Haftanın Konuğu "MUSTAFA AKYÜZ"dür. - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "MUSTAFA AKYÜZ"dür.  (Okunma sayısı 22181 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Bu haftaki konuğumuz sitemizin en çok hit alan bölümü "ATMA TÜRKÜLER" bölümünde atma türküleri ile kendini kanıtlamış, (Holalıların korkulu rüyasi  ;D ) sitede kendisine bir hayran kitlesi oluşturmuş, oynadığı horomlarıyla göz doldurmuş bir isim Mustafa Akyüz...

-Kendisine konuk olarak hoş geldiniz diyerek kısaca kendisi kendi ağzından tanıtmasını istiyoruz?  Mustafa Akyüz kimdir? Necidir? Ne iş yapar?...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 765 81 99
Sayın İsmail kardeşim,beni bu hafta haftanın konuğu olarak seçtiğiniz için size teşekkür ediyorum.
Evet, Mustafa Akyüz kim?Ne iş yapar?
   Trabzon ili,Of-Çaykara Dernekpazarı ilçesi,Gülen köyü visir;1966 ifteriyon doğumlu ,Tahiroğlu Zabit Akyüz ün 7. ve son çocuğuyum.Yaklaşık yirmi yıldır Samsunda ikamet ediyorum.Ve yaklaşık onbeş yıldır mobilya sektöründeyim.Evliyim ,18 yaşında bir oğlum,20 yaşında bir kızım var.Kızım inşaat mühendisliği 2.sınıf,oğlum lise üç öğrencisi.
   Karadeniizi,yaylaları,türküleri,kemençeyi ve tabiyki Gülen köyünü çok seviyorum.Fırsat buldukça ,haftasonu bir günlüğüne de olsa köyüme gitmeyi tercih ediyorum.
   İşimin yoğunluğundan dolayı hemen cevap veremesemde gün içinde sorularınıza samimiyetle cevap vermeye çalışacağım.Sorularınızı bekler.herkese saygı ve selamlarımı iletir,ALLAH a emanet olun diyorum.

• Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 0.536.947.6490
Slm canım arkadaşim musdafa haftanın konuğu olman sitemiz ve bizler için güzel daha da yakından tanırız seni gülen seni tebrik ediyorum.
Bir kış gününde varmısın bi istanbul yapalım. Dönüş yolculuğumuz kaç gün sürmüştü.istanbuldan suluovaya 3günde geldik.gecenin saat 3ünde çeltekten indik.köpekler saldırmıştı
yıyenlerımın de derslerinde başarılar dilerim ALLAH yardımcıları olsun okumakda bu devirde zor

ALLAH SAĞLIK SIHAT VERSIN

benim için bir kuble yazarmısın şiir ee senın mesleğın

1)Gülen köyü ifteriyon doğumluyum diyorsun nüfus cüzdanında ifteriyon yazıyormu
2)Esnaf oduğun için şuan ekonomik gidişatı nasıl değerlendiriyorsun
3)Köyümüzün eksikleri sizce nelerdir
4)Çocuklukta güzel bir anını anlatırmısın
5)Yapmak isteyipde yapamadığın hayalin varmı
6)Babanın mesleği sepet yapmayı bilirmisin
SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
MURAT ÇOBANOĞLU

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
Slm canım arkadaşim musdafa haftanın konuğu olman sitemiz ve bizler için güzel daha da yakından tanırız seni gülen seni tebrik ediyorum.
Bir kış gününde varmısın bi istanbul yapalım. Dönüş yolculuğumuz kaç gün sürmüştü.istanbuldan suluovaya 3günde geldik.gecenin saat 3ünde çeltekten indik.köpekler saldırmıştı
yıyenlerımın de derslerinde başarılar dilerim ALLAH yardımcıları olsun okumakda bu devirde zor

ALLAH SAĞLIK SIHAT VERSIN

benim için bir kuble yazarmısın şiir ee senın mesleğın

1)Gülen köyü ifteriyon doğumluyum diyorsun nüfus cüzdanında ifteriyon yazıyormu
2)Esnaf oduğun için şuan ekonomik gidişatı nasıl değerlendiriyorsun
3)Köyümüzün eksikleri sizce nelerdir
4)Çocuklukta güzel bir anını anlatırmısın
5)Yapmak isteyipde yapamadığın hayalin varmı
6)Babanın mesleği sepet yapmayı bilirmisin

Sayın Murat kardeşim,Doğrusu ilk soruyu kimden alacağımı merak ediyordum.ilk soruyu sormandan dolayı ayrıca çok teşekkür ederim.
İstanbul yolculuğuna gelince sanırım körfez krizi olduğu zamandı.Yaklaşık iki metre kar vardı.Üç günlük bir yolculuktu.Herşeye rağmen anıları bololan güzel bir yolculuktu.Hatırlarsan yolculukta bol bol helva ekmek yemiştik.Neyse güzel bir anıydı.Şimdi sorularına geçelim.

1-Nüfus cüzdanımda ifteriyon yazıp yazmadığını soruyorsun,sayın kardeşim,kitabın neresinden bakarsan orasını görürsün.Yni ben baktığım zaman ifteriyon okuyabiliyorum. :) yapma

2-Bence ekonomik gidişat kötü değil.Esnafın işi ne kadar iyi olursa olsun ekonomi iyiye gidiyor diyeni çok az görürsün.Çünküinsan oğlu doyumsuzdur.Her zaman daha fazlasını ister.Hatırlarsan köyümüze iki veya üç tane araba vardı.Şimdi baktığımızda her evin önünde iki üç tane araba var.Ekonomi kötü ise bu varlık havadan mı geldi.Onun için ben ALLAHıma çok şükür diyorum.Tek eksiğimiz şükretmesini bilmiyoruz.

3-Köyümüzün eksiklerine gelince,Köyümüzde tam olan birşey yok ki.Ama en önemli iki şey söyleyebilirim.yol ve su sorunu.Her sene elli metre yol yapabilseydik bu zamana kadar yollarımız kazalaha kadar asvalt olmuştu.İnşALLAH bu hızla devam eder yol ve su sorunumuzu da çözeriz.

4-Çocukluk anılarıma gelince çocukluk döneminin her anısı bir başka güzel

5-Yapmak istediğim her şeyi yaptıysamda kendi elimle tarihi eser olabilecek güzel bir sarander yapmak istemişimdir

6-Babamın mesleklerinden biri olan sepet yapmayı bende bilirim.
Hatta kufiza bile yapalirim :)

Gitmiştuk İstanbula
Çaluştuk sarıyere
Ordaki ufak göller
Aktida oldi dere

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
    - Bu atma türkü merağı nerden geliyor? Ben neden atma türkü atamıyorum?
    - Sitede yayımlanan atma türkülerin toplanıp kitap haline getirilmesine Ne dersiniz? Eğer güzel olur derseniz biliyorsunuz bu işler maddiyata dayanıyor. Taşın altına elinizi kormusunuz bu durumda? Bu konuda nasıl yol izlememizi tavsiye edersiniz?...
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• visir0561

• Ziyaretçi
sayın Mustafa Akyüz uzun bi süredir siteye giriş yapmamıştım sizin konuk olduğunuzu duyunca sayenizde siteye giriş yaptım ve size bir kac soru sormak isterim...
 1 - öncelikle bu şairane sözcükleri bi araya getirip holalıları kızdırmanıza sebep olan o mucizane sözlerin eseri eşiniz mi? yoksa işiniz mi?

• ÖMER AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 0545 508 02 51
Canım Kardeşim Mustafa
Seni seviyorum Değerli bir arkadşımsın
seninle Köydeki ilkokulda çok güzel günlerimiz vardi çok uzun zamandır görüşemiyoruz Köye geliyorsan bile görüşemiyoruz Trabzana gelince görüşelim
Kendine iyi bak daima başarılı olmanı dilerim

• Serafettin Akyol
  • Aktif Visirli
  • *
Merhaba Mustafa Akyüz haftanın konuğu olmaktan dolayı en içten samimiyetimle kutlarım selam devami yiyenlerime selamlarimi yollar iyilikler sizin olsun serafettin akyol imamoglu Akyol61 Almanya’dan

• Nurten AKYOL
  • Aktif Visirli
  • *
  • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
Haftanın konuğu koltuğunua hoş geldin Mustafa Abi.

Bugün sitede bir video izledim, sen sadece türkü atmıyor aynı zamanda türkü de söylüyormuşsun. Bu tahirliler ne yer ne içer de türkü atmada ve türkü söylemede bu kadar yetenekliler...

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
   - Bu atma türkü merağı nerden geliyor? Ben neden atma türkü atamıyorum?
    - Sitede yayımlanan atma türkülerin toplanıp kitap haline getirilmesine Ne dersiniz? Eğer güzel olur derseniz biliyorsunuz bu işler maddiyata dayanıyor. Taşın altına elinizi kormusunuz bu durumda? Bu konuda nasıl yol izlememizi tavsiye edersiniz?...

Değerli kardeşim İsmail,atma türki merağı atalarımızdan beri gelir.Atma türkü kültürümüz kemençe ise istiklal marşımızdır. :)
İsmail kardeşim,atma türkü atabilmen için Akyüz den ufak bir tüyo alman lazım.Eee ne yaparsın,bunun için de elini taşın altına koymak lazım :) :)
Siteye yazılan atma türküleri kitap haline getirilmesini düşünmeniz beni çok memnun etmiştir.Bu düşünceniz kültürümüz için de güzel bir eser olabileceğine inanıyorum.Bunun için ne yapmamız gerekiyorsa da yaparız.Buna güzel bir alt yapı hazırlayarak iyi bir proje yaparız inşALLAH.Bu proje için ilgilenen arkadaşlarımızın düşüncelerine ihtiyacımız olacaktır.

Bu atma türküleri
Söyledim birkaç defa
Akyüz türkülerini
Yazalım mı kitaba

Akyüzün türküleri
Yazılsunler kitaba
Türkünün eyisini
Sen söyle ey Mustafa

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
sayın Mustafa Akyüz uzun bi süredir siteye giriş yapmamıştım sizin konuk olduğunuzu duyunca sayenizde siteye giriş yaptım ve size bir kac soru sormak isterim...
 1 - öncelikle bu şairane sözcükleri bi araya getirip holalıları kızdırmanıza sebep olan o mucizane sözlerin eseri eşiniz mi? yoksa işiniz mi?

sayın visir0561 kardeşim,uzun zamandır siteye girmemenizi hiç hoş karşıladığımı söyleyemiycem.Ben siteye bir gün girmediğim zaman internetin bir anlamı olmadığını düşünüyorum.Yeniden siteye dönmeni ve bunun devamını diliyorum.Köyümüzün sitesine hep beraber sahip çıkmalıyız.
Türkülerimle holalıları veya birbaşkalarını kızdırmak veya kırmak istememişimdir.Söz konusu atma türkü olunca her kim olursa olsun hodri meydan :) :)
Türkülerimle anlamayarak da olsa kırdığım birileri varsa onlardan özür diliyorum.Maksadım sadece türkü söylemektir
Sevdiğim insanla evlenmişim ve hayatta ki başarılarımın en büyük destekçisi eşim olmuştur.

Ey gidi suluova
Amasyanın parçasi
Yemeklere tat verir
Domatesin salçasi

Suluova güzel yer
Besiciliği güzel
Ben habu türkileri
Söylerim sana özel

Amasyanın içine
Kral mezarlıkları
Taksun sana nenegan
Nazar boncuklukları

Amasyanın elmasi
Meşhurdur memlekete
Akyüzün türküleri
Derman olur dertlere

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
Canım Kardeşim Mustafa
Seni seviyorum Değerli bir arkadşımsın
seninle Köydeki ilkokulda çok güzel günlerimiz vardi çok uzun zamandır görüşemiyoruz Köye geliyorsan bile görüşemiyoruz Trabzana gelince görüşelim
Kendine iyi bak daima başarılı olmanı dilerim

Canım kardeşim ve çok değerli arkadaşım Ömer,beni yıllar sonrada olsa haftanın konuğu bölümünde hatırlaman memnun etmiştir.İlk okul yıllarımız güzel yıllar,arkadaşlarımız ,dostluklarımız,maceralarımız elbetteki unutulmaz.Yıllardır görüşmememiz bir talihsizliktir diyorum.Elimden geldiği kadar zaman buldukça köye gitmeye çalışıyorum.Yola çıkınca bir an önce derelikten yukarı çıkmayı hayal ediyorum.Bu yüzden olsa gerek Trabzona uğrayamıyorum.Oysa Trabzonda görmek istediğim birçok arkadaşım var.İnşaALLAH nasip olur da görüşürüz.

Ey gidi gülen köyü
Oldun kabe toprağı
Atmışsun Samsunlara
Bu sevdali uşağı.

Gülen köyü içinde
Visirın topraklari
Ne olacak arkadaş
mustafanun halları

Çok türkü söylemişum
Ben yine diyeceğum
Bi emekli olursam
Visire gideceğum.

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
Merhaba Mustafa Akyüz haftanın konuğu olmaktan dolayı en içten samimiyetimle kutlarım selam devami yiyenlerime selamlarimi yollar iyilikler sizin olsun serafettin akyol imamoglu Akyol61 Almanya’dan

Çok değerli ve saygıdeğer dayıcığım,önce hürmetle ellerinden öperim.ALLAHtan sağlık ve esenlikler dilerim.Değerli dayıcığım,beni haftanın konuğunda taki almanyadan hatırlaman çok memnun etmiştir.Saygılarımı ileterek ALLAHa emanet ol diyorum

Ey gidi dayıcuğum
Kaldun Almanyalara
Gel çıkalum yaylaya
Derman soğuk sulara

Almanya uzak bi yer
Ordan dönüp gelesun
Senin duan kabuldur
Bize dua edesun

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
Haftanın konuğu koltuğunua hoş geldin Mustafa Abi.

Bugün sitede bir video izledim, sen sadece türkü atmıyor aynı zamanda türkü de söylüyormuşsun. Bu tahirliler ne yer ne içer de türkü atmada ve türkü söylemede bu kadar yetenekliler...

Değerli kardeşim Nurten,haftanın konuğu olduğum ilk günde beni hatırlamandan çok memnun oldum.Atma türkülerden sonra dinlediğin ilk video seni şaşırtmasın.Çünkü bunun devamı gelecektir.Bu arada video bölümünde yorumlarınızı bekliyorum.Türkü atma yeteneğine gelince bu yetenek tahirlilere mahsus birşey değil.Senin ananende tahirlilerdendir.Eeee sanada biraz bulaşmıştur da.Bu yetenek karadenizlilerin kanında var.

Mustafa abinden
Olsun herkese selam
Halamun torinilan
Eyledum birkaç kelam

Bu halamin torini
Türkilerde birinci
Almişum kemençeyi
Çalarum aci aci

Kemençemi öttüren
Üç tel ile saytasi
E kız söylersin türki
Hani bunun kaydasi

• Aktif Visirli
  • *
  • Hacioglu Ali Düzenli
    • Gülen Köyü Web Sitesi
selam ve sevgilerimle merhaba zabit oglu mustafa sana  sadece soracagim bir soru var eski gunleri ozliyormusun birde mevludu cok kizdirimiydin sevkilerimle bay bay

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05356886550
     Sevgili mustafa abi haftanın konuğu bölümüne hoş geldin

Sana türki deyecem
Göz dikmişum tahtuna
İki kelam edeyim
Ne cıkarsa bahtuna

Şaka deyirum şaka
Sakın ola alınma
Benum türkilerumi
Koysana kitapuna

ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
haftanun konuğusun
hoş keldun sefa geldun
mustafa sevilursun
bak deduğumde güldun

sen işuni bilirsun
gerek yoktur hitaba
yazılan türküleri
alalum bi kitaba

eğdurdum saruğumi
dik turur ondan belum
kitap için elbette
taşun altında elum

ifderiyon yolinda
mile oynaruk mile
cok turkiler soyleruk
biz daha senun ile

sığırları sağarsun
konuşani boğarsun
turkiler acı ise
rahmet olda yağarsun

hadi çettune rahmet
kal sağlıklı selam et
ben burda geseyirum
bundan sonra devam et
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
selam ve sevgilerimle merhaba zabit oglu mustafa sana  sadece soracagim bir soru var eski gunleri ozliyormusun birde mevludu cok kizdirimiydin sevkilerimle bay bay

Sayın Ali kardeşim,Samsundan tüm Avrupaya saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.
Ali kardeşim eski günler hiç özlenmez mi?İnsanın en güzel yılları çocukluk yıllarıdır.Bizde o yılları doya doya yaşadığımızı düşünüyorum.
Gelelim rahmetli Mevlüte,Mevlütü kızdırmadım desem inanır mısın?Mevlüt le uğraşmayanı bulabilirmisin.

Ey Ali arkadaşım
Saçlarını tararsın
Anladım özlemişsin
Hep Mevlütü ararsın

Ey gidi eski günler
Unutamam onları
Gitmiş iduk fuara
Çekmiştun masraflari

Trabzon uzun sokakta
Satatdun ayakkabi
Yapar iduk iddia
Kayıp ederdun tabi