Haftanın Konuğu "NEŞE AYDIN"dır. - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Haftanın Konuğu "NEŞE AYDIN"dır.  (Okunma sayısı 17181 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
     Bu haftaki koğumuza hız kesmeden devam ediyoruz. Sitemiz şairlerinden 7'den 70'e yazdığı şiirlerle herkesin beğenisini kazanan, sitemiz ablalarından, yazdığı mesajlarıyla herkesin takdirini kazanan Neşe Aydın son zamanlarda kendini hissettirmeyerek aktif değilmiş gibi algılanıyor inşALLAH bunun nedenini öğreniriz...

-Yukarda belirttığım gibi sitede son zamanlarda neden ön planda deyilsiniz? Yoksa aktifsinizde bize mi öyle geliyor? Kendinizi tanıtarak bizi aydınlatır mısınız?

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
Amasya eşrafından olan konuğumuz Neşe Hanım evvela teprik ederk hoş geldin derim

Kendini tanidacan amma ben biraz aceleci tavranıp seni geçtim kusura bakma 

- Kimsin kimlerdensin?
     - Eski okul arkadaşlarımdan şerefle bir yakinlığınız var mi?
     - Şiirlerin seyrek geliyo sebebini öğrenebilir miyiz?
     - Sitedeki bayanlarla diyaloğunuz var mi?
     - Çalışan bayanmısınız?
     - Köye gelirmisiniz?
sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Aktif Visirli
  • *
     Bu haftaki koğumuza hız kesmeden devam ediyoruz. Sitemiz şairlerinden 7'den 70'e yazdığı şiirlerle herkesin beğenisini kazanan, sitemiz ablalarından, yazdığı mesajlarıyla herkesin takdirini kazanan Neşe Aydın son zamanlarda kendini hissettirmeyerek aktif değilmiş gibi algılanıyor inşALLAH bunun nedenini öğreniriz...

-Yukarda belirttığım gibi sitede son zamanlarda neden ön planda deyilsiniz? Yoksa aktifsinizde bize mi öyle geliyor? Kendinizi tanıtarak bizi aydınlatır mısınız?

Öncelikle bu haftanın konuğu seçildigimden dolayı çok tşk ediyorum.Ayrıca hakkımda söylediklerin içinde ayrıca  tşk ederim ismail abicim...
 Siteye  pek fazla giremiyorum haklısınız...Bunun sebebi evdeki yoğunluk diyebilirim:) ama inşALLAH bundan böyle sitede aktif olacağım.

Neşe Aydın kimdir? Necidir ? Ne yapar ?

Ben aslen Gülen köydenim ama Amasya/Suluova'da doğdum ve büyüdüm. İşlamoğullarından Ali Aydın'ın ve Ali Sayın torunu Abdullah Aydın'ın kızıyım... 23 yaşındayım ve bu yıl üniversite(açıköğretim sağlık kurumları işletmeciliği) ni okumaya başladım.Genelde vaktimin çoğu evde geçmektedir bu nedenle ev kuşuda denilebilir bana :)))
     Aslında kenimi anlatmada pek başarılı olamıyorum. ama inş yeterli olmuştur. zaten merak ettiklerinizi sorularınızla iletirsiniz
     Şimdiden herkese tşk ederimm SEVGİLERLE...
Özü DoğRu OLanın SözüDe DoĞRuDuR!

• Aktif Visirli
  • *
Amasya eşrafından olan konuğumuz Neşe Hanım evvela teprik ederk hoş geldin derim

Kendini tanidacan amma ben biraz aceleci tavranıp seni geçtim kusura bakma 

- Kimsin kimlerdensin?
     - Eski okul arkadaşlarımdan şerefle bir yakinlığınız var mi?
     - Şiirlerin seyrek geliyo sebebini öğrenebilir miyiz?
     - Sitedeki bayanlarla diyaloğunuz var mi?
     - Çalışan bayanmısınız?
     - Köye gelirmisiniz?

Sadık abicim öncelikle  tşk ederim... hoşbuldum:)
   -Ali Say'ın ve Ali Aydın'ın torunu Abdullah Aydın'ın kızıyım.
   -Açıkcası tanımıyorum ama eminim babam biliyordur.
   -Evet bazılarıyla diyalagum var.Zaten hep akrabayız köyün bir ucundan girsek birine kimsin desek  akraba çıkıyoruz:)       
   - Aslında benim işim daha zor( çamaşır bulaşık süpürmek :))) şaka tabii hayır çalışmıyorum
Umarım memnun olmuşsunuzdur verdigim cevaplardan...

• Aktif Visirli
  • *
          Değerli Neşe abla,
   *Bize biraz Suluova'dan bahseder misiniz?Devamlı bir Suluova muhabbeti geçiyor sitede,nerdedir,nasıl bir yerdir,oradaki insanlar ne yerler ne içerler,nasıl yaşarlar?
   *Avatarınızdaki resim size mi aittir?Sanki sizi bir yerden hatırlıyorum,İstanbul'a hiç geldiniz mi?
   *Açıköğretimde okuyorum dediniz,bir evkuşu olarak buna neden gerek duydunuz?
   *Mümkünse hayalinizdeki ev şeklini anlatabilir misiniz?
   *Bu Suluova Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sn.Murat ÇOBANOĞLU'yla bir akrabalık bağınız var mı?Ya da yakınlık dereceniz nedir?Komşuluğunuz,muhabbetiniz ne durumdadır?
   *Yaşamak istediğiniz,değişik bir anlamda 'Burada olsam da ölsem dediğiniz' bir yer var mı?
Değerli kardeşim;
  -Suluova Amasyan'ın ilçesidir.İl merkezine yaklaşık 25 km uzaklıktadır.Şirin bir yerdir fakat çok fazla aktivite  yoktur. Soğan memleketidir diyebilirim:) besicilikte yaygındır. Suluova halkı yemek yemezler:))) dermişim.
   -Avatar resmi yeğenime aittir.En büyük ablamın  en küçük oğlu Erkan Korkmaz.
   -Aslında pek hayal kurmam ama  çok büyük olmasını istemiyorum her odasını pembenin tonlarıyla renklendirmek istiyorum ve küçük  güllerle dolu bir bahçem olsun istiyorum ))
   -Sn. Murat Çobanoğlu benim amcam gibidir kendisine cok deger veririm.Komşuluğumuz vardır ve ailesinide çok severim.Muhabbetimiz ailece çok güzeldir.
   -ben gezmeyi çok severim ve değişik yerlere gitmek görmek çok hoşuma gider.  Her sene olmasada köyümü ziyaret ederim.Vatanımın her bölgesinde yaşarım.
    Umarım  cevaplarım yeterlidir.. sevgilerle

• Turgay Aydın
  • Aktif Visirli
  • *
  syn Neşe Aydın bayanlarda teseddür konusu denince ne düşünüyorsunuz?

bir bayan başörtüsüylemi daha güzel görünür yoksa başörtüsüz mü?

çok fazla aktivite olmayan suluova için aktivite olması adına ne tür bir yenilik istersiniz veya ne yapılabilir?
      hayatda sizi ençok üzen ve en çok sevindiren olay nedir?

magyaj konusunda ne düşünüyorsunuz?

neşeli lakabıyla tanınan:):) syn Neşe Aydın bu neşenizi neye borçlusunuz?

sorulardan 2 si seçmeli başarılar...

• Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 0.536.947.6490
Selamu aleyküm ALLAHın selamı sizlerin üzerine olsun

Öncelikle haftanın konuğu olmanız hasebiyle sizleri canı gönülden kutluyorum sizin gibi gençlerin ileriye dönük akıllı yapıcı aktif olmanız biz ebebeynleri mutlu ediyor ve diyoruzki gelecek nesilden ümitliyiz sizin gibi gençlerin daima çoğal masını ümit ediyoruz her güzelliğin zamanında yaşanması her yaşın olgunluğu bir farklıdır onun için yaşadığınız her günün kadrini kıymetini bilerek hey gidi günler demektense çok şükür bu günde günüm şu hadisi şerif üzerine geçti diye bilmek peygamber efendimiz buyuruyorki ''iki günü birbirine eşit olan bizden değildir '' elhamdülillah sizleri tanıdığımız kadarıyla iki gününüz değil her gününüz bir birinden farklı olduğundan övgüye laiksiniz bu dilek ve temennilerle  başarılar diler sağlık mutluluk sizlerin olsun ailenize de selamlarımzı sevgilerimizi iletir gönüllerin bir olmasını temenni ederiz
Kızım Sorularımızı ailece soruyoruz kolay gelsın

İSMİN GİBİ NEŞELİ OL HERZAMAN ZATEN NEŞELİSİN KİZİM

1)İlim konusunda gençlik neyin farkında?
2)Kuşak çatışması deyince ne anlıyorsunuz?
3)Yaşlılar mı gençleri anlıyor yoksa gençler mi yaşlılara sabır gösteriyor?
4)Büyüklerin gençleri doyumsuz diye nitelemesi sizce ne kadar doğru?
5)Kitap deyince ne hissediyorsunuz?
6)Siz büyükler sizden küçük olan çocuklara ablalık konusunda ne önerilerde bulunursunuz?
7)Memleket Karadeniz olması hasebiyle yemek konusunda bizim kültürümüz dünya çapında ne kadar değer kazanmış? Bunda sizlerin ne kadar payı var?
8)Yaşınız itibarıyla eksileriniz ve artılarınız hangisi daha ağır basar?
9)Köyümüzün sitesinde ne derece samimiyetin boyutları sizce ciddidir gizliliklerin ne yönde olması gerekir yahutta paylaşılması uygun olan ne ler olabilir?
10)Sılayı rahim hakında ne düşünüyorsunuz?
11)Büyüklerimiz şimdi ki gençlerın sabırsız olduğundan evlilik konusunda bek başarılı olmatıklarını düşünüyorlar bu düşünçeyi sizler kabül ediyormusunuz oysa gençlik kendi ayakları üzerinde durmayı kendilerine ilke edinmeleri büyükleri endişeyemi düşürüyor ne dersiniz?
12)Kültür yozlaşması sizçe nedir
13)Site köşesi başlığı altında gençlerın fikire yoruma dayalı bir bölüm olüşturulması nasıl olur

İMAMI AZAMA SORMUŞLAR BU KADAR İLMİ NASIL ALDINIZ BİLDİĞİMİ BİLMİYORMÜŞ GİBİ DİNLEYEREK ÖĞRENDİM DEMİŞ
SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
MURAT ÇOBANOĞLU

• Aktif Visirli
  • *
  syn Neşe Aydın bayanlarda teseddür konusu denince ne düşünüyorsunuz?

bir bayan başörtüsüylemi daha güzel görünür yoksa başörtüsüz mü?

çok fazla aktivite olmayan suluova için aktivite olması adına ne tür bir yenilik istersiniz veya ne yapılabilir?
      hayatda sizi ençok üzen ve en çok sevindiren olay nedir?

magyaj konusunda ne düşünüyorsunuz?

neşeli lakabıyla tanınan:):) syn Neşe Aydın bu neşenizi neye borçlusunuz?

sorulardan 2 si seçmeli başarılar...
         Öncelikle ALLAH seni netsun emi turgay :)))) diyorum

-Tesettür  ALLAH'ın emirlerinden biridir. ve Müslümanlığı layığınca yaşayan kişiler tek bir mahrem bölgesini göstermemek şartıyla örtünürler doğru olanda budur.
     -En önemli güzellik insanın iç güzelliğidir. başörtüsü güzellik için değil müslümanlığa yakışan bir davranış oldugu için örtülür. baş örtülü yada örtüsüz her birey bana göre güzeldir.
     -Suluova gelişme açısından oldugu yerde sayıyor. örneğin  parklarımız  güzel dekore edilebilir spor merkezleri açılabilir halk eğitim kurslarında  her türlü meslek ögrenilebilir eglence yerleri açılabilir eğlenmek adına ne varsa insanların huzurlu ortamlarda bulunması adına ne varsa bunlar uygulanabilir.
     -Hayatta beni üzen ve üzmeye devam eden tek şey kardeşlerimin sağlıdır.En sevindiren olaysa her sene ailemin bir araya toplanmasıdır.
     -Makyaj bana göre sınırını aşmadıgımız sürece yapılabilir ama dini açıdan yapmamamız daha uygundur. hele makyaj yapıyorum diye boya küpüne düşenleride ayrıca kınıyorum :))
     -İsmime borçluyum. :)) Her ne olursa olsun  yüzümden gülümsemeyi eksik etmemeye çalışıyorum içimden bu geliyor çünki ağlamak, somurtmak bana göre uygun davranışlar degil. RABBİM kimseyi ağlatmasın.

Umarım  sorular cevaplarına yakışmıştır:)

• Aktif Visirli
  • *
Selamu aleyküm ALLAHın selamı sizlerin üzerine olsun

Öncelikle haftanın konuğu olmanız hasebiyle sizleri canı gönülden kutluyorum sizin gibi gençlerin ileriye dönük akıllı yapıcı aktif olmanız biz ebebeynleri mutlu ediyor ve diyoruzki gelecek nesilden ümitliyiz sizin gibi gençlerin daima çoğal masını ümit ediyoruz her güzelliğin zamanında yaşanması her yaşın olgunluğu bir farklıdır onun için yaşadığınız her günün kadrini kıymetini bilerek hey gidi günler demektense çok şükür bu günde günüm şu hadisi şerif üzerine geçti diye bilmek peygamber efendimiz buyuruyorki ''iki günü birbirine eşit olan bizden değildir '' elhamdülillah sizleri tanıdığımız kadarıyla iki gününüz değil her gününüz bir birinden farklı olduğundan övgüye laiksiniz bu dilek ve temennilerle  başarılar diler sağlık mutluluk sizlerin olsun ailenize de selamlarımzı sevgilerimizi iletir gönüllerin bir olmasını temenni ederiz
Kızım Sorularımızı ailece soruyoruz kolay gelsın

İSMİN GİBİ NEŞELİ OL HERZAMAN ZATEN NEŞELİSİN KİZİM

1)İlim konusunda gençlik neyin farkında?
2)Kuşak çatışması deyince ne anlıyorsunuz?
3)Yaşlılar mı gençleri anlıyor yoksa gençler mi yaşlılara sabır gösteriyor?
4)Büyüklerin gençleri doyumsuz diye nitelemesi sizce ne kadar doğru?
5)Kitap deyince ne hissediyorsunuz?
6)Siz büyükler sizden küçük olan çocuklara ablalık konusunda ne önerilerde bulunursunuz?
7)Memleket Karadeniz olması hasebiyle yemek konusunda bizim kültürümüz dünya çapında ne kadar değer kazanmış? Bunda sizlerin ne kadar payı var?
8)Yaşınız itibarıyla eksileriniz ve artılarınız hangisi daha ağır basar?
9)Köyümüzün sitesinde ne derece samimiyetin boyutları sizce ciddidir gizliliklerin ne yönde olması gerekir yahutta paylaşılması uygun olan ne ler olabilir?
10)Sılayı rahim hakında ne düşünüyorsunuz?
11)Büyüklerimiz şimdi ki gençlerın sabırsız olduğundan evlilik konusunda bek başarılı olmatıklarını düşünüyorlar bu düşünçeyi sizler kabül ediyormusunuz oysa gençlik kendi ayakları üzerinde durmayı kendilerine ilke edinmeleri büyükleri endişeyemi düşürüyor ne dersiniz?
12)Kültür yozlaşması sizçe nedir
13)Site köşesi başlığı altında gençlerın fikire yoruma dayalı bir bölüm olüşturulması nasıl olur

İMAMI AZAMA SORMUŞLAR BU KADAR İLMİ NASIL ALDINIZ BİLDİĞİMİ BİLMİYORMÜŞ GİBİ DİNLEYEREK ÖĞRENDİM DEMİŞ
Murat amcacım,Naciye ablacım ve biricik kardeşlerime duygu ve düşünceleriniz için ayrı ayrı tşk ediyorum.Emin olun canı gönülden sizi ailece takdir ediyorum.
      Sorularınıza elimden geldigince dilimin döndüğünce cevap vermeye çalışacağım..

-Ne yazıkki gençlik elindeki değerlerin pek farkında değil( bunu herkes için söylemiyorum) ilim ögrenmeye gidenlerin çoğu sapıtıyor...Bir hadis-i şerifte KİŞİNİN İLMİ BİR KONU ÖĞRENMESİ KENDİSİ İÇİN DÜNYA VE DÜNYADA BULUNANLARDAN DAHA HAYIRLIDIR.” deniyor. Rabbim bizi böle kullarından eylesin.
   -Her çağda var olan bir olgudur. gençlerin bir arayış içerisinde olmasıve geçmişte yaşanan degerlerin onlara saçma gelmesi bir çatışmaya meydan vermesidir. Bana göre bu çatışma tehlikeli bir durum değildir. görüşlerin dile gelmesi ve bunların tartışılması tabi bir durumdur.
   -Yeri geliyor yaşlılar bizleri anlıyor, yeri geliyor biz yaşlıları anlıyoruz,yeri geliyor yaşlılara sabır gösteriyoruz,yeri geliyor yaşlılar bizi anlamak istemiyorlar bunun gibi nice örnekler verebilirim.  Yalnız tek bir sonuca varılıyor burda SABIR SABIR SABIR :)
   -Bu sadece gençler için geçerli değildir.İnsanoğlu tamamıyla doyumsuzdur.Önceden evinde 1 lokma ekmek bulunmayan kişiler sofrasına 2inci ekmek gelince 3üncüyü istemekten geri kalmıyorlar daha doğrusu kalmıyoruz.Bana görede büyüklerin gençleri böyle nitelendirmesi onlardan kaynaklanıyor alıştırıyolar çocukları paraya lükse  dur deme zamanı gelincede  çocuk nasıl dursun. sonrada doyumsuzlar niye eleştiriler bizi napalımmm amca
    -Kitap diyince akla ilk kuranı kerim geliyor. ilim ögrenmek geliyor  kendimizi geliştirmenin tek yolu okumak okumak okumak geliyor aklıma ne yazıkki bu nesilde de kitaba olan ilgi eski nesillere göre azaldı gibi  bu ne kadar dogru tartışılır:)
   -Doğru yolu küçüklere gösterecek ışık olmalarını tavsiye ederdim. çünki eğitim  önce küçüklükte başlar sonra okul hayatıyla devam eder.
   -Karadeniz her kültürüyle apayrı bir deger kazanmıştır zaten. Her yörenin yemekleri güzeldir bana göre karadenizinde yemekleri lezzetli ve degerlidirbunda bizim katkı payımız yoktur çünki bu geçmişten gelen birşeydir.
   -Yaşım 23 ama bana göre her insna eksilerini artılarını her yaşta tartması gerekir ve benim artılarım çok fazla:))))
   -Sitemiz her yönüyle ciddiyetini korumuştur bence saklanması gerek hiç bir durum yoktur paylaşmak bizim doğamızda var
   -Sıla-i rahim bana göre çok güzel bir davranışı içermektedir akrabaları ziyaret etme hallerini hatırlarını sormak gönüllerini ve dualrını almak  çok güzeldir.
   ALLAH'a ibadet eder ve O'na hiç bir şeyi ortak koşmazsın, namaz kılar, zekât verir ve sıla-i rahm edersin" (Buharî, Zekât, 1).
    -Evlenip yuva kurmak çok güzel olsada bunu sürdürmek pek mümkün olmuyor bu devirde. sabırsızlıktan ziyade mantıkLI ve dogru kararlar veremememizden kaynaklanıyor. çogu genç dış güzellige önem veriyor. çoguda paraya önemli olan insnaın iç güzelligidir. ben şahsen evlenecegim kişinin önce ahlakına bakarım sonra gerisi halledilir zaten. gençlerin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri gayet dogaldır ve şarttır ama evlilikle bunu bağdaştırmak yanlıştır
    -İnsanların kendi kültürlerini hiçe sayarak başka kültürlerden etkilenmeleridir .eğer önlem  önlem alınmassa gençlerimizin çogu bunun kurbanı olacaktır. Batılaşma kültürünü kendine örnek alan türk insanı yanlışlarında zamanla doru oldugunu  hissedecektir böylece kültür yozlasacaktır.
    - bence çok güzel olur  fikirlerimiz dile getirmek orda büyüklerin bize örnekler göstermesi bir bakıma gözlerimizin açılmasına aklımızdaki yanlışların dogrularını bulmmaıza yardımcı olabilecegini düşünüyorum
       VALLAH sorularınızla beni çok yordunuz dersem yalan olur hepsine severek cevap verdim umarım cevaplarımdan memnun kalırsınız.SEVGİLERİMLER

• Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • GSM: 05356886550
     Neşe hanım öncelikle haftanın konuğu olmanızdan dolayı sizi kutluyorum vereceğiniz cevaplar icinse şimdiden teşekkür ediyorum

1- İsmailinde dediği gibi eskisi gibi siteye girmiyor şiir yazmıyor türki atmıyorsunuz bunun nedenini öğrenebilirmiyiz ?

2-Sitede eksik gördüğün şey varmı varsa nedir ?
ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Aktif Visirli
  • *
     Neşe hanım öncelikle haftanın konuğu olmanızdan dolayı sizi kutluyorum vereceğiniz cevaplar icinse şimdiden teşekkür ediyorum

1- İsmailinde dediği gibi eskisi gibi siteye girmiyor şiir yazmıyor türki atmıyorsunuz bunun nedenini öğrenebilirmiyiz ?

2-Sitede eksik gördüğün şey varmı varsa nedir ?

Teşekkkür ederim ömer abi...
   -ilham perilerim kaçtı.Yazdığım şiirleri beğenmiyorum artık:) ilham perilerim gelirse yeni şiiirler yazmaya başlıycam.aslında siteye giriyorum ama forumdakilere katılmıyorum. Sadece gözlemliyorum. bundan böylede artık katılmayı düşünüyorum.
   -Sitemiz ilk açıldığından bu  zamana kadar baya ilerledi ve başarı gösterdi. eksiklerimiz var tabi örneğin biz gülen köylüler olarak kalabalık bir aileyiz ama görünürlerde fazla kişi yoK.Siteye olan ilgi çok olsada aktif olanları göremiyoruz fazla(tıpkı ben gibi:) bunun dışında ufaka tefek teferruatlar var onlarda zamanla hallediliyor zaten

• Last Ottoman Sultan
  • Aktif Visirli
  • *
  • DÜZENLİ KUNDURA
  • GSM: 0532 734 37 05
Neşe hanım haftanın konugu oldugunuzdan dolayı sizi kutluyor.Hayatın boyunca mutlu olman dilegi ile....

1.Sizce hayatın en zor yanları nelerdir?

2.Tartışmak sizce nedir? Tartışma nasıl olmalıdır?

3.Kültür farklılığı insan ilişkilerini etkiler mi?

4.İçinden çıkamadığınız zor bir durum olsa, ilk kime danışırsınız?

5.Kitap alırken en fazla dikkat ettiğiniz unsur nedir?

6.Sizi çok etkileyen bir ayeti ve hadisi yazar mısınız?

7.Eğitim sistemimizin verdiği eğitim ve öğretimden memnun musunuz? Aile içi eğitim, okul öncesi ve okul eğitimi olarak neler yapılabilir?

8.İnsanlığa en faydalı icat sizce hangisi?

Kolay Gelsin...
Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.
Seni ilgilendirmeyen şeylerle uğraşma...
Düşmanından uzaklaş...
Ölünün neyine gıpta edersen, diriyede öyle gıpta et...
Senin ihtiyacını gidermeyi önemsemeyen bir kişiden bir istekte bulunma...

• Aktif Visirli
  • *
Neşe hanım haftanın konugu oldugunuzdan dolayı sizi kutluyor.Hayatın boyunca mutlu olman dilegi ile....

1.Sizce hayatın en zor yanları nelerdir?

2.Tartışmak sizce nedir? Tartışma nasıl olmalıdır?

3.Kültür farklılığı insan ilişkilerini etkiler mi?

4.İçinden çıkamadığınız zor bir durum olsa, ilk kime danışırsınız?

5.Kitap alırken en fazla dikkat ettiğiniz unsur nedir?

6.Sizi çok etkileyen bir ayeti ve hadisi yazar mısınız?

7.Eğitim sistemimizin verdiği eğitim ve öğretimden memnun musunuz? Aile içi eğitim, okul öncesi ve okul eğitimi olarak neler yapılabilir?

8.İnsanlığa en faydalı icat sizce hangisi?

Kolay Gelsin...

Teşekkür ederim hüseyin bey...
   -Hayatı yaşamak başlı başına zor,Kimine göre yaşam koşulları,kimine göre sevgi,kimine göre saglıkkimine göre para ve bunun gibi birçok örnek daha sayılabilir.Hayat zor olsada zorlukları yenebilmek her zaman olmasada bizim elimizdedir.
   -Tartışmak bana göre kişilerin bir konu üzerinde bilgi alış verişi yaparak sonuca ulaşılmasıdır...Saygıyı kaybetmemek,sınırları aşmamak şartıyla yapılmalıdır.
   -Evet etkiler çünki insanlarlar ilişkilerini iletişim kurarak sağlarlar.İletişimin olmadığı yerde herşey kötü yönde ilerler.
   -Elimden birşey gelmiyorsa tabiki aileme danışırım.Çünki bugüne kadar en büyük destekçim onlar olmuştur
   -İlk olarak yazarlara dikkat ederim.kitabın yazılış tarzıda böylelikle ortaya çıkmış olur ve sonra diger detaylar konu vs..
   -HADİS=>İMAN ETMEDİKÇE CENNETE GİREMEZSİNİZ.BİRBİRİNİZİ SEVMEDİKÇEDE(gerçek anlamda)İMAN ETMİŞ OLMAZSINIZ.
     AYET=> İman edip salih amellerde bulunanları müjdele. Gerçekten onlar için altlarından ırmaklar akan cennetler vardır. Kendilerine rızık olarak bu ürünlerden her yedirildiğinde: "Bu daha önce de rızıklandığımızdır" derler. Bu onlara (dünyadakine) benzer olarak sunulmuştur. Orada onlar için tertemiz eşler vardır ve onlar orada süresiz kalacaklardır. (2/25)
    -Her ne kadar bir takım eksiklikler olsada memnunum.ilk olarak aileye çok iş düşmektedir.Çocuğu bilinçli yetiştirmek sağlam bir temel kurabilmeleri için çok önemlidir.Okul öncesi eğitim ise geç kalmış ama artık uygulanmaya başlamıştır ve çok gereklidir okul hayatına başlamadan önce çocuğun çevreyi tanımasına büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. ve okul hayatında alınan eğitim başlı başına bütünleşmesini sağlamaktır ve gelecekte çok iyi yerlerde olmasıdır. Bunlar içinde en uygun ortamı hazırlamak şartır.
    -Bilgisayar:)))) DÜNYA ELİMİZİN ALTINDA
    Umarım memnun olsursunuz cevaplardan

• **candostum**

• Ziyaretçi
  Neşe kardeşimm aynı evde olmamız sebebiyle benimde sana birkaç soru sorma hakkım var diye düşünüyorum.
     1)Evin küçüğü olmaktan memnunmusun?yakındığın şeyler nelerdir?
     2)Neden bana hiç şiir yazmadın?:))
     3)Sevmekmi güzel sevilmek mi?
Aynı evde olmamız sebebiyle fazla soru gelmiyor aklıma gelince yazarım artık:)))

• Aktif Visirli
  • *
  Neşe kardeşimm aynı evde olmamız sebebiyle benimde sana birkaç soru sorma hakkım var diye düşünüyorum.
     1)Evin küçüğü olmaktan memnunmusun?yakındığın şeyler nelerdir?
     2)Neden bana hiç şiir yazmadın?:))
     3)Sevmekmi güzel sevilmek mi?
Aynı evde olmamız sebebiyle fazla soru gelmiyor aklıma gelince yazarım artık:)))

Hak konusunda benden fazla birşey isteme:)) yoksa zararlı çıkarsın.
     -Pek memnun olduğum söylenemez ama yinede fazla yakınmayayım ben:)))) şaka tabi yakındıgım yönler her işe neşeeeeeeee(yani beni) koşuşturmalarıdır:)))))
     -İlham perilerim senden yöne çalışmıyorlar:) nedendir bilmem ama birgün yazıcam söz
     -Her ikiside güzeldir ama sevilmek daha ağır basıyor:)))
 Aklına gelnleri evde sor ablacığım:)))

• muhammedçobanoğlu

• Ziyaretçi
Neşe abla haftanın konuğu olduğundan seni tebrik ediyorum

1)Fobilerin ve hobilerin nelerdir?

2)Siyaset hakkında ne ler düşünüyorsun?

3)Bir abla olarak sizden küçük kardeşlerinize neler tavsiye edersiniz?

4)Çok özel bir anınızı sitemizde paylaşırmısınız?

5)Beğendiğiniz sanatçılar kimlerdir? Ve hangi müzik türünde hoşlanırsınız?

6)Bu yazacak olduğum tek kelimelik sorulara tek kelimelik cevap istiyorum.!

-Moda:

-Eğitim:

-Din:

-Sevgi:

-Aşk:

-Ev

-İman:

-Kardeş:

-Teknoloji:

-Fobi:

-Meslek:

-Eş:

-Güzel:

-Siyaset:

-Akraba:

-Gezi:

Selam ve Sevgilerle:::

• Görelim Mevlâ neyler, neylerse güzel eyler.
  • Aktif Visirli
  • *
  • Nefsimin şerrinden sana sığınırım Rab'bim...
  • GSM: 05536111909
  • Kan Grubu: Seçmediniz
Selamunaleykum ve Rahmetullah.
Değerli bacım,haftanın konuğu olarak şeref verdiniz bizlere.
Hoş geldiniz.
Benim soracağım soru belki klasik olacak ama,
ben yinede soracağım.
1-Hayatta en fazla sevindiğiniz bir olay nedir?
2-Hayatta en istemediğiniz şey nedir?
3-Yaşadığınız yerin haricinde,özellikle yaşamak istediğiniz bir şehir var mı,varsa neden?
4-Bu güne kadar hayalini kurduğunuz ama,bir türlü ulaşamadığınız bir şey oldu mu?
Olduysa bunu bizimle paylaşabilirmisiniz?
5-Bu sitedeki kardeşlerimiz,şüphesiz hepsi bir birinden değerlidir,ama sizin özellikle manevi anlamda,
kendinizi ona daha yakın gördüğünüz bir kardeşimiz var mı?

Not:
Sorduğum sorularımdan,uygun gördüğünüze cevap verirsiniz.Cevap vermek istemediğiniz
sorumada cevap vermezsiniz,bunada elbet saygı duyarım.Şimdiden teşekkür eder,
konuğu olduğumuz bu Dünya'da,en hayırlı konuk olmanızı dilerim.
Rab'bime emanet olun bacım.
Selam ve Dua ile.
O NE DERSE O ODUR.
O NE DERSE O OLUR.
EĞ BAŞINI EY GÖNÜL.
GERÇEK DOST ANCAK O'DUR.
SEDAT YILDIRIM

• Aktif Visirli
  • *
Selamunaleykum ve Rahmetullah.
Değerli bacım,haftanın konuğu olarak şeref verdiniz bizlere.
Hoş geldiniz.
Benim soracağım soru belki klasik olacak ama,
ben yinede soracağım.
1-Hayatta en fazla sevindiğiniz bir olay nedir?
2-Hayatta en istemediğiniz şey nedir?
3-Yaşadığınız yerin haricinde,özellikle yaşamak istediğiniz bir şehir var mı,varsa neden?
4-Bu güne kadar hayalini kurduğunuz ama,bir türlü ulaşamadığınız bir şey oldu mu?
Olduysa bunu bizimle paylaşabilirmisiniz?
5-Bu sitedeki kardeşlerimiz,şüphesiz hepsi bir birinden değerlidir,ama sizin özellikle manevi anlamda,
kendinizi ona daha yakın gördüğünüz bir kardeşimiz var mı?

Not:
Sorduğum sorularımdan,uygun gördüğünüze cevap verirsiniz.Cevap vermek istemediğiniz
sorumada cevap vermezsiniz,bunada elbet saygı duyarım.Şimdiden teşekkür eder,
konuğu olduğumuz bu Dünya'da,en hayırlı konuk olmanızı dilerim.
Rab'bime emanet olun bacım.
Selam ve Dua ile.

Ve aleyküm selam abicim. Hoşbuldum teşekkür ederim.
1-Dostluğu yaşamaktır.
2-Küs olmak,dedikodu yapmak,kalp kırmak.
3-Trabzon:)  Şahane biryer çevresiyle sıcakkanlı insanıyla yaşanmaya değer bir yer bence...Gerçi Türkiyenin her köşesinde yaşamak güzel olurdu.
4-Çocukken hemşire olmayı hayl etmişimdir hep ama malesef olmadı.Şu an pişman değilim ama kendime o mesleği çok yakıştırırdım.
5-Sitedeki herkes evet çok değerlidir benim içinde ama AHMET AKTÜRK amcamı daha yakın buluyorum kendime:)
   Umarım cevaplarımdan memnun kalmışsındır abicim....Saygı ve Selam ederim....

• Aktif Visirli
  • *
Neşe abla haftanın konuğu olduğundan seni tebrik ediyorum

1)Fobilerin ve hobilerin nelerdir?

2)Siyaset hakkında ne ler düşünüyorsun?

3)Bir abla olarak sizden küçük kardeşlerinize neler tavsiye edersiniz?

4)Çok özel bir anınızı sitemizde paylaşırmısınız?

5)Beğendiğiniz sanatçılar kimlerdir? Ve hangi müzik türünde hoşlanırsınız?

6)Bu yazacak olduğum tek kelimelik sorulara tek kelimelik cevap istiyorum.!

-Moda:

-Eğitim:

-Din:

-Sevgi:

-Aşk:

-Ev

-İman:

-Kardeş:

-Teknoloji:

-Fobi:

-Meslek:

-Eş:

-Güzel:

-Siyaset:

-Akraba:

-Gezi:

Selam ve Sevgilerle:::

Teşekkür ederim kardeşim.
   1-fobim yok hobilerim ise kitap okumak,gezmek,müzik dinlemek,bilgisayar...
   2-siyasetle ilgilenmediğimden dolayı bu soruya cevap veremeyeceğim.
   3-Akıllı olmalarını ve büyüklerin sözünden cıkmamalarını tavsiye ederim.
   4-Çok özel anı diyorsun güzel kardeşim özel anılar paylaşılmaz ama hayatımda özel bir anım olmadı. ama en özel günüm ablalarımla her sene bir araya gelmemizdir diyebilirim...
   5-Şebnem  kısaparmak,ibrahim erkal,sinan yılmaz aslında pek fazla sanatçılarla ilgilenmem. genellikle şiir türünde parçalar dinlerim
   6-
      Moda:Şıklık
      Eğitim:bilinçli
      Din:Hür iradeleriyle inanan akıl sahibi insanları, en iyiye, en doğruya, en güzele ve ebedî mutluluğa ulaştıran ilahî kanunlar bütünüdür.
      Sevgi:Karşılık beklemeden sevmek.
      Aşk:Duyguların taştığı nokta
      Ev:Dünyada mekan ahirette iman demişler:)))
      İman:Peygamber efendimizin ALLAH'tan getirdiği kesin olarak bilinen hükümlerin doğruluğunu kabul ve tasdik etmektir.
      Kardeş:kardeş gibi kimse olamaz.
      Teknoloji:Yaşamı kolaylaştıran herşey...
      Fobi:korku
      Meslek:yaşam koşulu
      Eş:Hayatı paylaşmak.
      Güzel:beğenilen herşey
      Siyaset:İktidarlı olmak
      Gezi:Dünya turu )))
Canım ya elimden geldigince dilimin döndügünce cevap vermeye çalıştım begenirsin inş. son soruda anlamlarınımı istedin yoksa ne hissettigimimi bilemedim karışık cevapladım.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • GSM: 05079310977
Neşe Hanım, okuyan bir birey olarak hiç kitap yazmayı düşündünüz mü? Düşündüyseniz hangi konular üzerinde yazardınız?

*Hangi işte kendinizi  yetenekli ve yeteneksiz görüyorsunuz?

*Hayatı planlı yaşamak mı lazım yoksa akışına mı bırakmalı?
Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

Facebook Yorumları

Twittear