Haftanın Konuğu "ZAFER DÜZENLİ"dir. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "ZAFER DÜZENLİ"dir.  (Okunma sayısı 17946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Bu haftaki konuğumuz gulenkoyu.com yöneticilerinden, tam bir Trabzon ve Trabzonspor aşığı, genç, dinamik, atik memurlarımızdan Zafer Düzenli. Buyurun siz sevgili üyelerimize yöneticilerimizden birini sunuyorum artık site ile ilgili ne varsa aklınızda sorabilirsiniz  ;D umarım sorularınızla Zafer'i terletirsiniz...

-Zafer Düzenli kimdir? Nedir? Ne iş yapar? Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 05079310977
Zafer Düzenli'nin vazgeçilmezleri nelerdir?

-Hangi davranışları karakter zaafiyeti olarak değerlendirirsin?
Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• İsmail Hakkı Biber
  • Aktif Visirli
  • *
Sevgili zaferciğim haftanın konuğu olman dolayısıyla seni kutluyorum sevgili yeğenim seni çok özlüyoruz köye ve memlekede daha sık gelemez misin biliyorumki sende köyüve memleketi çok seversin biliyorsunki senin üstünde çok emeğim var selam ve sevgilerimle
Dernekpazarı MHP İlçe Başkanı

• Administrator
  • *
Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bu hafta bu köşede sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım. Bana bu fırsatı sağlayan İsmail kardeşimize teşekkürlerimi sunuyorum.

1983 yılının sıcak bir yaz günü Visir'de, rahmetli Zelife Hala'nın yardımlarıyla dünyaya gelmişim:) Annem Hacı Mehmet Ziya Biber ve Hanife Biber'in kızı Kadriye Düzenli; Babam, Haci Hüsnü Düzenli ve Fatma Düzenli oğlu Şuayip Düzenli'dir.

İlk orta lise'yi Trabzon'da okudum. Daha sonra 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandım. Üniversiteden mezun olduktan sonra kısa bir süre Akçaabat'da memur olarak çalıştım. Halen, 2 yıldan beri Hazine Müsteşarlığında Uzman olarak çalışmaktayım.
Trabzonsporluyum ve kulubün kongre üyesiyim. Vakit oldukça maçları yerinde takip etmeye çalışıyorum.

Sorularınızı bekliyorum,selamlar.

• Administrator
  • *
Zafer Düzenli'nin vazgeçilmezleri nelerdir?

-Hangi davranışları karakter zaafiyeti olarak değerlendirirsin?

İlksoruyu senin gibi değerli bir insandan aldığım için çok mutlu oldum Mustafa kardeşim.
Vazgeçilmezim, ailem ve dostlarım diyebilirim. Açıkcası üzerinde çok düşünmedim.Aklıma başka da bişey gelmiyor fazla.

Bir insanda karakter zaafiyetinin işareti olarak ise yalan, riya, özgüvensizlik, pısırıklık, kenarda köşede durup herhangi bir inisiyatif almadan olayları seyretmek olarak sıralayabilirim.

Saygılarımı sunuyorum.

• Administrator
  • *
Sevgili zaferciğim haftanın konuğu olman dolayısıyla seni kutluyorum sevgili yeğenim seni çok özlüyoruz köye ve memlekede daha sık gelemez misin biliyorumki sende köyüve memleketi çok seversin biliyorsunki senin üstünde çok emeğim var selam ve sevgilerimle
Değerli Dayım,bilmez olur muyum sen olmasan habu yaşuma zor gelurdum:)
köye daha sık gelmek için elimden geleni yapıyorum ama şartlar şimdlik bu kadarına izin veriyor. İnşALLAH bayramda bolca görüşür hasret gideririz. Sevgi ve saygılarımla.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
    -İşinden memnunmusun? Hayal ettiğin işi mi yapıyorsun?
    -Kenan'a karşı yürüttüğüm yıpratma politikasında yanımda var mısın?  ;D
    -Köyde en çok nerde ya da kimle birlikte olmaktan mutlu olursun?

şimdilik bukadar devamı gelecektir...
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
  Degerli kardesim zafer seni bu bölümde konuk görmekten dolayi cok mutlu oldum..

Bize Zafer Düzenliyi..(dini-sosyal-siyasi olarak )tanitirmisin...

Ülkenin gidisatini nasil buluyorsun?

Senol günes dogru bir tercihmidir?Senol hoca Ersunlardan  hugolardan daha kötü olurmu?

Yakin gelecekde sampiyonlugun gelecegine inaniyormusun?
Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Abdullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
 ekreba haftanın konuğu olduğun için seni kutluyorum..........hayatta en çok isteyip de gerçekleştiremediğin bir idealin varmıı..........arzuladığın bir işte mi çalışıyorsun yoksa hayat şartları mı sürükledi ,,,,,,,,mesleğinde başarılar diliyorum                                                                   

**since1980baykonfusoğlu**
@@@by kunfusoğlu@@@

• Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 0.536.947.6490
slm değerli kardeşim öncelikle sizin gibi genç  kardeşlerımızın haftanın konuğu olması güzel bir gelişme senide bu nedenden dolayı tebrık ediyorum
kardeşim önçelikle işinde başarılar diliyorum ve annenle benim eşim deyze çoçukları azda olsa bir yakınlık ve akrabalık var ve şimti soruma geçiyorum

1)Trabzonsporun başkan ve yonetiminden memnun musun
2)Hocanın kim olmasını istersın
3)köyümüzün gençlerıyle ilgili bir hayalın varmi ve nasıl genclerımız birbiriyle daha yakın ve samimi olur ve kaynaşırlar mesela bizler köyden dışardayız bir köylümüz gelince çok mutlu oluyorum

Kardeşim şimdilik bu kadar
Babana saygı ve selamlarımı ilet Suluova tarafına gelirsen beklerim
ALLAH a emanet olun ALLAH yardımcın olsun
SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
MURAT ÇOBANOĞLU

• Aktif Visirli
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
değerli zafer kardeşim haftanın konuğu olmandan dolayı tebriklerimi iletiyorum...
(yıllar önce engelli öğrencilerimle beraber beni ankaradaki öğrenci evinde ağırladığın için yıllar geçmesine rağmen tekrar teşekkürlerimi iletmeden geçemiyecem)
seni daha iyi tanıma adına ve senden daha fazla istifade etmemiz babında hemen sorularıma geçiyorum

1-Planlı yaşamayı severmisin ?   
2-Başarılı olmak için çalışkan mı olmak lazım yoksa zekimi olmak lazım?
3-Unutamadığın bir anını bizimle paylaşırmısın?
4-Bir dergi veya gazeteye üyeliğin varmı? Yani sürekli takip edttiğin bir yayın varmı?(isim vermene gerek yok)
5-Mesleğinle ilgili herkesin anlayacağı dilden bir açıklama yaparmısın?
6-Olmazsa olmazların varmı? nelerdir..

kendine iyi bak..çalışmalarında başarılar
Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

• Administrator
  • *
   -İşinden memnunmusun? Hayal ettiğin işi mi yapıyorsun?
    -Kenan'a karşı yürüttüğüm yıpratma politikasında yanımda var mısın?  ;D
    -Köyde en çok nerde ya da kimle birlikte olmaktan mutlu olursun?

şimdilik bukadar devamı gelecektir...

İsmailcim soruların için teşekkür ediyorum.
Birinci soruna karşılık, şunları söleyebilirim. Benim hedeflerim, lise yıllarımda şekillendi. Lise 2 de bölüm seçme durumumuz vardı. Bu seçimler gelecekteki mesleğimi de şekillendirecekti. Bir tarafta doktorluk, mühendislik gibi branşlar diğer tarafta avukatlık, valilik diplomatlık gibi meslekler vardı. Ben başarılı bir öğrenciydim ve istediğim bölümü seçebilecek durumdaydım. Fiziğim de 5 ti tarihimde.
Kendimi tarttığımda, diplomat olmayı daha çok istediğimi fark ettim ve o yol sathına girdim. Doktor mühendis v.s olmayı istemedim. Bu yüzden uluslar arası ilişkiler okumayı tercih ettim. Daha sonra bölümü okurken ve Dışişleri Bakanlığında staj yaparken klasik diplomatları daha iyi tanıma fırsatım oldu ve diplomatlıktan vazgeçtim ve ekonomiye merak saldım. Okul sonrası iş sınavlarında bu doğrultuda çalıştım ve şimdiki kurumuma girmeyi başarabildim. İşimden memnunum ama belki ilerde Merkez Bankası veya İMKB'ye geçebilirim.

Kenan kardeşime gelince, kenanın insanlar üzerinde müthiş bir kredisi var,onu yıpratayım derken biz yıpranmayalım sonra :) dikkatli olmakta fayda var bence:)

Köyde en çok bizim evin oralarda, çamenun avlisinda ve maklefodaki kayanın üstünde köyü izlemeyi seviyorum.

• Administrator
  • *
 Degerli kardesim zafer seni bu bölümde konuk görmekten dolayi cok mutlu oldum..

Bize Zafer Düzenliyi..(dini-sosyal-siyasi olarak )tanitirmisin...

Ülkenin gidisatini nasil buluyorsun?

Senol günes dogru bir tercihmidir?Senol hoca Ersunlardan  hugolardan daha kötü olurmu?

Yakin gelecekde sampiyonlugun gelecegine inaniyormusun?

Kemal abi teşekkür ederim. Sorularına gelince:

Ben, okuyan, düşünen, sonuçlar çıkaran, empati alışkanlığı yüksek, önyargılı olmayan her kişiye ve kesime açık ama daha çok liberal bir görüşe sahip biriyim.

Dini açıdan kendimi değerlendirdiğimde çok eksiklerim var ALLAH affetsin...
Çok sosyal biriyimdir. Değişik aktivitelerde, gecelerde bulunmayı seviyorum ama açıkcası Ankara beni çok sıkıyor. Ben tam bir İstanbul aşığıyım, gerek görev dolayısıyla gerek de gezi maksatlı İstanbul'a sık gidiyorum. Her gittiğimde mest olup tekrar geri dönüyorum. Sosyal yaşamımı geliştirebilmem için bir şekilde İstanbula kapağı atmam lazım bu doğrultuda bazı planlarım var bakalım, ya nasip...

Ülkenin gidişatını olumlu görüyorum, çok daha önceleri atılması gereken adımlar daha yeni yeni atılıyor,umarım daha demokratik bir ülkeye kavuşuruz.

Ben çeşitli Trabzonspor forumlarına uzun yıllardır üyeyim ve oralarda devamlı fikirlerimi yazarım. Hatta şu anda binlerce kişiye hitap eden bmn gibi bazı platformların ilk yıllarında, 3-5 kişinin yazdığı dönemlerde ben oralardaydım. Defalarca oralarda da belirttiğim gibi, Trabzonsporun yapılanmasının acilen değişmesi lazım. Mesele Ersun, Şenol,Nuri, Atay,Özkan meselesi değildir. Mesele Trabzonun yapısı meselesidir.
Bana göre, başarı ve başarısızlıktan birinci derecede sorumlu yönetimlerdir. Ve malesef yıllardır kulübü yönetmeye kalkanlar köklü anlamda bir değişikliğe imza atamadılar ve sistemin kurbanı olup gittiler. Son yirmi seneye bakın Trabzon tam bir yönetim, teknik direktör, futbolcu mezarlığıdır. Yapılması gereken,Trabzondaki bugün sen yönetici olursun işini, ismini parlatırsın öbür gün ben olurum zihniyetinden Trabzonsporumuzu kurtarmak, tam bir profesyonelleşmeye gitmek ve kulubu liyakatlı kişilere teslim etmektir. Bu anlamda şöyle bir sistemde acilen yerleştirilmelidir. Yönetime talip olacak kimselere göreve gelirken kulube verdikleri zararı tazmin etme hükümlülüğü getirilmelidir. Klasik ibra etmeme sisteminin ötesinde, yapılan her yanlış mutlaka kişilere rucu etmelidir. Bakın o zaman ne Sadri Başkan olur ne de Albayrak gibiler. Neyse bu mesele çok su götürür.

Kısacası, mevcut anlayış ve sistem devam ettiği müddetçe ne Şenol çare olur ne de bir başkası. Bu şartlarda yakın gelecekte bir şampiyonluk beklemiyorum malesef.

• Administrator
  • *
ekreba haftanın konuğu olduğun için seni kutluyorum..........hayatta en çok isteyip de gerçekleştiremediğin bir idealin varmıı..........arzuladığın bir işte mi çalışıyorsun yoksa hayat şartları mı sürükledi ,,,,,,,,mesleğinde başarılar diliyorum                                                                    

**since1980baykonfusoğlu**

Sağolasın Apocum,
Yukarıda da açıkladım, şimdiye kadar ideallerimin çok uzağına düşmedim ALLAH'a şükür. Tabi ALLAH ömür verirse daha önümde çok şey var yapmayı düşündüğüm. Bakalım nasip... selamlar

• Administrator
  • *
slm değerli kardeşim öncelikle sizin gibi genç  kardeşlerımızın haftanın konuğu olması güzel bir gelişme senide bu nedenden dolayı tebrık ediyorum
kardeşim önçelikle işinde başarılar diliyorum ve annenle benim eşim deyze çoçukları azda olsa bir yakınlık ve akrabalık var ve şimti soruma geçiyorum

1)Trabzonsporun başkan ve yonetiminden memnun musun
2)Hocanın kim olmasını istersın
3)köyümüzün gençlerıyle ilgili bir hayalın varmi ve nasıl genclerımız birbiriyle daha yakın ve samimi olur ve kaynaşırlar mesela bizler köyden dışardayız bir köylümüz gelince çok mutlu oluyorum

Kardeşim şimdilik bu kadar
Babana saygı ve selamlarımı ilet Suluova tarafına gelirsen beklerim
ALLAH a emanet olun ALLAH yardımcın olsun

Merhaba Murat ağabey,
Valla sizi birebir tanımıyorum ama uzaktan da olsa akraba olduğumuzu öğrendiğim için memnun oldum.

Başkan ve yönetim hakkındaki düşüncelerimi önceki sorularda özetledim. İlave olarak şunu söyleyeyim. İlk geldiği sene, yaptığı 10 icraatin 10'unu da destekledim ama bu sene 10'da 10 kusurlu. Bu ne yaman çelişki ben de anlamadım, fırsatım olursa Sadri Başkana soracağım bunu zaten,ne oldi sağa ne oldi boyle diye:)

Hoca konusunda bu saatten sonra kim gelirse gelsin, çok bişey fark etmez. Ama hayalim, Lippi veya Morinho gelsin:) 

Köydeki sosyal yapı eksikliği malesef gençleri de çok etkiliyor. Köyde oturup muhabbet edilebilecek, eğlenilecek bir mekan yok. Dolayısıyla da insanlar birbiriyle oturup vakit geçirmediği için samimi olamıyorlar. Konduya inildiğinde de aynı durum sözkonusu. Orda da kahveden başka alternatif yok. Mesela bakın futbol turnuvası nasıl insanları, gençleri bir araya getirdi. Bu tür organizasyonlar artırılmalı. Tabi sadece futbolla olmaz, köyde sadece erkekler yaşamıyor zira.

Herkesin gelebildiği güzel işletilen kafe tarzı birşey olsa köyde süper olur bence. Yani ailelerin de kızların da erkeklerinde rahatlıkla gelebildiği, muhabbet edebildiği, çayını kahvesini nargilesini keyifle içebildiği, tv den maçını, dizisini izleyebildiği, canlı kemençesini dinleyip horonunu dik bir şekilde oynayabileceği şöyle nezih bir salon olsa köy hayatı biraz renklenir kanımca, insanlarda eve hapsolmaktan kurtulur böylece neşe dostluk samimiyet artar bir nebze.
Buradan girişimci kardeşlerime bu projeyi hayata geçirmeleri için, kimse çıkmazsa da köy yönetimine inisiyatif alması konusunda sesleniyorum. Böyle birşey çok gerekli, 3-5 kişi gelse de köy yaşantısının tamamen ölmemesi için bir gayret gösterin, biz de destekleyelim.

• Administrator
  • *
değerli zafer kardeşim haftanın konuğu olmandan dolayı tebriklerimi iletiyorum...
(yıllar önce engelli öğrencilerimle beraber beni ankaradaki öğrenci evinde ağırladığın için yıllar geçmesine rağmen tekrar teşekkürlerimi iletmeden geçemiyecem)
seni daha iyi tanıma adına ve senden daha fazla istifade etmemiz babında hemen sorularıma geçiyorum

1-Planlı yaşamayı severmisin ?   
2-Başarılı olmak için çalışkan mı olmak lazım yoksa zekimi olmak lazım?
3-Unutamadığın bir anını bizimle paylaşırmısın?
4-Bir dergi veya gazeteye üyeliğin varmı? Yani sürekli takip edttiğin bir yayın varmı?(isim vermene gerek yok)
5-Mesleğinle ilgili herkesin anlayacağı dilden bir açıklama yaparmısın?
6-Olmazsa olmazların varmı? nelerdir..

kendine iyi bak..çalışmalarında başarılar
Merhabalar değerli kardeşim,
Beni 2003 yılıydı galiba o güne sizi aldığım Kızılaydaki SSK İşhanının önüne götürdün şimdi:) Senin o perişan halini hatırladım, biri bi tarafa diğeri öbür tarafa koşuyordu elemanların, zapt emek için baya çaba sarf etmiştin, hehehe. Benim için zevkti bir o kadar da eğlenceli:) Sorularına gelince,

1- Plan yapmak benim hayatımın vazgeçilmezlerinden. (Bak Mustafa Yılmaz yeni bir vazgeçilmezim daha ortaya çıktı:) Yani, belli hedefler koymaz ve ona ulaşmak için plan yapmazsan ben biterim, hayat neşem kaybolur, sıradanlaşır,keyifsizleşirim. Bu anlamda kendi çapımda planlar yapar uymaya çalışırım her daim.

2- En başta belirtmek gerekir ki, başarı çok göreceli bir kavram. Herkesin başarı ölçütü farklı olmalı ve değerlendirilmesi kendi şartlarında yapılmalıdır. Yani, bir insanın hayat şartları en başta ona çok zorluklar getirmiş olabilir, hayata 3-5 puan geride başlamıştır mesela. Bu durumda belli bir noktaya kadar kendini getirebilmesi de başarıdır, kimse ona başarısız diyemez.

Öte taraftan, çalışkanlık zeka ilişkisi de şu şekilde değerlendirilmeli bana göre. Bir insanın IQ sü sınırlı olabilir. Farz edelim 90, bu arkadaş çok çalışıp kapasitesi oranında başarılı olabilir. Diğer taraftan 130 IQ lü biri de tembellik yapıp başarısız olabilir. Burdaki püf nokta şudur bana göre,
öncelikle herkesin bir limiti var, bunu kabul etmek gerekir. Kimilerinde bu limit daha fazladır kimilerinde sınırlıdır. Herkese düşen, çalışma ile bu limitinden maksimum oranda yararlanmaktır ve başarının en objektif ölçüsü de budur kanaatimce.

3- Yani pek çok anım varda. Burada köyle ilgili şu anda ilk aklıma düşen anımı romansı bir tadda paylaşmaya çalışayım.

7-8 yaşlarındaydım sanırım. Neşeli, serin bir akşam üstü yaşanıyordu köyde, ben de bizim evin civarında takılıyor, mile oynuyordum arkadaşlarımla (galiba, zehirli kuyu diye bi oyundu, 5 tane kuyu açıyoduk, sonra misketlerle kuyuları dolaşıyoduk,ilk zehir kuyusuna ulaşan misketleri kazanıyodu)

Ezeli rakibim Seferin Muratı yeniyor olmamın da verdiği keyifle geçen tatlı akşam üstüm birdenbire çame tarafından gelen birinin getirdiği acı haberle kabusa dönüşüvermişti.

Hasanın gölü ile Halkobur civarı bir mevki de balık avlamaya giden bir grubun elinde dinamit patlamıştı ve ağır yaralananlar olduğu haberi gelmişti. Benim panik babaannem bir anda farklı bir  ruh haletine bürünmüş ve aklına herkesin ilk anda aklına geldiği gibi en kötü senaryoları getirmiş ve kısa süreli bir baygınlık geçirmişti. Haberin babaannemi bu kadar etkilemesi, olayın bizatihi dehşet verici olmasının yanısıra yaralananların ekrabaları olmasından da kaynaklanmıştı.

Evimizin önü bir anda kalabalıklaşmış, komşularımız, tabiki ilk başta rahmetli Ferşat dayı:), Emine Teyze, Şöhret Hala babaannemin yanına gelmişti. Etrafı bir anda, birşey yapamamanın verdiği o kifayetsizlik duygusuyla, birşeyler de yapmalıyım duygusunun verdiği panik havası ele geçirmiş ve Visir halkı epey gerilmişti. Tam o sırada rahmetli Hasan Hoca o kendisine has ses tonu ve edasıyla mikrofona üfürmeye başlamış ve bir müddet sonra da hızlıca "ALLAHü egber ALLAHü egber" sesleriyle Visir semalarını inletmeye başlamıştı.
Babaannem yavaş yavaş kendine gelmiş ve ani bir kararla İşlamli mahallesine gitmeye karar vermişti. Kararı o kadar acil vermişti ki, o her zaman bir yere giderken giydiği keşanını, çömberini bile giyemeden sadece funduk dalindan baston niyetine yaptığı çubuğu eline almış ve  o zamanlar altın yıllarını yaşayan Seferun Ahmetun dükkanına kadar bir hovlan ilerlemişti.
Tam o esnada gözüne etrafı korku ve anlamaya çalışan gözlerle izleyen beni gördü ve " uşağum hayde sen da gel benla, arkadaşluk edersun bağa" deyip  beni o meçhul yolculuğuna dahil etti. Zaten o zamanlar babaannemin ilk akla gelen yol arkadaşı ben oluyordum nedense:)
Aman ALLAHım, bizim evden İşlamlıya giden yol ne kadar da uzunmuş meğer, normalde 10 dakikada kesmanlardan gittiğim yer, şimdi korku ve tedirginlik girdabı yüzünden sanki saatlerce sürüyor gibiydi. Çayelim evini geçip Maraş'a doğru ilerliyor ve komşu evlerden sorulan sorulara bildiğimiz kadarıyla alelacele cevaplar veriyorduk... Devamı daha sonra:)

4- Düzenli takip ettiğim dergi ve gazeteler; The Economist, Euromoney, Time, Newsweek, Trabzonspor Dergisi, Financial Times. Tabi bunları satın almıyorum, kuruma geliyor ordan alıp okuyorum:)

5-Mesleğim kısaca, Türkiyenin; IMF, Dünya Bankası, EIB, EBRD, ADB, OECD,İKÖ,D-8 gibi uluslararası finansal kuruluşlarla ilişkilerinin yürütüldüğü birimde bana verilen vazifeleri yerine getirmek.

6- Bu soruya daha sonra cevap vereceğim.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 05079310977
*İngilizce dışında bildiğin yabancı dil var mı?

*Merkez Bankası Başkanının maaşını yeterli buluyor musun? (Yanılmıyorsam aylık 30 bin lira)

*Hacettepe Üniversitesini değil de daha doğu kesimde bir üniversiteyi bitirseydin kendini yine buralarda görebilirmiydin?
Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
Değerli Kardeşim; Senin anne-babanın düğününde bulunmuş, senin doğumunu hatırlayan ve en küçük teyzenin sınıf arkadaşı olarak, aklımda kalan o sarışın, minik çocuğa (3-4 yaşlarındaki halin) ve çok sevdiğim annene selam ve saygılarımı gönderiyorum..

Şu ana kadar verdiğin cevapları keyifle okudum.. Başarılarından dolayı seni tebrik ediyorum..

Üniversite hayatı Ankara'da geçmiş biri olarak, sıkıcılığı konusunda seninle aynı fikirdeyim. Mezun olduğum 99 yılından bu yana bir daha hiç uğramadım..
Ve İstanbul hayranı olarak, bu şehirden başka bir yere gitmeme konusunda azami direnen biri olarak da, İstanbul sevgini çok iyi anlıyorum. Yolun düştüğünde misafir olarak da ağırlamaktan memnun oluruz.

Soruma gelince; kitap okuduğundan şüphem yok!..Hayatına yön veren, seni çok etkileyen ve ruhen şekillenmene katkısı olan bir kitap var mı?

Ne kadar sıklıkla ve ne tür kitaplar okuyorsun?

Okumayan bir topluma, kitap okutmak için ne gibi önerilerin var?
You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Aktif Visirli
  • *
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
Sevgili Zafer kardeşim,
Haftanın konuğu olmanızdan dolayı  sizi yürekten tebrik ediyorum,bu zamana kadar sana sorulan sorulara vermiş olduğun çevablarıda ilgiyle okuduğumu belirtmek isterim.Müsadenle bende sana birkaç soru sormak istiyorum...
  1-Mesleğinde gelmek istediğin en son nokta neresi,hedefin ne?
  2-Sence Türkiyede ekonomi rayına oturmuşmudur?yoksa heran ne olacağı belli olmayan bir durummu sözkonusudur?Ekonomideki gerçek sorunlar kamufulemi ediliyor?
  3-Site yönetiçisi olarak neden sitede çok aktif değilsin?
  4-Bizum Kenanun sitenun tüm işlerini  İsamaile yıkmasını nasıl buluyosun?
  5-Sence Trabzonspor bundan sonra nasıl bir yapılanma içerisine girmelidir?
  6-Şayet bu yönetim istifa etmezse Trabzonspor   bundan sonra daha büyük ne gibi sorunlarla karşı karşıya kalır?
  7-Sende Baban gibi çok iyi top oynarmisun?Babanla hiç karşılıklı top oynayıp rakibi oldunmu?ve izlenimlerin nelerdir?
  Hürmet ve muhabbetlerimle....
BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Administrator
  • *
*İngilizce dışında bildiğin yabancı dil var mı?

*Merkez Bankası Başkanının maaşını yeterli buluyor musun? (Yanılmıyorsam aylık 30 bin lira)

*Hacettepe Üniversitesini değil de daha doğu kesimde bir üniversiteyi bitirseydin kendini yine buralarda görebilirmiydin?

İkinci bir dilim yok,sadece ingilizce biliyorum. Fırsat olursa bir dil daha öğrenmeyi düşünüyorum.

Dünyada finans kurumlarının, merkez bankalarının başlarında bulunanların inanılmaz paralar kazandığını biliyorum. Dolayısıyla MB Başkanının maaşının yüksekliği Türkiye'ye münhasır bir olay değil. Diğer ülkelere kıyasla normal denilebilir.

Ankara'da iyi bir üniversitede okumak herşeyden önce insana vizyon kazandırıyor. O anlamda okulumun hakkını vereyim. Bunun dışında, kamu kurumlarına girebilmek için, 2002 den bu yana uygulanan merkezi bir KPSS sınavı var. Bu sınavda başarılı olmak için, çok iyi üniversiteleri bitirmek gerekmiyor. Çok çalışan anadolu üniversitelerinden mezun, iyi kurumlara girmeyi başaran birçok arkadaş tanıyorum. KPSS ve sonrası için çok çalışmak en önemli unsur bana göre, başka bir üniversiteden mezun olsam biraz daha zor olurdu ancak sonuçta iyi bir yere girmeme engel olamazdı.

• Administrator
  • *
Sevgili Zafer kardeşim,
Haftanın konuğu olmanızdan dolayı  sizi yürekten tebrik ediyorum,bu zamana kadar sana sorulan sorulara vermiş olduğun çevablarıda ilgiyle okuduğumu belirtmek isterim.Müsadenle bende sana birkaç soru sormak istiyorum...
  1-Mesleğinde gelmek istediğin en son nokta neresi,hedefin ne?
  2-Sence Türkiyede ekonomi rayına oturmuşmudur?yoksa heran ne olacağı belli olmayan bir durummu sözkonusudur?Ekonomideki gerçek sorunlar kamufulemi ediliyor?
  3-Site yönetiçisi olarak neden sitede çok aktif değilsin?
  4-Bizum Kenanun sitenun tüm işlerini  İsamaile yıkmasını nasıl buluyosun?
  5-Sence Trabzonspor bundan sonra nasıl bir yapılanma içerisine girmelidir?
  6-Şayet bu yönetim istifa etmezse Trabzonspor   bundan sonra daha büyük ne gibi sorunlarla karşı karşıya kalır?
  7-Sende Baban gibi çok iyi top oynarmisun?Babanla hiç karşılıklı top oynayıp rakibi oldunmu?ve izlenimlerin nelerdir?
  Hürmet ve muhabbetlerimle....

Merhabalar Ahmet Ağabey, sevgi ve hürmet benden de sana olsun, soruların için teşekkür ediyorum. Cevaplarım aşağıdadır:

1- Meslekte zirveyi hedefliyorum, müsteşarlık veya bakanlık.
2- Soruyla ilişkili olarak çok kısa birkaç  birşey söylemek istiyorum. Zira tam cevap için kitap yazmak gerekir.
Türkiye ekonomisi 1980'de Özal'ın reformlarıyla farklı bir noktaya gelmiş devletin ekonomi üzerindeki hegomonyası yavaş yavaş çözülmeye başlamıştır. Malesef siyasi istikrarsızlıklar sebebiyle 80'li yıllarda kazandığımız ivmeyi 90'lıyıllarda devam ettirmedik ve tarihimizin en büyük ekonomik krizini 2001 yılında yaşadık. 2001 yılından sonra özellikle bankacılık alanında gerçekleştirilen yapısal reformlar, global likidite bolluğu siyasi istikrar gibi nedenlerle ekonomimizi bir nebze düzeltebildik. Günümüze geldiğimizde dünyada tarihin en büyük ikinci ekonomik krizi yaşanmakta ve Türkiye'de bu durumdan etkilenmektedir. Dünya küresel finansal mimarisi yeniden şekillenmektedir. Türkiye bu dönemde özellikle G-20 gibi platformlarda sistemin yeniden şekillenmesine katkıda bulunmaktadır.

Ekonomimiz bu olumlu taraflar yanında olumsuz yanları da barındırmakta. Özellikle ihalata bağlı ihracat yüksek katma değer üretip ihraç edemememiz, yüksek orandaki işsizlik, vergi sistemindeki aksaklıklar ciddi sorunlar olarak önümüzde durmaktadır.
Kısaca, daha alınacak çok mesafe var ama umutsuz olmak için de hiç bir sebep yok.

3- Sitede aktiflikten kasıt mesaj yazmamaksa haklısın onun nedeni zaman darlığı ama bunun yanında ben arka planda üzerime düşen görevleri yapmaya çalışıyorum.

4- İsmail-Kenan birbirinden ayrılmaz ikilidirler. Bugün Kenan İsmail'e iş yıkar öbür gün İsmail Kenan'a ama sonuçta bi sıkıntı olmaz. Onlar bir elmanın iki yarısıdırlar, merak etmeyin.

5- Trabzonspor daha önceki soruya verdiğim cevapta belirttiğim gibi öncelikle zihniyet devrimine gitmeli ve mali olarak  hesap verecek profesyonel yöneticilerle yönetilmelidir. Bu konuda çok uzun ama kısaca İngilteredeki sistemi öneriyorum, menejerlik sistemi. Daha sonra ayrıntılarıyla anlatırım inşALLAH.

6- Sadri Şener yönetimi malesef yaptıkları hatalarla bütün kredisini kaybetmiştir. İstifa etmesi gerekir bence ama dediğim gibi istifa etmesi sorunları çözmeyecek.

7- Valla Babamla karşılıklı maç yapmadık ama ondan iyiyimdir bence:) Dün GATA da büyük bir halısahada arkadaşlarla maç yaptık, Maradonanın İngiltere'ye attığı gole benzer slalom bir gol attım, görmen lazımdı,herkes şapka çıkardı:). Müthiş sol ayağımı durdurmak imkansız,hehehe...

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Zaferciğim seni bu kürsüde görmek ve söyleşinin bu anına kadar takip etmek hem zevkli hem de çok güzeldi. Benim sorum;

Gülen Köyü ismini internete taşıyan ve bu yönde müthiş çalışmalar yapmış bir kardeşimiz olarak, şuandaki görüntüyü nasıl değerlendiriyorsun? Eksiklere bir de yönetici gözü ile bakıp kısa bir değerlendirme yaparmısın.

Bu arada bir daha İstanbul'a gelip görüşemeden dönersen inan çok kırılırım.

Kolaylıklar ve başarılar dilerim.
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• cemalduzenli

• Ziyaretçi
merhaba zafer ben cemal hayırlı bayramlar ne var ne yok nerdesin ?köyde misin ankara da mı?

• Administrator
  • *
Zaferciğim seni bu kürsüde görmek ve söyleşinin bu anına kadar takip etmek hem zevkli hem de çok güzeldi. Benim sorum;

Gülen Köyü ismini internete taşıyan ve bu yönde müthiş çalışmalar yapmış bir kardeşimiz olarak, şuandaki görüntüyü nasıl değerlendiriyorsun? Eksiklere bir de yönetici gözü ile bakıp kısa bir değerlendirme yaparmısın.

Bu arada bir daha İstanbul'a gelip görüşemeden dönersen inan çok kırılırım.

Kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Merhabalar Kenancım, seni sitede görmek çok güzel doğrusu:) Bayramını kutluyorum bu arada.

İnşALLAH bir dahaki İstanbul seferimde ziyaret edeceğim seni.

Sitemiz hakkındaki yorumlarım son derece müspet. Ortalama 160 online user'i olan hangi köyün web sayfası var acaba? Bu gerçekten büyük bir rakam. Demek ki site köyü kucaklamayı başarabilmiş durumda.

Yalnız foruma girip mesaj yazma, paylaşımda bulunma oranı da bir o kadar düşük tabi. Ama bu durum genel bir alışkanlık. Genelde bakılır çıkılır fazla içine girilmez. Bunun pek çok sebebi olabilir:

- Belki Forumda istediği özgürlükçü ortamı bulamıyor olabilir insanlar
- Mesaj yazdığında insanlarımızın dar bir açıdan onu yadırgayacağını düşünerek, aman boş ver diyebilir,
- Söyleyecek sözü olmayabilir, bilgi birikimi yeterli olmayabilir,
- Başlıklar ilgisini çekmiyor olabilir,
- Gerçekten vakti olmuyor olabilir ve daha bir sürü neden ama ben sitenin iyi yolda olduğuna zamanla daha da zenginleşeceğine inanıyorum.

Kal sağlıcakla...

• Administrator
  • *
merhaba zafer ben cemal hayırlı bayramlar ne var ne yok nerdesin ?köyde misin ankara da mı?
Sana da Hayırlı Bayramlar Cemal abi, Trabzon'dayım şimdi, birazdan köye geçeceğim. İnşALLAH sağlığın sıhhatin yerindedir, görüşmek dileğiyle... selamlar inegöle...

• Aktif Visirli
  • *
slm zafer komşum , ben bu satırları yazarken sen köye gitmiş olacaksın heralde,
sorulan sorulara verdiğin cevapları okudum hemen hemen herşeyi sormuşlar bende sana birkaç  soru sorayim bari
1- ankaradan memleket nasıl görünüyo
2- pilavin ayarını tutturmayı öğrendin mi 
3- askere ne zaman gidecesun
4-ABD ye gitme düşüncen var mı

• Süper Moderatör
  • *
degerli kardesim Zafer,haftanin konugu olarak seni tebrik ediyorum,hos geldin diyorum.

degerli kardesim köyümüzün sizler gibi genclerini böyle güzel mevkilerde görmek beni cok mutlu ediyor. son zamanlarda yüksek egitim görme cabasi icinde olan köyümün genclerinin coklugu beni ayrica mutlu ediyor. Avrupa`da,Dünyanin her tarafinda egitim almadan belirli yerlere gelinemeyeceginin, köyümün genclerincede kavranmasi hepimizin mutlulugu olmasi gerek. YGKYD-2000-Dernegince-mümkün oldukca,ihtiyac duyan köylü genclerimize Burs vermeye calisacagiz.

sana,birkac soru da ben sorayim
1-Trabzon`u cok seven ve Baskent Ankara`da sikilan Zafer,Trabzonda sikilmazmiydi?
2-Birde müstesarligi anladim zaten icindesin yani hazine müstesari,bir bakanlik yani siyaset mi? yani Zafer Düzenli siyasete mi atilacak? hicde fena olmaz yani.

is ve özel hayatinda istedigin,arzu ettigin yerlere cikabilmen,istedigin mevkilere ulasabilmen icin
 ALLAH yardimcin olsun.  Kurban bayraminizi kutlar,daha nice bayramlara kavusmayi ALLAH`tan niyaz ederim.

ömür boyu saglik ve mutluluk dileklerimle

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Stuttgart - YGKYD-2000 "Bir Nebze Ferahlik" 
"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

"Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Administrator
  • *
slm zafer komşum , ben bu satırları yazarken sen köye gitmiş olacaksın heralde,
sorulan sorulara verdiğin cevapları okudum hemen hemen herşeyi sormuşlar bende sana birkaç  soru sorayim bari
1- ankaradan memleket nasıl görünüyo
2- pilavin ayarını tutturmayı öğrendin mi 
3- askere ne zaman gidecesun
4-ABD ye gitme düşüncen var mı

Merhaba Muratcım, selamlar, saygılar;

Müsaadenle bazı bilgileri paylaşayım yoksa pilav meselesi tam anlaşılmaz:))
Biz Muratla 2006 senesinde Ankara/Cebeci'de 6-7 ay aynı evi paylaştık. Murat astsubay okuluna devam ediyordu bende sınavlara hazırlanıyodum. Evde bizden başka Murat'ın iki asker arkadaşı daha vardı. Yani 3 askerin arasında tek sivil bendim. E haliyle de, sivil-asker çatışmasını tüm halleriyle yaşadık:) Onlar, askeri disiplinle yaşarken benim daha rahat bir yaşam tarzım vardı. En çok ta yemeklerde karşı karşıya geliyoduk. Yemeğin tuzundan, miktarına tadına kadar devamlı bir atışma söz konusuydu, ne kadar gayret etsem de bir türlü komutanlarıma:) beğendiremiyodum yemeklerimi. Ama Murat'ın yemek yapmadaki maharetini bir kez daha itiraf edeyim burda, zor beğenmesi doğaldı. İnşALLAH şimdi ev de de yapıyosundur o leziz kıymalı patlıcanlı yemeğini.

Soruna gelince, artık sizden sonra yemek yapmıyorum, tamamen bıraktım o işleri:)

Askere sanırım 2011 yılında gideceğim.

ABD işiyle ilgili olarak ise, çalıştığım kurum ortalama 4. yıl sonunda her uzmanı ABD'ye 2 yıllık veya Avrupa'ya 1 yıllık yüksek lisansa devlet bursuyla gönderiyor. Şu an ben 2. yılıma giriyorum, vakti gelince inşALLAH ABD veya İngiltere'de yapacağım masterimi.

• Administrator
  • *
degerli kardesim Zafer,haftanin konugu olarak seni tebrik ediyorum,hos geldin diyorum.

degerli kardesim köyümüzün sizler gibi genclerini böyle güzel mevkilerde görmek beni cok mutlu ediyor. son zamanlarda yüksek egitim görme cabasi icinde olan köyümün genclerinin coklugu beni ayrica mutlu ediyor. Avrupa`da,Dünyanin her tarafinda egitim almadan belirli yerlere gelinemeyeceginin, köyümün genclerincede kavranmasi hepimizin mutlulugu olmasi gerek. YGKYD-2000-Dernegince-mümkün oldukca,ihtiyac duyan köylü genclerimize Burs vermeye calisacagiz.

sana,birkac soru da ben sorayim
1-Trabzon`u cok seven ve Baskent Ankara`da sikilan Zafer,Trabzonda sikilmazmiydi?
2-Birde müstesarligi anladim zaten icindesin yani hazine müstesari,bir bakanlik yani siyaset mi? yani Zafer Düzenli siyasete mi atilacak? hicde fena olmaz yani.

is ve özel hayatinda istedigin,arzu ettigin yerlere cikabilmen,istedigin mevkilere ulasabilmen icin
 ALLAH yardimcin olsun.  Kurban bayraminizi kutlar,daha nice bayramlara kavusmayi ALLAH`tan niyaz ederim.

ömür boyu saglik ve mutluluk dileklerimle

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Stuttgart - YGKYD-2000 "Bir Nebze Ferahlik" 

Merhaba Servet abi, sizin ve tüm yurtdışındaki gurbetçilerimiz bayramlarını kutluyorum, sağlıklı ve huzurlu bir bayram diliyorum.

Sorularına gelmeden, iyi dileklerin için teşekkür ediyor, yaptığınız teşhislere katıldığımı ifade etmek istiyorum. İnsanlar eğitim alırken onlara yardımcı olmanızdan daha kutsal ve yerinde bir davranış olamaz, çok güzel bir hamle, bu uğurda her türlü desteğe hazır olduğumu bilmenizi isterim.

Sorularına gelince:

1- Kendimi tanıttığım bölümde ifade etmiştim zaten, üniversite sonrası 6-7 ay Akçabatta çalıştım ben ve o dönemde Trabzon'dan da bunalmaya başlamıştım. Ama tabi ki Trabzonla Ankaranın bendeki yeri kıyaslanamaz bile. Trabzon'un benim için çok ayrı bi önemi var. Ama sanırım benim yaşamaktan tek mutlu olacağım yer İstanbul.

2-Bir kere herşey nasip işi ona inanıyorum. Onun yanında çalışmak da en önemli etken bir yerlere ulaşabilmek için. Ben üzerime düşeni yapacağım, gerisi ALLAH kerim. Siyaset şu an düşünmüyorum ama zamanla neyin ne olacağı belli olmaz tabi.
Saygılarımla...

• Aktif Visirli
  • *
Öncelikle hayırlı bayramlar kuzen. Seni haftanın konuğu olarak görmek ne güzel. Bi kaç kelam edemeden geçemiyeceğim doğrusu.

-Yurtiçi ya da yurtdışı  farketmez görmek istediğin yerlerden biri neresidir? Neden?

-Ne tür müzik dinlersin,seversin? Horonla aran nasıl, dik oynarmısın?

-Bir düzine insanın içinde mi, iki üç kişilik bir sobette mi, evde yalnızken mi daha mutlusun?

Görüşmek üzere...
asla birilerinin umudunu kırma,belkide sahip oldukları tek şey odur.

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
kişinin hayatında bir cok nedenler var bir ömür böyle doludur
böyle bir şey sorsam. neden netür yazıları  yada kitapları okursunuz

bayramınızı kutlar memleketli günler dilerim
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• m.gencoglu inşaat

• Ziyaretçi
zafercigim iyi bayramlar bayramınızı kutlarım saglık mutluluk ve başarılar dilerim.babanada selamlarımı ilet onunda bayramını kutlarım.ben sana soru olarak ne sorarım tahmın edersın.ne olacak bızım bu trabzonsporun halı sence iyi olacakmı bu sezon.bende kongre uyesıyım aralıkta secim olursa oyunu kıme vermek ıstersın.yada başkan olarak kımı gormek ıstersın trabzonsporun başında selamlar.kendıne ıyı bak.istanbula gelırsen ugrada goruselım.kadıkoy acıbademdeyım ben

• Administrator
  • *
Öncelikle hayırlı bayramlar kuzen. Seni haftanın konuğu olarak görmek ne güzel. Bi kaç kelam edemeden geçemiyeceğim doğrusu.

-Yurtiçi ya da yurtdışı  farketmez görmek istediğin yerlerden biri neresidir? Neden?

-Ne tür müzik dinlersin,seversin? Horonla aran nasıl, dik oynarmısın?

-Bir düzine insanın içinde mi, iki üç kişilik bir sobette mi, evde yalnızken mi daha mutlusun?

Görüşmek üzere...

Merhabalar kuzincim, nasılsın bakalım, annenler de geliyor gözün aydın:)
1- Şu anda gitmeyi planladığım ülkeler arasında ilk sırada Maldivler ve İtalya geliyor. Shengen vizeni ayarla, İtalya maceramız yakında başlayacak.
2- Genelde sountrack dinlerim, yani film müzikleri.  Bunun yanında "pür kemençe" dediğimiz orijinal dokusu bozulmamış kaliteli kemençe parçalarını da dinlemekten çok hoşlanırım. Bildiğin üzere, akçaabat horonunu köyde benden iyi oynayan yoktur. Fırtına gibi oynarım.
3- Sevdiğim insanlar olduktan sonra üç-beş kişi veya kalabalık bir ortam olması farketmez açıkcası benim için. Ama genelde kalabalık ortamları daha çok severim.

• Administrator
  • *
kişinin hayatında bir cok nedenler var bir ömür böyle doludur
böyle bir şey sorsam. neden netür yazıları  yada kitapları okursunuz

bayramınızı kutlar memleketli günler dilerim
Merhaba Sadık Bey,
Genelde işimden dolayı bu sıralar ekonomi kitaplarını daha sık takip ediyorum. Bunun yanında ortaçağ tarihi çok ilgimi çekiyor. Ayrıca başarılı insanların biyografilerini okumaktan zevk alırım.
Selamlar...

• Administrator
  • *
zafercigim iyi bayramlar bayramınızı kutlarım saglık mutluluk ve başarılar dilerim.babanada selamlarımı ilet onunda bayramını kutlarım.ben sana soru olarak ne sorarım tahmın edersın.ne olacak bızım bu trabzonsporun halı sence iyi olacakmı bu sezon.bende kongre uyesıyım aralıkta secim olursa oyunu kıme vermek ıstersın.yada başkan olarak kımı gormek ıstersın trabzonsporun başında selamlar.kendıne ıyı bak.istanbula gelırsen ugrada goruselım.kadıkoy acıbademdeyım ben
Merhaba Mustafa Abi, bende bayramını kutlar sağlıklı günler dilerim.
Trabzonsporun ciddi bir değişimden geçmediği müddetçe toparlanma ihtimali çok zayıf bana göre. Trabzonsporun paralı yöneticilere değil, dürüst, samimi, azimli, Trabzonspor sevdalılarına ihtiyacı var. Çünkü biz klasik İstanbul takımı gibi  değiliz, biz daha küçük ama içinde fırtınalar kopan büyük bir takımız. Bu çözüm de kısa dönemde olacak gibi gözükmüyor.

Kongre olursa kesinlikle Mehmet Ali Yılmaz'a oy vermeyeceğim. Yeni bir aday çıkarsa ilk önce onu düşüneceğim. Mesela İbrahim Usta aday olacak diyolar, ona verebilirim.
İstanbul'da inşALLAH görümek üzere, selamlar...

• Aktif Visirli
  • *
  • selamun aleyküm
bayramınız mübarek olsun zafer abi.ilk önce yaşamın boyunca saglıklı huzurlu ve hayırlı bir ömür geçirmen dileği ile sorularımı sormak istiyorum. hayatta yapmak isteyipte yapamadıgın yada yapmak istediğimi yapıyorm diyormusun.hiç kimseyi hayatına örnek alıyormusun.yada örnekaldıgın kimse varmı. son sorum da sizce köyümüzde bir halı saha yapılsa yada bunun gibi sosyal bir aktivide olsa köyün merkezine yakın insanlarımız bir arada toplanma fırsatı bulabilirlermi.benim aklıma futbol geliyo.çünkü insanlarımız baya futbolu seviyo.yada sizin daha değişik bir fikriniz varmı.paylaşırsanız seviniriz.inşALLAH sorularımla sizi sıkmamışımdır.ALLAHa emanet olun.saglıcakla kalın.                                                           
bayram  akyol

• Administrator
  • *
  • "Edeb Ya Hu"
    • Forma Yaptırma Sipariş
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Bir hafta boyunca güzel bir söyleşiye şahit olduk. Bu sebeple Zafer Düzenli'ye çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hayatında, site çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dileriz...
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

Facebook Yorumları

Twittear