Cakallar - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Cakallar  (Okunma sayısı 2870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
Cakallar
« Topic Start: 28 Kasım 2009 - 15:11 »
  • Yayınlama
  • Cakallar

Iktidar türkiye nin Gorbatschow`umu? Gorbatschow ile bu günkü iktidari karsilastirmak lazim yanliz basbakani Gorbatschow`un yanina koymak haksizlik olur iki bakimdan. Birincisi,cok büyük bir cografyanin lideriydi Gorbatschow,ikincisi Glasnost ve berestroika acilimlariyla özellikle türk cumhuriyetlerine hürriyetlerini geri vererek bir bakima gönlümüzde taht!! kurdu,sen cok yasa Gorbatschow! “Sowyetler birligi” baskani Gorbatschow cok devletlere hürriyetlerini geri verdi,bir bakima mecburdu cünkü o devletler asirlar boyu bagimsiz devletler olarak tarihdeki yerlerini almislardi,bir bakima Gorbatschow`un onlara geri verdigi özgürlügü hak! etmislerdi. Bu devletler hak ettikleri özgürlüklerini yillar boyu sömüren “Rusya federasyonu” n dan,Rusya gibi eski devlet olmalarina ragmen, Hicbir hak-talebinde bulunmadilar, hos geldin özgürlükle yetindiler.

Bir de bizim Glasnost yani “acilim”cilara bakalim ve bizim acilimcilarin Rusya ya benzer bir acilimi gerceklestirmeleri mümkün mü? Eski yugoslavya`yi benzetebilirsiniz cünkü “sowyetler birligi” ile benzer yanlari cok,Türkiye`nin bu iki ülke ile benzerlik tasiyan hicbir yani yok.

Bu iki ülke(sowyet+yugo) benzetmelerine baktigimiz zaman,bu iki  ülkede  yasananlar normal karsilanabilir.

Türkiye`ye Sowyet ve yugo`da yasananlari yasatmaya calisanlar,öyle büyük bir suc isliyorki,Tarih bunlari hic! affetmeyecek ve bu vebalin altinda kalacak,ölüp gidecekler. Türk milleti bunlardan kalan acilarla dünya durdukca yasamak ve mücadele etmek zorunda kalacak.

Bu sikintilari,dertleri,acilari,Irak`da Türk askerlerinin baslarina torba gecirenlerle birlik yaparak,“ilelebet” baslarina gecirilmis bu torbayi hissedecek,nefes almakta zorlanacak sekilde,Türk milletine kimin yasatmaya hakki var! ve bu hakki nerden aliyorlar?

ve bir tv programinda,terör örgütünü tam manasiyla icine almadan bir acilimin gerceklestirilemeyecegini söylüyor bir konusmaci! sormak lazim,bugün bir sehrimizin belediye baskani nin,imralidaki ile bir farki varmi?birisi devleti icinden yiyor,birisi devletin icinden terör yönetiyor(bu acilimin disinda kalan varmi?) Inanin devletin belediyesinde olan cok,cok daha tehlikeli fakat bu tehlikeyi göremeyecek Kadar “kör” bu ülke idarecileri yada caresiz. eger "kör"se vahim,"caresiz"se dahada vahim!

O belediye baskani ki,  belediye baskani oldugundan beri,cumhuriyetin ne törenlerine katiliyor nede istiklal marsi okuyor taaki son 29 ekim 2009 Cumhuriyet bayrami kutlamalarina kadar!!

O belediye baskani ki, son zamanlarda TC Devletinin sokak,ilce ve köy isimlerini yabanci isimlerle degistirmekle mesgul!!

Ülke idarecilerimiz bunlari duymayacak kadar sagir! göremeyecek kadar kör! olmuslar.

Ülkem de son iktidar dönemlerinde yasananlardan bizim kazalah Cakallari da o kadar memnun! olmus olacakki,agir kis sartlarinda kacalah düzünde bizlerede koyun,kuzu,geyik,deve! isteriz diye teklife hazirlaniyorlar. Hele istenilen bu hakki vermeyin de göreyim sizi! Tipki bir siyasi liderimize soruldugu gibi, siz secim calismalari icin veya herhangi bir gezi amacli diyarbakir`a gidebilirmisiniz? Sizde bu cesaret varmi? diye. Niye gidemesin ki?nezamandan beri diyarbakir 81 ilin biri olmaktan cikti?
    Duymayan,anlamayan bir “sagir Sultan” kaldi,ülkem idarecileri hala kendi halkini uyutmanin pesinde! “Korkmayin bölünmeyiz”!!

selam,sevgi ve saygilarimla - Kurban bayraminiz mübarek olsun

Tüm  Islamaleminin kurban bayrami,barisa,kardeslige,birlik ve beraberlige vesile olmasi dileklerimle.

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
    Da`vetin vardi dün ezanlarda...
    Seni ey ma`bedim utansinlar,
    Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• birnazım

• Ziyaretçi
    Cakallar
    « Yanıtla #1: 28 Kasım 2009 - 15:33 »
  • Yayınlama
  • selam,sevgi ve saygilarimla - Kurban bayraminiz mübarek olsun
     :)

• İncir Ağacındaki Adam
    • Süper Moderatör
    • *
    • GSM: 05079310977
    Cakallar
    « Yanıtla #2: 28 Kasım 2009 - 15:48 »
  • Yayınlama
  • Cakallar

Ülkem de son iktidar dönemlerinde yasananlardan bizim kazalah Cakallari da o kadar memnun! olmus olacakki,agir kis sartlarinda kacalah düzünde bizlere de koyun,kuzu,geyik,deve! isteriz diye teklife hazirlaniyorlar. Hele istenilen bu hakki vermeyin de göreyim sizi!

Servet abi,  boş bir tabiri satırlarınıza taşımayacağınızı düşünerek soruyorum.

Bizim Kazalah çakallarından kastınız kimlerdir?
    Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Süper Moderatör
    • *
    Cakallar
    « Yanıtla #3: 29 Kasım 2009 - 14:12 »
  • Yayınlama
  • Birnaz hanim kardesim,bende sizin mübarek kurban bayraminizi kutlar,saglik,mutluluk ve huzur icinde daha nice bayramlara erismenizi yüce Rabbimden niyaz eder,hayirli bayramlar dilerim.

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Stuttgart  / Almanya 
    "Dogruya dogru"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Süper Moderatör
    • *
    Cakallar
    « Yanıtla #4: 29 Kasım 2009 - 14:20 »
  • Yayınlama
  • kiymetli kardesim mustafa,bildigin gibi,kazalah cakallari cok temiz ve saf yaratiklardir,sadece yaratilislarinin gayesi icin hayatlarini sürdürmeye calisirlar. bu hayat mücadelesinde karinlarini doyurmak pahasina,bulunduklari cevreye,yaratilmislarin en üstünü insanlara zararda verseler,hayvan olduklari icin yinede saf,temiz ve günahsizdirlar. ülkemde bu saf ve temiz yaratiklari bile rahatsiz edecek vahim,karanlik durumlar yasanirken "cakallar" in kasit alinabilecegi coklari olabilir.
    amma ben bu basligi yazima verirken,böyle bir soru`nun sorulabilecegini düsünmeme ragmen vazgecmedim. bu saf ve temiz yaratiklar olan "cakallari" ayni saf ve temiz duygularla yazima tasidigima inanmani isterim ve paylasimina tesekkür ederim.

bu vesile ile YGKYD-2000-Dernegi-üyeleri adina,senin ailecece kurban bayramini kutlar,saglik,mutluluk icinde hayirli bayramlar gecirmenizi ve daha nice bayramlara kavusmanizi yüce mevladan niyaz ederim.

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani:Servet Isildar-Stuttgart - YGKYD-2000"Bir Nebze Ferahlik"
    "Dogruya dogru"

HACISERIFOGLU-

Facebook Yorumları

Twittear