde otururdum deyebilirmisiniz
4:nişanlılık dönemi nasıl gidiyor
5:düğün nezaman
6:şiir severmisiniz
7:----kac yürekde hasret var bende ne var bilseniz
        sevdam benden bahtiyar sevduğumi görseniz
        zaman durdu işlemez saatler güne döndü
        ya sevdiğimi verin ya beni öldürseniz

yukardaki dortluk hakkında yorum yabarmısınız .ana fikri netir
son olarak imla hatası cok yabiyorum nasıl düzeldebilirim sizinde imla hatanız varmı
öncelikle teşekkür ediyorum sevgili akrabam..belirttiğim gibi sorularımı eksiksiz cevaplandırmaya çalışıcam ki bir eksiğim hatam olursa sen büyüğümün kusuruma bakmamanı temenni ediyorum..
1)şu anda sağlık hizmetleri o kadar önemli ve o kadar ileri bi aşamadaki bu köylere her şekilde yansıyo..artık hemen her köyde bir sağlık ocağı ve personel mevcut..ama yine de esas olan sağlık sorunları mecburi olarak imkan olarak merkezde bulunmakta..
2)sağlık sektöründe yapılan her yenilik ve değişiklik bize mutlaka yansımakta..
3)köyleri çok seviyorum sağlık açısından köyde yaşamayı uygun buluyorum ama alışkanlık açısından köyde kalabileceğimi sanmıyorum.zira çalışmaya o kadar alıştımki evde kalmak bile bana aşırı zor geliyo..
4)nişanlılık dönemi askerliğin bitmesini beklemekle geçti aslında ama çalışıyo olduğum için çok kolay herşey..
5)düğün inşALLAH yaza olur kısmetse..çağırıcam o zamana..
6) şiirle pek alakam yoktur
7)inşALLAH yanlış düşünmüyorumdur ama ben ana fikir olarak hasret içerikli bir şiir olduğunu düşünüyorum.
bu arada imla hatalarını düzeltmenin en iyi yolu bol kitap ve makale okumak konuşurken düzgün türkçe kullanmaktır.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 05079310977
Havva Hanım, sağlık personeli olduğunuzu söylediniz. İlçemizdeki sağlık sorunlarıyla ilgilenen bir personel olarak, köyümüz insanlarının hijyene bakış açılarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Kendi vücut hijyenleriyle birlikte yaşadıkları mekanlara karşı gösterdikleri hijyen hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?

-Mantığınızın kavrayamadığı olgularla hiç karşılaştınız mı, karşılaştı iseniz bunlar nelerdir?

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Aktif Visirli
  • *
Havva Hanım, sağlık personeli olduğunuzu söylediniz. İlçemizdeki sağlık sorunlarıyla ilgilenen bir personel olarak, köyümüz insanlarının hijyene bakış açılarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Kendi vücut hijyenleriyle birlikte yaşadıkları mekanlara karşı gösterdikleri hijyen hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?

-Mantığınızın kavrayamadığı olgularla hiç karşılaştınız mı, karşılaştı iseniz bunlar nelerdir?
-artık köyümüzde o kadar bilinçli insan sayısı varki oldukça duyarlı vatandaşlara rastlamak mümkün.elbette pek çok sayıda yaşlı insanlarımız mevcut köyümüzde..bunların pek çoğu da hayvanlarla ilgilenmekte..ama hijyen konusuna gelince köyümüzde hijyen konusuna dikkat eden pek çok insana rastlamak mümkün.belirttiğim gibi yaşlı nüfusunun oldukça fazla olması hijyen konusunda fazla dikkat edilmediğini gösteriyo.normalde bulunduğum kuruma gelen hasta sayısı genelde gribal vakalardan dolayı geliyo.elbette ki bulaşma yoluyla.ama artık eskiden bugüne insanlar o kadar bilinçli ki hastalandıklarında hemen sağlık kurumuna başvurmaktalar..
-elbette karşılaştım..sonuçta ben mükemmel değilim herşeyi algılayabilecek kapasitem de yoktur elbette..
umarım sorularınıza yeterli cevap vermişimdir..

• Aktif Visirli
  • *
  • CAHIL KIMSENIN YANINDA,KITAP GIBI SESSIZ OL.
  • GSM: +491783744775
Yegenim epey zamandir görüsemiyoruz nerelerdesin haftanin konuguda olmasaydin
görüsemeyecektik.Sorulara gelince
Sadik arkadasim  sordu gerci ama ben söyle sorayim
1.Düğün tarihi bellimi?
2.Fobilerin varmi?
3.Sağlık ocağina domuz giribi aşisi geldi mi?

Ha bu arada Hasan da geldi galiba gözün aydin olsun :D :D
DENIZ GIBI MAL KAZAN,
FAKAT SEN ÜZERINDE
GEMI OL

• Aktif Visirli
  • *
Yegenim epey zamandir görüsemiyoruz nerelerdesin haftanin konuguda olmasaydin
görüsemeyecektik.Sorulara gelince
Sadik arkadasim  sordu gerci ama ben söyle sorayim
1.Düğün tarihi bellimi?
2.Fobilerin varmi?
3.Sağlık ocağina domuz giribi aşisi geldi mi?

Değerli dayım sorma varya.ne zamandır görüşemiyoruz.. sorularına gelince
-düğün yaz aylarında olacak ama tarihi henüz belli değil
-en büyük fobim elektrikli eşyalara dokunmak.elektrik çarpmasından çok korkarım ama genelde korktuğum için heralde hep elektrik çarpar..
-şu an domuz gribi aşısı personele yapılıyo.henüz hastalara yapmadık.ama personel hepimiz aşı olduk.

dayı bu arada sağolasın..düğüne beklicem ona göre..hemde çikolatalarla..söz verdin unutma sakın...

• Mustafa Bektaş
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 0534 610 37 61
Sizce domuz gırıbı hastalığı gerçekten var mı? Yoksa Amerıka oyunu mu?

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     - Sağlıkcı olarak Türkiye'de sağlığa sizce yeterince önem veriliyor mu?
     - Şimdi merak ettim Dernekpazarı sağlık ocağına gelen hastalar genelde hangi şikayetten geliyorlar?
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Nurten AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
Haftanın konuğu bölümüne hoş geldiniz Havva Hanım.

-Yanılmıyorsam Dernekpazarında yaşıyorsunuz ve işiniz de orda. Bir sağlık kurumunda çalıştığınız için tüm Dernekpazarı halkı ile iç içesiniz. Yörenin diğer köyleri ile bizim köy insanı arasında sosyal ve kültürel ne gibi farklılıklar var.

-Yukardaki bir soruya verdiğiniz cevapta; Köy halkının çok bilinçli olduğundan, hijyene dikkat ettiğinden, yaşlı insanların hayvanlarla uğraştığından ve hijyene dikkat etmediğinden bahsetiniz. Bir yayla şenliği sonrası Sultanmuratın halini gördüğümde utanılacak bir durum vardı ortada. İnsanlar pikniğini yapıp yemeğini yedikten sonra çimenleri çöplük olarak kullanmışlar resmen. Ve şenliklerde de yaşlı insanların gittiğini sanmıyorum. Ordaki insanlar gençler ve orta yaşlı insanlar. Hijyenik olan halk çevresini, doğayı böyle kirletir mi? Bu konuda biraz fazla mı iyimsersiniz insanlara karşı.

- Okuduğunuz ve tadı damağınızdan gitmeyen bir kitap var mı? Varsa hangisidir.

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• Aktif Visirli
  • *
Sizce domuz gırıbı hastalığı gerçekten var mı? Yoksa Amerıka oyunu mu?
bende sadece bildiğim ve duyduğum kadarıyla akatarayım; domuz gribi daha önceden var olan bir hastalıkmış.sadece etken maddesi öldürücü nitelikte olmadığı için gribal vakalar arasında yer almaktaymış.fakat şimdi etken maddesi öldürücü nitelik taşıdığı için tehlikeli hastalık olarak değerlendiriliyo.nitekim kuş gribi gibi...

• Aktif Visirli
  • *
     - Sağlıkcı olarak Türkiye'de sağlığa sizce yeterince önem veriliyor mu?
     - Şimdi merak ettim Dernekpazarı sağlık ocağına gelen hastalar genelde hangi şikayetten geliyorlar?
-elbette sağlığa yeterince önem veriliyo.tabi sağlığın kıymetini bilip ona göre korunmak lazımç
-sağlık ocağına gelip en çok ama en çok şikayette bulunulan hastalık romatizmal ağrılar.yaşlı nüfusun oldukça fazla olması bu şikayeti de peşinde taşıyo.ardından da güneşi bir hafta arayla görüyo olmamızdan dolayı gribal vakalar da peşinden geliyo...

• Aktif Visirli
  • *
Haftanın konuğu bölümüne hoş geldiniz Havva Hanım.

-Yanılmıyorsam Dernekpazarında yaşıyorsunuz ve işiniz de orda. Bir sağlık kurumunda çalıştığınız için tüm Dernekpazarı halkı ile iç içesiniz. Yörenin diğer köyleri ile bizim köy insanı arasında sosyal ve kültürel ne gibi farklılıklar var.

-Yukardaki bir soruya verdiğiniz cevapta; Köy halkının çok bilinçli olduğundan, hijyene dikkat ettiğinden, yaşlı insanların hayvanlarla uğraştığından ve hijyene dikkat etmediğinden bahsetiniz. Bir yayla şenliği sonrası Sultanmuratın halini gördüğümde utanılacak bir durum vardı ortada. İnsanlar pikniğini yapıp yemeğini yedikten sonra çimenleri çöplük olarak kullanmışlar resmen. Ve şenliklerde de yaşlı insanların gittiğini sanmıyorum. Ordaki insanlar gençler ve orta yaşlı insanlar. Hijyenik olan halk çevresini, doğayı böyle kirletir mi? Bu konuda biraz fazla mı iyimsersiniz insanlara karşı.

- Okuduğunuz ve tadı damağınızdan gitmeyen bir kitap var mı? Varsa hangisidir.

-Öncelikle teşekkür ediyorum size Nur Hanım..
-ilk sorduğunuz soruda yörenin köyleriyle bizim köyümüz arasındaki sosyal ve kültürel farkı sormuştunuz.Öncelikle şünü belirtmeliyimki mizaç farkı çok dikkat çekiyo.yani bir gülan köylüyle bir akköse köylüsünü kıyasladığımız zaman arada fark olduğunuz belirtmek isterim.bunun dışında yaylalarımız lisanlarımız fark gösteriyo.aynı bölge içinde bulunuyorsak da lisan olarak fark görüyoruz konuşmalarında.bunun dışında da aklıma şu anda başka bir seçenek gelmiyo.bunu sunabiliyorum size..
-hijyen konusuna değindiğimiz zaman Sevgili Nur Hanım;hijyen başka bir konu çevre temizliği başka bir konudur.belirttiğiniz şeyler elbette hoş olmayan şeyler ama bu hijyen konusunda insanlar dikkat etmiyo diye değil.ben size buraya gelen hastalar hakkında hijyene ne derece önem verdiklerini aktardım.şenliklere gelip oraları o hale getiren insanlar illaki hijyen konusuna dikkat etmiyolar diye değerlendiremeyiz.tabi hijyene dikkat eden çevre temizliğine de dikkat etmeli ama öyle bilinçsiz insanımız varki evinde gösterdiği titizliği çevresinde göstermekten yoksun..bunun sonucunda da böyle bir manzarayla çıkıyolar karşımıza..
-şu anda okuduğum herhangi bir kitap yok..tavsiye debileceğiniz kitap var mı???

• Nurten AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...

- Hijyen konusunda verdiğim örnek çevresini önemsyen bir insanın hijyene  pek dikkat edeceğini düşünmediğimdendi. Neyse....

- Ben size çok beğendiğim ve tekrar okumayı düşündüğüm İskender PALA'nın "Babilde Ölüm İstanbulda Aşk" kitabını öneririm.
Birde  Oktay Sinanoğlu'nun (Türk Aynştaynı) kitaplarını öneririm.

Sorulara verdiğinz cevaplar için teşekkürler. Hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim.

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• Fehmi yiğit
  • Aktif Visirli
  • *
  • Gençken öğreniriz,yaşlanınca anlarız..
Havva kardeşim haftanın konuğu olmanız hesabiyle sizi bütün gülen köyü ve tüm kadınlarımız adına kutluyorum.
Evet..gülen köyümüz gerçekten kabuk değiştiriyor.sizin gibi bayanların çıkp bu arenada söz alması,fikirlerini,görüşlerini
özgür bir ifadeyle dile getirmesi gerçekten köyümüz adına çok sevindiricidir.
Nurten hanımla paylaşmış olduğunuz konu benim dikkatimi çekti. bu görüş ve düşüncelerinizi köylümüz ve tüm site okurlarına aktardığınız için sizleri bütün kadınlarımız ve kızlarımız adına bir kez daha tebrik ediyorum.
Bu diyalogların tüm kadın ve kızlarımızın arasında artmasını diliyorum.
Ayrıyeten bende okunması açısından yararlı olduğunu düşündüğüm bir romanı tavsiye ediyorum.
Şule yüksel şenler'in (huzur sokağı) adlı bir eserini özellikle gençlerimize öneriyorum.
Havva hanım özel bir soruyla bu yazımı sonlandırmak istiyorum.
(Zahameya mahallesinden) bende bir gülen köylü olarak bu mahalleyle alakalı bilgin varmı kimleri tanırsın,hiç yolun düştümü kısaca  düşünceleriniz nelerdir.
Teşekkür ediyorum ve sağlıklı günler diliyorum.kondu ve köyümüze sevgi ve selamlarımı iletiyorum.

• Aktif Visirli
  • *
Havva kardeşim haftanın konuğu olmanız hesabiyle sizi bütün gülen köyü ve tüm kadınlarımız adına kutluyorum.
Evet..gülen köyümüz gerçekten kabuk değiştiriyor.sizin gibi bayanların çıkp bu arenada söz alması,fikirlerini,görüşlerini
özgür bir ifadeyle dile getirmesi gerçekten köyümüz adına çok sevindiricidir.
Nurten hanımla paylaşmış olduğunuz konu benim dikkatimi çekti. bu görüş ve düşüncelerinizi köylümüz ve tüm site okurlarına aktardığınız için sizleri bütün kadınlarımız ve kızlarımız adına bir kez daha tebrik ediyorum.
Bu diyalogların tüm kadın ve kızlarımızın arasında artmasını diliyorum.
Ayrıyeten bende okunması açısından yararlı olduğunu düşündüğüm bir romanı tavsiye ediyorum.
Şule yüksel şenler'in (huzur sokağı) adlı bir eserini özellikle gençlerimize öneriyorum.
Havva hanım özel bir soruyla bu yazımı sonlandırmak istiyorum.
(Zahameya mahallesinden) bende bir gülen köylü olarak bu mahalleyle alakalı bilgin varmı kimleri tanırsın,hiç yolun düştümü kısaca  düşünceleriniz nelerdir.
Teşekkür ediyorum ve sağlıklı günler diliyorum.kondu ve köyümüze sevgi ve selamlarımı iletiyorum.
Değerli Fehmi Abim öncelikle güzel düşüncelerinden dolayı sana çok teşekkür ediyorum.ALLAH her zaman yardımcın olsun diyorum..
zahameya mahallesinde oldukça yiğit soyadlı kimseler mevcut.bu yıl sağlık ocağında pek çok yiğit soyadını taşıyan büyüklerimle tanıştım.çok memnun oldum.sanırım sende bu yiğitlerden bir tanesisin.küçük yaşta mahallenize bi iki sefer gelmiş bulundum ama şimdi son halini bilmiyorum.sadece köye çıkarken uzaktan görüyorum.çok ıssız oralar şimdi.belirtmiş olduğun huzur sokağı romanını daha lisede öğrenciyken okudum.romanlar bitti şimdi ruh kitapları arıyorum.
Kendine çok iyi bak..

• Mustafa Bektaş
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 0534 610 37 61
bende sadece bildiğim ve duyduğum kadarıyla akatarayım; domuz gribi daha önceden var olan bir hastalıkmış.sadece etken maddesi öldürücü nitelikte olmadığı için gribal vakalar arasında yer almaktaymış.fakat şimdi etken maddesi öldürücü nitelik taşıdığı için tehlikeli hastalık olarak değerlendiriliyo.nitekim kuş gribi gibi...

-Bekı bızım ınsanlarımıza ne tür hastalıklarla karşılasıyor?
-Domuz grıbınden nasıl kendımızı koruyabılırız? Bır sağlıkcı olarak bıze tavsıyen ne olur?

Ayrıyetten haftanın konuğu olduğun ıcın senı kutluyoruz saygılar...

Facebook Yorumları

Twittear