Haftanın Konuğu "ÖMER DÜZENLİ"dir - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "ÖMER DÜZENLİ"dir  (Okunma sayısı 40336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
Değerli kardeş Ömer Sorular…

1-Trabzon maçına hiç gittin mi?
2-Gece köyde yürümekten korkar mısın yalnız başına?
3-Radyo dinler misin daha çok hangi radyoyu?
4-Horon bilir misin?
5-Araklının neresindensin öğlen olunca?
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Nurten AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
Haftanın konuğuna baya sorular gelmiş. Ben de bir soru daha sorayım.

-Ömer Bey, sence Türklerin Rumlardan bir üstünlüğü var mıdır? Eğer cevabınız evet ise nedir o üstünlükler? Cevabınız hayır ise; o zaman şaka yollu insanların birbirine rum demesine (mesela atma türkülerde) neden çok fazla takıldınız ve rum diye espri yapılan insandan başkaları adına neden özür dilediniz???

-Diğer sorum ise, ne zaman Gazenonun İferiyondan daha güzel olduğu gerçeğini kabul edeceksin?

-Birde sitede bakıyorum bazı konular açılıyor. Mesela onlardan bir tanesi nerde yaşamak istersiniz. Bazı arkadaşların cevabı köyümde köyüm. Gülen köyü ilk tercihim v.s. bazıları gerçekçi olsa da özellikle yeni nesil’in köyde yaşama isteği konusunda çok gerçekçi olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda senin düşüncelerini ve gönlündeki yaşamak istediğin yerin neresi olduğunu öğrenebilir miyiz?

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05356886550
slmlar tekrar cok sevgili ömer kardesim.
cok tskler ediyorum cok güzel cevapladin sorularimi.
ALLAH sifa versin cocuklarina( tüm cocuklara) üzülme ömer nasipte olanin önüne gecilmez.
ALLAH korusun iyide kötüde bizler icin.
ben her gün cocuklarimi okula yolladigimda düsünüyorum ALLAHIM onlari kötülerin serrinden koru hastaliklardan koru diye dua ediyorum, ama güclüyüm Rabbim bana verdi Rabbim benden alicak. göstermesin nasip etmesin o günü.
Anne; Baba olmak hele birde yufka yürekliysen cok zor.
ömer uzun zamandan beri yazmadimya kelimeli bir birine karistiriyorum sanirim simdiden anlayisin icin sagol canim :).

gelelim sorulara...... ;)

1- günümüzde öldürücü virüslerin ortaliklta dolastigi bu zamanda sevdiglerini ne gibi elinden gelidigince kidalarla besliyorsun? örnegin sebze hangilerini cok tüketirsiniz??

2-Insaniz neticede bizlerde bir eglence arariz ve buluruz kendimize, su siralar izledigin dizi adi?

3-Kurunun yaninda yas agacta yanar atasözü sence ne kadar dogru?,bu cümleyi dedirtecek bir olay yasadinmi?( anlatmak zorunda degilsin evet veya hayir demen yeterli)

4-ALLAH ömür versin olanlara baska cocuk sahibi olmak istermisin, düsünüyormusun?

ömer kardesim simdilik bu kadar zorladigin ve cevaplamak istemediklerine cevap yazma,
simdilik tskler ediyorum ve kolay gelsin.... :)
Aleyküm Selam cevaplarımı beğenmene sevindim evet uzun zaman oldu Siteye yazmayalı bidaha bizi bu kadar boşlama olurmu  :D gelelim sorularına

Evet Dünyada hergün yeni yeni hastalıklar cıkıyor ğünümüzde ama gecenlerde İnternette uzman yazısını okumuştum her türlü hastalıktan korunmak icin ellerini cokca yıkayın tavsiyesinde bulunmuştu sebze olarak genelde salata tüketiyorum lakin meyve cok yerim

Evet eğlence genelde aranıyor dizi olarak sadece Kurtlar Vadisini izliyorum aslında pak tv izlemiyorum anca yabancı Maclar varsa onu izliyorum

Kurunun yanında yaşta yanar Atasözü bence doğru bu cümleyi dedertecek sanıyorum her Askerliğini yapan yaşamıştır   :D

Başbakanımıza katılıyorum Mevlam nasip kısmet eylerse 3 Cocuğum olsun isterim ama kısmet tabi

Teşekkür ediyorum Ablacım hertürlü soruya cevap vereceğimi söyledim sanıyorum şuana kadar cevaplamadığım soru yok hic cekinmeden sorabilirsin
ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Değerli kardeş Ömer Sorular…

1-Trabzon maçına hiç gittin mi?
2-Gece köyde yürümekten korkar mısın yalnız başına?
3-Radyo dinler misin daha çok hangi radyoyu?
4-Horon bilir misin?
5-Araklının neresindensin öğlen olunca?
Trabzonspor Macına iki kere gittim bi Trabzonspor Van macı Hami nin oydağı zamanlardı 2-0 Trabzonspor yenmişti diğer macı ise Bursada Trabzonspro Bursa Macıydı acıkcası fazla stadyumda mac izlemedim acıkcası

Abi gece gezmekten korkmam ama mezarlık varsa gittiğim yerde gitmemeyi tercih ederim cünkü cok Cin dolaşıyormuş gece mezarlıklarda  ??? ???

Radyo arasıra dinlerim İnegöl de yayın yapan Gencses Fm dinliyorum genelde İlahi caldığı icin

Abi ben horon bilmem ama ögrenme arzum var iyi bir Hoca bulursam öğrenmek istiyorum bunun icin sanırım Arşelayı bulmam lazım  :D ama oda hayırsız cıktı  görüsemiyoruz artık

Ben Araklılı değilim abi o demek istediğin şey benim icin gecerli değil sanırım  :D ama Eşim Araklının Taştepe Köyünden eski ismi Burnak Lazların kafa Abi öğlene kadar süper calışırız öğleden sonra normal insanlar icin burda cok yaparlar bu espiriyi bende her defasında yukardaki cümleyi kurarak susturuyorum onları

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 05079310977
-Sence  devletimiz laik mi? Eğer cevabın evet ise diyanet işleri başkanlığı dışında diğer din mensubu kuruluşlarının da bütçeden pay alması gerekir mi?

-Ülkemizde faaliyet gösteren misyoner gruplarının çalışmalarına bakışın nedir?Ülkemiz sınırları içinde Müslümanlara sunulanlar dışında kilise vb. ibadethanelerinin açılmasını nasıl karşılıyorsun?

-Yurt dışında cami açıldığı zaman mutlu oluyor musun?

Biraz zor sorular ama, cevap yaza yaza tecrübe kazanmışsındır diye düşündüm.
Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Başkan
  • Aktif Visirli
  • *
  • Gülen Köyü Derneği Başkanı
    • Gulen Koyu Web Sitesi
Ömercığım  dayın kurban olsun sana Trabzonlu olup da  fenerlı olmak   nasıl bir şey  anlatırmısın
En güzel günler senınle olsun. 

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
ömer bey bir dahaki sefere köfteyi ya nihat ustatada yada cemil ustada yemeniizi tavsiye ederim insan hayata bir kere geliyor deyiminden yola çıkarsak akçaabat köftesi yemekte herkese nasip olmaz şunu kabul ettikmi en iyi köfte akçaabat köftesidir  ;) ;) ;)bu arada size kızdım ama telafi etmek için atma türkü istiyorum mümkünse eğer akçaabat köftesiyle alakalı olursa çok daha güzel olur ;)

bu arada müsadenizle soru sormak istiyorum
1   eşiniz çalışlıyormu izin verirmisiniz çalışmasına
bayanların çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz
2 yeterli eğitim türkiyede veriliyormu
3 türkiyenin şu anki durumunu nasıl bulyorsunuz
4 kpss  sınavı hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim
5 neden bursayı yaşamak için seçtiğinizii
6 köyünüzün en güzel yerini söylermisiniz
7 köyünüze en acil yapılması gereken nedir
8 bursada ikamet ediyorsunuz köyünüzün örfünü adetini herşeyi ile orda yaşayıp yaşatabiliyormuusunuz
9 çocuklara verilen yeni isimleri beğeniyormusunuz ayşe fatma emine zehra ahmet mehmet bu isimlerin kalktığını "düşünüyorum ""BEN ESKİŞ İSİMLERDEN YANAYIM
10  akçaabattan vede trabzondan geçirmemek için elimden geleni yapardım :D :D  hala akçaabat köftesini beğenmiyorsanız tabiiii......

eşinize selamlar tüm hayatınız boyunca mutlu huzurlu en önemlisi sağlıklı bi ömür diliyorum sevdiklerinizle beraber
Laz kızı hanım efendi bir daha dediğiniz yerde yemek yiyecem hangisinin iyi olduğuna o zaman karar veririm  :D atma Türkî için ilham geldiği zaman Türkî bölümünde sizin icin atacağım ama şuan atamıyorum gecelim sorularınıza

Eşim çalışmıyor çalışmasına gerek yok şuanlık gerekirse olabilir ama gerekmediği sürece izin vermem açıkçası bayanların çalışması ihtiyacı olan bayanın çalışması gerekebilir diye düşünüyorum ihtiyacı yoksa bence çalışmamalı çünkü bayanların yükleri çok ağır oluyor bide çocuk varsa hem iş hem çocuk zor olur düşüncesindeyim   

Türkiye de yeterli eğitim verilmiyor bence 12 yıla çıkması gerektiğini düşünüyorum açıkçası eğitimin

Türkiye’nin şuan ki durumu çok kritik olarak görüyorum özellikle Kürt acılımı Ergenekon ve başörtüsü sorununun bir an önce çözülmesi gerektiği düşüncesindeyim

Kpss hakkında bir şey düşünemiyorum benden geçti artık düşünmesi gerekenler düşünsün ama elbette sınav olmalı ama bu meslek ağırlıklı ve bir deneme süreci olmalı bence

Bursa yı yaşamak icin ben değil rahmetli babam seçmiş trabzonda işleri bozulunca bursa inegöle babamın amcasının yanına taşınmışız

Köyümüzün en güzel yeri tabiî ki ifteriyon mahallesi bide kazalah bence  :D

Köyümüzün en acıl var diye duyuyorum eğer varsa su sorununun halledilmesi gerek diye düşünüyorum sonra yol tabi

Bursada oturuyorum yöresel dilimiz hariç her şeyi yaşayabiliyoruz diyebilirim

Çocuklara verilen yeni isimlerin bazılar güzel bence ama ismini saydığınız isimlerde çok güzel eskiden genelde büyüklerin isimleri koyulurdu çocuklara isim olarak şimdilerde bence bu tamamen kalktı

Yedikten sonra buna karar vericem Laz kızı hanımefendi siz beni geçirin ama oradan yoksa deneme şansım kalmayacak köfteyi

Aleyküm selam selamınızı ilettim size de ben sağlıklı mutlu huzurlu bir yaşam diliyorum

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Haftanın konuğuna baya sorular gelmiş. Ben de bir soru daha sorayım.

-Ömer Bey, sence Türklerin Rumlardan bir üstünlüğü var mıdır? Eğer cevabınız evet ise nedir o üstünlükler? Cevabınız hayır ise; o zaman şaka yollu insanların birbirine rum demesine (mesela atma türkülerde) neden çok fazla takıldınız ve rum diye espri yapılan insandan başkaları adına neden özür dilediniz???

-Diğer sorum ise, ne zaman Gazenonun İferiyondan daha güzel olduğu gerçeğini kabul edeceksin?

-Birde sitede bakıyorum bazı konular açılıyor. Mesela onlardan bir tanesi nerde yaşamak istersiniz. Bazı arkadaşların cevabı köyümde köyüm. Gülen köyü ilk tercihim v.s. bazıları gerçekçi olsa da özellikle yeni nesil’in köyde yaşama isteği konusunda çok gerçekçi olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda senin düşüncelerini ve gönlündeki yaşamak istediğin yerin neresi olduğunu öğrenebilir miyiz?

Nurten Hanım biz Osmanlı torunlarıyız Rumlar gibi gittiğimiz yerlerde zorbalık yapmadık Adalet götürdük gittiğimiz yerlere bu yüzdendirki Dedelerinin zorbalık yaptığı bilinen rumlar yerine dedelerinimizin gittikleri yere adalet kötürdüğü ve heryerde osmanlı deyince korkulan ejdadın torunları diye anılmak isterim ve sanıyorum herkezde öyle ister bir diğer isteme nedenim de doğma büyüme bu vatan evladı olduğum icindir biz değil rumlar türk olmak istesinler düşüncesindeyim

Gazenonun İfteriyondan güzel olduğunu kırmızı kar yağınca kabul edicem  :D kıskanmayın lütfen ifteriyon daha güzel  :D

Köyde son zamanlarda insan kalmadı bence yeni nesil sehirden uzak olmak isteyebilir lakin yanlızlık sıkar diye düşünüyorum yeni nesili kendi görüşümse yazın köyüm kışın İnegöl orda o şekil yazanlarda köy hasreti cekenler olduğuna inanıyorum

Sorularınız icin teşekkür ediyor cevapları beğendiyseniz başka sorular beklediğimi belirtmek istiyorum

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
-Sence  devletimiz laik mi? Eğer cevabın evet ise diyanet işleri başkanlığı dışında diğer din mensubu kuruluşlarının da bütçeden pay alması gerekir mi?

-Ülkemizde faaliyet gösteren misyoner gruplarının çalışmalarına bakışın nedir?Ülkemiz sınırları içinde Müslümanlara sunulanlar dışında kilise vb. ibadethanelerinin açılmasını nasıl karşılıyorsun?

-Yurt dışında cami açıldığı zaman mutlu oluyor musun?

Biraz zor sorular ama, cevap yaza yaza tecrübe kazanmışsındır diye düşündüm.

Devletimiz Laik değil Laik olması icin ülkede en başta demokrasi olması gerekir laikliği özellikle bir kesim her işine gelmediği kabul edemediği yerde karşımıza cıkarıyor Diyanet işleri ise görevini tam olarak iyi yapmıyor düşüncesindeyim Mustafa kerdeşim aldıkları onlara yeter  :D

Ülkemizde faaliyet gösteren misyonerlerin calışmasını tvlerden izliyorum tehlikeli görüyorum özellikle genclerimizi maddi yönden tatmin ederek toplamaları düşündürücü kiliselerin Müslümanların hizmetine sunulması gerektiğini düşünüyorum lakin büyük yerlerde İstanbul gibi bir kac tane kilise olmasında sakınca görmüyorum sonucta herkez dinini yaşayabilmeli buda Müslümanlığın güzelliği bence

Yurtdışında Camii acıldığında tabiki mutlu oluyorum özellikle Avrupada Müslümanlığın cok yayıldığını görüyorum Fransa bu işte öncelik ediyor bundan 20 yıl sonra bu calışmayla Fransada Müslüman sayısının ülkenin nufusunun yarısı olabileceği izlenimindeyim

Soruların zor değil aslında Mustafa Kardeşim bilgi ve düşüncelerimi yazmaya calıştım umarım beğenmişindir

• Nurten AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
- Ömer bey ben size Türkler rumlardan üstün müdür diye sordum, ama sanırım siz soruyu geçiştirdiniz biraz.  ;)
Ayrıca rumlara da sorarsanız onlar da türklerden şikayetçidir. Ama benim sorum bu değildi. Şu an bir rum düşünün aynı zamanda müslüman. Bir türk ondan üstün müdür? Benim etnik kökenim rum olsa (değilim) benden üstün olduğunuzu söyleyeblir misiniz? Benim çok sevdiğim bir arkadaşım kökeninin ermenilere dayandığını söylemişti, benim için hiç birşey farketmez. O bir insan, o bir müslüman ve çok iyi bir insan. Şimdi o bir ermeni kökenli, ben ise Türk kökenliyim. Ben ondan daha mı üstünüm?

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Ömercığım  dayın kurban olsun sana Trabzonlu olup da  fenerlı olmak   nasıl bir şey  anlatırmısın
En güzel günler senınle olsun. 

Dayı bey yazından da anlaşıldığı üzere bu yazı senin değil  :D muhtemelen İsmailin yazısı bende sana kurban olayim Dayi  :D ne olur İsmailin gazına gelme ama yine cevaplayayim boş gecmeyirum cünkü

Cok kötü bişey dayı o güzelim memleketim takımı dururken Fenerli olmak kötü bişey kimseye tavsiye etmem

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
- Ömer bey ben size Türkler rumlardan üstün müdür diye sordum, ama sanırım siz soruyu geçiştirdiniz biraz.  ;)
Ayrıca rumlara da sorarsanız onlar da türklerden şikayetçidir. Ama benim sorum bu değildi. Şu an bir rum düşünün aynı zamanda müslüman. Bir türk ondan üstün müdür? Benim etnik kökenim rum olsa (değilim) benden üstün olduğunuzu söyleyeblir misiniz? Benim çok sevdiğim bir arkadaşım kökeninin ermenilere dayandığını söylemişti, benim için hiç birşey farketmez. O bir insan, o bir müslüman ve çok iyi bir insan. Şimdi o bir ermeni kökenli, ben ise Türk kökenliyim. Ben ondan daha mı üstünüm?
Nurten Hanım Türk Rumdan üstündür neden diyeceksiniz mağlup ederek bu ülke aldık  :D soruyu geciştirmem ama heralde fark edememişim
Rumlara sorarsak tabiki biz Türkler kötü derler vatanımızı alamadılar  :D Müslüman olan hic kimse birbirinden üstün değildir Rumda olsa aynı Türkte olsa aynı görüşündeyim lakin Rumların Müslüman olduğunu demiyeceksiniz heralde Müslüman olmadıkları icin biz onlardan üstünüz bu topraklarda büyüyüp Müslüman olan birinin bizlerden farkı yok düşüncesindeyim

• Last Ottoman Sultan
  • Aktif Visirli
  • *
  • DÜZENLİ KUNDURA
  • GSM: 0532 734 37 05
Ömer kardeşim çocugunun hasta olması nedeniyeli sizlere çok geçmiş olsun dileklerimi sunuyor.ALLAH açil şifalar diliyorum....

1.Bir fenerbahceli olarak Trabzon maçına gittigini soylüyorsun.Hiç heyacanlandınmı macdan bir fenerli olarak anlayacagın yürkden bir cevap istiyorum.... ;D ;D ;D

2.Lakabınız varmı?varsa nedir?

3.Boş zamanlarınızı nasıl degerlendiriyorsunuz?

4:.Dostlarınızda aradıgınız öellikleri nelerdir?

5.Haftanin konugu olmak nasil bir duygu ?

6.Küçükkeen en büyük hayalin?

7.Şiir okumayı severmisin ? En beğendiğin şiiri bizlerle de paylaşırmısın ?

8.Sitede seni üzen olay ?

9.Bi kaşık suda boğmak istediğin biri varmı kim ? neden ? İsmail olabilirmi.. ;D ;D

10Utangaç mısın yoksa fazla açık sözlü mü?

11Sabır senin için ne ifade ediyor ?

12.Organ bağışı hakkında ne düşünüyorsunuz???

13Kurtlar vadisi Mematisi hakkında dusuncelerın ? ;D ;D ;D ;D

14.Başbakan olsan ilk yapacağın yenilik ne olurdu ?

Kolay gelsın ömer senin yoramayaçagiz her halde... :)

Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.
Seni ilgilendirmeyen şeylerle uğraşma...
Düşmanından uzaklaş...
Ölünün neyine gıpta edersen, diriyede öyle gıpta et...
Senin ihtiyacını gidermeyi önemsemeyen bir kişiden bir istekte bulunma...

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Ömer kardeşim çocugunun hasta olması nedeniyeli sizlere çok geçmiş olsun dileklerimi sunuyor.ALLAH açil şifalar diliyorum....

1.Bir fenerbahceli olarak Trabzon maçına gittigini soylüyorsun.Hiç heyacanlandınmı macdan bir fenerli olarak anlayacagın yürkden bir cevap istiyorum.... ;D ;D ;D

2.Lakabınız varmı?varsa nedir?

3.Boş zamanlarınızı nasıl degerlendiriyorsunuz?

4:.Dostlarınızda aradıgınız öellikleri nelerdir?

5.Haftanin konugu olmak nasil bir duygu ?

6.Küçükkeen en büyük hayalin?

7.Şiir okumayı severmisin ? En beğendiğin şiiri bizlerle de paylaşırmısın ?

8.Sitede seni üzen olay ?

9.Bi kaşık suda boğmak istediğin biri varmı kim ? neden ? İsmail olabilirmi.. ;D ;D

10Utangaç mısın yoksa fazla açık sözlü mü?

11Sabır senin için ne ifade ediyor ?

12.Organ bağışı hakkında ne düşünüyorsunuz???

13Kurtlar vadisi Mematisi hakkında dusuncelerın ? ;D ;D ;D ;D

14.Başbakan olsan ilk yapacağın yenilik ne olurdu ?

Kolay gelsın ömer senin yoramayaçagiz her halde... :)
     Teşekkür ediyorum Hüseyin Abi şifa dileklerin icin

Bir fenerbahceli olarak Trabzonspor macına gitmiştim evet cok  heyecanlanmıştım özellikle Hami nin frikik golu mükemmeldi sorulara gecelim

Lakabım var hoca derler genelde

Boş zamanlarımı genelde cocuklarımla gecirmeyi tercih ediyorum

Dostlarım da aradığım dürüst olmaları ve güvenirlik genelde

Haftanın konuğu olmak güzel bir duygu beklediğim kişilerden soru alamadım lakin  ???

Kücükken en büyük hayalim futbolcu olmaktı  :D

Şiir okumayı severim ama güzel okuyamam en beğendiğim şiir

Sakarya
İnsan bu, su misali, kıvrım kıvrım akar ya;
Bir yanda akan benim, öbür yanda Sakarya.

Su iner yokuşlardan, hep basamak basamak;
Benimse alın yazım, yokuşlarda susamak.

Herşey akar, su, tarih, yıldız, insan ve fikir;
Oluklar çift; birinden nur akar, birinden kir.

Akışta demetlenmiş, büyük-küçük kâinat;
Şu çıkan buluta bak, bu inen suya inat!

Fakat Sakarya başka, yokuş mu çıkıyor ne,
Kurşundan bir yük binmiş, köpükten gövdesine;

Çatlıyor, yırtınıyor yokuşu sökmek için.
Hey Sakarya, kim demiş suya vurulmaz perçin?

Rabb’im isterse, sular büklüm büklüm burulur,
Sırtına Sakarya'nın, Türk tarihi vurulur.

Eyvah eyvah, Sakarya’m, sana mı düştü bu yük?
Bu dava hor, bu dava öksüz, bu dava büyük! ..

Ne ağır imtihandır, başındaki, Sakarya!
Bin bir başlı kartalı nasıl taşır kanarya?

İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal;
Hamallık ki, sonunda, ne rütbe var, ne de mal.

Yalnız acı bir lokma, zehirle pişmiş aştan;
Ve ayrılık, anneden, vatandan, arkadaştan;

Şimdi dövün Sakarya, dövünmek vakti bu an;
Kehkeşanlara kaçmış eski güneşleri an!

Hani Yunus Emre ki, kıyında geziyordu;
Hani ardına çil çil kubbeler serpen ordu?

Nerede kardeşlerin, cömert Nil, yeşil Tuna;
Giden şanlı akıncı, ne gün döner yurduna?

Mermerlerin nabzında hâlâ çarpar mı tekbir?
Bulur mu deli rüzgâr o sedayı: ALLAH bir!

Bütün bunlar sendedir, bu girift bilmeceler;
Sakarya, kandillere katran döktü geceler.

Vicdan azabına eş, kayna kayna Sakarya,
Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya!

İnsan üç beş damla kan, ırmak üç beş damla su;
Bir hayata çattık ki, hayata kurmuş pusu.

Geldi ölümlü yalan, gitti ölümsüz gerçek;
Siz, hayat süren leşler, sizi kim diriltecek?

Kafdağı’nı assalar, belki çeker de bir kıl!
Bu ifritten sualin, kılını çekmez akıl!

Sakarya, saf çocuğu, masum Anadolu'nun,
Divanesi ikimiz kaldık ALLAH yolunun!

Sen ve ben, gözyaşıyla ıslanmış hamurdanız;
Rengimize baksınlar, kandan ve çamurdanız!

Akrebin kıskacında yoğurmuş bizi kader;
Aldırma, böyle gelmiş, bu dünya böyle gider!

Bana kefendir yatak, sana tabuttur havuz;
Sen kıvrıl, ben gideyim, son Peygamber kılavuz!

Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya;
Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya! ..

Necip Fazıl Kısakürek

Eski üyelerimizin siteye girmemelerine acıkcası üzülüyorum

Bir kaşık suda kimseyi boğmam İsmaili havuzda boğarım suda değil  :D

Utangac hic değilim acık sözlü olduğumu düşünüyorum ama beni tanıyanlara sormak lazım yine insan kendini tarif etmesi zor oluyor  ???

Sabır benim icin şeytana  kanmamayı ifade ediiyor genelde sinirli olduğumuzda sabıra cok ihtiyac duyulur fazla sinirlenmeyen sakin kişiliğim var

Organ bağısı hakkında bence cok önemli konu orgnlarınızla başka birini hayata bağlayabiliyorsun destekliyorum acıkcası

Memai hakkında rolunun hakkını veriyor güzel oynuyor düşüncesindeyim

Başbakan olsam ilk yapacağım yenilik ne olurdu türkiyede başbakan olmak yetmiyor hüseyin abi önünüze cesitli engeller cıkarıyolar günümüzde olduğu gibi ama heralde teror ve basörtüsü sorununu halletmeye calışırdım

Sağolasın Abi ben cok soruyla yorulmam Abi  :D

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
    • Marankoz
ömer nasıldır halin bu dünyaki uyutmaz
gidenler tarih oldu kalanlar nöbet tutmaz

sen budunyada kalsan değerli bir taş safir
nice nice safirler olsun sana misafir

sakarya etrafından sakaryadan geçtinya
tolu su olan tastan kana kana içtinya

bu sularki azizdir aziz olmak bir başka
azizlik nasip olsun kelsinde sana aşka

yoğurdun amelini salih bir tebessümle
sayende doldu asma salkım salkım üzümle

bir dağ düşünüyorum zirvesine otursam
ozirvede ben olmak ayak üstüne dursam

seneler gelip gecer bin bir cefa ve aşkla
sen bu seneye inat yaşarsın sağlıcakla

gözünden damlayan yaş ceneti müjdeler nur
sana bahs ettiğim nur seninle duyar onur

kalmanı hep dilerim bir ömür sağlıçakla
sevenini seversin dostlarını kucakla

ayrılık vakti şimdi kalbimde heyecan güm
sadıkdan son söz oldu esselamualeygüm

sadık yılmaz

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Dayı bey yazından da anlaşıldığı üzere bu yazı senin değil  :D muhtemelen İsmailin yazısı bende sana kurban olayim Dayi  :D ne olur İsmailin gazına gelme ama yine cevaplayayim boş gecmeyirum cünkü

Cok kötü bişey dayı o güzelim memleketim takımı dururken Fenerli olmak kötü bişey kimseye tavsiye etmem.

Bir kaşık suda kimseyi boğmam İsmaili havuzda boğarım suda değil 
İsmail kadar taş düşsün kafana ama dikkat et benim kadar taş düşerse kafana yarılırsın  ;D  ;D  ;D ulan ayağın takılsa benden bileceksun...

O zaman söyle bakayım şu Fenerbahce yüzünden rahmetli dedemin sana yaptıklarını ulan seni dorunluktan reddetti hatta evden kovdu bir gün hatırlıyorum geceyarısı dışarı attı seni evden adam Fenerbahce'nin ismini duyduğunda bile dayanamıyordu sen kalk Feneri tut, bide o zamanlar Fener diyordun başka bişey demiyordun şimdi ne oldu da dünya tersine döndü. Yani o kadar baskıya rağnem Feneri bırakmadın da şimdi bıraktın açıkcası halen daha inanamıyorum...
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Aktif Visirli
  • *
Ömer Abi öncelikle böyle bir stenın kurulmasında emeği olan Kenan abi ve İsmail abıye  bizi birbirimizi tanımamıza vesile oldukları için senın aracılığınla teşekkür ederim.Ara ,ara sorulan sorulara baktım aynı tarz sormamaya calıştım lakin her türlü soru sorulmuş bende üç adet soru ile senı terletmek istiyorum :)

1 ABD eski başkanı (PUŞT) BUSH a 2 dk içinde soru sorma hakkına sahıp olsan ne sorardın ! ?
2 Avrupa birliğine sizce katılmalımıyız ... yoksa doğuyamı yüzümüzü dönmelıyız bu konuda ne düşünüyorsun ?
3 1980 doğumlu yani 29 yaşındasın 29   senen yenıden başlasa neleri değiştiridin ! (keşkem yok  sözü şimdiden gecersızdır )ok Selametle
ölüm ağlayan çocuğa verilen emzik kadar anlamlı tebessüme muhtaç yüzlere ...

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
ömer nasıldır halin bu dünyaki uyutmaz
gidenler tarih oldu kalanlar nöbet tutmaz

sen budunyada kalsan değerli bir taş safir
nice nice safirler olsun sana misafir

sakarya etrafından sakaryadan geçtinya
tolu su olan tastan kana kana içtinya

bu sularki azizdir aziz olmak bir başka
azizlik nasip olsun kelsinde sana aşka

yoğurdun amelini salih bir tebessümle
sayende doldu asma salkım salkım üzümle

bir dağ düşünüyorum zirvesine otursam
ozirvede ben olmak ayak üstüne dursam

seneler gelip gecer bin bir cefa ve aşkla
sen bu seneye inat yaşarsın sağlıcakla

gözünden damlayan yaş ceneti müjdeler nur
sana bahs ettiğim nur seninle duyar onur

kalmanı hep dilerim bir ömür sağlıçakla
sevenini seversin dostlarını kucakla

ayrılık vakti şimdi kalbimde heyecan güm
sadıkdan son söz oldu esselamualeygüm

sadık yılmaz

Sevgili Sadık Abi bu güzel Şiir icin cok teşekkür ediyorum anladığım kadarıyla soru sormamışsın umarım yanlış anlamamışımdır sorun varsa beklediğimi belirtmek isterim

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
    • Marankoz
soru yok bu şiir sana hediyemdir
kabul edersen

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 765 81 99
Ömer kardeşim bir soruda ben sorayım. habu ismayilun deduğinden bişe anlıyamadım
Sen kercekden fenerlimisın.  dabiyki ben inanmadım daha doğrusu inanmak isdemediğim kadar sanada yakışdıramadım.

ömer bu fener işi
hic kidmedi hoşuma
demekki devor suyi
icmiş idun boşina

ömer severum seni
bida sevdum dayini
bizde fenerlilere
derler vadan hayini.

Facebook Yorumları

Twittear