İSVİÇRE GERÇEĞİ ve "GERÇEKLER" - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: İSVİÇRE GERÇEĞİ ve "GERÇEKLER"  (Okunma sayısı 3037 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Süper Moderatör
  • *
  • İleti: 667
  • Cinsiyet: Bay
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     09 Aralaık 2009 Çarşamba

     İSVİÇRE GERÇEĞİ ve "GERÇEKLER"

     Hıristiyan ülkelerinin hangisinde İsviçre`deki referandumu yaptırırsanız yaptırın farklı bir sonuç çıkmaz hepsi aynidir,

     Ucuz politikayı, geniş ufukluluğu iyi hesap edip vizyona koymak lazım.
Sabah ezan ile uyananlar, aksam yatsı ezani ile huşu içinde Camilerinde namazını kılarak yatağa girenlere, bu konulardaki Politikalar çok kolay gelir.

     “siz onlardan olmadıkça, onlar sizi sevmeyecek” bu islerin geleceğini hâşâ! Yaratanımızdan daha iyi bilemeyeceğimizi iyi bilmeliyiz.

     “Varken dağıtır, yokken sabrederiz” anlayışının yanında,"varken yer, yokken var olandan zorla alırız” anlayışı içinde olanlarla mücadeleyi çoktan kaybetmişiz.

     73’lü yıllardaki akaryakıt krizinde, babam ve is arkadaşları Alman şefleriyle bu konular üzerinde görüş alışverişi yaparken, Müslümanlar bize akaryakıt vermezse zorlan gider alırız demişti.

     90’lı yıllarda bulunduğumuz bölgede bir Alman Müslüman olmuştu, camilere gidiyor hatta oruç bile tutmaya başlamıştı. Bir yaz Türkiye ye izine gitmeye karar vermişti, Şuan rahmetli olan çaykaralı bir amcamız, benim Trabzon’da oğlum var gidince ona uğra sana yardımcı olur demişti ve gitti amcamızın oğlunu buldu-amcamızın oğlu, Müslümanlığın verdiği hoşgörü, anlayış ile Alman! Müslüman öyle misafirperverlik yaptı ki, orada kaldığı üç hafta içinde Hiçbir Kuruş masraf yaptırmayarak, her yönüyle tam bir misafirperverlik örneği göstermişti. İzin bitince Almanya ya geldiğinde, arkadaşları ona, nasıldı Türkiye’de izin yapmak diye sorduğunda, Çok güzeldi bir Pfennig (kuruş) para harcamadım demişti! Hani Müslüman’a övgü, nerde insaniyet, nerde hoşgörü, anlayış! (hem de Hıristiyan’ın Müslüman olmuşu!) Bu misalden Hıristiyan âleminin size bakisini anlayabilirsiniz! Buna benzer çok örnekler var ”anlayana sivri sinek SAZ”

     Asırlarca içimizde beslediğimiz, kolladığımız Hıristiyanlar, şimdilerde bize kefen biçme peşindeler!

     İyiliği, iyilikten anlamayana yaparsanız “avanak” yerine koyulur ve sırası gelince soyulur ve “YEM” olursunuz.

     Atalarımız ”Osmanlı” bu Hıristiyan âlemine tam 600 sene iyi baktı, İslamin verdiği hoşgörüyle 600 sene boyunca onları korudu, var olmalarını, bugünlere gelebilmelerini sağladı, onlara hami` lik yaptı. Aradan gecen 100 sene zarfında, Osmanlı, coğrafyası içinde bıraktığı, Müslümanlardan, osmanli tarihinden, izlerinden bir eser kaldı mı? Veya kaç tane kaldı? Diye bir araştırın farkı göreceksiniz.

     Osmanlının balkanlarda kalan Müslüman halkı, evladı fatihanlari, Hıristiyanlara, biz sizdeniz diyerek, yaranmaya çalışmalarına, Camii şeriflerin kapılarını açmayı bile unutmalarına! Rağmen, fırsatı bulunca asırlarca bir arada yasadıkları komşuları tarafından, özellikle erkekler! Seçilerek! 21. asırda nasıl bir gecede yok edildiklerini ne çabuk unuttuk!

     Dünyanın en güzel bölgelerini Ellerinde bulunduran Hıristiyan âlemi, yokluğa düşmeden, varlık içinde! Olmalarına rağmen, Irak`da 1 milyon Müslüman kadını! Dul! bıraktıklarını ne çabuk unuttuk! Afganistan hiç farklı değil!

     Müslüman devletlerin tam ortasında bir Hıristiyan devletinin kurulmasına gerekli hassasiyeti göstermeyerek, Müslüman topraklarında, Müslümanların katledilmelerine zemin hazırladığımızı ne çabuk unuttuk! Çocuk, kadın, yaşlı demeden yakıyorlar! Hani o! âlemin! Minneti, hosgörüsü?

     Hıristiyan âlemiyle, bu nimet bolluğunda zar, zor geçinebiliyorsunuz, bir arada yasayabiliyorsunuz, hele bir kıtlık, zor zamanlar kapıya dayansın, kendi yiyecekleri bitsin ve sende biraz bir şeyler var olduğunu anlasın, hiç gözünü kırpmadan seni katleder varlığına el koyar, Rabbim Fırsat vermesin!

     (kendi içimizden bir örnek - Tedbiri elden bırakmamak lazım, tedbiri almazsan, halkının % 10’nu  ülkeni ateş topuna çevirir, sokaklarında gezecek cesareti kendinde bulamazsın, kan ağlarsın!! Aslında o kansızlar azlıklarıyla ülke içinde korkarak dolaşmaları lazım, nerdee! daha fazla hak, hukuk verme telaşı içindeyiz!)

     Bütün bu yazdıklarımdan, Hıristiyan âlemiyle bir arada yaşayamayız anlamı çıkarılmamalı, Hıristiyan âlemi ile karşılıklı anlayış ve çıkar çerçevesinde, Ticaret,  kimse kimseye zarar vermeyecek şekilde alışveriş, komşuluk yapılabilir ve bunda bir sakınca yoktur ve olması mecburidir. Dünya coğrafyası, şartları, ihtiyaçları bu yakınlaşmayı mecburi kılıyor.

     “Size düşmanlarınız hangi silahla saldırırlarsa, sizde onlara ayni şekilde karşılık veremezseniz ezilir hatta yok olursunuz” dan yola çıkarak teknolojik üstünlüğü ele geçirmeye, bütün gücümüzle çalışmalıyız. Şuandaki Hıristiyan âlemi karsısında(Müslüman olmak dışında) maalesef hiç bir üstünlüğe sahip değiliz! Başımıza ne geliyorsa zaten bu üstünsüzlükten! gelmiyor mu?

     İyi düşünerek ve anlayarak ve başararak huzurlu günlere doğru, İNŞALLAH

     Servet Işıldar  -  YGKYD-2000”Bir Nebze Ferahlık”


"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman


“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

"Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.
   
HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

  • Aktif Visirli
  • *
  • İleti: 204
  • Cinsiyet: Bay
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • GSM: 0533 450 50 86
Sen dinlerine tabi olmadıkça, ne yahudiler, nede hiristiyanlar senden asla razi olmazlar. Deki, gerçek yol ALLAH'ın yoludur.(Bakara-120)
Servetciğim, atalarımızda gağurtan dost domuzdan post olmaz keyf için dememişler. Müslümanlar olarak ALLAH'ın dediklerine kulak verirsek kurtulacağız. Yoksa sürünmeye devam edeceğiz.


 


Facebook Yorumları

         
Twittear