Haftanın Konuğu "AHMET YAKUPHAN"dır. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "AHMET YAKUPHAN"dır.  (Okunma sayısı 29510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Aktif Visirli
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • GSM: 0533 450 50 86
Öncelıkle selam hocam kitabı okudum beğendım başarılar hocam benım sorumsa her zaman sorduğum sorulardan biri gülen köyünde birlık ne sevıyede veya birliğin sağlanması için neler olmali? SAYGILARIMLA DJ EFSANE ALİ.
Sevgili kardeşim Ali..
      Seni gözlerinden öpüyör çalışmalarında başarılar diliyorum.
İlginden dolayıda deşekkür rdiyorum.
Sevgili kardeşim Ali köyün birliğının sağlanması öncelikle muhtarın görevlerindendır.Bunun yanında köyde yapılan sosyal faaliyetler köydeki kuran kursunun faaliyette olması ve köyde sözü dinlenenlerin olması birliğin devamini sağlayacaktır.
Her şeye rağmen köyümüz iyi durumdadır.

• Aktif Visirli
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
   Degerli hocam sizi yakalamisken birazcik terletmek ve kafamdaki sorulara sizingibi degerli bir insandan cevap almak istiyorum.....
diye servet baskana mesaj yazdiniz  simdi soruyorum degerli hocam Dedelerimiz dilleri kimlikleri dinleri   ötekelilestirerekmi 600 yil hüküm sürdü......türk olmayanlara zorlan kapisina penceresine dagina tasina Ne Mutlu Türküm detirterekmi bunu basardi???
   Cok iyi hatirliyorum cünkü bende trabzon yillarimda genclik kollarinda görev yaptim Hoca söyle demisdi siz bugün zorla ne mutlu turkum diyene detirtirseniz bir gün birisi cikar ne mutlu kürtüm diyene der....bu konuda ki görüslerinizi alabilirmiyim....
Sevgili Ali kemal…
      Kuran’ı Kerimde; "Ey iman edenler! Biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Birbirinizle kolay tanışasınız kolay anlaşasınız diye sizi kabile kabile, kavim kavim yarattık. Hiçbir ırkın diğerine üstünlüğü yoktur. ALLAH katında üstün olanınız takvaca üstün olanınızdır. (hucurat -13)" buyrulmaktadır. Peygamberimiz (s.a.v.)’de bir hadisinde; "Kim kabilecilik yaparsa veya kim kavmiyetçilik yaparsa bizden değildir. " buyur maktadır.
   Müslüman olarak bu ayet ve bu hadis bizleri bağlamaktadır. Hiçbir Müslüman kabilesiyle veya ırkıyla övünemez. Peygamberimiz (s.a.v.), kızı Fatıma(r.a.)’ya; "Kızım, sakın ha babam peygamber diye övünme ve bana güvenme. Çünkü sen, yaptıklarınla hesaba çekileceksin. " buyurmaktadır.
    Gelelim ecdadımız Osmanlı’ya. Onlar bu ölçülerle insanlara yaklaştılar ve hiç kimseye dilinde ve dininde baskı yapmadılar. Onlar İslam’ın adaletiyle hükmettikleri için 600 sene dünyaya huzurlu günler yaşattılar. Ne zaman ırkçılık hastalığı Osmanlı içerisine sokuldu, işte o zaman jön Türkleri (coni) ve ırkçılar ortaya çıktı ve Osmanlı yıktırıldı.
   Sonrası daha vahim.
    Kurulan devlete bilerek Türkiye Cumhuriyeti ismi verildi. Oysa çok ırkların bulunduğu devletin ismi genel bir isim olsaydı, ırkçılık bu kadar kaşınmayacaktı. Bugün, maalesef değişik ırklardan olanlara bir takım sözleri söyletmek zulümdür. Zulmün olduğu yerde de birlik çok zor sağlanır. Oysa ülkenin çimentosu din ve onun adaleti olmalıydı. Irkları birbirine kardeş yapan sadece dindir. Çünkü bir ayette; "Ancak Müslümanlar kardeştir. " buyrulmaktadır. Kardeş olduktan sonra Türk olmuş, Kürt olmuş; Arap olmuş ne fark eder. Başka bir ayette de; "Küfür tek millettir. " buyrulmaktadır. Nuh(a.s.)’ın oğlu ona inanmadı, karısı inanmadı. Sonrası ne oldu? Suda boğulup gittiler.
   Niçin bu durumlara düştük?
  Eğer biz ölçüleri kaybetmezsek bugünkü problemlerin çoğu ortadan kalkar.
 Çözüm; İslam ölçülerindedir.
    ALLAH, milletimize İslam ölçüleriyle hareket etmeyi nasip eylesin.  Amin.

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
   Ozaman su sonucu cikarta bilirmiyim hocam..turk olmayana türküm dedirttmek zulümdür.ayet ve hadislerle örneklediginiz gibi.Birlik olabilmek iri olabilmek diri olabilmek icin  ecdadin yaptigi gibi efendimizin buyurdugu gibi biz kendi irkimizi öne cikartmamaliyizki yarin beraber yasadigimiz diger insanlarda aynisini yapmasin...
   Kendi adima fikrlerinizden cok faydalandigimi düsünüyorum saygi ve sevgilerimi sunuyorum ALLAHa emanet olun...
Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Aktif Visirli
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
   Ozaman su sonucu cikarta bilirmiyim hocam..turk olmayana türküm dedirttmek zulümdür.ayet ve hadislerle örneklediginiz gibi.Birlik olabilmek iri olabilmek diri olabilmek icin  ecdadin yaptigi gibi efendimizin buyurdugu gibi biz kendi irkimizi öne cikartmamaliyizki yarin beraber yasadigimiz diger insanlarda aynisini yapmasin...
   Kendi adima fikrlerinizden cok faydalandigimi düsünüyorum saygi ve sevgilerimi sunuyorum ALLAHa emanet olun...
      Aynen düşündüğün gibidir. İnsanları çeşit çeşit ALLAH(CC) yaratmıştır. Kimseyede hangi ırktan olacaksin diye sorulmadı. İnanan insan için ırk önemli değildır. Ölünce öyle bir soru yoktur. Ancak ırkınıda inkar eden soysuzdur.

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Hocam benim sorum Milli Görüş hareketi ile ilgili.

1. Özellikle 28 Şubat sürecinde Erbakan ve ekibinin hataları sizce nelerdir? Şevki Yılmaz'ın "28 Şubat sürecinde çok büyük hatalar yaptık, imamhatiplerin orta ksımlarının kapatılmasının en büyük sorumlularından biri de bizleriz." sözüne katılırmısınız? Şevki Yılmaz bugün itibariyle milli görüş çizgisinin neresindedir? 

2. Milli Görüş'ü ve Milliyetçi Hareket'i, CHP'nin tek başına iktidara gelemeyeceğine kanaat getiren siyasi mühendislerin sağ oyları bölmek adına kurdurttuğu söylenir. Siz bu fikre katılır mısınız? Birde Milli Görüş'ün üst yönetici kademesi ile bu görüşe gönül verenler arasında burjuva-proleterya gibi sınıf ayrışması olduğu fikrine ne dersiniz?

3. Son olarak Milli Görüş'ün mevcut düşünce yapısı ile ilerisinin parlak olduğunu düşünüyor musunuz? Sizce değişmesi gereken şeyler var mı? Varsa nelerdir?

• Süper Moderatör
  • *
          Çok Değerli Ahmet Hoca'm,
          Öncelikle sitemizin güzide konukları arasına katıldığından dolayı tebrik ederim.Ayrıca bu saate kadar size sorulan sorulara vermiş olduğunuz samimi cevaplardan dolayı da teşekkür ediyorum.Siteye renk katttınız.
          Dünyada iki kişi var ki bilgisini,tecrubesini,ustalığını karşı taraftan esirgemez,gizlemez.Bunlardan biri annedir ki; bir anne çocuğundan hiç bir bilgiyi kıskanmadan öğretir.Kendisini aşmasını ister.
          İkincisi de Öğretmendir.Bu da aynı şekilde bildiklerinin tümünü öğrencisine öğretir ve kendisini aşmasını ister.Nitekim bir çok öğrenci öğretmenini aşar ve ondan daha üstün bir bilim adamı,sanatkar veya meslek sahibi olmasına vesile olur,onu kıskanmaz.Hatta gurur duyar..
          Yılardan beri yetiştirdiğiniz gençlerin çevrelerine,ailelerine,ülkelerine; hatta,tüm insanlığa aydınlık yarınlar sunduğu muhakkaktır.
          Ben siyasi veya mesleki bir sorudan ziyade beşeri bir soru sormayı tercih ediyorum.
          Bir soru ile konukluğunuza katkı yapmak isterim.
          Sizce;
          Komşu ne demektir?
          Komşu haklarına ne kadar riayet edebiliyoruz?
          Sizce de komşu komşunun külüne muhtaç mıdır?
          Komşuluk ilişkilerinin toplumun genel ahlaki ,beşeri ve sosyal boyutunu etkilediğine inanır mısınız?
          Son olarak da; genel olarak komşuluk ilişkilerinizde hakkaniyete uyabiliyor musunuz?
          Teşekkür eder,hayırlı ve sağlıklı ömürler dilerim.

• Aktif Visirli
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
Hocam benim sorum Milli Görüş hareketi ile ilgili.

1. Özellikle 28 Şubat sürecinde Erbakan ve ekibinin hataları sizce nelerdir? Şevki Yılmaz'ın "28 Şubat sürecinde çok büyük hatalar yaptık, imamhatiplerin orta ksımlarının kapatılmasının en büyük sorumlularından biri de bizleriz." sözüne katılırmısınız? Şevki Yılmaz bugün itibariyle milli görüş çizgisinin neresindedir? 

2. Milli Görüş'ü ve Milliyetçi Hareket'i, CHP'nin tek başına iktidara gelemeyeceğine kanaat getiren siyasi mühendislerin sağ oyları bölmek adına kurdurttuğu söylenir. Siz bu fikre katılır mısınız? Birde Milli Görüş'ün üst yönetici kademesi ile bu görüşe gönül verenler arasında burjuva-proleterya gibi sınıf ayrışması olduğu fikrine ne dersiniz?

3. Son olarak Milli Görüş'ün mevcut düşünce yapısı ile ilerisinin parlak olduğunu düşünüyor musunuz? Sizce değişmesi gereken şeyler var mı? Varsa nelerdir?
Emrullah Kardeşim,
1)   Özellikle 28 Şubat sürecinde milli görüşçü bildiğimiz Hasan Hüseyin Ceylan’ın sorumluluğunda düzenlenen başbakanlıktaki yemekte daha dikkatli olunabilirdi. Bugün cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül’ün kefaletinde yapılan Libya gezisi keşke yapılmamış olsaydı. Bunlar hocaya çok zarar verdiler. İmam hatiplerin orta kısmının kapatılmasının veya 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitimin olmasının sebebi milli görüşçüler değildir. Onun sebebi hoca olsaydı hükümeti devam ederdi. O gün ateşli konuşmalar ve sivri hareketler yapan Şevki Bey bugün nerededir? Milli görüşçülüğü zilli görüşçülüğe mi döndü? Milli görüşün içinde olmadığını biliyorum.
2)   Milli görüş hareketini o günün AP’ni bölmek için kurdu diyenlere şunu demek lazım: O günün nurlu (!) Demirel’ini millet ancak 40 senede tanıyabildi. Oysa Hoca Demirel’İ çok iyi tanıyordu. O’nun ve ekibinin dini istismar ettiğini çok iyi biliyordu. Ülkede milli duruşu ve dışa bağımlı olmadan bir partinin kurulması gerekiyordu. 1968’lerde bir araya gelen 40’a yakın evliyanın bu partiyi kurdurduğunu eskiler çok iyi bilir.
     Milli Görüş’te üst-alt veya burjuva-poleterya gibi sınıf ayrımları yoktur. Öyle olsaydı, Milli Görüşçü milletvekillerinin trilyonları olurdu. Oysa şu anda milli görüşte bulunup vekillik yapanların birer daireleri ve maaşlarından başka neleri var?
3)   Bu ülkenin kurtuluşu mutlaka yerli düşüncelerden ve yerli projelerden olacaktır. Yabancılar hiç Pazar olan ülkenin üretim yapmasını isterler mi? Yıllardır IMF ile programlar yapılıyor.
Ekonomimiz düzeliyor mu?
Üretimimiz artıyor mu?
İşsizlik azalıyor mu?
Bu işten kim karlı çıkıyor?
Yabancılar hiçbir zaman Müslüman milletimizin ayakları üzerinde durmasını istemezler. Milletimizin dik durması ancak milli görüşle olacaktır. Bugün Müslümanları bir araya getirmemek ve bütünleşmelerinin engellemek için çok değişik entrikalar oynanıyor. Bu entrikaları milletimiz anlamak zorundadır. Bunlar anlaşılmadan Müslümanların bütünlüğü sağlanmadan dirilişe geçmek zor gözüküyor.
Milli görüş teşkilatlarında bazı kendini bilmezlerin sivri çıkışları halen daha devam etmektedir. Bu hareketlerin olmaması gerekiyor. Yoksa milli görüşün kadroları, projeleri ve ülkeyi ayağa kaldıracak büyük sanayi hamleleri hazır durumdadır.
Milletin kendine gelmesi için başka da kurtuluş yolu yoktur.

• Aktif Visirli
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
          Çok Değerli Ahmet Hoca'm,
          Öncelikle sitemizin güzide konukları arasına katıldığından dolayı tebrik ederim.Ayrıca bu saate kadar size sorulan sorulara vermiş olduğunuz samimi cevaplardan dolayı da teşekkür ediyorum.Siteye renk katttınız.
          Dünyada iki kişi var ki bilgisini,tecrubesini,ustalığını karşı taraftan esirgemez,gizlemez.Bunlardan biri annedir ki; bir anne çocuğundan hiç bir bilgiyi kıskanmadan öğretir.Kendisini aşmasını ister.
          İkincisi de Öğretmendir.Bu da aynı şekilde bildiklerinin tümünü öğrencisine öğretir ve kendisini aşmasını ister.Nitekim bir çok öğrenci öğretmenini aşar ve ondan daha üstün bir bilim adamı,sanatkar veya meslek sahibi olmasına vesile olur,onu kıskanmaz.Hatta gurur duyar..
          Yılardan beri yetiştirdiğiniz gençlerin çevrelerine,ailelerine,ülkelerine; hatta,tüm insanlığa aydınlık yarınlar sunduğu muhakkaktır.
          Ben siyasi veya mesleki bir sorudan ziyade beşeri bir soru sormayı tercih ediyorum.
          Bir soru ile konukluğunuza katkı yapmak isterim.
          Sizce;
          Komşu ne demektir?
          Komşu haklarına ne kadar riayet edebiliyoruz?
          Sizce de komşu komşunun külüne muhtaç mıdır?
          Komşuluk ilişkilerinin toplumun genel ahlaki ,beşeri ve sosyal boyutunu etkilediğine inanır mısınız?
          Son olarak da; genel olarak komşuluk ilişkilerinizde hakkaniyete uyabiliyor musunuz?
          Teşekkür eder,hayırlı ve sağlıklı ömürler dilerim.
Çok değerli Ahmet kardeşim…
      Öncelikle sevgi ve selamlarımı gönderiyor ömür boyu güzellikler ve sağlıklı hayat dilyorum.
Ahmetçiğim uzun zaman oldu görüşmeyeli. Trabzon’a geldin de bizim haberimiz mi olmadı? Görüşmek dileğiyle diyelim…
Bu komşu işini de nereden buldun? Bu ağır bir konu.
Komşu demek, kardeş demek, paylaşım demek ve birbirine karşı sorumluluk demek.
“Komşu haklarına ne kadar riayet ediyoruz?” sorusuna, bu ölçülere göre değişiyor. Eğer peygamber efendimizin buyurduğu gibi komşu kardeşten de ilerdedir. Mirastan pay alacak kadar ileri gidilmesi gerektiğini, komşu razı olmadan cennete gidilemeyeceğinin düşündüğümüzde hepimizin eksikleri ve hataları olduğunu düşünüyorum. Tabii ki komşu komşunun külüne muhtaçtır. Bugün kimsenin kimseye ihtiyacı yok gibi gözükse de gerçeği öyle değildir. Asıl bu günlerde birbirimize muhtacız. Bugün maalesef ölçüler kaybolduğundan komşuluk ilişkileri yok oldu. Aynı apartmanda kapılar yan yana olmasına rağmen birbirimizi tanıyamıyor ve birbirimizin problemleriyle ilgilenemiyoruz. Bu hareketlerin doğru olmadığını hepimiz biliyoruz. Ama nasıl olacak da İslam’ın bize emrettiği komşuluk ahlakı yerli yerine oturacaktır. Her şey birbirine bağlı. Zincirin bir halkası kopunca diğerleri de dağılmaya başladı. Ortalıkta İslam’ın hiçbir adabı kalmadı. İnşALLAH ALLAH bir kapı açar da o kapıdan kurtuluşa ulaşırız.
Tekrar selamlarımı iletiyorum.   

• Aktif Visirli
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
Öncelikle sizin kim olduğunuzu bilmediğim için size ismen hitap edemiyorum. Ancak selamlarımı gönderiyor ve sağlıklı günler diliyorum.
    Yazmış olduğunuz yazıda soru yok gibi. Görüşlerinizi açıklıyorsunuz. Ancak,  görüşlerinizde takıntılar var. Sizin o görüşlerinizi ben 70’li yıllarda söylüyor ve onun mücadelesini veriyordum. 1980 ihtilalından sonra tarihi ve İslam’ı okudukça yanlış şeyler savunduğumu anladım.
    Senin de tarihi ve İslam’ı daha çok okumanı tavsiye ediyorum.
   Türklük bir ırk değilse yahudi haham olan Moiz Kohen(Tekin Alp), onun öğrencisi Ziya Gökalp ve uzantıları neyi savunuyor.
    Türk bir ırktır, bende bir Türküm. Ancak Türkçü değilim.
   Türklük deyip içerisine başka ırkları sokmak ve onlarında senin gibi düşünmen baskıdır, zulümdür. Bu ülkede yaşayan her insanın bir ırkı vardır. Ortak paydamız; ülkemizdir, ülkemizin bütünlüğüdür ve bayrağımızdır.
    Dilimiz, dinimiz, mezhebimiz ve meşrebimizin ortak olma zorunluluğu yoktur.
    Eğer bu ülkede dış mihrakların istediği gibi bölmeye ırklardan başlarsanız orada kalır mı sanıyorsunuz? Bu ülkenin sadece Türklerin olduğunu düşünün. Türkler sadece Müslüman mı? Türklerden hiç gayrimüslim yok mudur? O zaman da bölünürüz.
    Müslüman Türklerin sadece bir mezhebi mi var? O zaman orada da bölünürüz. Bu bölünme devam eder gider.
    Osmanlı kırk çeşit ırkı, değişik dinleri ve değişik mezhepleri nasıl bir arada tuttu? Dünyaya Onlar gibi hükmetmek istiyorsak, Onlara bakacak ve Onları örnek alacağız.
    Bizim örneğimiz batılılar değil, İngilizler hiç değildir.
    Biz müslümanız. İnsanların doğuştan gelen haklarına saygılı olacağız. Bizim dinimiz hiç kimseye dilini, dinini, mezhebini ve ırkını değiştirmek için zorlama yapmamıştır ve yapılmasını yasaklamıştır. Müslüman olduğumuza göre biz de öyle olacağız.
     Batılıların medeniyeti medeniyet midir ki onları örnek alalım? Vahşet medeniyeti ne zaman medeniyet oldu?
     Bu ülkede sıkıntı insanlar arasında değil, rejimin yanlışlarında ve adaletin olmayışındadır.
     İnşALLAH bu ülkede birliğin tekrar sağlanması için ecdadımız gibi İslam’ın adaletini hâkim kılacak ve insanlar huzur içerisinde yaşayacaklardır.
    NE MUTLU MÜSLÜMANCA DOĞUP, MÜSLÜMANCA YAŞAYIP, MÜSLÜMANCA ÖLENE!...

• İrfan Korkmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • Beni hatırlayanlarla işim olmaz;zaten unutmuşlardı
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0530 441 33 36
              Değerli Ahmet hocam,
       En kalbi muhabbetlerimi sunarak,pek de müdahil olmak istemediğim bu konuya sıkıla sıkıla bir yorum da ben yapayım istedim.Son iki yorum da pek ortak paydası olmayan yorumlar.Elbette ki İslamiyette zorlama yoktur;ama farkında olmadan acaip bir baskı uygulandığının bilinmesini isterim.Her insanın dinini yaşama özgürlüğü olduğu gibi,kimliğini sorgulama özgürlüğü de vardır.Bana da kısmen 'Laz' deniliyor olmasına rağmen,ben kendimi 'Türk' hissediyorum.Sizin de açıkladığınız gibi,belki Kırk çeşit farklı kimlikle oluşan bir  milletiz.Çoğumuz müslümanız,yahudiyiz,hırıstiyanız  Vs.);ama sonuçta TÜRK'üz.Türk'lük bizim olmazsa olmazımız.Bir dünya müslüman miilet var olmasına rağmen,şahsım adına hiçbirini dost olarak kabul etmiyorum.Açıkçası,bana,fazla da güven vermiyorlar.Çanakkale'yi,bu fikrimi açıklamak için örnek olarak gösterebilirim.Kabe'nin karşısındaki Osmanlı kalesinin yıkılmasını da.Tarihin devamlı işimize gelen tarafına bakmayalım.'Böyle müslümanlık anlayışının hüküm sürdüğü insanların dostluğu mu,yahudi bir Türk'ün dostluğu mu?'deseler,Türk'ün mertliğine güvenimden Türk'ü seçerim.O anlamda,müslüman bir Türk olarak:
               Ne Mutlu Türk'üm  Diyene.
Yaşamak İçin Yaşlı,Ölmek İçin Çok Gencim

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Röportaj amacından saptı gibi gözüküyor. Burada haftanın konuğuna soru sorulması gerekiyor, haftanın konuğunun tüm yönleriyle tanınması için çeşitli eksenlerde sorular sorulması gerekiyor. Daha çok ırkçılıkla alakalı, faşizmle alakalı mesajların verildiği bir konu başlığına dönüşüyor. Bu başka konu başlıklarında zaten konuşuluyor. Bence "Haftanın Konuğu" adlı köşeyi amacından saptırmayalım.

Hocam ben müzikle ilginizi merak ediyorum. Ne tarz müzik dinlersiniz? Yöresel müziğimizi nasıl değerlendiriyorsunuz? Horoni tik oynayanlardan misunuz? Yani eyi horon edermisunuz?

• Aktif Visirli
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
              Değerli Ahmet hocam,
       En kalbi muhabbetlerimi sunarak,pek de müdahil olmak istemediğim bu konuya sıkıla sıkıla bir yorum da ben yapayım istedim.Son iki yorum da pek ortak paydası olmayan yorumlar.Elbette ki İslamiyette zorlama yoktur;ama farkında olmadan acaip bir baskı uygulandığının bilinmesini isterim.Her insanın dinini yaşama özgürlüğü olduğu gibi,kimliğini sorgulama özgürlüğü de vardır.Bana da kısmen 'Laz' deniliyor olmasına rağmen,ben kendimi 'Türk' hissediyorum.Sizin de açıkladığınız gibi,belki Kırk çeşit farklı kimlikle oluşan bir  milletiz.Çoğumuz müslümanız,yahudiyiz,hırıstiyanız  Vs.);ama sonuçta TÜRK'üz.Türk'lük bizim olmazsa olmazımız.Bir dünya müslüman miilet var olmasına rağmen,şahsım adına hiçbirini dost olarak kabul etmiyorum.Açıkçası,bana,fazla da güven vermiyorlar.Çanakkale'yi,bu fikrimi açıklamak için örnek olarak gösterebilirim.Kabe'nin karşısındaki Osmanlı kalesinin yıkılmasını da.Tarihin devamlı işimize gelen tarafına bakmayalım.'Böyle müslümanlık anlayışının hüküm sürdüğü insanların dostluğu mu,yahudi bir Türk'ün dostluğu mu?'deseler,Türk'ün mertliğine güvenimden Türk'ü seçerim.O anlamda,müslüman bir Türk olarak:
               Ne Mutlu Türk'üm  Diyene.
Sevgili kardeşim İrfan.
      Seni ve senin adına Suluova’daki dostlarımızı selamlıyor sizlere sağlıklı günler diliyorum.
Bahsettiğin konu üzerinde yeterince açıklama yaptığımı düşünüyorum.
Müslümanların bağı olan HİLAFET kaldırıldıktan sonra diğer Müslüman ülkelerin yaptıklarını çokta ikale almıyorum. Çünkü onlarda bağımsız ve hür değiller.
Sen, Suluova da varsa inkarcılara ve din düşmanlarına ne kadar güvenebiliyorsun? 

• Aktif Visirli
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
Röportaj amacından saptı gibi gözüküyor. Burada haftanın konuğuna soru sorulması gerekiyor, haftanın konuğunun tüm yönleriyle tanınması için çeşitli eksenlerde sorular sorulması gerekiyor. Daha çok ırkçılıkla alakalı, faşizmle alakalı mesajların verildiği bir konu başlığına dönüşüyor. Bu başka konu başlıklarında zaten konuşuluyor. Bence "Haftanın Konuğu" adlı köşeyi amacından saptırmayalım.

Hocam ben müzikle ilginizi merak ediyorum. Ne tarz müzik dinlersiniz? Yöresel müziğimizi nasıl değerlendiriyorsunuz? Horoni tik oynayanlardan misunuz? Yani eyi horon edermisunuz?
Kardeşim Emrullah.
      Tekrar gözlerinden öpüyorum
Ben özellikle Türk sanat müziğini ve Türk halk müziğini seviyorum. Yöresel müzikte de sazla olanı yanı Erkan Ocaklı gibi sanatçıları seviyorum.
Horon isine gelince 25 yaşlarına kadar bende horon oynuyordum. Gençlere de horon öğrenmelerini tavsiye ediyorum.     

• Aktif Visirli
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
Haftanın konuğu olarak bizi site de konuk yapan site yöneticilerine, bize sorularıyla veya görüşleriyle katılan  katılımcılara teşekkür  ediyor güzel  günlerin  onların ve ülkemizin olması temennisi ile sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum .

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Çok hoş ve faydalı bir söyleşi olduğuna inanıyorum. Site yönetimi olarak bizleri kırmayıp haftanın konuğunda sorulan sorulara tüm samimiyetinizle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz...

Bundan sonraki yaşandınızda mutluluklar diliyoruz...
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

Facebook Yorumları

Twittear