YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞE - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞE  (Okunma sayısı 4077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     06 Kasım 2009 Cuma

YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞE

Ülkemizde neler olacağını kestirmek  hiç de zor olmasa gerek. Bu zamana kadar Devlet büyüklerimizin, siyasetcilerimizin ağızlarından, ülkemizin bölünmez bütünlüğü sıkça vurgulanmıştır yani bu vatan bölünmez, parcalanmaz, buna kimse cüret edemez, ilelebet payidar kalacak diye sanki böyle bir bölünme olacakta birilerine deneme! Ha! Diye gözdağı verilmek istenmiştir.

Hâlbuki ülkemizi bölünmenin eşiğine hep bu gözdağını verenler getirmiştir. Son yaşananlara bakıyoruz, ülkemizin yetkilileri açık, açık haykırıyor ”İstanbul-Cizre değil” diye hâlbuki bizler İstanbul`u Cizre, Cizre`yi İstanbul biliyorduk. Misak`i Milli sınırlarımızın her kösesi vatanimizin bölünmez parçasıydı. Cizre`de yapılan bölücülük hareketlerine Devletimiz sessiz kalabiliyor amma iş İstanbul`a gelince burası Cizre değil diye sert tepki gösteriyor, bu çelişkiyi nasıl anlamak, yorumlamak lazım hiç düşünüldü mü? Acaba.

Hâlbuki bu bölücüler İstanbul`u defalarca birbirine kattı devlet ve yetkilileri, valileri seyretti. Son zamanlarda ne değişti de, İstanbul`u bu kadar kati! Savunma! İhtiyacı! Duyuldu? İstanbul valimiz haykırıyor, İstanbul’da bölücü göstericilere, provokasyonlara kesinlikle müsaade edilmeyecek, Firsat verilmeyecek en sert önlemler uygulanacak diye.

Peki, ülkenin her tarafında bu zamana kadar en sert güvenlik önlemlerini  almayarak, vatani bölünmenin esiğine getirdiğinizin, bu Millete, sehit analarına anlatacak bir sözünüzün kalmadığının farkında mısınız? 

Dağdan terörist getiriyoruz diye ovadan bakan!! Getiriyor, yüz binlere davullu, zurnalı karşılama törenleri yaptırıyorsunuz. Bölücüleri ülkenin meclisinde, belediye başkanlıklarında tutarak, devlete ihanete! Birim veriyorsunuz. Futbol takimi başkanları bile size baş! Kaldırıyor sükûnet rica! Ediyorsunuz.

Bütün bu olanların akabinde, işyerinde bir arkadaşımın içi kan! Ağlayarak anlattığını bende bu satırlarımın sonunda sizlerle paylaşmak istiyorum. Devleti yönetenlerimizin sorumsuzca ve umursamaz tavırları sonucunda vatan topraklarının bir yerine “sinir” çizilecekse ve bu sinirin bir tarafında kü.., bir tarafında Türk olacaksa, Türk tarafında bir tek kü.. Kalmayacak, hatta kü.., Türk evli olan aileler bile ayrılık tercihi yapıp kendi sınırına içine çekilecek ve bu evli-aile ayrılık tercihinin ilk örneğinin sayın başbakanımızın olması gerekeceğini söyledi. İste insanlarımızın getirildiği nokta!

İste insanin sorası geliyor, o şanı büyük “Selim han” ların emrini verebilecek, hatta onların mübarek ellerine su dökebilecek ülkemizin yetiştirdiği bir devlet adamı var mı!?diye. “ya devlet başa, ya kuzgun leşe” son günlerde, devlet (Vatani bu zor günlere, bölünmenin eşiğine  getirenleri kast ediyorum) ve kuzgun`un ayni senaryoyu yazdığı, ayni rolü paylaştığı, toz, duman içinde olan vatanimizin, başarılı ve huzurlu günlere doğru yön değiştirmesi dileklerimle.

Selam, saygı ve sevgilerimle…

YGKYD-2000-Derneği - Başkanı: Servet Işıldar - Almanya

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
Servet baskanim sizin yazilariniz sayesinde Milliyetciligin irkciliga dönüsümünü ve bunun nasil bir afyon oldugunu daha iyi algiliyorum...sizi okuyunca namik kemalin ziya pasanin icinde bulundugu jön türkler gözümde canlaniyor

Haklisiniz birnaz kardesim .o komsunuz gibi analar cogalsin çocuklar gibi yetimler cogalsin..gelip devlete teslim olanlarida biz af etmeyelim nasilsa af etmek ALLAHa mahsusdur...Servet baskanim verdigin mesaj alinmisdir Kuzgun lesi bilmemde Devlet basa cuk diye oturdu...Odevlet basa geldide ne oldu????
Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Süper Moderatör
  • *
Kemal Algül tarafindan gönderilmistir

Servet baskanim sizin yazilariniz sayesinde Milliyetciligin irkciliga dönüsümünü ve bunun nasil bir afyon oldugunu daha iyi algiliyorum...sizi okuyunca namik kemalin ziya pasanin icinde bulundugu jön türkler gözümde canlaniyor.
------------------------------

degerli kardesim kemal,senin gibi bir kardesim tarafindan Jön Türklerine benzedildigime dogrusu üzültügümü belirtmek isterim.
esas yanlis zaten Jön `ün yanina "Türk" soyunun konulmasi kasitli! yapilmistir. Jön`ün yanina "TÜRK" degilde"dönme" kelimesinin konulmasi gerekirdi, yani "Jön dönmeleri" Türk`lük ile hic alakasi olmayan bu insanlar! cocuk yaslarda Avrupa ülkelerine gödürülmüs,beyinleri yikanmis,Hain! olarak yetisdirilmis ve devrimle birlikde Türkiye cumhuriyetinde genc yaslarda "Türk Millilerine"Bakan! yapilmislardir. iste bugün bu "Jön dönmelerinin" sikintilarini,acilarini,Türk millletine-osmanliya-ihanetlerini yasiyoruz.

yazim da baslik olarak aldigim "ya devlet basa,ya kuzgun lese" nin anlamini bilebilecegini zannediyorum. Osmanli devrinde,simdiki Konya ilimiz civarlarin da hainler terör estiriyordu,o zamanki badisah tarafindan,defalarca uyarilmalarina ragmen terör bitmiyor bölge halkina eziyet ediliyordu. bunun üzerine badisah terörün halktan degil o zamanki konya valisinden,yani devletten kaynaklandigi istihbaradini aldi ve aynen o zamanin konya valisi kuzgun`a Gönderdigi haber le, eger terörü bitiremeyip devleti basa getiremeyeceksen,kuzgun`un lese dönecegini bildirmis ve aninda terör bitmisdir. benim bu baslik misalde de anlatmak istedigim budur. Bu günleri bizlere yasatanlar,Akbabalara yem olmasi gereken "Kuzgun"lar degilmi?

Baslik terim,Türk Hakan`larinca kararliligin ifadesi olarak da kullanilirdi yani "ya bu yerleri istila eder bas olurum,yada Kuzgun`lara les olurum" Bilindigi gibi "Kuzgun" les yiyen bir kus türüdür(Akbaba gibi) "Kuzgun" ayni zamanda "isim" olarak da kullanilir. Atatürk ile kurtulus savasinda"ya istiklal,ya ölüm!

Eger bu baslik-yaztiklarim sizlerce yanlis sa,Alcaklaklar yurdumu sarmissa,neden kahbelere karsi daha! cok! da! sehid! vermemiz gerekiyorsa,vatanimizi hainlerden temizlemeyelim?  bundan sonra bu sekil bir "acilim" la huzur gelecegini sanmak hayalcilik degilmi? oysa bu millet vatan ugruna,milletinin huzuru ugruna,Canakkale`de,Sakarya`da,sarikamis`da yüzbinlerce vatan evlatini sehit vermedimi? Izmir`den Hainleri denize dökmedimi?

Bayraklari bayrak yapan üzerindeki kandir,
Vatan, eger ugruna ölen varsa vatandir.

Arkadas,yurduma alcaklari ugratma sakin;
    Siper et gövdeni,dursun bu hayäsizca Akin.
             Dogacaktir sana va`dettigi günler Hakk`in,
             Kim bilir, belki yarin, belki yarindan da yakin.

Kim bu cennet vatanin ugruna olmaz ki feda?
     Sühedä fiskiracak topragi siksan, sühedä!
                   Cäni, cänäni, bütün varimi alsin da Hudä,
                     Etmesin tek vatanimdan bei dünyäda cüdä.

Dalgalan sen de safaklar gibi ey sanli hiläl!
      Olsun artik dökülen kanlarimin hepsi heläl.
                      Ebediyyen sana yok, irkima yok izmihläl;
                       Hakkidir, hür yasamis, bayragimin hürriyet,
                        Hakkidir, Hakk`a tapan milletimin istikläl! 

bu sikintili günlerde Basbakanimiz dahil,istiklal marsimizi daha cok okumamiz,orada verilen mesajlari daha kuvvetle idrak edmeye calismamiz gerekmiyormu?

Berlin`e,Sizlere selam ve sevgilerimle

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Almanya - YGKYD-2000-Dernegi-"Bir Nebze Ferahlik"

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
Sayin baskanim jönturkleri sizdönme diye acikladiniz benim böyle bir maksatim olmadigini bilmenizi isterim...jöntürk hareketinin ittiat veteraki hareketini meydana getirdigini ve bu günkü asiri milliyetciligin ana kaynagi oldugunu göz ardi edemeyiz......Devlet basa tabirininide tarihi bir vaka oldugunu biliyorum fakat yazinizin iceriginokuyup devlet basa basliginin cuk oturmasi tesatüf dür diyemeyiz...Ayrica ben tesatüflere inanmam tevaffuklara inaninirim...herseyin bir plan dahilinde gerceklestigine inanirim...
    Sizi kirmak gibi bir niyetim olmadigini belitmeye calisdim...Yinede istemeden seni üzdümse özür dilerim....
Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

Facebook Yorumları

Twittear