Haftanın Konuğu "MUSTAFA AKYÜZ"dür. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "MUSTAFA AKYÜZ"dür.  (Okunma sayısı 24041 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Aktif Visirli
  • *
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
Sevgili Mustafa kardeşim,,
Haftanın konuğu olmandan dolayı seni yürekten kutluyorum,ayrıca bundan son derecede memnun olduğumuda belirtmek istiyorum,çok uzun zaman  görmediğim ,görüşemediğim,köy ve en çokta yayla arkadaşımı, kardeşimi sitedede olsa  görmek ve konuşmak  çok güzel.İnşALLAH en kısa zamanda görüşmek  umuduyla.sorularıma glince
 1-Samsuna gitmenin nedeni?
 2-Mobilya mesleğine ne zaman başaladın?
 3-Annenin(ayşe halanın)hala en nazli cecuğı senmisun? ;D
 4-Hala furunli sobanun arkasina geçup saatlerce ordan kalkmadan ısınmak alışkanluğın devam ediyomu? ;D(kukuveka toplamaya geturemezduk oni,birda kuskunekaya,gelsa bile zorlan)
 5-Eskisi gibi çeplerini meyvalarla doldurup  yolda yeme alışakanluğun sürüyomu? ;D(bizda istedukmi veruyidi sağ olsun)
 6-Yayla boyinca kafandan çikarmaduğun gri fesun hala duruyumi? ;D
 7-Sepet ustasi olduğun halde seni niçun bir defa arkana sebetlen görmemişum?
 8-Yayla hatiralarından birini söylermisun?

Şimdiluk bu kadar,,kal sağlıcakla
BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 765 81 99
Sevgili Mustafa kardeşim,,
Haftanın konuğu olmandan dolayı seni yürekten kutluyorum,ayrıca bundan son derecede memnun olduğumuda belirtmek istiyorum,çok uzun zaman  görmediğim ,görüşemediğim,köy ve en çokta yayla arkadaşımı, kardeşimi sitedede olsa  görmek ve konuşmak  çok güzel.İnşALLAH en kısa zamanda görüşmek  umuduyla.sorularıma glince
 1-Samsuna gitmenin nedeni?
 2-Mobilya mesleğine ne zaman başaladın?
 3-Annenin(ayşe halanın)hala en nazli cecuğı senmisun? ;D
 4-Hala furunli sobanun arkasina geçup saatlerce ordan kalkmadan ısınmak alışkanluğın devam ediyomu? ;D(kukuveka toplamaya geturemezduk oni,birda kuskunekaya,gelsa bile zorlan)
 5-Eskisi gibi çeplerini meyvalarla doldurup  yolda yeme alışakanluğun sürüyomu? ;D(bizda istedukmi veruyidi sağ olsun)
 6-Yayla boyinca kafandan çikarmaduğun gri fesun hala duruyumi? ;D
 7-Sepet ustasi olduğun halde seni niçun bir defa arkana sebetlen görmemişum?
 8-Yayla hatiralarından birini söylermisun?

Şimdiluk bu kadar,,kal sağlıcakla

Sayın çok değerli Ahmet kardeşim,yıllar sonra çocukluk arkadaşlarımla ve kardeşlerimle site sayesinde uzaktan da olsa görüşmekdeki çok güzel.İnşaALLAH nasip olur da yüz yüzede görüşürüz.Samsuna gelince uğrarsın artık.
1-Sayın kardeşim,Samsuna gelmemin nedeni ALLAH rızkımı Samsundan verdiği içindir.Başka bir nedeni yoktur.
2-Mobilya mesleği çocukluktan beri bir hevesti.Yaklaşık onbeş yıldır da bu mesleği yapıyorum.
3-Annemin en nazlı çocuğu benim.Çünkü en ufak olmanın avantajı bu.
4-Ah be kardeşim,şu fırınlı sobanın arkasında uyumayı neden hatırlattın ki!Şimdi canım çekti haa..Köyün bir başka güzelliğide sobanın arkasında uyumaktır.O kadar tatlı birşey ki kuskunigadan da iyi kuguvegadan da...
5-Evet kardeşim meyveyi eskiden yediğimden daha da çok yiyorum.
6-Yayla fesimi kaybettim ama saçlar dökülmeye başladı gibi.İlerleyen yıllarda yeni bir fes alabilirim :)
7-Evet sepet yapmasını bilirim ama taşımasını beceremiyorum.
8-Yaylanın her anı bir hatıradır ama insanların çamaşır ırmağında toplanıp toplu halde çamaşır yıkamaları ne de güzel olurdu.

Yayla hatırları
Silinmeyi kafadan
Toplardık kuguvega
Yerduk oni rafadan

Ahmet İstanbullarda
Gezersun daldan dala
Nerdedur eski günler
Nerde Fadime hala

• eren61

• Ziyaretçi
 Haftanın konuğuyla
 Yapalım bir kaç kelam
 Türkünün babasına
 Ayhan'dan olsun selam  

Sayın mustafa Abı:
   Haftanın konuğu olmanız munasebetiyle size bir kac soru yonelteceğim
1)Türkülerinizi yazarken nerten feyz alıyorsunuz?
2)Samsun'da bulunan köylülerimiz arasındaki dayanışma ne derecededir?
3)samsun'daki köylülerimiz akyüz bizim köylümüz deyip size iş yaptırıyor mu?

Hamsi güzel olursa
Tavada kızartayım
Soru sormayı bilmem
Biraz türkü yazayım.

Etler pişireceğiz
Hazırla sen şişleri
Nerde öğrendin Akyüz
Bu türkü işlerini

Suyun altına guğum
Damla damla dolacak
Akyüz iyi türkücü
Herkes ondan korkacak.

Yeni bir eşek aldım
Gideyi ite ite
Akyüz türkülerini
İsmail versin cilte

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
Haftanın konuğuyla
 Yapalım bir kaç kelam
 Türkünün babasına
 Ayhan'dan olsun selam 

Sayın mustafa Abı:
   Haftanın konuğu olmanız munasebetiyle size bir kac soru yonelteceğim
1)Türkülerinizi yazarken nerten feyz alıyorsunuz?
2)Samsun'da bulunan köylülerimiz arasındaki dayanışma ne derecededir?
3)samsun'daki köylülerimiz akyüz bizim köylümüz deyip size iş yaptırıyor mu?

Hamsi güzel olursa
Tavada kızartayım
Soru sormayı bilmem
Biraz türkü yazayım.

Etler pişireceğiz
Hazırla sen şişleri
Nerde öğrendin Akyüz
Bu türkü işlerini

Suyun altına guğum
Damla damla dolacak
Akyüz iyi türkücü
Herkes ondan korkacak.

Yeni bir eşek aldım
Gideyi ite ite
Akyüz türkülerini
İsmail versin cilte

Değerli kardeşim Ayhan,Haftanın konuğu bölümünde beni hatırlamandan dolayı teşekkür ediyorum.
1-Sayın kardeşim türkü söylerken önceden herhangi bir hazırlığım olmuyor.O anda kendi kendine oluşuyor.ALLAH vergisi diyelim.
2-Samsundaki köylülerimizin dayanışmasına gelince esnaflar kendi işiyle meşgul.
Emekli olanlar ise sağolsunlar sürekli ziyaretimize geliyor.
3-Evet iş yaptırmak için köylülerimizde hemşerilerimizde sağolsun geliyorlar.

Türkücü dostlarımdan
Almişum selamini
Nasılsın Ayhan gardaş
Bi sorayım haluni

Hamsi olur lezzetli
Kar suyuni yeyince
İnsan bi hoş oluyu
Türküler söyleyince.

Habu kitap işini
Şaka zannetmeyesun
Ayhan taşun altindan
Elini çekmeyesun.

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
mustfa abi haftanın konuğu olduğunu duyunca yandun dedim sağa sorularum çok olacaktı ama 3 gündür ağır bi grip geçirdiğim için hastanedeydim evime yeni geldim  yazılara şimdi baktım

yaylanun yokişina dumana bak dumana
o ne güzel yazarsun ne diyeyum havana

Gözumda fer kalmadi
Bu grip illetinden
Yatağa da duşurdi
Kalkamadum yerumden

Hasta anca bu kadar
Elumden bişe gelmez
Hele bi düzeleyim
O zaman sayfa yetmez

mobilyayı satarsun
cevap vermessun bağa
haftanın konuğusun
soru sorayım sağa

iç bakalum bakalum
yakindur ayilursun
biraz okkali söyle
rakibum sayilursun

ey gidi akyüz abim
türkülerdeda erdi
onun türkülerini
videolarda verdi

1.mustafa akyüz neden samsunda yaşıyor
2.eşiniz çalılşıyormu .çalışmıyorsa izin verirmisiniz
3.bayanların çalışmaları hakkındaki düşünceleriniz
4.evde kimin sözü geçer
5.türkü atmak nasıl nerde kaç yaşında başladı
6.mobilya işiyle uğraşmasaydınız diğer işiniz ne olurdu
7.en unutamadığınız bi anınızı anlatırmısınız
8.askerliğinizi nerede yaptınız
9.keşkeleriniz çok fazlamıdır hayatınızda
10. dinlemeyimi konuşmayımı seversiniz
11.en çok sevdiğin karadeniz yemeği hangisidir
12.akçaabat köftesi yedinizmi

1966 da    akyüz
geldin yalan dünyaya
şimdi taksi binersun
evel gezerdun yaya

akyüz çaldin kemençe
hem çaldın hem söyledin
haftanın konuğusun
sanki biraz terledin

dereyi kurutupta
 tutarsun baluklari
türkiciyum deyerek
yıkma ortaluklari

Sayın laz kızı,öncelikle hastalığın için geçmiş olsun,ALLAH şifalar versin diyorum.Haftanın konuğu bölümünde hasta hasta bana da zaman ayırdığın için çok teşekkür ediyorum.
Sayı laz kızı sorularına gelince insaf diyorum :)
Hasta hasta bu kadar soru sorduysan iyi olsan ne kadar sorardın ALLAH bilir.

1-ALLAH rızkımı Samsundan verdiği için  ve memleketime yakın olduğu için herhalde.
2-Eşim çalışıyor.kendi mağazamızda mobilya satıyor.Hayatta en büyük destekçim eşim olmuştur.
3-Çalışmanın bayanı erkeği olmaz.Sağlığı olan herkes çalışabilir.Tabi ki herkes kendine uygun olan işi yapmalı.Dışarda çalışmayan bir bayan için yatıyor diyemmeyiz.Ev işlerini yapmak da bi çalışmak değilmi
4-Herkesin kendi alanları vardır.Herkes kendi alanında söz sahibidir.Bayanlar tarafından okları kendi tarafıma çekmek istemiyorum ama erkeğin herzaman bir adım önde olduğunu kabul etmeleri lazım diye düşünüyorum.
5-Türkü atmak küçük yaşta başladı.Nerde, her zaman her yerde.
6-Mobilya işiyle uğraşmasaydım herhalde hayatımı türkü ile kazanırdım. :)
7-Her insanın unutamadığı birçok anısı vardır.Bende bi insanım.
8-Askerliğimi çanakkale ve İzmirde yaptım.
9-Her insan gibi benimde keşkelerim olmuştur.
10-Konuşmayıda severim dinlemeyide.Herşeyin zamanlamasını bilmek lazım.
11-Karadeniz yemeklerinin birçoğunu çok severim.Tabiyki kara lahana bir başkadır.
12-Evet  Akçaabat köftesi çok yedim,çokda severim.Akçaabat köftesi tabiyki bir numara.

Ben habu türkülerun
Verirum cevabini
Şimdi bira sorayim
Laz kızını halıni

ALLAH versun şifani
Kurtul habu gripten
Korkmam laz kızi korkmam
Senin gibi rakipten

Rakip tanımıyorum,
Türkünün ustasıyımr
Ben habu kemençenin
Ezeldan hastasiyum

Kemençemin teline
Vururum usul usul
Senin türkülerine
Bulamadım bi kusur.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 05079310977
Mustafa abi, kendi çocukluğun döneminde bir evlat olarak senden beklenilenlerle senin evlatlarından beklentilerin arasında ne gibi farklar var?

*Hep hey gidi günler diyoruz ve geçmişi özlüyoruz.Bugünü beğenmiyoruz. Muhtemelen bugünün gençleri de yarın olduğunda hey gidi günler diyecek ve o günler beğenmeyip bugünleri özleyecek. Hey gidi günler demek bir döngü müdür, demek insana bişey kazandırıyor mu?
Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
Mustafa abi, kendi çocukluğun döneminde bir evlat olarak senden beklenilenlerle senin evlatlarından beklentilerin arasında ne gibi farklar var?

*Hep hey gidi günler diyoruz ve geçmişi özlüyoruz.Bugünü beğenmiyoruz. Muhtemelen bugünün gençleri de yarın olduğunda hey gidi günler diyecek ve o günler beğenmeyip bugünleri özleyecek. Hey gidi günler demek bir döngü müdür, demek insana bişey kazandırıyor mu?

Sayın Mustafa kardeşim,beni hatırlayıp ayırdığın zamandan dolayı teşekkür ediyorum.
Sayın adaşım,benim çocukluk dönemimde ki büyüklerimizin beklentileri bağda bahçede iş yapmaktı.Bense çocuklarımdan okumalarından başka bir beklentim yok.Tabiyki bu kişiye göre de değişir.
Hey gidi günlere gelince,aslında hey gidi günler değil hey gidi çocukluk dönemidir.İnsanın en uzun ve en güzel dönemi çocukluk dönemidir.Bu yaş ilerledikçe hep aynıdır.Yaş ilerledikçe insan hep bir kaç yıl öncesi için hey gidi günler der.Yetmiş yaşındaki bir insan ,için kırkbeş elli yaş düğün bayram gibi.Oysa elli yaşındaki bir insan oğlu ah şimdi yirmi yaşında olsaydım der.Ben böyle düşünür ALLAHa emanet ol diyorum.

Ey Musatafa adaşım
Türkülerin ustası
Yaylada bir numara
Kızılağaç tahtası

Hey gidi eski günler
Çıkardık yaylara
Kusgunega yapardık
Ordaki kayalara

• Başkan
  • Aktif Visirli
  • *
  • Gülen Köyü Derneği Başkanı
    • Gulen Koyu Web Sitesi
Selam  komşu   haftanın koltuğuna seni görmekden cok mutlu oldum ve tebrık edıyorum.
Sana soru sormayayim  yanlız ne zaman köye döneceğin de kazalak da  semaver cayı iceceğız.
caktırmadan yaş 50 ye varıyo  bunu da  unutma  zamanı turduramayız.
Sevgi ve salamlar.

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
Oooo haftanın konuğu bu sefer çok tanıdık. Sevgili dayım olur kendileri, aynı zamanda annemin kardeşi ve aynı zamanda babamın kayınçosu olur kendileri. ;D

Meğer ne çok bilmediğim yönün varmış ta haberim yokmuş dayıcım. Atma türkü kısmına hiç uğramadığım için bu kadar marifetli olduğunu bilmiyordum. Gerçi bu konuda ödül de aldın ama müthiş bir yetenek var karşımızda. Annem de bu kadar iyi atmasa da fena atmaz hani. O da yarim yamalak türkici sayilur. Ailecek bir yetenek var herhalde. İlyas dayımın da zamanında iyi bir kemençeci olduğunu bilirim. MaşALLAH ailede sanata yatkın ne çok insan var mış?

Benim sorum yok. Zannedersem sorular atma türkü şeklinde soruluyor, e bende de böyle bir yetenek yok. Soru soramayacağım malesef. Ama yinede bir soru sorayım.

Köyde eski tat, tuz yok denir hep. Köyde genç nesilden çok fazla insan yaşamadığı için köyün geleceği noktasında endişe duyuyor musunuz? İleriki yıllarda ıp ıssız bir köyün oluşmaması için neler yapılabilir, insanlar geçimlerini nasıl temin etmeli ki başka taraflara, metropollere kaçmasın?

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
mustafa abi kurtulamassun dedum sorularumdan hasta hasta yazayrum gene

1 mustafa akyüzün sişyasi görüşleri nlerdir
2 en çok beğendiğiniz onu örnek aldığınız birisi
3 en çok beğendiğiniz tarihsel bi kişi
4 eskilerden yenilerden farketmez  beğendiğiniz sanatçı
5 sizce trabzonun en güzel yeri neresidir
6 köyünüz hakkında yeterince bilgiye sahipmisiiz
7 mesela size şimdi köyünüzün en acil sorunu neir diye sorsam
8 köyünüze ne kadar aralıklarla gidiyorsunuz
9 arkadaşlıklara dostluklara ne kadar güveniyorsunuz
10 siz eski zmaandamıyoksa yeni zamandamı yaşamak istersiniz
11 yeni nesil geneçlerin davranışlarını nasıl buluoyrsunuz

şimdiden teşekkürler mustafa abiii

yayladan doğan güneş
 bu dağlara vururmi
 mustafa abim konuk olmuş
 laz kızı soru sormadan dururumi

Sayın laz kızı,hastalığına ALLAHtan şifalar diliyorum.
Sorulara gelince,sorularlardan korksaydım birkaç tane hayat üniverstesi bitirmezdim.
1-Sağ görüşlü bir insanım.ALLAH için vatan için birşeyler yapmak isteyenlere minnettarım.
2-Benim örnek aldığım birçok insan var.
3-Fatih Sultan Mehmet
4-Erkan Ocaklı
5-Tabiyki Gülen Köyü.
6-Evet,oldukça.
7-Bu soruyu aslında cevaplamıştım.Yol ve su demiştim.
8-Köyüme yılda en az sekiz on kez,bazen ayda iki kez de olabilir.
9-Dostluk ve arkadaşlara gereği kadar güvenirim.
10-Eski zamanın dostlukları,komşuluk diyalogları bir başka;yeni zamanında imkanları bir başka.Yani her iki zamanında iyi ve kötü yanları var.
11-Gençleri seviyorum ama üzülerek söylüyorum büyük bir bölümü çok saygısız.Osmanlıdan hemen hemen hiç birşey kalmamış.

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
Selam  komşu   haftanın koltuğuna seni görmekden cok mutlu oldum ve tebrık edıyorum.
Sana soru sormayayim  yanlız ne zaman köye döneceğin de kazalak da  semaver cayı iceceğız.
caktırmadan yaş 50 ye varıyo  bunu da  unutma  zamanı turduramayız.
Sevgi ve salamlar.

Aleykümselam Sayın başkan.Haftanın konuğu bölümünde beni hatırlamandan dolayı çok teşekkür ediyorum.
Köye ne zaman geleceğime gelince vALLAHi onu bende bilmiyorum.Kafama estiği gün üç saatte ordayım.Kazalah yollari düzgün olsun her an gelebilirim.Şimdi de kazalahda semaver yanar mı yanar,hamsi yenir mi yenir.Yahu başkan canım çekti şimdi ha.Tamda damardan girdin ha.
Bu yaş meselesine gelince son noktayı koymak lazım.Elli yaşında falan değilim.Kırk üç yaşındayım ama geceleri saymazsak yirmi bir yaş gibi oluyor.Yirmi bir yaş da fena sayılmaz.
Saygı ve selamlar.

Başkan yaptır yollari
Yakında geleceğum
Aklıma geldi köyler
Anam ne edeceğum

Başkan köyün yollari
Asvalt mi dökülecek
Hele bi yağmur yağsun
Yeniden sökülecek

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
Oooo haftanın konuğu bu sefer çok tanıdık. Sevgili dayım olur kendileri, aynı zamanda annemin kardeşi ve aynı zamanda babamın kayınçosu olur kendileri. ;D

Meğer ne çok bilmediğim yönün varmış ta haberim yokmuş dayıcım. Atma türkü kısmına hiç uğramadığım için bu kadar marifetli olduğunu bilmiyordum. Gerçi bu konuda ödül de aldın ama müthiş bir yetenek var karşımızda. Annem de bu kadar iyi atmasa da fena atmaz hani. O da yarim yamalak türkici sayilur. Ailecek bir yetenek var herhalde. İlyas dayımın da zamanında iyi bir kemençeci olduğunu bilirim. MaşALLAH ailede sanata yatkın ne çok insan var mış?

Benim sorum yok. Zannedersem sorular atma türkü şeklinde soruluyor, e bende de böyle bir yetenek yok. Soru soramayacağım malesef. Ama yinede bir soru sorayım.

Köyde eski tat, tuz yok denir hep. Köyde genç nesilden çok fazla insan yaşamadığı için köyün geleceği noktasında endişe duyuyor musunuz? İleriki yıllarda ıp ıssız bir köyün oluşmaması için neler yapılabilir, insanlar geçimlerini nasıl temin etmeli ki başka taraflara, metropollere kaçmasın?

Sevgili yiğenim,öncelikle sana sevgilerimi yolluyorum.
Dayının bilmediğin yönlerine gelince normalinde senin bana soru sorman gerekirken,bir değişiklik yapalım,ben sana bir soru sorayım.Dayını yılda kaç kez arıyorsun?İşte dayının bilmediğin yönleri bundan.
Sevgili yiğenim ,seninde müziğe ve karadeniz havalarına olan ilgini siteden takip ediyorum ve karadeniz havalarına olan ilginden de gurur duyuyorum.Sanırım annenden ve dayından sana birşeyler bulaşmıştır.Karadeniz müziğine değer veren gençleri bir başka seviyorum.
Evet yiğenim köyün ıssız kalma noktasında da endişe duymuyorum.Köyde gelir kaynağı olmayınca gençlerin köyde olmamaları çok normal.Ancak yaşlandıkça yani emekli olunca yavaş yavaş toprak çekmeye başlıyor.Yani yaş ilerledikçe köy sevgisi artıyor.Gençlerin köyü sevmeleri için köyü daha çok ziyaret etmeleri için ne yapmak lazım diyorsan aslında çok kolay.Köyü rahat yaşanılır hale getirmek lazım.Kayıtsız şartsız yolların tamamını yani kazalaha kadar asvalt yapmak lazım.Aslında hiç de zor değil.Bunun için herkes elini taşın altına koymalı.Sen başkansın,sen muhtarsın siz yapın dememek lazım.Herkes yapabileceğini yapmalı diye düşünüyorum.
Sevgi ve selamlarımı yollar,ALLAHa emanet ol diyorum

• serul

• Ziyaretçi
Yarışmada tek bir yönde atma türkü yazmayıp her an , her satırda kaybolan  eski ananelere ve hatıralara gönderme yaparak bütün site üyelerinin anılarını tazeledin. Bu rastgele olacak bişi değil. Bu yaklaşımından dolayı kendi adıma sana teşekkür ediyorum. (İyiki varsın )

Okuduklarımdan anladığım kadarıyla herkes bekliyor yarışma günlerindeki gibi habire atma türkü söylemeni.
Boşver sen soruları , yaz yazabildiğin kadar atma türkülerini.
( Yazdıklarını kitap yapmak istiyorsan sıkıntı değil 1 haftalık iştir altı üstü )

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
Yarışmada tek bir yönde atma türkü yazmayıp her an , her satırda kaybolan  eski ananelere ve hatıralara gönderme yaparak bütün site üyelerinin anılarını tazeledin. Bu rastgele olacak bişi değil. Bu yaklaşımından dolayı kendi adıma sana teşekkür ediyorum. (İyiki varsın )

Okuduklarımdan anladığım kadarıyla herkes bekliyor yarışma günlerindeki gibi habire atma türkü söylemeni.
Boşver sen soruları , yaz yazabildiğin kadar atma türkülerini.
( Yazdıklarını kitap yapmak istiyorsan sıkıntı değil 1 haftalık iştir altı üstü )

Sayın Serul kardeşim, bu bölümde bana ayırdığınız zamandan ve yapmış olduğuz izlenimden dolayı size çok teşekkür ediyorum.
Sevgili kardeşim ,aslında her türkünün bir anısı vardır.Bu konuda site üyelerinin anılarını tazeleyebildiysem onları biraz olsun neşelendirebildiysem ne mutlu bana.
Sayın Serul kardeşim,türkü isteyen dostlarımıza türkü de söyleriz.Soru soran dostlarımızın sorularına da dilimiz döndüğünce cevap vermeye çalışırız.
Yazılan türkülere gelince kültürümüze katkıda bulunacaksa seve seve bu türküleri kitap haline de getiririz.
Sevgi ve selamlar,

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
mustafa aabiii   sana göre eski gençlik ve yeni gençlik arasındaki farkları anlatırmısın
yeni nesil gençlerin çoğu saygısız  demiştin sence neden kaynaklanıyor
bu konuyla ilgili yorumunu biraz uzun yazarsan sevinirim ....saygılarımla

Sayın Laz kızı,eski gençlik ile yeni gençlik arasında her konuda anlatılmayacak kadar yani dağlar kadar fark olduğunu düşünüyorum.
Ekonomik olsun,kültürel olsun her konuda.
Bazı örnekler vermek gerekirse eskiden çoğu gençlik kara lastik ile okula kilometrelerce okula yürüme giderdi.Şimdi ki çoğu özel arabayla okula gidiyor.Hani gençlerin büyük bir bölümüne saygısız dedim ya bana göre öyle.Önce ki gençlik büyüklerinin yanına söz almadan konuşmazken şimdi ki gençlik ise büyüklerine söz hakkı vermiyor.Biz büyüklerimizin yanına sigara içmeyi bırak,nefesimizin sigara kokmasından korkardık.Şimdi ki gençliğe anlatın,vereceği cevap siz cahildiniz,zaman değişti der.Aslında bunların çoğu islamiyeti tam olarak yaşamadığımızdan veya yaşayamadığımızdan olduğunu düşünüyorum.Aslında bu konuları eğitimci bir arkadaşımızdan ,abimizden dinlemek daha doğru olacağını düşünüyorum.Bu konu geniş kapsamlı bilinçli bir şekilde Sayın Ahmet Aktürk hocamız tarafından işlenilirse çok daha faydalı olacağını düşünüyorum.Burdan Sayın Ahmet Aktürk hocamıza da saygılar sunuyorum.
Bu konuya değindiğin için çok teşekkür ediyorum.

• Süper Moderatör
  • *
Degerli kardesim mustafa,yillar sonrada olsa,seni bu kösede gördügüme sevindim. haftanin konugu kösesine hos geldin diyorum ve yüce Rabbimden saglikli,huzurlu günler , islerinde basarilar dilerim.

Gurbetten silaya sizlere,selam ve sevgilerimle

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani: Servet Isildar-Stuttgart - YGKYD-2000 "Bir Nebze Ferahlik"
"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

"Delikanlim isaret aldigin gün Atandan, yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan"

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

"Kilicimizin gölgesi durdukca düsmanlar elbetteki bizden korkacaklardir" Kanuni Sultan Süleyman

“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN-1520-1566

"Denildimi bir yerin adina türk beldesi, Gözüm albayrak arar kulagim Ezan sesi" N.F.K.

Migirdic`i severde Osman`i sevmez zindik,
iti-domuzu sever, insani sevmez zindik
ister ki diz üstüne cökertilsin türkiye,
Ekmegini yer amma vatani sevmez zindik. A.K.

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
mustafa abi bu konuya ben biraz değinmek istiyorum bende yeni nesil gençlerden olarak jkendime söz hakkı tanıdım müsadenle...
yeni nesil eski nesil diye ayırım yapıyoruzda acaba kendimizde arıyormuyuz suçu mesela evlatlarımızı bizim yetişdiğimiz gibimi yetiştiriyoruz ....
iki çocuk babası olarak evlatlarına yeterince zaman ayırıp onları dinliyormusun isteklerine herzmaan evetmi diyorsun .....
teknoloji ilerledikçe acaba yozlaşıyormuyuz
bayramları bayram gibi yaşıyormuyuz sence
internet her evde olmalımııdr sence
faydalarını zararlarını sna agöre anlatırmısın
mustafa abi eskilerden çocuklarına anlattığı asla unutmayın dediği ne vardır mesela
neden sağ görüşlüsün
 kamusal alanlarda başörtüsü konusunda ne düşünüyorsun 
unutamadığın çok özel olmak kaydı ile yüreğinde hala düşündükçe içini yakan bi anın varmıdır
sevipte kavuşamayanlar için ne düşünüyorsun

E kız senun hakkundan
Anladum gelur türki
Yeni zaman gencine
Kalmadi eski saygi

Yine geldu aklıma
Yine geldi türküler
Nerde saygılar
Nerde eski sevgiler

Habu yeni gençlerin
İyileride vardır
Çıkamazlar yaylaya
Şimdi yaylalar kardır

Yaylanın çimenine
Sarı sarı çiçekler
Geleceğun gençleri
İyi yetişecekler

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
Degerli kardesim mustafa,yillar sonrada olsa,seni bu kösede gördügüme sevindim. haftanin konugu kösesine hos geldin diyorum ve yüce Rabbimden saglikli,huzurlu günler , islerinde basarilar dilerim.

Gurbetten silaya sizlere,selam ve sevgilerimle

YGKYD-2000-Dernegi-Baskani: Servet Isildar-Stuttgart - YGKYD-2000 "Bir Nebze Ferahlik"

Sayın başkan,beni haftanın konuğu bölümünde yanlız bırakmayıp zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim.Karadeniz ve köyümüzün kültürünü taki Almanya da dernek kurarak yaşattığınız için ayrıca çok teşekkür etmek istiyorum.Yıllar sonrada olsa görüşmek üzere diyorum.
ALLAH yar ve yardımcın olsun,saygılarımla

Ah gurbet zalim gurbet
Ayırma sevenleri
ALLAHım kolaylık ver
Köyüne gelenleri

• Aktif Visirli
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
son sorum mustafa abi  saat 8 den önce cevabını beklerim TRABZON  fener maçı kaç kaç biter  :D :D :D :D :D :D

Bu akşam hep beraber
Trabzon diyeceğuk
Tabi ki bu feneri
Ezip de geçeceğuk

En az iki fark atup
Üç puan alacağız
Şampiyonluk yoluna
Kararlı olacağız

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Değerli Mustafa Akyüz'e verdiği samimi cevaplardan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Ve ne diyoruz "Durmak yok atma türkülere devam" ...
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

Facebook Yorumları

Twittear